Păreri Underworld: Awakening

(2012)

Lumea de dincolo: Trezirea la viață

donald_dak pe 15 Martie 2012 13:52
este foarte bun filmu
mie mea placiut la nebunie si mai vreau sal mai vad este superb
ailimafame pe 11 Martie 2012 20:44
acum vreau sa vad continuarea acestui film.......stie careva cand apare ?
kakapo pe 11 Martie 2012 08:06
...mie mi-au placut mai mult primele trei parti...Underworld: Awakening mi se pare lipsit putin de continut...Van Helsing mi se pare mult mai bun...
omega13 pe 09 Martie 2012 11:36
un film cu o poveste foarte tare . ma bucur ca nu au stricat trilogia . recomand tuturor toata seria
deco20 pe 08 Martie 2012 21:44
E chiar bun
Ma asteptam sa strice totul cu aceasta parte a4-a,insa s-au tinut bine...nu au lungit prea mult povestea...si a rupt unpik legatura cu primele parti...e oke
Mihai2508 pe 06 Martie 2012 23:33
Un film foarte bun, in care se continua povestea din primele parti, actiunea e una captivanta iar efectele sunt de calitate, cat despre Kate Beckinsale este la fel de buna ca si in celelalte filme. Pot spune ca este unul dintre cele mai bune filme cu vampiri si varcolaci.
claudiu-daniel-lugoj pe 04 Martie 2012 16:46
Foarte bun filmul,multa actiune,personaje noi si povestea merge mai departe.
Cosmynxxx pe 03 Martie 2012 00:27
deci nu...
nu stiu ce intelege fiecare printr-un film bun dar am fost dezamagit mult..am asteptat entuziasmat filmul acesta iar dupa ce l-am terminat de vizionat imi venea sa-mi fac tastatura guler...poate ca actiune e ok DAR in anul 2011-2012 cand efectele speciale sunt la alt nivel sa vii cu un astfel de film avand efecte speciale comparabile cu cele din hercules si xena cand aparea cate o creatura in peisaj si era total penibila , dar macar erau alte vremuri..
emy_sinaia pe 01 Martie 2012 22:07
Naspa'
Dincolo de toate parerile pozitive, acest film e o porcarie pe fata, desene animate pt copii mai mari care se joaca pe calculator. Degeaba joaca Kate Bekinsale ca tot nu mi-a facut o parere buna.
Sorin87 pe 29 Februarie 2012 21:15
Underworld: Awakening
Pentru fanii genului (printre care se numără și subsemnatul), consider că este un sequel reușit. Merită văzut!
Fratik pe 28 Februarie 2012 17:01
Dintre toate filmele cu Vampiri Underworld e cel mai tare:> nota 10
MikeNight pe 22 Februarie 2012 21:45
ok
Un film ok, actiune, intuneric, Nitrat de Ag, UV ... si-o super fetita.
cosmin_kedii pe 21 Februarie 2012 21:52
O mulţime de acţiune , şi cu siguranta o necesitate pentru marele ecran. În general, un film foarte bun
nikkolle pe 20 Februarie 2012 19:40
A fost un film destul de bun pt categoria lui ! Nu iese din tipar dar merge !
Vorador pe 20 Februarie 2012 00:18
Resident Evil: Underworld
Dintre toate filmele Underworld acesta are cea mai multa actiune,dar numai are atmosfera din primele filme,seamana mai mult cu Resident Evil si are un final exact ca cele din Resident Evil,chiar atunci cand vrei sa vezi mai mult de fapt se termina.Este si cel mai scurt din serie,doi regizori suedezi fac un film de 70 de minute.
lulutzu_marian pe 16 Februarie 2012 19:43
se putea si mai bine
parerea mea e ca au gresit ca nu l-au bagat pe scott speedman ci l-au inlocuit cateva secunde cu o dublura, actiune prea directa probabil si deaia e filmul scurt, nu prea am inteles f bine ce sa intamplat in cei 12 ani....prea haotica povestirea, kate joaca la fel de bine si e la fel de buna (stiti voi la ce ma refer) si sigur o sa mai avem o continuare in care obligatoriu o sa joace si michael.MERITA VIZIONAT macar de dragul celorlalte serii
improv3 pe 14 Februarie 2012 20:35
Da!!!
Frumos filmul, merita vazut.Asteptam urmatoarea parte...
Thoughts about nothing… pe 05 Februarie 2012 23:07
Trezirea in lumea de dincolo
Un nou Underworld si-a facut aparitia. Daca partea a3a a seriei era o intoarcere la origini, Underworld: Awakening reia povestea Selenei si a lui Michael si o duce mai departe intr-un cu totul alt mod, dar destul de previzibil as spune. Stim cum au aparut fiecare (vampiri, lycani), stim pentru ce lupta, stim ca cei [...] citeşte
Underworld: Awakening – Si totusi cam somnoros | Raluk.ro - Filme, restaurante, cafenele, ceainarii, baruri din Bucuresti
[...] niciunul din elementele care m-ar fi facut sa savurez filmul in ciuda povestii trase de par, Underworld: Awakening nu a reusit decat sa ma oboseasca in timp ce aveam senzatia ca vad un film de actiune de categorie B [...] citeşte
4ndr4 pe 22 Decembrie 2011 02:12
;))
Cand am vazut primele 30 secunde din Trailer direct m-a dus cu gandul la Resident Evil atunci cand evadeaza ea din laborator.Anyway foarte tare trailerul abia astept :D.
nicolas84 pe 4 februarie 2012 18:06
Din pacate Resident evil all the way. Numai ca asta e si mai scurt si mai prost.
claudiu25 pe 15 Februarie 2012 19:54
frumos
Belea filmu dar din pacate scurt :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P daca nu ma insel e cel mai scurt din toate 4 :P
radu3455 pe 14 Februarie 2012 20:38
bunicel doar atat nu ma impresinat si filmul tine 75 min nici decum 90
mik_ta_monik pe 16 Februarie 2012 15:00
Slabut...cum era de asteptat. Mi-a placut Kate Beckinsale, sexy si rea ca si in celelalte parti.:)
florin888 pe 16 Februarie 2012 00:35
slab slab slab
dintre toate filmele seriei , asta are cea mai mare nota .. si nu inteleg de ce .. nici nu poate fi comparat cu celelalte 3 , care sunt capodopere pe langa asta .. nu stiu cum de v-a placut unora .. actori slabi ( in afara de Kate ) , poveste slaba , efecte lamentabile .. e un pic mai bun ca twilight ..au stricat seria , pacat ..
monicutzza pe 25 Ianuarie 2012 19:35
doamneeeeee mai fratilor de ce dati note acestui film daca nici macar nu l-ai vazut??????????? nu va inteleg !!!!!!!!!!!
nightmare28 pe 19 Noiembrie 2011 20:18
Mam uitat la primele 2 parti de vreo 5 ori a 3 parte decat 1 (nush dc da nu prea mea placut..daca era facut primu poate mergea da asa...)si pacat ca Scott Speedman numai joaca el si cu Kate Beckinsale faceau mai tot filmu ca sa zic asa si era mai interesant...da oricum din trailer pare interesant:X:X
alinaxd pe 15 Februarie 2012 23:29
Ma asteptam sa tina mai mult :)) Cand am vazut ca s-a terminat la 1 ora si 15 minute nu prea mi-a venit sa cred. :) Mi-a placut prea mult si de asta voiam filmul sa fie mai lung.
imoral pe 15 Februarie 2012 11:56
Un film cu si despre vampiri,varcolaci si oameni cele 3 rase care in mai toate filmele sunt omniprezente si se razboiesc fie ele impreuna fie separat .

Este un film de nota 9,5 cu efecte speciale foarte bune si o continuare care se leaga spre deosebire de alte serii care nu au nici o noima spre sa fie si o continuare

ROZSASANDOR pe 20 Ianuarie 2012 20:38
nu m-a impresionat
Nu as putea sa spun ca m-a impresionat foarte tare si aceasta doamna "sangeroasa"are un laitmotiv :|"Michel ! si tot asa !
sunt fan vampiri,fan horror uri dar nu pot spune ca a fost "UUUAAAUUU !

sandra.yubita.ta pe 16 Ianuarie 2012 18:03
BROWSER GAME, MAKE 100E IN LESS THAN ONE MONTH , WITHOUT ANY INVESTMENT!!! http://tiny.cc/bmmtu
kidanutz pe 16 Decembrie 2011 12:10
sal
victor sa inteleg ca nu mai este...:((
primele trei parti au fost de exceptie

Dana04 pe 15 Februarie 2012 10:13
Prea tare filmul!!
Asta mi se pare cel mai bun, super tare!!
Merita vazut!!

is202800843 pe 04 Februarie 2012 22:39
imi spune si mie cineva cum vad si eu filmele de pe saitul asta
danizet pe 23 Ianuarie 2012 19:55
tinand cont ca nu am vazut celelate 3 parti si am trecut direct la acesta mi se pare ca seamana teribil de mult cu resident evil afterlife (diferenta e ca underworld e cu vampiri si varcolaci iar rezident evil e cu zombi).
yGrEq pe 15 Ianuarie 2012 14:23
Daca michael nu joaca si in filmu asta o sa fie cam sec....cam el facea actiunea mai frumoasa...venea cu puteri noi...era mai interesant...o sa fie ca dracu fara el !!!!!!
gondarspree pe 07 Ianuarie 2012 21:27
victor
chiar ca e monument de prostie,,,cum sa nu fie victor ma cand el e cel mai belea personaj,,,o sa fie naspa fara el..nu ma uit
ilinca.morosanu pe 22 Ianuarie 2012 13:23
...bunicel..n-am ce sa comentez..nicio obiectie..:))
dem0na pe 20 Ianuarie 2012 23:55
putin dezamagit
primele 3 au fost reusite........doar ce am fost la cinema sa l vad.....povestea este interesanta ,3d degeaba 7-8 faze care nu sunt foarte bune....cel mai tragic este k au lasat loc de continuare again.....deci povestea continua ,poate peste cel putin 2-3 ani o sa vedem urmatoarea parte..... am adorat primele 3 filme dar si asta se merita vazut

nota 5.5

Go 1 2 3