Păreri Twilight

(2008)

Amurg

Alacareseuitalafilme pe 31 Martie 2009 03:05
Gata fetelor? Gata febra Heath Ledger? ah , ati uitat.
Dat fiind faptul ca mi-am facut cont doar ca sa razbat commenturilor astora idioate in ceea ce priveshte gunoiul asta supranumit film de dragoste...mentionez ca din perspectiva mea nu se ridica nici la nivelul celui mai prost film cu vampiri (da! ala!).
SLAB, Infect .!!!! pe la jumatatea filmului mi-era rushine de mine ca ma uit la asa ceva dar am tinut piept .
Iar scena cu Baseballul sau ce jucau ei acolo a fost deadreptul Grosolana ! nu faceau altceva decat sa se dea mari, si cu ce? Puterile inexistente? Film cu vampiri , n-am vazut UN DINTE ascutit. SI gagiul ala stralucea....ce baiat in toate mintile ar vrea sa straluceasca de sclipici....Dumnezeule sfinte.
acesta este un film PROST, iar cei care s-au nascut saptamana trecuta si au vazut decat barbie si apoi twilight ar putea sa se… citeşte

shooter pe 31 martie 2009 16:51
de ce crezi ca tu ai dreptate si noi(cei carora ne-a placut filmul) nu?? pentru ca nu ai vazut nici un dinte?!! ca sralucea baiatul ala ca sclipiciul?!! ca nu ai inteles nimic din scena cu baseballul?!!etc.....tu probabil nu ai inteles nimic din film si cu toate astea iti dai pareri pe aici.iar vehementa tonului cu ,care ai scris ma duce cu gandul la niste frustrari pe care cred ca le ai.mai vezi filmul o data si mai vorbim
VIBERS pe 6 decembrie 2018 23:16
Anutza9818 ce ti-a facut cratima de nu o folosesti?Dute, uitate, dar probabil esti o donsoara de 12 ,13 anisori care nu prea ajunge pe la scoala.Oricum Tom si Jerry este o capodopera fata de prostia asta, apropos, Tom&Jerry este un film de legenda, Twilight este o mizerie.
klaudya_e pe 09 Iulie 2010 18:18
m-am tot gandit..sa-i dau 2?...sa-i dau 3?..pana la urma m-am hotarat la 2;))
ooo333 pe 17 august 2010 13:42
Nu te pot intelege , de ce nu 1 ?
Caktus pe 10 mai 2020 20:25
Filmul nu e de 1, dar mai mult de 4 n-ai cum sa-i dai.
Aeonreflux pe 16 Ianuarie 2010 21:03
si nu sunt de acord cu gusturile nu se discuta ... aici nu e vorba de gusturi !!! e vorba de nesimtire , obraznicie si gelozie !unii chiar nu pot accepta ca Twilight a avut un mare succesc atat pe platourile de filmare cat si pe ecrane,nu pot accepta gandul ca Nosferatu sau Dracula 2000 au fost lasate la oparte ...asta e calitatea oamenii buni ... nu avem nevoie de filme care sa ne umple sufletele de durere si stomacu de dezgust ... nu avem nevoie de mutilari sau mai stiu eu ce porcarii ... avem nevoie de de fantastic de dragoste ... pt ca putina mai este pe pamantu asta... avem nevoie de speranta ca apucam ziua de maine , avem nevoie de ceva care sa ne incante si sa ne mai distraga de la crimele si violarile care sunt afara ! de asta avem nevoie... si cum ii rasplatim pe oamenii astia ? pt ca prin Twilight am zambti , am plans , am ras , am sperat , am iubit ... cum ? prin comentarii… citeşte
AeroX pe 25 ianuarie 2010 19:16
cred ca ai postat comentariul cel mai aproape de adevar de pe pagina asta! dar tot nu vei deschide mintea celor care detesta saga twilight.
ligiya pe 10 Iunie 2009 15:00
the best
cel mai tare film... big fan twilight:X... actori sunt super, kristen...si rob mai ales cu fetzele lor albe si restul...un film bun de vazut..mai ales cu cineva special:)
giulestina23 pe 08 Iulie 2009 15:22
la filmu asta cred ca ar trebuii facute reviewuri separate! pentru baieti si fete! :) sincer, am asteptat ceva sa`l vad, A FOST FOARTE MEDIATIZAT si probabil de aici si isteria pentru robert pattinson si acest film, twilight! un twilight care, fara sa jignesc pe nimeni, a fost ingrijorator de slab in comparatie cu cat s-a vorbit despre el! INTRADEVAR, povestea in sine este deosebit de frumoasa....o iubire interzisa intre un vampir si o muritoare... bla bla.., DAR IN REST, Dumnezeu cu mila! sa vezi cati pumni in gura o sa-mi iau dupa commentu asta.. :)) Subliniez faptu ca verisoara mea mai mica de 14 ani, cat si prietena mea, sunt innebunite dupa... (sa nu zic porcarie).. dupa acest film, mai slabutz!
yo_lory pe 13 iulie 2009 02:13
parerea mea e ca ar trebui sa iti verifici putin gramatica.. totusi e vorba de limba romana :).. daca tu scrii "INTRADEVAR" atunci lasa`te de postat tampenii pe aici.
bogdi_07_yo pe 29 ianuarie 2010 22:50
lory esti tare :))
cinefil29 pe 27 Iunie 2009 21:24
filmu e foarte bun si a prins la publicul tanar:)am citit toate cartiile fenomenale si ele;)filmu' l-am vazut de 5 ori si ma duc si luni la cinema:)
Mist pe 24 Aprilie 2009 16:55
Si acum Mai nou vampirii sclipesc la soare .......
cutepo1son pe 24 aprilie 2009 20:28
pai atunci uita te la hannah montana dak tot nu to convine
cutepo1son pe 14 mai 2009 18:01
violet_alex...stii zicala? cine spune ala este. si care'i problema dak ne'a placut filmul? lasa'ne pe noi, oamenii de rand, si dute cu prietenii aia ai tai super intelectuali si nu te mai uita la filme d'astea mediocre si uita'te la ce ti place tie!
cristi88 pe 05 Aprilie 2009 16:36
Un film incredibil de slab, cu dialoguri siropoase, cu o tehnica de filmare amatoriala ( parca ar fi un serial din anii 90). Subiectul filmului e cat se poate de banal. Un vampir emo indragostit de o fata pe care din pacate o vede friptura in fiecare zi. Trebuie sa recunoastem ca acest film a avut un rating extrem din partea sexului feminin vizibil marcat de aspectul fizic placut al actorului...
DianaDede pe 12 aprilie 2009 23:15
Citeste cartea.My vorbimdupa
Caktus pe 10 mai 2020 20:26
Diana noi pe cinemagia comentam filmul, nu cartea. Toata lumea stie ca in 90% din cazuri, cartea e mai buna decat filmul, dar nu asta conteaza in momentul de fata.
nephy pe 19 Noiembrie 2010 21:42
Mai dragilor... Filmul este prost. Actorii fie afiseaza sentimente exagerate, fie nu stiu ce sentimente ar trebui sa afiseze. Bella, draga de ea, oscileaza intre doua expresii marea majoritate a filmului, iar psihicul ei rama blocat intre cateva stari din care nu stie sa iasa. Bun, hai sa nu ma mai leg doar de ea. Marea majoritate a personajelor intra la categoria jarnic, servind doar ca stereotipuri cu care protagonistii sa actioneze. Plot-ul? Tras de par, indoit cu apa, mai subtire ca o panza de paianjen. Tot filmul e o "il iubesc,nu il iubesc, oare ma place? nu ma place?" SI atat. Deznodamantul nu aduce nici o rezolvare actiunii.

Si va rog, nu mai faceti parada cu "dar filmul asta a avut asa un succeeeees, si o avut incasari uriase la box office." Asta nu e pentru ca a fost un film bun. E pentru ca are o legiune de fane de-ale cartilor lui S.M. , care si ele au avut… citeşte

MissBlossom01 pe 20 noiembrie 2010 18:58
Dur,dar in mare parte adevarat.
AeroX pe 28 Mai 2009 13:48
Ei bine...
E un film bun ce prinde bine la public . Interesanta poveste are la baza...vampirii cu un design diferit...stephenie meyer are o imaginatie frumoasa...chiar daca nu impresionanta, desi destula pentru atata popularitate! Nu inteleg cum acele persoane care nu suporta acest film intra pe pagina asta ....ce cauta aici? vin ca sa imprastie venin si sa dea intentionat note mici filmului? daca nu le place....sa nu "calce" pe aici....Eu nu pot comenta pe paginile filmelor care nu-mi plac. E absurd si e normal sa se starneasca conflicte.
narniafan pe 29 mai 2009 19:09
Film destul de (foarte) reusit. L-am vazut dupa ce am citit cartile si ceea ce am observat a fost ca in film era suspans din 15 in 15 minute (aprox.), pe cand in carte suspansul este de la un alineat la altul. De aceea cartea va fi intotdeauna mai buna decat filmul :P. Cred ca daca as fi vazut filmul mai intai, mi-ar fi placut fara comentarii! :)
fanfirth pe 27 Mai 2009 13:24
Un film care are "lipici" la publicul tanar datorita povestii dar si a chimiei dintre personajele principale.Pana aici e bine.Dar, pentru iubitorii genului horror,in special vampiri si vampirism apar chiar unele lucruri chiar comice (ex.vampiri vegetarieni ? lol ) .Dar filmul merita vazut
Bibianca pe 08 Aprilie 2009 18:46
DECi
Cred ca judecati fara sa va ganditi prea mult ! vati gandit ca poate nu e vorba de testosteron? Vati gandit ca povestea are ceva..ceva care o face sa para atat de reala si te face sa te simti ca si atunci cand chiar tu ai fi traito! si deasemenea povestea este mai plakuta de fete nu din cauza actorului ci pentru ca in carti personajul perfect este un baiat si astfel tota lumea intra in rolul fetei! daka vampirul perfect ar fi fost o fata poate ca si baietilor lear fi plakut le fel de mult!
cocoeu pe 12 februarie 2010 23:00
In viata mea nu am auzit o prostie mai mare ca asta...de unde ai scos vorba asta cu.. vampirul perfect...tu realizezi ce spui..inca ceva intai invata sa scrii si apoi posteaza-ti parerea despre film..nu mai da tu sfaturi cum ca judecam fara sa gandim ca esti inculta
fabia pe 22 Martie 2009 14:52
F. dragut
Am vazut filmul,am citit si cartile "Amurg" si "Luna noua"...m-a fascinat f. tare povestea...nu inteleg de ce vin multi cu tot felul de rautati...porbabil nu au ajuns sa cunoasca sentimentul numit "iubire"....Cartile sunt mult mai bune ca si filmul,dar filmul te poate conduce catre intreaga serie de 4 carti,incat sa ajungi sa nu te mai poti dezlipi de ele...e frumos sa iubesti si de aceea recomand filmul:)
Mia pe 15 Martie 2009 22:15
Asa dupa ce am citit si Eclipsa pot sa ma pronunt mai bine . Eclipsa e de departe cea mai buna carte dupa mine , in care actiunea chiar te tine in suspans . Eu am stat sa citesc tot doar ca sa ajung la partea cand Edward o cere de casatorie pe Bella .. ma jur :)) asa de tensionata eram . Azi am terminat-o de citit , ieri am cumparat`o proaspata , ca doar ieri a fost adusa si in Bucuresti pe la ora 19 : 00 . ( Si aici tot la aceeasi ora a venit cartea ) . :)

M-am apucat sa citesc Zori de Zi in engleza :)

septick pe 25 Iunie 2009 13:38
reusit film, obligatoriu de vazut, dar va recomand k mai intai sa cititi kartzile, sunt extraordinare
claudiamagdalena pe 7 octombrie 2009 15:05
da ziceti-mi si mie unde gasesc cartile k aici nu le gasesc
sokran pe 07 Aprilie 2009 17:40
Un film absolut superb
Am citit cartea si filmul reflecta intr-o proportie de 90% ce scrie in ea. Filmul este f f f f f f bun si f bine realizat iar actorii sunt de exceptie. In strainatate acest film a facut ravagii, a creat o adevarata isterie. Este doar o parere, dar va recomand sa vedeti acest film si nu o sa regretati.
andreea221 pe 24 Martie 2009 18:13
baieti inainte sa comentati ganditi-va k ai locul unui vampir poate fi un simplu baiat, iar "marea dragoste " sa fie interzisa d orice tip d diferenta sociala, religie, etnie etc...
atinge si alte subiecte, incrkti sa fiti mai atnti un pic.

lol.brb pe 16 Ianuarie 2011 17:05
nu stiu daca am vazut vreodata un film care sa ma plictiseasca mai mult.....nimic nou,un film plin de stereotipuri.....actorii sunt de nota -1,cel putin stewart mie nu imi exprima nimic prin acesta interpretare....un film monoton,fara pic de actiune....un filme extraordinar de idiot
vampyritza pe 24 februarie 2011 19:55
dc frasu te-ai uitat?
lol.brb pe 25 februarie 2011 18:52
din pura curiozitate......
byutz pe 01 Iunie 2009 19:20
daca nu va place nu mai atacati actorii,scriitoarea sau chiar personajele...fiecare cu ce ii place..fiecare cu genul de filme care ii place..sunt twilight saga fan,si?
eu intai am vazut filmul,mi-a placut..si am cumparat cartile..apoi totul a inceput:X
filmul,nu este atat de bun ca si cartea,dar merita vazut.

jude pe 13 mai 2011 14:54
e plina Romania de tineri care sunt fani Twilight....ma sperie acest lucru...oameni buni, oare nu ati vizionat filme bune in viata voastra?...filme care sa merite cu adevarat un 10?in ce lume traiti ?ce valori aveti?
Miculas pe 19 Aprilie 2009 00:58
foarte bun filmul (nu ma asteptam sa fie asa bun cand am vaz trailerul :P ).
il recomand tuturor !

Ollie pe 07 Aprilie 2009 16:14
Mah.. in primul rand voi nu va vedeti ce ziceti?:| filmul e prea tare.. a avut un mare succes si este placut de multi oameni !!:| doamne ganditiva si voi.. este un FILM !
ca sa fii vampir trebuie neaparat sa fie mult sange, sa ai colti cu sicrie si alte cacaturi? cu cimitire pnm..???:| doamneee !! + ca [,] cartile sunt super tari! mai tari ca filmul ! deci ganditiva si voi inainte sa spuneti ceva:| nu mai criticati asa !!:|

bogdi_07_yo pe 29 ianuarie 2010 22:48
"Doamne" se scrie cu "D" mare
Miiky pe 12 Iulie 2009 19:06
TWILIGHT
Acest film a fost foarte foarte bun si foarte frumos ... actorii sunt foarte bine pusi in rolurile lor si merita vazut garantez asta ...Eu una filmul acesta ma lasat cu gura cascata si l-am vazut de vreo 10 ori ..nush dc da ma tenteaza sa ma uit la el ... si abea astept pastea a 2 the twilight saga new moon ...

Parerea mea nustiu... cred ca fetelor le plac mai mult filmul asta din cauza actorului Robert Pattinson care joaca foarte bine .. si scenele lui din film sunt uimitoare.. precum vorbele lui inteligenta .. sau ca e mereu pe faza la ce se intampla aaa da si aspectul lui :x( caracterul..parul lui..etc)... ....parerea mea asta a fost despre filmu Twilight .....Daca gresesc cu ceva in comentariul meu spuneti-mi ...

suuper filmul !!!

giulestina23 pe 13 iulie 2009 00:06
parerea mea este ca ar trebuii sa mai iesi din casa! SI NU SUNT DELOC RAUTACIOS!
free_spirit pe 18 iulie 2009 02:11
mi-a placut Twilight si recunosc ca Robert arata bine in film ;)...pelicula a facut atata valva datorita povestii in sine...ideea de frumusete absoluta, dragostea improbabila dintre un vampir si o muritoare...combinata cu niscaiva conflicte...fac din Twilight o poveste captivanta... trebuie insa tinut cont de faptul ca Robert e ``grozav`` prin prisma personajului...cred ca stii si tu foarte bine cum vampirul ne e descris de Bella in carti...extraordinar de frumos, asemenea unui fotomodel etc. e o greseala sa-l identificam pe Robert Pattinson cu Edward Cullen...mi se pare ca si in afara platourilor de filmare acesta vrea sa para la fel de irezistibil... lasand toate astea in urma...trebuie sa recunoastem ca Twilight a creat un fenomen, dar nu poate fi considerat o capodopera... parerea mea! :)
darkroxy pe 15 Iunie 2009 13:37
este un film pur ji simplu superb este de nota 10 clar actorii sunt foarte buni .inainte de a vedea filmul am citit cartea ji sigur twilight va ramane mult timp in toul preferintelor mele:X
violet_alex pe 4 iulie 2009 13:30
"clar actorii sunt foarte buni"? geez get some iq!!
bogdi_07_yo pe 15 februarie 2010 23:17
Am uitat sa pun punct
history pe 14 Iulie 2009 21:18
cel mai tare film p kre l`am vazut vreodata...a fost super si de abia astept celelalte 3 parti
giulestina23 pe 15 iulie 2009 17:58
ma jur ca citesc, si ma inchin!:: "cel mai bun film care l-am vazut vreodata", "filmu asta e mai mult decat genial", "cel mai tare film", "l-am vazut de vreo 10 ori", "inteligenta si caracteru` lu` pattinson", "cartile sunt fenomenale", "este un film pur ji simplu superb", "clar actorii sunt foarte buni"! FRATE AICI NU MAI E VBA DE GUST!!! nu sunteti sanatosi pe cuvantu` meu!!
bogdi_07_yo pe 29 ianuarie 2010 22:49
Miiky -ca si mai sus- "Dumnezeu" cu "D" mare
alexxxxxxxxx pe 16 Aprilie 2009 20:27
sincer e un rahat..la cat de mediatizat a fost am fost dezamagit profund
D.Andreea pe 21 aprilie 2009 20:49
nu e nici un rahat....mie chiar imi place filmul...si cartle le'am citit j le ador....chiar nu inteleg dak nu va placut filmul de ce mai intrati pe acest site j comentati degeaba....asta chiar e lipsa de oqpatie....OAMENI BUNI dak nu vreti altceva dekt sa comentati fara rost...atunci va sfatuiesc sa nu o faceti...
bogdi_07_yo pe 29 ianuarie 2010 23:07
"niciun" se scrie legat ; si nu stiu a cata oara repet , dar , optiunea de a comenta filmele a fost introdusa pentru ca oamenii sa o foloseasca , adica sa comenteze filmele pe care le-a vazut (de exemplu : "Ce film frumos" SAU "Nu mi-a placut") ... adica daca la toate filmele ar fi numai comentarii de genu :"Suuuper fylmul mya plakt la nebunye,cel may tare" ce ar mai fi
me_evelyne pe 21 Martie 2009 18:34
heeey
am primele 3 volume in romana... le gasiti usor... am auzit ca zori de zi apare prin august tradus :D .... e in jur de 50 lei cartea :)
bret0n pe 19 Martie 2009 16:30
FIlmul mi-a placut. Cartea mi se pare mult mai buna. Astept sa apara si New Moon si sper sa fie mult mai buna.
:x

WEbster pe 30 Martie 2010 17:35
Loc de acordat calificative negative
Mentionez de la inceput ca stiu ca voi primi inevitabilele calificative negative pentru ca sunt rau si neinitiat in arta cinematografica si mai ales ca nu recunosc calitatea acestui film deosebit. De ajuns cu aberatiile, mai sus am vrut sa fac doar o ironie. Sa incepem cu inceputul si sa afirm cu "voce tare" ca DA AM VAZUT FILMUL si NU, NU AM CITIT CARTEA, iar acum ce mi-a placut vs. ce nu mi-a placut. Mi-a placut scena jocului de basseball si...atat (spre dezamagirea mea). Inainte sa spun si ce nu mi-a placut trebuie sa fac o remarca aspupra eventualelor contrari de genul "daca nu-ti place filmul de ce mai comentezi" sau "daca nu-ti place filmul de ce te-ai mai uitat la el" - aceste exprimari fara logica sunt in perfect contrast cu nivelul "iscusintei" persoanelor care isi recunosc aici expresiile (detaliez: nu poti spune cum este un film daca nu l-ai vazut in prealabil). Sa… citeşte
zathura pe 07 Mai 2009 18:30
parerea mea
deci filmul asta arata foarte multe despre care adolescentii si nu numai au nevoie la varsta asta 17-18 ani.deci in prma parte twilight o sa vedeti cum bella isi gasesteamarea dragoste ,in new moon bella sio pierde(dragostea)in a 3a eclipse trebuie sa aleaga iar in breaking dawn a 4a bella ramane cu dragostea ei edward.Dupa parerea mea e cel mai fain film ,iar pt cei care au pareri najpa sa si le tina acasa ca nu ne trebuie.bine mai e si a5a parte midnight da inca nu am citito
deci twilighters have a vamp-tastic day:X:X:X:X:X:X:X:X

milk_and_cerealls pe 4 ianuarie 2012 18:52
tocmai am vazut toate partile...asa continuu si ce ai inteles tu e un mare nimic. daca ai vazut doar cum bella isi misca fundul de la 'marea dragoste' la 'animalul de companie' si totul este despre 'marea ei dragoste' atunci, scumpo, ai vazut filmele degeaba. sucks!
CullenA pe 08 Iulie 2010 15:53
super tare filmul!!!!super tari sunt si actorii,mie mi-a placut mult de alice
rokz pe 15 Aprilie 2009 13:19
e supeeeer filmu` asta :x bella e dragutza si edward :> dar mie mia plakt cum a jucat james :)) e super abia ajtept sa vad new moon
Mihai2508 pe 10 Septembrie 2010 10:45
Doamne cate comentarii la adresa filmului asta, parerea mea este ca daca iti place filmul te uiti in continuare la el, iar daca nu iti place, schimbi programul la tv ( sau iesi din sala de cinema, dupa caz).
Au ajuns unii sa se injure intre ei, in loc sa comenteze filmul, fiecare cu parerea si preferintele sale, ce atata cearta pentru un film?
Cat despre film, nu este o capodopera, dar nici rau nu e.

Anka.. pe 15 Iunie 2009 17:30
imi pare rau ca in NEW MOON o sa apara mai putin Edward:(..Cat despre film,imi place f. mult..Am citit primele 3 carti si urmeaza sa citesc "ZORI DE ZI"....Este adevarat ca in film nu sunt cuprinse toate scenele si lucrurile marunte din carte,dar nu cred ca este film ca sa poate cuprinde absolut toate scenele din carte..cartea are 200-300 de pagini iar filmul are o ora-doua...oricum,imi place mult Twilight:d
timy1777 pe 18 iunie 2009 21:43
au zis ca o sa vedem in film mai mult din edward decat ne-am astepta,fiindca bella va avea mereu niste vise(cam ciudate ) cu el.asa ca o sa avem parte si in new moon de frumuselul de ROB
yo_lory pe 13 iulie 2009 02:17
sunt total de acord cu Anka :).. Du`te nene si culca`te daca n`ai ce face. Lasa`ne pe noi sa visam in continuare. Care e problema ta ?
bugs pe 08 Octombrie 2010 18:20
un film foarte bun din punct de vedere al "vampirismului" si cu o actiune frumoasa.nu prea sunt adeptul filmelor siropoase.
de1utsa pe 09 Septembrie 2010 15:06
Adoor filmul acesta. Ii atat de tare.Si diferit. Are de toate...cat sa sustina publicul in suspans:D
Hiiuliana pe 09 Aprilie 2009 00:50
off..filmul mi s-a parut frumos.parca prea brusca trecerea de la prima parte la a 2a..adica,prima parte plina de romantism,apoi a 2a...deodata numai actiune.si da, filmul a avut un plus datorita chimiei dintre kristen si robert.totusi kristen e prea rigida.robert,saracu se strofoca acolo sa iasa bine(si ii iese:X) ,iar ea nu prea.in carte e geniala legatura dintre cei 2.poate kristen nu s-a dedicat 100% pt k are prieten:)) i-o fi zis tipu sa nu fie prea legata de robert.cine stie.sa vad ce fac regizorii din celalalte carti..aaa.app...filmul nu e 90% carte:)) difera f mult.
Kristen_14 pe 23 Iulie 2009 12:07
Filmu-i de 10 !!!!!!!! SUPER TARE
The Best Moovie Ever!!!!!!!!! II SUPER!!!!!! abia astept sa vina NewMoon !!!!!!! m-am uitata la Twilight de 100 de ori !!!!!!! foarte fain !!!!!!!!! imi place !!!!!!!
yoana1997yoa pe 21 Iulie 2009 12:26
Filmul e foarte cool, dar carte e mult mai buna.Sper ca partea a doua sa fie mai reusita.Read the books!They're wonderful!
gabbysilvia pe 6 august 2009 00:09
super filmul, super cartea
anduscha pe 27 Iunie 2009 01:30
best movie
o fost cel mai bun film pe care l-am vazut pana acuma sper ca partea a 2 a sa fie si mai buna
potranovici pe 22 iulie 2009 11:08
sa fim seriosi !! toate fetele is indragostite de actorul Robert Pattinson deoarece filmu e cam slabut la cata valva s-a facut
edwwardd pe 06 Iunie 2009 22:44
ok
nu pot spune ca e un film naspa, dar nici unu foarte bun . povestea nu este deloc una matura . povesti pentru fetite indragostite :-@
Garo pe 01 Aprilie 2009 11:11
prost film...
Prost film dupa parerea mea...am regretat ca m-am uitat la el...nu a avut nimic interesant in el...film pt fete de 15 ani
DianaDede pe 12 aprilie 2009 23:13
Sincer nu ti'aplacut filmul.Gusturile nu se discuta.Filmul nici macar nu se compara cu cartea care cutez sa spun ca e ca mai buna din serie.Incearca sa o citesti ca sa te convingi.Sper sa nu mi'o iei in nume de raw.
obssesy pe 29 iulie 2009 17:46
inteleg ca fiecarei persoane ii place un anumit gen de film...eu nu am 15 ani,am 21si totusi mi s-a parut un film ff interesant...cr ca acest film este mai degraba pt pers capabile sa patrunda in acel univers,sa-si insuseasca sentimenetele transmise..sa simta emotiile degajate,altfel nu are qm sa-ti plaq...numai dc patrunzi in lumea unui film il poti intelege q adev......intr-adevar e o poveste de dragoste,dar e una care te fc sa te simti tanar la fiecare varsta,pt k dragostea nu e decat pt adolescenti,este pt toate varstele..treb sa observi si esenta filmului...poate are o morala,din fiecare lucru invatam cv,chiar dc e fictiv..cr k aici se evidentiaza sacrificiul pt iubire,tot ceea ce treb sa fc ca sa fii q pers iubita..nu mai sunt multi care iubesc q adevarat in ziua de astazi,deci nu au qm sa inteleaga un astfel de film..poate nu e cazul tau,pt ca fiecare are un motiv dif,poate e pur si simplu vorba de gusturi,dar ar trebui sa te abtii de la comentarii rautacioase..
lavinea pe 28 Martie 2009 17:50
m`am uitat la film mai mult de gura lumii...slab, foarte slab. e sec defapt. nu tu soundtrack, nimic spectaculos..sh sfarsitul e si mai sec:)) mai bine nu ma uita,...nu am inteles ce e asa fain , dar ma rog, fiecare cu parerea sa:D
valentina-leo pe 4 aprilie 2009 23:38
Draga Lavinea, intr-adevar, fiecare cu parerea sa, dar nu poti spune ca soundtrack-ul nu e bun, sau ca nu e nimic spectaculos. Daca asculti melodia lui Carter Burwell si aproape toate celelalte melodii din film ai sa-ti dai seama ca gresesti. Si sfarsitul e "sec" pentru ca, de fapt nu e sfarsit. Urmeaza continuarea (New Moon), iar daca se va face filmografie si pentru celelalte volume ale cartii, vor mai fi inca 2. Intr-adevar, cartea este mai buna decat filmul (asta cam in oricare din cazuri) pentru ca nu se pot cuprinde in doar 120 de minute detaliile din aproape 400 de pagini. Si daca citesti cartea inainte sa vezi filmul, ai sa vezi ca toate se leaga mai bine si intelegi mai multe. Dar, dupa cum ai spus si tu, fiecare cu parerea sa.
dannysa6 pe 22 Ianuarie 2012 13:58
monument de prostie
singurul lucru care ar fi putut ridica filmul asta din fosa septica a Hollywoodului era daca la final aparea Blade si ii omora pe toti
stelistul4ever pe 13 Ianuarie 2012 03:33
un cacat de film
filmu asta e un cacat nu se mai fac filmele de altadata
Hype pe 26 Noiembrie 2011 01:50
Film slab,actori slabi,joaca foarte prost...Poveste expirata cu si despre vampiri..nu stiu de ce s-a facut atata tam-tam in jurul acestui film.Parerea mea este ca isi merita nota de pe IMDB.
Peisajele frumoase au fost singurul lucru cu adevarat incantator.In rest ...

Emy14 pe 29 februarie 2012 14:53
Nota de pe IMDB e prea mare pentru filmul asta :))
ancutza ancutza pe 15 Martie 2009 16:35
e super tare...mi-a placut f mult.daca afla cineva cand si unde va rula la cinema in brasov va rog sa ma anuntati si pe mine ca sa-l vad a 3-a oara..superb
Diana pe 06 Martie 2009 22:16
Un film care merita vazut ..,super
Emy14 pe 26 Februarie 2012 23:58
pierdere de timp
Pierdere de timp, actiunea are lacune ingrozitoare, nu se leaga nimic la ea, chimia intre actori lipseste cu desavarsire, el parca e o fantoma, in timp ce e o speriata de bombe mereu socata, iar lumea vampirilor din filme e facuta de ras. Pe bune ca nu am vazut sange, dinti, ceva spectaculos in filmul asta. Imi pare rau de persoanele carora le plac astfel de filme, iar cand vad capodopere gen Godfather adorm in fata ecranului. Pacat :(
Gumitza pe 29 Aprilie 2011 17:02
dintre twilight si harry potter tot la hp raman,,,ins schimb nu vreau sa jignesc fanii twilight pt ca si eu ma enumar printre ei doar ca trag mai mult spre hp
yuly209 pe 13 Februarie 2011 21:22
Este un film bine structurat si nu pot sa zic ca nu mi-a placut da nu merita 10, de la mn are 8
Go 1 2 3 ... 10 11 12