Păreri Friends with Benefits

(2011)

Prietenie cu folos

Vladut1994 pe 04 Septembrie 2011 00:44
Bun ,bun
Fratilor ,mie mi-a placut filmul la nebunie ...Nu e capodopera ,dar atat de bine m-am simtit incat ii dau 10 ...Foarte frumoasa atmosfera ,a fost atat de bun incat nu mai voiam sa se termine...Mult peste No Strings Atached ....Justin si Mila joaca perfect si sunt foarte frumosi...Intr-un cuvant "superb"...
nikii pe 11 septembrie 2011 21:02
de acord!
gabylicious pe 25 Iulie 2011 13:09
Inca un film care promoveaza sexul si doar atat. Te mai intrebi de ce tinerii de azi au relatii sexuale la o varsta atat de precoce.Ce sa zic americanii astia sunt un model de urmat.
ioni9 pe 7 august 2011 11:42
taranule....citeste descrierea,este exact opusul a ceea ce tu gandesti
capcaunul_pricola pe 22 februarie 2014 21:30
Lolozilla, cu o vedere atat de larga asupra vietii si realitatii din ziua de azi nu ma mira ca nu poti sa intelegi comentariul lui Mihai Boghiu. Si nu esti singurul , din pacate...
Screwler pe 09 Mai 2011 19:45
Let's play some tenis.
Nici n-ati vazut tot filmu si gata e ca "No strings attached" ? Asteptati si voi sa apara, apoi dativa cu parerea.
mrpitt pe 13 mai 2011 15:39
oare nu are aceeasi tema? nici nu trebuie sa vad mai mult decat un trailer ca sa imi dau seama de asemanarea izbitoare...
nikii pe 11 septembrie 2011 21:00
nu se compara acesta cu no strings attached. pentru fete cel putin. no strings attached e josnic:D
FreakDoll pe 31 August 2011 17:10
Desi este reluata ideea din No Strings Attached, Friends with Benefits mi s-a parut mai bun decat oribilul, din toate punctele de vedere, film cu Ashton si Portman.
Protagonistii sunt superba Mila Kunis si Justin Timberlake, chimia dintre cei doi fiind indiscutabil mult mai buna. Mila este incredibil de frumoasa si, desi inainte nu prea o aveam la suflet, mi-a devenit simpatica si parca joaca si mai bine. Justin nu este un actor atat de prost cum afirma unii, punandu-i aceasta eticheta desi n-au vazut, inca, filmul sau fiindca prejudecatile isi spun, inca o data, cuvantul.
Sunt destule poante bune in film, scene de sex din abundenta si avem ocazia sa admiram partile dorsale ale celor doi protagonisti, ambele foarte sexoase si lucrate.
In film mai apar si Emma Stone, Andy Samberg, dar si Woody Harrelson care joaca rolul unui gay si pe care il puteti urmari intr-o scena… citeşte

Flavio pe 7 septembrie 2011 12:05
daia nu mai poate dormi Mila Kunis ca nu o ai tu la suflet:))) te asigur ca nici nu stie de existenta ta. comenteaza altceva nu ca ai tu sau nu pe vreun actor la suflet
baby.piiiis pe 30 decembrie 2011 23:39
Sunt de acord cu tine, cu mici exceptii. Eu nu consider No Strings Attaches oribil, dar asta este parerea fiecaruia. Oricum, filmele poate au aceasi tema, dar sunt diferite. Aceste este mult mai bun. Nu ii inteleg pe cei care isi dau cu parerea ("este la fel ca...") si nici nu au vazut filmul.Eu zic sa le urmariti pe amandoua si sa vedeti care este mai bun ;)
jude pe 17 Februarie 2011 16:48
cred că e o copie a filmului No Strings Attached...adică nu știu cine pe cine a copiat, doar că au același subiect...în ambele filme personajele principale sunt parteneri de sex, care vor să se mai destindă din când în când, dar fără complicaţii....ciudat...
MissBlossom01 pe 27 iulie 2011 21:17
Lumea zice ca e mai bun decat celalalt :) care mie mi s-a parut foarte plictisitor.
So.aLone pe 28 iulie 2012 01:55
de acord cu aia 2-3 care au scris mai sus:ii mai bun filmul ''friend with benefits'' decat ''originalu''...chiar imi place cum joaca Justin,iar de Mila Kunis...ohhhhhhh,ii buna rauu,si mia placut de ea ca..s-a dezbracat mai mult in filmu asta,decat in celalate :))
Nika pe 26 August 2011 15:51
O comedie foarte buna, ușoară...creeaza o senzatie frumoasa dupa cel privesti...totodata mi-a placut foarte mult cum și-a interpretat rolul atit Mila cit si Justin, spre surprinderea mea..recomand ))
AimeeLov pe 06 Septembrie 2011 14:15
Mai bun decat "No strings attached" ...Un film acceptabil , nu are nimic deosebit fata de cel amintit mai sus inafara de cateva replici inteligenta si de chimia dintre protagonisti.
legolas05 pe 05 Martie 2011 19:25
nu este cine stie ce filmul,este in mare parte copiat dupa No Strings Attached
ZeKalanga92 pe 20 Aprilie 2011 11:22
Ce prostie ! Este la fel ca si "No strings attached", doar ca e Justin Timberlake in asta...
Originalu pe 24 aprilie 2011 19:53
numai faptul ca Justin Timberlake joaca in acest film evidentiaza calitatea slaba a filmului(imi cer scuze fata de fanii acestuia , dar el este un cantaret bun , dar actor mediocru)
cosmin742000 pe 8 noiembrie 2011 09:38
Referitor la opinia lui Originalu , despre faptul ca Justin Timberlake ar fi un cantaret bun , dar un actor mediocru , parerea mea e ca Timberlake e intr-adevar un actor mediocru , dar un cantaret submediocru.
Russell pe 30 August 2011 01:15
mie mi-a placut filmul....a avut o idee interesanta,in plus Justin si Mila au jucat bn ambii.
andreea_blau pe 25 martie 2012 20:53
idee interesanta :))
KONIG1 pe 31 August 2011 17:14
Slab
Mie nu mi-a placut.Foarte corect ce spuneau in film"sexul este ca tenisul" atunci cand nu te intereseaza persoana respectiva dar nu poti sa faci un film bazandu-te doar pe asa ceva.
emy_sinaia pe 11 octombrie 2011 23:46
subscriu si atat...
Kanedel pe 30 ianuarie 2013 08:37
L-ati vazut pana la capat? Pana la urma se dovedeste in film ca doar sex si atat nu duce la nimic bun,deci mesajul filmului e cu totul altul: implica-te si emotional cand faci sex!
anonymous.60416fe8ceca4 pe 19 August 2011 17:07
Yasmina001 pe 03 Septembrie 2011 01:20
justin sa se lase de actorie
Am citit comentarii multe pozitive despre acest film care s-a vrut a fi o comedie romantica buna, dar nu e. Pe langa faptul ca subiectul este exploatat la maximum, chiar recent a aparut No strings attached, actiunea si glumele sunt patetice. Justin e ingrozitor ca actor si ca barbat(parerea mea), sa cante si atat!
bik24 pe 24 decembrie 2011 21:19
Sunt de acord cu tine în totalitate! Justin poate peste caţiva ani va fi şi el un actor bun, dar momentan e pe lângă. Să rămână la cântat.
mistercrysty pe 31 August 2011 17:29
O prestatie buna din parte lui Justin ! Se vede ca are stofa de star. Bunicel si filmul.
ilynca pe 07 Septembrie 2011 22:13
E muuuult mai bune decat No strings attached. De multa vreme n-am mai ras cu pofta la o comedie.
nikii pe 11 septembrie 2011 21:03
exacttt!
Da-Luck pe 28 August 2011 15:25
Cam aceeasi cliche story...Friends with Benefits nu prea adauga nimic la binecunoscuta ei formula de "friends with benefits", dar chimia dintre Justin Timberlake si Mila Kunis este destul ca filmul sa continue.Interesant este ca,dupa Black Swan,ambele Natalie Portman si Mila Kunis au ales un film aproape la fel.Doar ca filmul lui Portman,No Strings Attached, este mai timid si dulce,bineinteles,cu momentele lui amuzante ("You can't fight me!!!You fight like a hamster!!!" and "You said no carrots"*sweet pathetic smile*"), pe cand filmul Milei este puternic,amuzant,placut si savuros..Ca sa adaug,cu muuult mai amuzant ca No Stings Attached (" No emotions, just sex. I guess we should just start.",Let's play tennis!"Are you trying to dig your way to China?"). No Strings Attached or Friends with Benefits? Gimme FWB!!. Tomatometer:70%.
pe 4 septembrie 2011 21:33
tyby007 pe 30 Iulie 2011 14:18
Chiar mi-a placut la fel de bun ca no strings attached poate chiar peste.Mila Kunis e hot rau de tot si Justin este in rol
Vorador pe 31 August 2011 00:28
Leave it to Justin and Mila to make a better "No Strings Attached"
Chiar daca se aseamana la poveste cu "No Strings Attached'',este mai bun decat acesta.Chimia dintre cei doi actori este mai aprinsa fata de alte cupluri din comedii romantice.
kakapiciu pe 27 Octombrie 2011 16:56
Nici prea prea, nici foarte foarte. Chiar mia placut filmul!
Exotic pe 02 Octombrie 2011 12:57
Nota 9
Mi-a placut la nebunie,numai fiti ipocriti si plini de prejudecati,incercati sa apreciati o comedie buna si sa va bucurati de ea.
Manusa pe 08 Septembrie 2011 21:16
Unii spun ca este ca si filmul No strings attached. Chiar nu este asa, acesta este cu mult peste No strings attached si in plus are mult umor. Mi-a placut filmul iar Timberlake a jucat foarte bine.
alekz26 pe 15 februarie 2012 02:20
biglike
AndreiC123 pe 08 Septembrie 2011 01:11
Multe filme mai fac Justin Timberlake de la o vreme; cu siguranta asta este unul foarte reusit
Roxanasiatattt pe 05 Septembrie 2011 05:29
Da !
Cu sigurata o sa ma uit la film , mie cred ca o sa-mi placa ... iar de Mila si Justin imi place mult :x
Roxanasiatattt pe 9 septembrie 2011 20:44
L-am vazut si sincer chiar mi-a placut :X
roxza pe 01 Decembrie 2011 21:53
Toata lumea compara acest film cu No Strings Attached,dar nu sunt deloc lafel.Desi povestea este asemanatoare acesta este de mii de ori mai bun!! Acesta este o comedie,celalalt o incercare,Acest film este mai relaxant,ce daca nu are actorii de oscar?Toata lumea pe asta a pus accent ''vai joaca Natalie Portman gata e geniala ,celalalt e varza!'' nu e adevarat.Este adevarat ca N.Portman este o actrita geniala,insa asta nu inseamna ca toate filme ei sunt bune.No Strings Attached fiind un exemplu. Friends with benefits este mult mai bun si chiar merita vazut! Nu mai tratati un film dupa aparente,vizionati-l si apoi decideti daca va placut sau nu .
Chrisstyna pe 14 Septembrie 2011 21:00
Cand am vazut filmul m-am gandit...Inca un "No strings attached"! dar pot spune ca este mult mai bun! Este un film de vazut cu prietenul/prietena.
Sorin87 pe 09 Septembrie 2011 16:31
Friends with Benefits
Destul de amuzant, captivant, cu scene hot, cu un acting acceptabil din partea lui Justin Timberlake si unul foarte bun al Milei Kunis, si cu scene si replici comice si umor de calitate situandu-se la acelasi nivel cu No Strings Attached.
Amonet pe 05 Septembrie 2011 16:32
bun de consumat, cu pepene si amiaza de vara
Suuupperrr! E un film minunat! De la alegeri la schimbari de viata si mediu si mai ales optiunile....simplitatea nu e asa simpla pe cum am crede. Ma gandeam ca o sa fiu un film aiurea, dupa ce am citit comentariile am crezut ca o sa fie inca o chestie ce o sa imi manance din viata,dar defapt are si o actiune ce pare usoara si cand colo, crize,limite, hormoni si mai ales, drumul de la o iubire de vis spre o coabitare realista.
joydownson pe 31 August 2011 20:04
nothing new
filmul e bunisor, fara sa iasa in evidenta fatza de alte filme cu acelasi profil. marele punct negativ e propaganda pro poponari
Laurica333 pe 02 Septembrie 2011 16:43
Justin e ok. Un film de vazut alaturi de iubit(a).
Ammelie pe 29 August 2011 16:02
Friends with Benefits (2011)
O comedioara romantica usurica, care are drept cel mai mare plus faptul ca se amuza putin chiar pe seama cliseelor din comediile romantice. In rest... nimic nou. Imi e profund antipatic JT ca actor, iar Mila joaca foarte exagerat in acest film, asa ca nici actorii nu sunt un mare plus. Parca totusi e mai bun decat No Strings Attached. (Fimele astea doua sunt condamnate pe vecie sa fie comparate). Pt Friends with Benefits - 6/10
danygeneralu pe 28 August 2011 21:19
Obligatoriu de vazut
Muuuuuuuuuuuult mai bun decat No strings attached, merita vazut chiar dc finalul este predictibil inca de la inceput, pe mine ma destins acest film, vil recomand cu placere.....
bad pe 19 Februarie 2011 00:33
Bine ca l au scris la distributie si pe
Woody Harrelson !!! Justin T mare actor ........:))

Andrei.Ciprian pe 08 Februarie 2012 18:17
Mai bun decat ma asteptam!
Un film care a fost peste asteptarile mele.Este peste No strings attached care are acelasi subiect dar acesta este mult mai bine conturat si are mai multe momente amuzante.In plus cuplul Mila Kunis-Justin Timberlake este perfect si net superior fata de Natalie Portman-Ashton Kutcher.
sfeklasfekla pe 13 Ianuarie 2012 20:24
Mie personal mi-a placut foarte mult filmul. Poate ca nu a fost cea mai reusita comedie , nu m-am tavalit pe jos de ras dar foarte placuta atmosfera si povestea a decurs foarte frumos. Am vazut ca majoritatea fac comparatie cu No strings attached si eu la randul meu pot spune ca e mult mai bun Friends with Benefits. Justin dupa parerea mea a fost cea mai buna alegere pentru filmul asta ;)
pacole13 pe 13 Ianuarie 2012 15:07
Supeer
Recomand filmul !! Mi`a placut foarte mult..l`am vazut de ceva timp si inca ma mai gandesc la el. Sper ca Justin si Mila sa mai joace impreuna ca se descurca destul de bine,avand in vedere ca se si potrivesc !!
MagicColor pe 09 Ianuarie 2012 18:59
Nu am vazut No strings attached , nu stiu cum e dar acest film este chiar frumos. Gusturile nu se discuta dar mie chiar mi-a placut. Iar finalul mi-a adus un zambet maare. Cei doi chiar se potrivesc.
Krystyne pe 06 Ianuarie 2012 02:45
De mult timp nu am mai vizionat un film cu adevarat superb iar acesta este unul din ele ,pentru ca detine un mix de comedie,dragoste,romantismul. Initial,nu am vrut sa urmaresc filmul din cauza titlului,dar am zis ca totusi sa incerc si imi pare chiar bine , si nu in cele din urma actorii care fac orice film ,asa si in cazul Friend with benefits ,cei doi se potrivesc de minune !
alekz26 pe 15 februarie 2012 02:25
bv:)
alekz26 pe 15 februarie 2012 02:26
bv:)
Dubrasca pe 25 Octombrie 2011 01:50
M-am distrat urmarindu-l.Un film bun.Il recomand...
Fredy pe 09 Octombrie 2011 20:12
un film placut
sincer, nu ma asteptam ca Justin sa joace asa de bine. una peste alta o comedie romantica foarte placuta.
alekz26 pe 15 februarie 2012 02:15
biglike:)
danutza012694 pe 30 Septembrie 2011 12:08
Frumusel filmul si destul de amuzant mi a placut mult:>
dido pe 27 Septembrie 2011 17:37
Stop si de la capat!
Sau iar si iar si din nou...Variatiuni pe aceeasi tema,dar din pacate tema din ziua de azi...parca nu mai este romantism...Mi-e dor de un film de dragoste clasic!In compensatie avem personajul lui Woody Harrelson cu replici absolut grozave:,,Sigur nu esti gay?Nu-i nimic,mai multe tevi pentru mine..."Pana la jumatate filmul curge chiar bine dar totusi merge vazut pentru deconectare!
mike11 pe 06 Noiembrie 2011 19:43
o comendie romantica foarte reusita...chiar merita vazut!:)
zeki pe 06 Noiembrie 2011 12:48
voi lasa la o parte asemanarea cu No Strings Attached , surprinzator de amuzant si placut filmul .... Justin Timberlake si Mila Kunis joaca senzational .....
claudiu-daniel-lugoj pe 20 Octombrie 2011 17:55
Nu e cine stie ce acest film ,dar are si partile lui bune,este o comedie romantica ce se bazeaza foarte mult pe sex,dar e o comedie bunicica,dar sa nu va asteptati la foarte multe din partea acestui film.
bogdan_razor pe 17 Septembrie 2011 22:43
Filmul este superb chiar trebuie vazut de fani comediilor;)
leo26 pe 19 septembrie 2011 17:02
Super in mistea ta, ma intre cat 15 ani ai.
alekz26 pe 15 februarie 2012 02:18
e,leo26 e atras mai mult de horror,crek asa e si el
cris2703 pe 11 Septembrie 2011 23:33
Foarte draguta comedia
Foarte dragutza comedia! Mai ales in comparatie cu ultimele comedii....Got a 10 from me...
mihai.mitza26 pe 10 Septembrie 2011 09:41
mihai
un film destul de funny :D nu am ras chiar prea mult , dar au fost unele faze la care puteai zambii :) 6
andreea_blau pe 18 Septembrie 2011 23:49
Justin just sucks!
Atat de 'usurel' filmul si glume rasuflate...incat va recomand sa nu il vizionati decat daca chiar asta cautati, nota 7.7 e muuuult prea mare. Personal il displac nespus pe Justin ca actor, e atat de fals! Daca vreti sa mergeti la acest film, nu va duceti! Mergeti mai bine la "Midnight in Paris".
mihai15mai pe 28 Septembrie 2011 01:11
Film de duzina!
Tema filmului nici mai mult nici mai putin decat plictisitoare, tipic americanilor hai sa ne-o .... fara complicatii, mare smekerie :) Cam atat se promoveaza in filmul asta.
me_myself pe 12 Septembrie 2011 12:32
neah...
slab slab slab!!! identic cu No string attached...care a fost deasemenea slab..pacat de Natalie Portman. Referitor la Friends with benefits, Mila e frumoasa si atatm iar Justin e un cantaret genial, cu actoria..slabut..