Păreri Yaadon Ki Baaraat

(1973)

Lanțul amintirilor

Cristi Gheorghe pe 04 Martie 2007 14:33
Salut!
Cum as putea sa cumpar dvd-ul cu "Lantul amintirilor" cu subtitrare in limba romana??? Ma intereseaza si alte filme indiene toate vechi binenteles!
Trimiteti-mi un raspuns daca se poate!
Cristi

vandana oblez pe 17 Februarie 2007 23:46
care spune si mie numele adevarat àn limba indiana la filmul toata lumea este a mea peste tot àl caut si nu gasesc am filmul vandana si lantul amintirilor va fac copii daca vreti
veres elisabeta pe 07 Februarie 2007 19:35
Pot spune despre acest film ca este unul dintre cele mai bune filme de dragoste.Pacat ca nu dati mai multe filme de acest gen.As vrea sa va dau niste exemple, cum ar fi: ,,omul si fiara'' pe care as vrea foarte mult sa il revad , o floare si doi gradinari; prietenii mei elefantii; etc.Va rog foarte mult daca se poate.
Catalin Anghelescu pe 25 Decembrie 2006 15:27
VREAU SA STIU CUM POT SA DESCARC SAU UNDE GASESC FILMELE ARTICOLUL 420 SI CALUL ALB
N M pe 23 Noiembrie 2006 11:57
Unde as putea vedea din filmul Lantul amintirilor fara sa mi-l downlad-ez?Astept raspuns cat de urgent posibil pe www.dj.misu23@yahoo.com Va rog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gabriel pe 08 Iulie 2006 16:17
Buna ziua ma numesc Gabriel si locuiesc in Germania asi vre sä vä spun cä eu sint nebun dupä filmele indiene dar din päcate nu am numai Lanzul Amintirilor partea intiia si o Floare si doi Grädinari.Poate cineva smi spunä unde se pot cumpära filmele indiene.Cine mä poate ajuta sämi scrie la adresa de Email.BarosanulRo@aol.com Vä mulzumesc.
qwerty pe 24 Iunie 2006 21:19
Am plans la el.
Voda Liliana pe 19 Aprilie 2006 09:34
Acest film este unul dintre cele mai bune filme indiene.As vrea foarte mult sa revad Omul si fiara ,Sacrificiul din dragoste, Shabana , Noorie si alte filme mai vechi .Cine poate sa-mi spuna cum as putea sa le obtin ?
Tahia pe 03 Aprilie 2006 13:26
Sunt de acord cu toate parerile afisate pentru ca fac parte din categoria celor indragostiti de Yaadon Ki Baaraat, dar si din categoria celor care sunt de parere ca filmele indiene sunt stupide uneori. Am stuadiat sanskrita, hindi si dansul clasic indian in Delhi dupa care timp de 4 ani am lucrat la Bollywood - asistent productie filme...asadar vazand cum se fac filmele indiene parerea mea despre ele s-a schimbat...totusi filmul Yaadon Ki Baaraat ramane preferatul meu mai ales dupa ce l-am cunoscut personal pe Dharmendra...fratele cel mare din film...
dan zotis pe 04 Februarie 2006 15:48
am eu multe filme vechi indiene ptr cine e interesat(lantul amintirilor,vagabondul.articolul 420,vandana si altele)contactati ma la zotis1@yahoo/com
madalina,irina pe 03 Februarie 2006 21:40
fimele indiene sunt cele mai bune filme.as renuntza la 2 comedii k sa ma uit la LANTUL AMINTIRILOR sau la oricare film indian.am vazut foarte multe filme indiene si actoru meu preferat este Salman Kan.asi vrea sa stiu de unde sa iau si eu niste filme indiene!de fiecare data cand urmaresc vreun film din acesta incep sa plang(cine nu plange nu are sulfet).sus cu filmele si melodiile indiene!!
kakamonu pe 23 Aprilie 2005 00:51
as vre sa se difuzeze mai multe filme indiene pe posturilr de tv din romania.ami plac la nebunie filmele indiene
corina pe 05 Aprilie 2005 16:42
lantul amintirilor e super ca si victorie totala si asoka. filmele indiene sunt frumoase au in ele si actiune si comedie si drama nu sf-urile alea ne-am saturat de ele sus cu indienii
grigore silviu-radu pe 23 Martie 2005 19:47
Unul din cele mai bune filme pe care le-am vazut pina acum; muzica exceptionala si o desfasurare de evenimente cum numai in filme indiene poti vedea... Ce sa mai, l-as vedea de zeci de ori si nu m-as satura. Unde pot gasi muzica din "Lantul amintirilor"? Raman dator pentru cine ofera un pont.
astroloverman pe 27 iulie 2021 21:15
Pe YouTube gasesti de toate.
Rolland B. pe 04 Noiembrie 2004 13:38
Pentru cel care este interesat de muzica din filmul lantul amintirilor eu am muzica si numele celor ce cinta am si citeva filme indiene printre care si lantul amintirilor. As vrea sa schimb cu cei care au alte filme indiene sau cu alte melodii indiene. Am vazut foarte putine filme indiene dar sint foarte interesat sa mai vad calul alb, vandana, o floare si doi gradinari, vandana, trandafirul rosu, prietenul meu elefantul. De aceste filme am auzit ca sunt bune dar nu le-am vazut inca daca aveti va rog sa ma contactati la t h e e u r o p o i d @ y a h o o . c o m
sau 0 7 4 0 7 5 2 7 3 4

maria pe 28 Iulie 2004 19:38
as vrea sa stiu cum pot face rost de filmul "lantul amintirilor" as vrea sa-l inregistrez neaparat. cine poate sa-mi spuna cum??? sau cind va mai fii difuzat la tv.
nu sint in tara deci nu stiu cind a fost difuzat la tv .
daca cineva il are.; astept un raspuns la mail zaharie_maria@yahoo.fr

Gabriel pe 03 Iunie 2004 18:15
Filmele indiene ca si manelele au rol de catalizator intre romani si rromi... macar prin muzica si filme sa se diminueze conflictele etnice.
"Lantul amintirilor" este un film spus peiorativ "lacrimogen" sau pozitiv "sentimental"... E bine ca exista filme care sa ne faca sa plangem pentru a putea intelege suferinta altora si a deveni mai umani... e foarte usor sa faci "misto" de cei care plang la astfel de filme sau la telenovele, sa-i numesti "milksuckers" sau sa-i consideri inferiori prin faptul ca au "slabiciunea de a plange". Dar sa nu ai grija... (ma adresez tipusului Macho, imbibat de ateism, satanism, probabil fan al filmelor cu grafica si efecte, dar fara drama reala, al muzicii cantitative- decibeli) ca viata iti raspunde intr-o forma sau alta si cand ai nevoie de cineva sa te ajute intr-un moment greu, iti doresti sa fie acel cineva un om cu suflet care era candva… citeşte

astroloverman pe 27 iulie 2021 21:18
Filmul se numeste "Toata lumea e a mea" si fratii nu erau gemeni.
LeonardPiron pe 11 Iulie 2003 15:17
Nu vad nici o diferenta intre Hollywood si Bollywood cum sunt poreclite studiourile de la Bombay. Amandoua sunt la fel de mercantile. Difera piata de desfacere si genul preferat pentru spalarea pe creier a segmentului tinta. Si asta din motive de difernta de venit pe cap de locuitor-spectator.
bill_the_butcher pe 11 Iulie 2003 13:34
era o gluma, si faza cu hollywood-ul si restul cu 'latura feminina'. nu v-ati prins, n-ati citit tot mesajul.

cat despre fratii petreus(dracsi si matrix), n-am ce sa mai zic. v-ati facut din nou de cacao.
dar asa sunteti voi, beti nesquik de dimineata.

TLD pe 11 Iulie 2003 12:56
"La naiba cu hollywood-ul?!"
Bai ia compara tu industria de la hollywood cu cea din India(referindu-ne la filme) si ia trage si tu niste concluzii mai omenesti...

Dracsi pe 11 Iulie 2003 11:17
bille fara suparare, dar iar ai dat cu batu-n balta

ce ai de-ai lasat-o asa moale cu hollywood-ul?

bill_the_butcher pe 10 Iulie 2003 22:13
bai ia nu va mailuati de filmele indiene. astea-s filme de suflet, de inima, care te fac sa plangi.
sunt sentimentale, imi evidenteaza latura feminina.

voi inca n-ati vazut calul alb, lagaan, misiune in kashmir, indianul, ca sa nu mai vorbesc de 'prietenul meu elefantul'. ce mai, astea-s filme, fara violenta. la naiba cu hollywood-ul asta.la naiba cu americanii. la naiba cu bush. sus saddam!!!!!

sus antena 1!!!!!!! cat mai multe filme indiene, sa ne transformam intr-o tara de homalai, pacifisti si plangaciosi ca alida!!!!!!

unq sapro pe 10 Iulie 2003 14:01
E un film suuupeeer! Nepotica a dansat si a cantat tot timpul. Eu o acompaniam la tamburina ca stiam cantecele, cand aveam mainile libere, pacatosul de mine...E excelent! Sa mai dati filme de astea pe carele asteptam cu nerabdare. Sper ca si nepotica...Yaadon Ki Baaraaaaat!
bovoro pe 15 octombrie 2013 16:54
Pai unde-ti tineai mainile, in chilotii tai sau ai nepoticii? Ar fi si ilegal si imoral si foarte trist. Mai trist decat chiar filmul asta de cacat
astroloverman pe 27 iulie 2021 21:22
Cat de distrus poti sa fi sa-ti faci 3 cont-uri diferite pe Cinemagia, ca sa ne intoxici cu mesajul tau de cacao cu "tamburina"?
Ambra Blu pe 10 Iulie 2003 14:01
E un film suuupeeer!!! Am dansat si am cantat tot timpul. Unchiul ma acompania la tamburina ca stia cantecele, pederastul. E excelent! Sa mai dati filme de astea pe care le asteptam cu nerabdare.
Antonescu Mirela pe 10 Iulie 2003 14:01
E un film suuupeeer!!! Am dansat si am cantat tot timpul. Mami si tati ma acompaniau la tamburina ca stiau cantecele pedearostul. E excelent! Sa mai dati filme de astea pe care le asteptam cu nerabdare.
vicky37 pe 24 Octombrie 2009 12:57
lantul amintirilor
am eu filmul ,cine il vrea sa ma contacteze pe mess,adresa este viorica_trifu@yahoo.com
doina pe 02 Noiembrie 2008 13:11
E un film frumos , dar daca ati vedea filmele noi indiene , cele bine facute , ati vedea ca inca se fac filme frumoase la ei , poate mai frumoase pentru ca sunt mai ...contemporane : "Devdas" , " Veer Zara " ambele cu Sharuk Khan , in care Sharuk chiar face roluri de Oscar , mai vedeti " Kabi alvida naa kehena " , " kal ho naa ho "
marocanu_general pe 27 Ianuarie 2008 13:38
imi place mult filmul lantul amintirilor ... dar as vrea foarte mult sa gasesc filmul indian "orfaniii" dak aveti vreo informatie unde pot gasi acest film sau macar cum se numeste original contactati-ma la id de messenger: sorynel_mondyalu_nr1. va rog mult :|
cosmin742000 pe 20 Ianuarie 2013 22:33
Un film la care se boceste tsunamic , fara motive bine intemeiate :))
Blood_Major pe 09 August 2010 23:48
Cel mai prost film care l-am vazut , asa ca mam invatat minte sa nu mai iau filme indiene !
defav pe 17 Ianuarie 2009 19:18
Film bunicel, mi-a placut mult cind eram copil,muzica faina, dar sa fim seriosi ,latura artistica lasa mult de dorit...sentimentele sint prea fortate- actorii isi pun mina la inima, pling,etc; sincronizari ciudate de miscari-vezi faza la restaurant cind se dau toti gealatii dupa stilp in acelasi timp, sa para dracul -drac si ingerul-inger;deci exploateaza sufletele simple si e usor sa-i cazi in capcana.
crisax pe 24 iulie 2009 10:09
ba cariciule filmul e foarte frumos,gealata-i handicapata aia de mata!
astroloverman pe 27 iulie 2021 21:28
Filmul are unele scene neverosimile (asa sunt facute majoritatea filmelor indiene),de aceea, l-am notat cu nota 6. Daca vrei sa vezi filme indiene realiste, iti recomand "Trilogia lui Apu", filme destul de greu digerabile.
demian claudia pe 30 Decembrie 2006 21:27
Nu sunt de loc incantate de aceste rezultate.O gramada de anunturi faceti dar un film foarte frumos nu puteti sa puneti eu am dat acesti bani pe acest internet pentru a vedea un film si uite cu ce mam ales scuzatima ca spun aces lucru dar daca era nota 0 aceea va veo dadeam si iertatima ca spun dar pe internet numai prosti puneti iar acele prosti le sunt interzise copiilo cel petin sub 15 ani.Daca nu puneti ceva parole la acele prosti eu voi merge la protectia cnsumatorului. Deci sunt tot felul de videoclipuri cum se fac copii si sum se face dragoate! deci va rog sa puneti ceva parole pe care doar adultii sa le stie ca daca nu veti avea de aface cu mine.Intradevr sunt jocuri si povesti foarte frumoase dar sunt dezamagita de lucrurile pe care leam vazut. Am vrut si eu sa vad statiunea 2 Mai cum arata si am gasit tot felul de poecarii.Acesta mia fost cuvantul.
Un bun cetatean! pe 19 Aprilie 2006 19:51
e un film bun!Ma empresionat filmu.Daca aveam si o punga de cipsuri si o sticla de sprait era perfectamente.Mai trebuia sai invit pa Al Bano si Romina Power dupa terminarea filmului.
TLD pe 10 Iulie 2003 19:43
Cred ca filmele indiene sunt cea mai mare porcarie pe care puteau sa o dea tel romane. Si nu stiu ce o atrage pe lume asa de mult la ele ?!!!!!!!?!!!!!!!!
Denis pe 03 Iunie 2004 21:54
Filmele indiene sunt cele mai mari porcarii pe care leam vazut.si in legatura cu primul mesaj fata aceea a scris o panarama de mesaj cica mami si tati ma acompaniau mereu si toti sau luat dupa replica asta.Nu MAI BAGATI FILMELE INDIENE!!!!!!!!
Go 1 2 3