Păreri Eight Below

Minus 25 grade

carol18661914 pe 28 Aprilie 2009 13:27
Am ramas blocat dupa vizionare. Nu mai am cuvinte.......... Capodoperaaaaa
Stfff pe 6 februarie 2011 16:21
Super tare filmu!Fara cuvinte!
patristm pe 28 iulie 2014 14:43
prea frumos extraordinar!!! am plans la acest film uitati-va cu incredere merita vazut!!!!
dan s pe 13 Aprilie 2008 06:12
Un film si o lectie de viata! Undeva pe mormantul uni caine cineva a scris cateva cuvinte ..." Aici odihneste o fiinta care a avut toate calitatile unui om fara a avea nici unul din defectele lui"
danyel88 pe 14 decembrie 2011 20:02
frumos
mexesdan pe 7 iulie 2013 16:03
Foarte adevarat !
Kiku.Lala pe 01 Septembrie 2009 05:44
Filmul este superb! Chiar merita vazut. La sfarsit am plans.
anamaria1412 pe 24 iulie 2011 18:25
Si eu, chiar si azi a treia oara cand l-am vazut mi-au dat lacrimile fara sa vreau
nick aleodor pe 18 Februarie 2009 17:26
un film care ar trebui sa dea mult de gandit .da emotionant ...de ar da dumnezeul ca si oamenii sa fie asemeni cainilor macar pentru 1 zi
Ela pe 09 Februarie 2009 00:40
Ma bucur ca intr-o seara de duminica, cu programe plictisitoare la tv, am schimbat pe un post unde incepuse un film, minus 25 de grade, am plans, m-am bucurat, mi-a placut.O lectie de viata, animalele sunt destepte, iar oamenii ar avea multe de invatat de la ele:).Un film de nota 10.
stanoae smaranda pe 01 Martie 2009 08:13
mi-a placut foarte mult .m-am uitat de 5 ori si am plans de fiecare data .l-as vedea in fiecare zi. va iubesc dragi cateii.
Acest film merita vazut!

kitty pe 14 Februarie 2009 15:39
mda .. e chiar super tare .. emotionant , eu chiar am plans :))) merita vizionat :*
Nick_18 pe 29 Septembrie 2009 14:06
Capodopera de film
Mi se pare cel mai reusit film.Nota 10.Lam vazut de 3 orii.
bizonul pe 9 ianuarie 2015 18:14
Asa este, dar necazul nostru sta in faptul ca f. multi "liftosi" de pe National Tv. , nu sunt deacord si dau minusuri la comentariile decente si de bun gust. Cu toate ca ai dreptate % la % s-au gasit si vreo cativa ce nu le plac filmul si te-au "taxat" cu minusuri. Ma intreb ce gusturi au atunci, si daca sunt intregi la minte!. Daca acesta nu-i film bun, atunci nu mai exista filme bune .
Monyca pe 19 Mai 2008 10:45
EXTRAORDINAR!!!!! Filmul care intr-adevar m-a facut sa plang... l-as vedea la nesfarsit.
Aleecsxx pe 13 Aprilie 2008 20:14
Un film deosebit:*:* il recomand cu caldura la toti>:D :D<
Andreea Diana pe 15 Februarie 2008 11:00
Am plans pe toata durata filmului... nu cred k m-a impresionat pana akm atat de mult un film.Iubesc animalele in special CAINII... Acest film sigur merita vazut:x Este o lectie de viata pe care ar trebiu sa o luam in considerare:)
Theodor2011 pe 16 martie 2012 15:59
Iti recomand Hachiko,daca nu l-ai vizionat,vizioneaza-l si iti garantez ca la ala vei plange mai mult,tot cu un caine tot bazat pe o intamplare reala
djonie pe 31 Iulie 2009 21:55
un film de exceptie . nota 8, l-am vazut si mi-au dat lacrimile , il recomand calduros
anamaria33 pe 6 februarie 2011 12:59
un film forte frumos merita nota 10 mia placut forte mult caint mai ales maya si max
donie pe 12 martie 2011 22:16
... am plans, m-a emotionat... cei mai frumosi si adevarati PRIETENI!!!
cornel pe 17 Februarie 2009 21:27
printre cele mai super filme pe care le-am vazut....rar se regizeaza asa un film....
Jason Statham pe 07 Februarie 2009 11:59
Super film deci va sugerez sa il vedeti si sa il puna si la tv...deci un super film..impresionant filmul:)
Cruella. pe 13 aprilie 2012 15:26
cei ce sunt cu sentimentele la pamant nu cred ca rezista sa-l vada.. :((
demsa cristinel pe 14 Ianuarie 2008 21:43
ce sa zic.......ii super,nam nimic de comentat,merita toate premile de pe lume,e superb.
EagleBlue pe 15 iunie 2012 17:47
Amazing film! No comment! 10 Stele! :D
Theodor2011 pe 16 Martie 2012 16:04
Un film exceptional, ce va rupe inima oricarui iubitor de animale in special caini, daca il va vedea. Recomand Hachiko, pentru cei ce nu l-au vazut luati-l si vizionati-l este cel putin la fel de impresionant, si de asemenea bazat pe tot pe o intamplare reala petrecuta in Japonia la inceputul anilor 1920
cezarika21 pe 28 Iulie 2014 07:26
Intensitatea relaţiei om-animal
O poveste emoţionantă despre opt câini trăgători de sanie abandonaţi în Antarctica de membrii unei expediţii nevoiţi să se refugieze în grabă în urma înrăutăţirii condiţiilor meteorologice. Filmul prezintă lupta câinilor pentru supravieţuire în condiţii vitrege, loialitatea lor faţă de stăpân şi încercările disperate ale stăpânului de a-i salva. "Eight Below" este un film de aventuri emoţionant şi sensibil care arată încă o dată strânsa relaţie între om şi animal.
morometeb pe 02 Mai 2010 15:26
foarte bun
mi-a placut. un film foarte bun pentru o dupa-amiaza de duminica... emotionant. nu cred ca are pretentii de oscar sau mai stiu eu ce alte premii. cu toate astea te pune pe ganduri un pic. dupa ce l-am vazut mi-am amintit vorba unui om (e adevarat, un pic exagerata): "inchide intr-o camara un om si un caine si lasa-i o saptamana. dupa o saptamana deschide si vei vedea omul nervos... iar cainele vesel sa te vada". ma rog... foarte bun filmpt iubitorii de animale.
valericba pe 16 Ianuarie 2013 22:17
Lacrimi înghețate...
Vizionat întâmplător acum doi ani, și revăzut cu plăcere la începutul acestui an, ”Minus 25 de grade C” este o uimitoare poveste de supraviețuire, devotament, familie și iubire a unor ființe care ne demonstrează în fiecare zi aceste lucruri necondiționat.
Regizat de către Frank Marshall, după un scenariu al lui David DiGilio care a avut ca și sursă de inspirație filmul din 1983 al lui Koreyoshi Kurahara, ”Nankyoku Monogatari” (South Pole Story) care redă evenimentele reale ale unei expediții cu final dramatic, ce a avut loc în anul 1958 în Antarctica. În acea expediție din 1958, cincisprezece câini de sanie Sakhalin Husky, au fost abandonați atunci când echipa de expediție nu a mai avut posibilitatea de a se întoarce la tabără. După un an, când echipa s-a întors în Antarctica, doi dintre câini au fost găsiți în viață, iar restul… citeşte

dicken pe 18 Iulie 2011 20:38
:)))
nu recomand nimanui sa vada filmul asta cu prieteni...te va face sa plangi(filmul a fost la tv de ziua mea...si ne-am uitat toti la el, 99% dintre noi am bocit)
Butterflies pe 10 Octombrie 2010 22:36
un film sensibil care ajunge la inima tuturor ...
merita vazut si revazut de foarte foarte multe ori ....
este un film care te invata in primul rand ce este prietenia ,fidelitatea iar apoi dragostea :x, ne dovedeste ca animalele sunt cele mai bune prietene ale omului iar in ei ne putem increde oricand caci ei niciodata nu ne vor dezamagi.

alex_il_fenomeno pe 01 Octombrie 2010 08:55
unul dintre cele mai impresionante filme ! nu ai cum sa nu te emotioneze fidelitatea cainilor pentru stapan , cat si lupta acestora pentru supravietuire ! nota 10 este prea mica pentru acest film minunat !
ciprian34 pe 30 Iunie 2012 23:05
Un film foarte interesant despre prietenia om-caine care uneori e mai durabila decat cea dintre oameni,cainele nu te tradeaza niciodata.
BitterCandy pe 11 ianuarie 2013 23:01
Adevarat
Qube86 pe 12 Decembrie 2011 09:16
Unul dintre cele mai impresionante filme vazute in ultimii ani...Ce au reusit oamenii astia sa faca in filmul asta cu animalele e pur si simplu uimitor...Am ramas socat de cat sentiment puteau sa transmita cainii aia...Paul Walker, face un rol pe masura filmului...exceptional...Si coloana aia sonora, combinata cu povestea atat de bine transpusa pe ecran mai, mai ca te face sa versi cate o lacrima sau mai multe (depinde de persoana)...Merita vazut de orice persoana cu suflet...
Gr33nGirl pe 27 Ianuarie 2011 23:22
un film extraordinar....deosebit de frumos...il recomand:x
Bagio pe 30 Decembrie 2010 17:50
l-am vazut mai demult si mi-a placut enorm....traiam cu sufletul la gura pt acei catei.....nu-l ratati
lili pe 19 Februarie 2007 15:19
am vazut recent filmul si a fost una dintre putinele pelicule pe care am urmarit-o pe nerasuflate.
Assasiyn pe 18 Martie 2012 14:12
Parerea mea
Filmul e o capodopera a cinematografiei, este emotionant mai ales cand te gandesti ca este inspirat dintr-o fapta reala si ca in realitate chear a existat un grup de caini care a supravietunit atatea zile la Polul Nord pe cont pripriu.
Eu unul sa fiu sincer cred ca a treia zi as fi fost caput.

KarGo pe 08 Septembrie 2012 00:19
Mi-a placut foarte mult! E unul din filmele mele preferate si unul din putinele filme care au reusit sa ma emotioneze! Nota 10
marcela.c pe 22 Aprilie 2012 12:47
Superb, lacrimile la sfirsitul filmului au fost dovada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
narcisson pe 10 Aprilie 2012 21:13
Filmul m-a facut sa plang....Este o poveste emotionanta de viata, iar animalele ne dau o lectie nemaintalnita despre cum ar trebui sa convietuim. Obligatoriu de vazut!
margott pe 08 Martie 2012 00:13
Induiosatori mai sunt cainii astia din Eight Below. Si excelent dresati, as adauga. O drama impresionanta, mai ales pentru iubitorii de animale.
Manusa pe 13 Februarie 2012 16:23
A fost un film care m-a impresionat, la fel si acei caini care au fost superbi si s-au descurcat atata timp singuri, si-au gasit un mod de a-si face rost de hrana prinzand pescarusi. Mi-a placut si faptul ca Gerry u si-a gasit linistea pana cand nu s-a intors dupa cainii care erau atat de importanti pentru el. Mi-a placut atat filmul cat si interpretarea personajelor in film de catre actori.
sparcom_94 pe 12 Noiembrie 2011 21:13
in urma filmului... mi-am luat un catel hasky...restul se intelege, nu ?! de vazut si HACHIKO, nu o sa regretati -
radu3455 pe 19 Septembrie 2011 18:53
superb film cred ca cel mai bun film pe care l-am vazut cu,caini
sorinreddog pe 08 August 2011 00:43
Te impresioneaza pana la lacrimi...
Da,recunosc,chiar am plans la unele scene....m-a impresionat foarte mult filmul,mai ales ca sunt un iubitor de animale de mic copil! Din pacate omul zilelor noastre isi bate joc de cel mai bun si cel mai vechi prieten al lui...
BitterCandy pe 11 ianuarie 2013 23:36
Intr-adevar..... "Ne batem joc" (putin spus) unul de altul, oamenii intre noi, vecini, rude, cunostinte, etc., dar de niste suflete fara aparare... si spre rusinea noastra, asta se intampla cu majoritatea vietuitoarelor.....
MNarcis pe 09 Noiembrie 2011 21:04
Nu o fi capodopera, dar este un film obligatoriu de vazut macar o data, trebuie sa recunosc nu cred ca am vazut un film mai emotionant ca asta, care chiar sa imi dea lacrimile, cat devotament, cata iubire, o drama superba, un film exceptional!
aticia pe 05 Octombrie 2010 15:26
superb
De obicei nu-mi place sa revad un film,dar Eight Below face exceptie,de cate ori l-ai revedea nu te saturi:)
drift pe 20 August 2010 15:46
avand in vedere ca e bazat si dintr-o fapta reala ,te face sa pui si mai mult suflet cand te uiti la el ,e un film de care nu te saturi uitandu-te ,superb te lasa fara cuvinte ...
Mihaela pe 14 Noiembrie 2007 11:47
este un film extraordinar.putei sa il bagati si la tv mai des ..
i.teodor pe 08 Octombrie 2006 22:52
Remarcabil! Extraordinar! O poveste foarte emotionanta, imagini miscatoare si o dovada elocventa ca animalele se pot dovedi actori fantastici, mai buni decit multi dintre oamenii care se ocupa cu asa ceva. Pentru mine, un film - revelatie!
SANDA45 pe 08 Noiembrie 2012 16:54
O drama excelenta,vazuta de mine de nenumarate ori...Fabulos.
nicoux pe 23 Iulie 2011 09:50
"Nu subestima niciodata puterea de supravietuire a unui suflet, mai ales cand este inconjurat de familie.", foarte bun,oare de ce povestile astea cu si despre caini ne emotioneaza asa de profund? Incercati si Hachiko.A.Dog's.Story.
FeaR pe 07 Martie 2011 22:47
Filmul este deadreptul superb. Mi-au dat lacrimile cand a lasat caini si au plecat cu avionul si cand s-au intors dupa ei :(
bombitsa pe 02 Martie 2011 20:05
daca esti iubitor de animale nu ai cum sa nu vezi filmul asta. este super, am un catel Husky si e foarte inteligent. fara cuvinte
legolas05 pe 07 Februarie 2011 01:13
Un film deosebit datorita subiectului in sine, a scenariului, a faptului in sine ca ni se arata ce fiinte deosebite, sensibile sunt acesti caini.
Foarte frumos, merita vazut!

boldum pe 06 Februarie 2011 17:31
Regizorului i-a fost totusi mila de noi... Daca ar fi insotit secventele cu caini de o muzica mai trista, ne-ar fi sfasiat sufletele... Nimeni sa nu rateze acest film ! Distributia e bine aleasa, Paul Walker mai ales, e un tanar actor foarte bun. Vizionare placuta !
karayman pe 6 februarie 2011 19:19
Cred ca Enya era o solutie foarte buna pentru coloana sonora mai ales la secventele cu caini.
yo_lory pe 21 August 2010 01:04
cel mai tare film cu caini.. maya e incredibila.. am plans ca un copil
damian mircea pe 25 Februarie 2006 12:32
un film foafte bun,care arata dragostea intre cine si om merita vazut de toata lumea.
minadi pe 06 Februarie 2011 13:39
Super !
Iar cainii din film sunt absolut superbi.. In special Maya si Max. :X

karayman pe 6 februarie 2011 19:21
Max a preluat fraiele dupa ce au fost parasiti, ca un adevarat "lider in devenire" nu si-a abandonat echipa. Superbi catelusii!