Păreri Larry Crowne

(2011)

Larry Crowne

neomatrix pe 01 August 2011 08:25
relaxare in weekend
Un film usor, de vazut pentru relaxare..... Tom si Julia joaca foarte bine, ca de obicei..
camina pe 09 Septembrie 2011 23:31
slab film, nu-l recomand. ma asteptam la cu totul altceva din partea unor acori asa de mari.
pipe91 pe 29 Martie 2011 23:25
marca tom hanks. trebuie vazut. astept cu nerabdare.
isabela_isa pe 18 August 2011 17:21
nu conteaza
Un film extraordinar cu niste actori speciali si talentati.
simi1989 pe 03 Iulie 2011 23:42
dupa actori filmul ar trebuii sa fie cel putin unul bun
mrpitt pe 02 Noiembrie 2011 16:43
nu imi pasa ca are 6 pe imdb, filmul e mai bun de atat.
cristinalex pe 03 Noiembrie 2011 22:46
surpriza neplacuta
slaaab ... ! pe alocuri chiar ridicol ! nu credeam c-o sa spun vr'odata asta despre un film cu Tom Hanks ! roluri nedefinite, neconturate, inconsecvente, nepotrivite pt actorii de talia lor . la varsta lor pe care nu au cum sa si-o ascunda sunt prea multe pustisme. iar relationarea cu cuplul de tineri este trasa de par, nejustificata
Manusa pe 01 Decembrie 2011 22:02
Un film care are o distributie de zile mari, actori foarte buni, dar pot spune si despre film ca a fost unul bun.
NOVEMBER pe 03 Noiembrie 2011 15:36
: )
Nu stiu de ce toti considera filmul slab,deoarece nu apare nimic megafantastatic...dar dupa ce am privit filmul am fost foarte bine uimit de felul in care lasa ceva dupa el in suflet! Si deci rezulta ca filmul chiar e dragut in sine :)

si nu pote juca Tom in asa filme usurele? sa nu uitam ca el in asa filme se filme in tinerete :) el nu reprezinta numai COdul lui DaVinci :) el e un actor ce poata sa aduc un suris pe fata cu prestatiile sale din film si prin aceasta e mare ca personalitate!

Julia - ei bine,chiar a jucat foarte bine! deobicei nu imi plac rolurile sale,dar aici a jucat incantator!

mihaelatb pe 19 Noiembrie 2011 23:37
nu toti fotbalistii buni pot deveni si antrenori buni, la fel nu toti actorii de exceptie sunt si scenaristi sau regizori de exceptie. Asta se aplica si in cazul lui Tom Hanks. Scenariul filmului are iz de My Big Fat Greek Wedding, caci coscenarista este, nu mai departe de Nia Vardalos! Care nu l-a mai putut convinge pe John Corbett sa joace cu ea, asa ca a pasat rolul si regia lui Tom Hanks, care a inghitit galusca ( era sa zic zmeura). Cert este ca acest film va concura la titlul " cel mai prost film din cariera" atat la Tom Hanks, cat si la Julia Roberts.
White.Lily pe 11 mai 2012 09:45
Foarte foarte tare comentariul :)) Si pentru mine filmul a fost o foarte mare dezamagire. Cand am vazut scene aceea de-a dreptul penibila cu primul sarut dintre Larry si profesoara mai aveam putin si inchideam televizorul. Ca sa nu mai zic de partea cu Talia care incearca sa-l schimbe pe Larry, incepand cu tunsoarea, hainele, si apoi intreaga casa. De parca Tom era "Frumusica" :)) Slab, foarte slab. Scenariu este de incropeala, Tom Hanks mi se pare mult prea obosit pentru acest rol.....
Larry Crowne – Tom Hanks cu buna dispozitie si Julia Roberts

Regie: Tom Hanks
An: 2011

Actori: Tom Hanks, Julia Roberts
Gen: comedie romantica

Nu citisem tocmai de bine de Larry Crowne inainte de a-l viziona asa ca mi-am infranat impulsul de a merge sa il vad la premiera, in ciuda distributiei. Totusi, am stat si m-am gandit realist. Cat de rau o poate da in bara un film cu Julia Roberts si Tom Hanks in rolurile principale? Dupa parerea mea, nu foarte rau, asa ca mi-am luat bilete la ... citeşte

DragonMaster pe 08 Noiembrie 2011 11:30
Un film bun
Daca ai nevoie de o relaxare acest film este perfect pt asa ceva chiar daca pe imdb are o nota de 5,9 nu va lasati inselati.Are cate putin din cele 2 genuri comedie, drama cea ce te binedispune pana la final si de acea eu ii voi oferi nota 7.
cosminlipsa pe 05 Noiembrie 2011 11:17
Mi-a placut filmul in ciuda subiectului care se regaseste in mai multe filme, adica studentul se indragosteste de profesoara.
Eu zic ca e un film foarte bun cu niste actori si mai buni.

Veritas pe 19 Iulie 2011 13:57
Haios
..., amuzant, de week-end. Nu m-a dezamagit. Nu inteleg de ce e considerat si " drama".
DegX pe 20 Iulie 2011 20:13
Un film bunicel, este numai bun intr-o dupa-amiaza plictisitoare!
nicoux pe 15 Decembrie 2012 16:54
Bunicel dar cu indulgenta, tot astepti sa se intample ceva si nu se mai intampla si asa este pana la final fara sare si piper.
alex_il_fenomeno pe 08 Septembrie 2012 10:03
raportandu-ma la distributie , ma asteptam sa fie ceva de proportie , iar la inceput chiar exista o mica dezamagire cand vezi ca actiunea merge destul de greu .... momentele mai sunt salvate de tanarul din clasa plin de poante de tot felul , pentru ca de la jumatate spre final sa realizezi ca de fapt urmaresti o productie dramatica interesanta prjn vietile oamenilor si cum se schimba acestea prin relatiile dintre ele , unele atat de ciudate uneori ... chiar a fost un film ciudat , insa a meritat urmarit o data .
goldenleaves pe 16 Ianuarie 2012 11:44
slab... pe mine nu m-a convins ii apreciez pe cei doi actori in general dar filmul are doar cateva faze dragute care iti smulg un zambet si cam atat...
Ammelie pe 22 Noiembrie 2011 14:17
Larry Crowne (2011)
Un film usurel, care se vrea inspiring dar nu prea reuseste. O poveste simpla, subtire, care mizeaza pe farmecul lui Tom Hanks mai mult decat pe substanta scenariului: multe lucruri nu par naturale, unele relatii te fac sa ridici din sprinceana... nu tocmai verosimile. dar filmul e dragut si relaxant asa ca merita un 5.5/10
mtraianc pe 18 Noiembrie 2011 12:04
dragut
un film cu un subiect cit se poate de simplu , dar de dragul actorilor este ca o bere rece intr-o zi foarte calda
alian pe 03 Noiembrie 2011 19:35
Prea usor..as zice
Comedie prin unele parti si plictisitor prin altele... Subiect comun, actiune neexistenta. Prezenta lui Tom si Julia fac tot filmul. Altfel ar fi, sincer, pierdere de timp.
emy_sinaia pe 03 Noiembrie 2011 21:05
bunicel
un film usurel si bunicel actorii consacrati fac filmul sa fie interesant pana la capat deoarece tendinta este spre plictiseala de weekend cu somn de voie spre mijlocul filmului cu un sfarsit usor previzibil.
MikeNight pe 31 Octombrie 2011 18:35
Sorry
Slabut, mai sunt cateva filme pe tema asta ... la fel de anoste.
benhack pe 09 Octombrie 2023 21:41
Mai mult decât decent , chiar bun nu numai pt cei doi mari, tema, subiect regie ... aproape sa ratez filmul din cauza notei sub 7, drept pt care îl notez cu opt.
Vegetarian pe 19 August 2020 05:08
Tom Hanks la 55 ani angajatul model al unui hipermarket pentru care lucrase încă de când părăsise Marina este demis
Tom se inscrie la colegiul de stat face o pasiune pentru profesoara lui de oratorie Julia Roberts la 44 ani

Paramount Channel
Duminică, 21 Iun 20 19:55
Marţi, 18 Aug 20 03:50

Vegetarian pe 19 august 2020 05:09
De obicei astfel de filme sunt intelese si apreciate mai mult de catre cei care au trait ceva asemanator . Din pacate cei care nu se numara printre aceia care au patit asa ceva , sau nu cunosc macar pe cineva care a patit asa ceva , deobicei nu vor sa asculte de sfaturile nimanui , si ajung sa invate pe propria socoteala ! Cine nu primeste sfat , nu merita sa fie ajutat ! Intotdeauna a fost mai ieftin sa previ decat repari .
Aishor pe 31 Mai 2020 18:30
Absolut superb! Voi face riduri pe chip, de-alea frumoase, de zambet plin. Recomand!
clauditz pe 12 Septembrie 2019 22:23
Un film drăguț, relaxant, fără prea multa acțiune. Merita văzut pt cei 2 actori. Dar nu va va da pe spate.
ioanaa_ioana pe 28 Iulie 2019 15:59
Exceptionali Tom si Julia, ai impresia ca participi la viata lor. Nota 10.
Dragos.87 pe 20 Iulie 2017 18:54
Mie mi-a placut pentru ca este o comedie relaxanta,decenta si matura fara batai de cap cu multe glume subtile.Filmul iti da o stare de bine si are o distributie cu actori mari care se descurca excelent.Il recomand cu mare incredere!
andystarx pe 08 Aprilie 2015 00:44
5/10
Unul din cele mai slabe filme ale lui Tom,si din pacate vad ca tot mai multe filme noi cu el,sunt slabute ! Regia,scenariu,totul a fost un dezastru ! Pierdere de timp!
WhiteIris pe 16 Februarie 2015 23:08
Film amuzant
Larry Crowne este un film amuzant și relaxant pentru o seară cu prietenii.
xerses pe 15 Februarie 2015 16:20
M-a distrat copios sa-l urmaresc si pentru a doua oara.
Iulidesprefilme pe 15 Februarie 2015 15:29
În calitate de regizor, actorul Tom Hanks nu-şi pierde o oarecare naivitate, o anumită speranţă, hazul şi necazul, nelipsite în viaţa care te pune la diferite încercări...
Rippa pe 03 Aprilie 2014 14:40
foarte bun filmul..................................................................
Ghemot pe 18 Ianuarie 2014 22:59
Un film destul de bun. Cuplul Tom Hanks - Julia Roberts face toata senzatia!
nyuszi pe 27 August 2013 15:21
Nici pe departe asa de prost cum s-a spus. L-am evitat pana acum pentru ca nu-mi place Julia Roberts defel, dar Tom Hanks m-a convins. Si nu post sa spun ca am fost dezamagita.

Intr-adevar, nu e o capodopera, si pe alocuri e un pic ridicol, dar mi-a placut ideea ca oamenii nu trebuie sa se dea batuti chiar daca nu le ies toate in viata asa cum si-ar fi dorit. Intotdeauna ai optiuni, si cred ca ideea cu care am ramas a fost ca nu trebuie sa-ti lasi trecutul sa iti defineasca viitorul. Si, bineinteles, ca educatia e importanta, ca probabil am lua decizii mai intelepte daca ne-am informa, si ca ignoranta nu e un scut importriva realitatilor vietii. Cunostintele ne dau putere, si increderea de sine sa mergem mai departe.

M-a binedispus, sincera sa fiu. Precum am zis, nu e fantastic, dar are cateva momente simpatice si e plin de speranta.

Tyson_Kyd pe 04 Septembrie 2012 14:05
Mie unul mi-a placut la nebunie filmul acesta . Tom Hanks si Julia Roberts chiar au o chimie aparte in interpretarile lor . Filmul are o poveste cat decat originala . Comedia din el este una mult mai complexa .
mesersmith pe 07 Aprilie 2012 18:32
Film usor, de o dupa amiaza de duminica...
Hanks a jucat asa cum il stiam, excelent.

Sorin87 pe 12 Martie 2012 22:37
Larry Crowne
Un film placut, interesant ce te bine-dispune scris, regizat si jucat foarte bine de catre Tom Hanks. Fiind o drama romantica cu destule scene comice, filmul devine captivant, alunga plictiseala si iti creaza dorinta de a nu se mai termina. Nota 10
cosmin_kedii pe 07 Martie 2012 09:18
Plăcut de divertisment. Tom Hanks şi Julie Roberts face un cuplu frumos.O poveste foarte frumoasă, personaje interesante şi doi actori mari. Aceasta este o poveste bună cu un final fericit
Bakero4u pe 24 Decembrie 2011 20:12
Pilda
Clisee ori ba, filmul merita mult mai multa apreciere pentru ca este genul acela in care lasa ceva in urma, ceva la care sa cugeti. Se poate intampla oricui ca sa ramana fara serviciu mai ales stiind ca e piesa importanta in unitatea unde lucreaza si putini au puterea de a trece peste. Normal ca e in stilul american ca o data ce ti se naruie aripile nu prea mai ai sanse ca sa planezi mult timp.
E alt sistem social, alta viata. In Romania anului 2011 e un blestem total sa ti se intample asa ceva, bashca sa te si indragostesti la vremuri de restriste!
Una peste alta, filmul merita vazut si merita cugetat dupa

Hubux1 pe 16 Decembrie 2011 20:20
bestial.....merita vazut...am ras de m.am prapadit:P
Octaz pe 11 Decembrie 2011 23:33
Tom's back!
Finally! Am vizionat un film cu unul din preferatii mei actori , Tom Hanks, omul care atunci cand scoate un film, in 90% din cazuri, filmul este demn de comparat cu o capodopera (asta nu inseamna ca o mare parte din ele nu sunt deja capodopere). Din pacate, Tom Hanks imbatranaste, si desi talentul si carisma lui nu dispar, parca nu a reusit sa ma surprinda foarte tare cu cea mai noua productie a lui, si anume "Larry Crowne". Vad ca filmul e in totalitate produs, regizat si produs de el... ca regizor e la inceput asa ca sa ii acordam timp, insa eu personal il prefer doar ca simplu briliant actor :) Julia Roberts apare iar intr'un film cu Tom Hanks dupa "Charlie Wilson's War" si se descurca decent... insa cam timide scenele cu saruturile :) poate din vina lui Tom :D
Dana04 pe 08 Decembrie 2011 17:36
Un film fainut atunci cand nu prea ai ce face intr o vineri seara sau in weekend.
Per total mi a plaut

elmedico pe 06 Decembrie 2011 01:37
In ciuda faptului ca are o nota mica, filmul este chiar bunicel, Tom si Julia facand prin rolurile lor tot filmul. Un film in care te distingi, si poti admira pe cei doi actori exceptionali!
flopozippo pe 01 Decembrie 2011 13:25
Este un film de week end, fara prea mari pretentii. Genul comedie, marca Tom Hanks si binenteles, Julia Roberts cu un rol in care nu poti emite pretentii, ar una peste alta, se poate viziona.
cosmin742000 pe 29 Noiembrie 2011 09:51
Asta e al 2 -lea film in care imi place ce fel joaca Julia Roberts dupa Erin Brokovik , si cum in Erin s-ar putea sa fi fost influentat de faptul ca e singurul film in care Julia Roberts arata bine....
Bârfitoarea.ro pe 29 Iunie 2011 00:01
Julia Roberts si Tom Hanks la premiera mondiala “Larry Crowne”
Grauman’s Chinese Theatre din Los Angeles a gazduit ieri seara premiera mondiala a comediei romantice “Larry Crowne”. De la eveniment nu puteau lipsi protagonistii productiei, celebrii actori americani Julia Roberts (43 de ani) si Tom Hanks (54 de ani), starurile… Citeste in continuare citeşte