Păreri xXx: State of the Union

(2005)

Triplu X - 2

Infinity pe 25 Septembrie 2013 21:19
XXX 2 - The Next Level (2005)
Actiunea mi-a placut decat. Din acest motiv i-am dat 5. La celelalte capitole e cam varza murata. Efectele par ieftine si extrem de ireale. Cine se crede el de conduce masina aia pe calea ferata? Si la viteza aia... Offf!
alex_il_fenomeno pe 21 Noiembrie 2011 17:59
poate ca nu a mai avut chiar aceeasi poveste tumultoasa ca in primul film , dar a fost o continuare mai mult decat decenta , in care Ice Cube a reusit sa intre foarte bine in pielea personajului ( era si greu sa fie la fel de fabulos ca si Vin Diesel ) , iar actorul care a reusit sa fie un "supravietuitor" din primul film este Samuel L. Jackson , care din nou a facut un rol mare , ce a ridicat mult filmul . scene din nou de maxima intensitate , tensiuni astronomice , scheme de lupta extraordinare , toate ingredientele unui film de actiune bun pentru vizionare .
cezarika21 pe 13 Octombrie 2013 08:06
Când un soldat învinge în luptă o întreagă armată
Un general american radical (Willem Dafoe) vrea să dea o lovitură de stat, punând la cale asasinarea preşedintelui, a vicepreşedintelui şi a majorităţii membrilor guvernului cu prilejul unei întruniri ce are loc în Capitoliu. Agentul secret Augustus Gibbons (Samuel L. Jackson) îl scoate dintr-o închisoare militară pe Darius Stone (Ice Cube), un fost soldat decorat, pentru a dejuca această tentativă de lovitură de stat.

Scenariul acestui film este chiar mai tâmpit decât al primului XXX, fiind implauzibil, ilogic, stupid şi plin de neconcordanţe. Din acest motiv acţiunea este foarte confuză şi greu de urmărit. Au loc explozii peste tot, se consumă mii de gloanţe, iar agentul XXX învinge de unul singur în luptă o întreagă armată.

Înlocuirea lui Vin Diesel cu Ice Cube, actor specializat în comedii de mâna a doua sau chiar a treia… citeşte

liviuneagu pe 31 mai 2015 20:29
Ești pornit pe critici...
alexaaaaaaa pe 12 Februarie 2011 23:20
am vazut filmul de 2 ori.foarte bun.Cube joaca foarte bine .Nu stiu de ce majoritatea comm`urilor spun despre film ca e varza... sunt altele mult mai proaste care le ridicati in slavi,dar fiecare cu parerea lui
FeaR pe 7 martie 2011 22:43
De acord cu tine. Ice Cube joaca foarte bine.
bizonul pe 28 octombrie 2020 07:22
O fi bun, ori eu nu vad asta, dar sunt filme mult mai proaste, dar sunt si filme f. bune, care de ani si ani se tot repeta. Astazi pe un canal , maine pe altul si nu vad nici-o noutate pe canalele dedicate filmului. Aceleasi filme de zeci de ani si tot se repeta. Cred ca ar fi necesar o pauza de cativa ani, sa apara alte generatii ca cinefilii sunt ingroziti . Un cioban nu poate manca numai lapte si branza , mai doreste si el o ciorba, un ou fiert, etc. Asa-i si cu filmele aici pe aceste canale. Il iau unii de la alti , iar idiotenia Hellboy , ce ar trebui interzis, este zilnic- zilnic pe ecranele noastre. Pacat, mare pacat.
Go 1 2