Păreri Vexille

(2007)

Vexille

FoxHound pe 19 Mai 2011 00:48
Foarte bun !
Din nou Japonia ma impresioneaza cu o animatie foarte bine facuta,e un film foarte bun,va recomand sa va uitati la el ca sigur o sa va placa.
Vorador pe 23 Mai 2011 19:23
cool anime sci-fi
Un anime 3D cu o poveste destul de interesanta si originala,iar efectele sunt destul de bune.
morfil pe 11 Decembrie 2011 21:25
Un anime de actiune SF foarte, foarte, foarte bun!!!
Povestea si grafica au fost exceptionale, top 10 ever pentru animeuri!! Si astea conteaza cel mai mult cand vorbesti despre actiune de calitate.

Personajele nu s-au dezvaluit amplu si nu s-a pus accent pe evolutia lor, dar era si greu, tinand cont ca am avut parte de actiune pura machiata cu efecte care iti taie respiratia, efectiv!!!

Arta prin care erau realizate gesturile umane m-a lasat masca!!! Foarte rar, am observat miscari fortate sau unghiuri stranii ale corpului (de exemplu, un personaj a fost redat mult aplecat pe spate, parand un fel de contorsionist care face podul...)

Mi-au placut mult si contrastul puternic al imaginilor, culorile aprinse, luminozitatea nepamanteana, soundtrack-ul semnat de Paul Oakenfold (exceptionala partea vocala cand trupul copilului Takashi este oferit "ofranda" Zimtatilor, asemanatori decepticonilor Drillers din… citeşte