Păreri Belyy tigr

(2012)

Tigrul alb

Manusa pe 07 Octombrie 2012 17:11
Un film foarte bun, un film care spune povestea unui tanchist care a supravietuit desi avea arsuri pe 90% de pe suprafata corpului, si mai mult si-a revenit complet. El are misiunea de a cauta si distruge faimosul tanc german Tiger.
mosu332 pe 28 Ianuarie 2013 20:40
interesant film, cum spunea si dido: "o schimbare placuta in peisajul filmelor" , dupa intocsicatia filmelor de duzina hollyudiene... si sfarsitul fimlui cu cele doua discursuri.... fenomenal !!!
dido pe 07 Ianuarie 2013 20:26
Mitul balenei albe...
Sau a tancului alb,dupa caz!A fost o schimbare placuta in peisajul filmelor actuale pline doar de actiune sterila ,,neuronal".Recomand!
Pillowman pe 30 Decembrie 2012 19:09
Очень хороший фильм
Да здравствует Красная Армия
С Новым годом люди!

dido pe 2 ianuarie 2013 18:11
Amuzant!Buna ziua frumoasa armata...La multi ani...Ce inseamna un profesor de limba rusa zbir....
mihai_iancu pe 22 februarie 2014 16:31
... si de la "Traiasca!" la "buna ziua" ... cred ca si elevii lui si-au pierdut timpul
balta67verde pe 06 Noiembrie 2016 18:16
Un film de razboi (si putina fictiune) foarte bun. Artistii alesi sa joace echipajul tancului sovietic joaca foarte bine. Frumos ca s-a folosit un tanc Tiger adevarat si nu un tanc de fabricatie ruseasca cu o cruce alba pictata pe el. Unii regizori isi bat joc de spectatori considerand cu lumea e prea "bleaga" sa inteleaga diferenta dintre un tanc german si un T34 rusesc cu o cruce alba pictata pe el ... ca sa priceapa fraierii cine e "dujmanu' hitlerist".
AlexandruDragosStegaru pe 11 Februarie 2016 00:33
Belyy Tigr
Horatiucrisan pe 05 Aprilie 2020 23:12
Un film de razboi cu elemente supranaturale. În fapt, filmul poartă doua elemente simboliste cu caracter antagonic : soldatul sovietic renăscut ca si Pasărea Phoenix, simbol a resurselor nelimitate a Uniunii Sovietice si Tancul Alb, simbol al nazismului cu ideologia rasei albe. Un film bun si prin intermediul scenelor de lupte de tancuri.
ovisan69 pe 03 Noiembrie 2019 20:59
ok ok ok ok ok ok ok ok ok ok ok ok ok ok ok ok ok ok ok ok ok ok ok
blackmore pe 17 Iulie 2019 17:54
Un film rusesc de razboi excelent , ca toate filmele rusesti de razboi , si tot ca toate filmele rusesti de razboi inspirat din fapte reale.
lapidarium pe 6 martie 2020 01:20
Cred ca esti rezultatul dragostei dintre doi soldati rusi. Hmm, sau mai degraba rezultatul unei labe esuate.
ballack03 pe 11 Ianuarie 2016 06:58
Panzerkampfwagen VI Tiger Ausf. E
Un deliciu vizual pentru jucatorii de WT .
Un film destul de bun,dar un T34/85 nu era pe masura lui Tiger 1 .
Totusi cum se alimenta acel tiger,cu combustibil daca era fara oameni,ca fum iesea pe esapament.

Jack-Jack pe 22 Aprilie 2014 17:17
Politică și slăbiciune umană
Un film greoi dar plin de mesaje realiste și eroism.Acțiunea se desfășoară în timpul celui de al doilea război mondial și are un final de apreciat.De remarcat coloana sonoră,foarte bine aleasă.Filmul merită o vizionare.
cosmin_kedii pe 22 Octombrie 2013 09:25
Sunt , în general, pasionat de filme de război , și așa am decis să văd acest film- Prea mult misticism . Am înțeles că o persoană poate supraviețui în mod miraculos , așa cum se arată în această imagine . Dar comunicarea cu tancurile distruse - este o reminiscență de delir .
lili22 pe 23 Septembrie 2013 10:20
modest
muzica lui Wagner a fost impresionanta, dar nu inteleg carui public se adreseaza,, nu pot sa am emotii cind vad eroismul soldatilor rusi.
blackmore pe 17 iulie 2019 17:50
Inseamna ca nu poti sa ai emotii pt ca alti eroi in afara de cei rusi nu exista