Păreri Transformers: Dark of the Moon

(2011)

Transformers 3

OptimusPrime pe 01 Noiembrie 2011 13:04
Pentru iubitorii de SF cred ca este unul dintre cele mai bune filme facute vreodata. Eu fac parte dintre ei! Serie Transformers m-a lasat fara rasuflare si este singura care a scos minute de aplauze dupa terminarea filmelor din partea spectatorilor.
Costy_Craiova_fan pe 28 Septembrie 2011 17:19
Exploziv !!
o incantare pentru ochi acest film,cu toate efectele speciale si peisajele superbe,Michael Bay e un maestru ! foarte bun filmul........
Infinity pe 28 Septembrie 2011 15:54
Transformers - Dark of the Moon (2011)
Filmul a avut de castigat de pe urma efectelor speciale care sunt intr-adevar spectaculoase, dar si de pe urma popularitatii. Efectele speciale, robotii si lupta dintre ei mi-au placut cel mai mult la acest film. In rest, nu are ce sa-ti placa. Dialogul este slab, actiunea este buna, dar nu a fost distribuita cum trebuie (cam toata actiunea are loc in ultimele 45-50 de minute), actorii au jucat slab, chiar au avut si unele momente penibile, durata este cam mare si se putea renunta usor la unele scene, iar scenariul este haotic. Pentru efecte merita Oscarul. Nota 10 pentru efecte, iar in rest, maxim 6. Pentru fanii genului, merita vazut. La celelalte capitole nu vine cu nimic nou.
diana7 pe 01 Iulie 2011 18:19
Transformers: Dark of the Moon
Transformers: Dark of the Moon mi-a placut dar parca au fost mai frumoase primele 2 parti
HB pe 16 iulie 2011 10:55
Sincer sa fiu primul chiar este bun,al doilea este asa si asa iar al treilea este iarasi bun.
NmpN pe 30 Iunie 2011 21:33
O continuare destul de reusita cu efecte superbe si cu o coloana sonora foarte buna .Merita vazut :D
Crist11 pe 30 Iunie 2011 00:52
Abia astept.... :X:X:X
Cu siguranta le intrece pe celelalte 2.

cryvona pe 23 Iunie 2011 17:10
Are foarte bune efecte realizate pe calculator.
De data aceasta, Autobotii si Decepticonii sunt implicati intr-o periculoasa confruntare spatiala intre Rusia si Statele Unite ale Americii, iar tanarul Sam Witwicky, aliatul de nadejde al lui Optimus Prime si al Autobotilor Bumblebee, Ironhide, Sideswipe sau Ratchet, este constrans sa sara inca o data in ajutorul prietenilor lui roboti pentru a salva umanitatea. In anul 1969, componentii zborului spatial Apollo 11 au ajuns pe partea nevazuta a Lunii intr-o misiune strict secreta si au documentat existenta unei nave cybertroniene, ceea ce a confirmat teoria ca pamantenii nu sunt singuri in Univers. Dupa aproximativ 40 de ani, secretele acestei misiuni sunt dezvaluite, iar implicarea robotilor in infruntarea americano-rusa este dovedita.
1PepsiDeCapsuni pe 24 Decembrie 2011 23:08
CEL MAI TARE !
trilogia transformers dupa stapanul inelelor este cea mai tare! si atat.. fara alte comentarii si celor care nu le'a placut sa nu mai comenteze aiure :)
goradimitrie pe 26 Iunie 2011 17:36
blonda este mai frumoasa decat megan fox . cred ca filmul este bun
claudiu-daniel-lugoj pe 04 Iunie 2009 18:13
claudiu-daniel lugoj
cu siguranta merita continuat acest film e super fain si cu siguranta va fi si acesta un mare succes.
claudiu-daniel-lugoj pe 16 septembrie 2009 20:35
mam inselat partea a doua foarte slaba,daca e sa se faca si a treia sper sa nu fie ca cea dea doua.
optimus.prime pe 27 noiembrie 2009 17:51
claudiu , in comparatzie cu ce este slab??ce sf ai vazut tu mai bun ca asta??ma baiatule du-te si pune arpagic, numai posta pe aici aberatziile care le visezi noaptea.
PraetorianX pe 30 Iunie 2011 23:41
Eu l-am vazut pe 29 iunie 2011 ora intre ora 22:00 si 00:45 la CinemaCity Iasi, Sala 1. Pur si simplu capodopera....merita si 100lei biletul :X
DownD3ad pe 30 Iunie 2011 23:23
doar ce m-am intors de la cinema 3D.am vazut filmul.supeeeerb.efecte sunet actori.totul a meritat.
decathlon pe 01 Iulie 2011 01:49
foarte bun...foarte tare...foarte foarte.....in plus f multe efecte superbe
vlad199030 pe 25 Iunie 2011 18:11
Transformers Dark Of The Moon
sunt primul care comenteaza in iunie 2011! da deci mai sunt 6 zile pana la premiera filmului,eu poate ma duc sambata sau duminica sau daca nu ma duc la Brasov.
vlad199030 pe 25 iunie 2011 18:13
stiu ca am uitat de virgule
Brian pe 28 iunie 2011 22:15
nui nici o problema :P
etho pe 03 Iulie 2011 12:57
Nu inteleg ce atata spectacol in ultimul film Transformers. E dezamagitor, ok pentru efecte te poti duce dar altceva? scenariul este de 2 lei, prea multe gagici cu silicioane si fuste scurte iar povestea penibila dintre SAM si blonda...wtf?

-Focus camera pe fundul si sanii blondei mereu cand apare in cadru (chiar si cand sunt lupte intre roboti) de parca m-as fi dus la un film xxx.
nu era cumva Transformers? acei robotei din desenele animate la care ma uitam in copilarie?ah da apar si ei pe acolo.

-glumele sunt penibile, in al 2lea film chiar am ras la unele faze. la asta n-am auzit pe nimeni din sala razand, credeam ca sunt doar eu, si totusi era sala full la IMAX.

E mai slab decat al 2-lea film! nota 6, stai jos Michael Bay, sper sa nu mai apara si al 4-lea film.

Pho3nix pe 3 iulie 2011 15:18
Filmul asta este pentru Entertaiment, nu pentru scenariu, nu pentru poveste. Nu-ti convine, fa-te tu regizor si fa un alt film Transformers. Daca si Michael Bay este regizor prost, e clar. Du-te si uita-te la Twilight, poate ti se potriveste! Numai critici vezi in ziua de azi.
nichita_elena pe 19 iulie 2011 18:33
daca vad Transformers 3 ,fara sa fi vazut primele 2 parti,inteleg ceva din film sau trebuie sa le vad neaparat si pe primele 2?
Monster3 pe 20 August 2009 21:36
1, 2, 3
La ce bun a fost Transformers 2, Transformers 3 va fi o capodopera cinematogafica ... cu un scenariu de 2 bani si tot 56 de greseli ca la Transformers 2 (nu ca ar fi multe dar erau mari, parca facute din adins)! Si macar daca o sa fie si asta tot de 2 ore juma' macar sa aiba mai multa actiune de calitate!
par4zi7u pe 31 august 2009 15:53
hannah montana pentru tine
Katalin02 pe 29 aprilie 2010 20:11
@bolunducu Ai fost vreodata in viata ta pe la scoala? Ce este cu romana asta pe tine "pfoi" "miam" "teai" "teai"x2 "spunemi" "bla bla bla" vai... Nu trebuia sa iti faci cont si sa ne arati cat de bine cunosti limba romana
forever_young_ pe 30 Decembrie 2020 22:47
BUN !
film bun, efecte speciale pe masura ...ideal pentru amatorii de SF
ioanaa_ioana pe 11 Iulie 2019 16:20
Sf pentru adulescenti. Agreez genul dar cu masura. asta n-are.
Ionut090 pe 31 Octombrie 2018 12:19
CAPODOPERA
Filmul este bestial este o capodopera ce sa mai zicem.
Dragos.87 pe 18 Iunie 2017 19:36
Cea de-a 3 parte e foarte buna chiar daca si de data asta avem de-a face cu un scenariu incalcit.Vizual insa este un spectacol de efecte superbe care iti incanta privirea.Il recomand cu tarie!
cyber_avenger99 pe 05 August 2016 20:46
Transformers Dark of the Bay
Daca primele 2 filme erau doar foarte bune, Dark of the Moon ne demonstreaza ca Michael Bay inca mai are cateva trucuri in maneca.
Dupa vreo 2 ani de la ultima batalie in desert, Autobotii si NEST incearca sa pastreze pacea pe Pamant, avand in vedere ca Decepticonii nu-s de gasit de ceva timp. Insa aceasta este doar pacea de dinainte de furtuna. Dark of the Moon ne prezinta un fir narativ alcatuit atat din teme politice si conspiratii guvernamentale, cat si din fantezii SF ce includ o invazie masiva asupra Chicago-ului. Trebuie sa spun ca povestea acestui film m-a suprins avand cateva idei noi in aceasta franciza, cat si cateva twisturi dragute pe ici pe colo.
Nici nu vreau sa mai pierd timpul asupra actiunii: este grandioasa, zgomotoasa, fun as fuck si foarte bine executata. CGI-ul in acest film este perfect, fiecare Transformer aratand excelent din punct de… citeşte

AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 16:31
Transformers: Dark of the Moon
mari56x pe 23 Februarie 2015 11:11
Mai bun decat partea a 2 a
La fel de bun ca prima parte. Pacat ca apar rar asemenea filme. Sunt amator al genului si chiar mi-a placut, desi raman de parere ca in cazul de fata tot prima parte m-a impresionat mai mult.
Alexys01 pe 15 Iulie 2014 00:02
Mi s-a parut ciudat sa-l vad pe "Derek Shepherd" intr-ul rol negativ :)). Toti actorii au fost buni,si sa nu mai spun de efectele speciale.
Rippa pe 29 Aprilie 2014 10:41
bun filmul........................................................................
Claudynho pe 06 Februarie 2014 22:01
Un film foarte bun cu efecte speciale deosebite...!!!
Stefanzy pe 04 Ianuarie 2014 18:35
De recomandat
Filmu este foarte bun. La un moment dat m-am plictisit dar cand a inceput actiunea din nou a fost marfa! Il recomand fanilor seriei Transformers! ;)
AndreBlack pe 31 Decembrie 2013 18:57
Este cel mai bun film intrecand filmele precedentele cu mult . Mult mai multa actiune , efecte speciale , poveste mai complexa si coloana sonora ajuta si ea . Mi-ar fi placut sa o vad din nou pe Megan Fox , ea era ceva mai convingatoare dar si cu Huntington-Whiteley a fost bine , ai prevad o cariera foarte buna chiar daca este la inceput . Acuma trebuie sa asteptam ''Age of Extinction'' .
luciano1990 pe 26 August 2013 20:09
Ionut Lucian
Un singur lucru lipseste la acest film Megan fox
Nu stiu dece nu au incluso in distributie

marina.otilia pe 08 August 2013 23:35
Super tare , nu credeam ca si partea a treia o sa se ridice la nivelul primelor doua , dar n-am inselat . Merita vazut .
Miiku pe 29 Ianuarie 2013 18:29
Foarte bun filmu`. Are niste efecte vizuale fantastice. Merita vazut!
Tyybi1 pe 24 Septembrie 2012 14:44
A fost mai slab decat primele doua, dar si aceasta parte a avut ceva bun in ea. Recomand !!!
ancutza200 pe 03 Septembrie 2012 18:53
GENIAL sincer merita oscarul ...pacat pacat ..nu ma satur de acest film :X merita vazut
Tyson_Kyd pe 23 Iulie 2012 18:52
Un film super, si mai multi roboti, povestea se schimba partial de primele parti, dar cam imbarligata sa zic asa, la un moment dat nu mai sti care cum ce facea, dar tot e super . Imi pare rau ca nu mai joaca Megan, dar a fost buna si Rosie . Cel mai mult, nu suport faptul ca in partea urmatoare, vor face aceeasi greseala ca in Spiderman, nu chiar la fel, dar tot o greseala imensa, adica e o prostie, sa nu mai folosesti aceasi actori dupa o trilogie facuta cu ei si plus ca Shia e un actor foarte bun si il interpreteaza foarte bine pe Sam si sunt si alti actori buni ca Josh si Tyrese, plus alti .
pisicuta1 pe 22 Iulie 2012 22:24
mmmmmmmmm
bunicel nu stiu de ce se da o nota asa de mare dar sint numai efecte speciale nu merita mai mult de atit!
Mihai2508 pe 06 Mai 2012 00:08
Filmul exceleaza la efectele speciale si la scenele de actiune. Nu este un film memorabil, pe care sa-l tii minte peste ani si ani, sau de la care sa inveti cine stie ce lectie de viata, insa este un film de weekend, care te relaxeaza si te scapa un pic de problemele zilnice. Il recomand in special pentru fanii seriei, dar nu numai. Este mai reusit decat partea a doua si as putea spune ca poate si un pic mai bun decat prima parte, oricum ar fi, merita vizionat.
Ccucu pe 02 Aprilie 2012 11:43
Efectele!
Un film bun. Povestea cam greu de ecranizat pentru a respecta povestea din serialul de desene. Producatorii au facut o treaba buna, filmul este bine realizat, efectele sunt superbe. In aceste conditii povestea nici nu prea conteaza asa de mult :)

Merita vazut!

andy_stf pe 21 Septembrie 2011 10:41
ffffffff tare
am asteptat filmul asta de mult timp.... abia ast continuari...
ag10buy pe 12 Septembrie 2011 00:29
vreau si eu subtitrarea corecta la acest film , am descarcat multe dar sunt in urma ku 10-15 secunde si nu mi place . astept subtitrarea pe cristinel_number_1@yahoo.com va multumesc!
tiby95 pe 05 Septembrie 2011 19:55
o sa apara si transformers 4 ?? app cei care cred despre acest film ca e o pierdere de timp nu au gusturi la filme
M-Joy pe 6 septembrie 2011 03:05
Eu sunt sigur ca o sa apara! Pentru moment, inca nu a primit unda verde! ;)
nikkolle pe 29 August 2011 23:11
MERITA VAZUT
intradevar putem vedea ca si intre robotii exista tradare ! Rosie Huntington-Whiteley aproape ca il paraseste pe Shia LaBeouf( SAM ) pt seful ei care i daruieste o masina pe care SAM nu i-o poate darui nici chiar daca lucreaza vreo 10 ani :)) e frumos filmul merita vazut !
liviutzu4all pe 24 August 2011 21:13
liviu
Ce o sa apara in 2012? Sper ca nu de film ziceti ca eu lam vazut deja e super
Costyyq pe 24 August 2011 17:44
am vazut filmul pe 24 august 2011 si este un film ce nu trebuie ratat are anumite faze care te infioara :D ii un film belea eu ii dau 10 :X
mariusika98 pe 26 Iulie 2011 21:23
Stiti daca apare si 4 ca asta mia placut mult si mai vreau
M-Joy pe 27 iulie 2011 00:50
E posibil sa apara! Sunt zvonuri ca, cica, se va mai face inca o trilogie sau ca mai apar inca doua parti... Ramane de vazut! M-as bucura mult daca s-ar mai face! :D
ovi_dica pe 24 Iulie 2011 18:21
Subtitrarea pe net in romana exista?...ca nu am gasit decat prosti....
filipmagdalena pe 23 Iulie 2011 11:39
foarte bine realizat
Eu am vazut acest film in prima saptamana cand a aparut... l-am vazut 3D... datorita noii tehnologii, Transformers 3 a doborat prin calitate si originalitate primele parti (cele vechi, ma refer) ...
E greu sa spui care dintre pesonaje ti-a placut cel mai mult... in schimb, la inceputul filmului apare o secventa cand intra in ochiul acelui robot de pe luna, iar coloana sonora ``da gust`` secventei...

RaVaGe93 pe 22 Iulie 2011 13:23
omg
cat de nebun sa fii sa nu faci diferenta intre film si trailer...te uiti la durata dreq
nichita_elena pe 19 Iulie 2011 18:32
daca vad Transformers 3 ,fara sa fi vazut primele 2 parti ,inteleg ceva din film?
M-Joy pe 20 iulie 2011 00:40
Nu! Uita-te la toate! E frumoasa prima parte! Afli cum ajung ei pe Terra, cum incepe totu'! N-are rost sa te uiti la ultima parte, daca nu le vezi pe primele! N-o sa regreti! :D
BadDreams pe 16 Iulie 2011 19:12
Nu pot sa il cataloghez altfel decat un "spectacol reusit"!
DegX pe 16 Iulie 2011 16:27
A fost un mare succes(dupa parerea mea), a fost cel mai bun din serie si sper sa o continue
Go 1 2 3 4 5 6