Păreri The Village

(2004)

Sinucideri misterioase

Alin pe 05 Noiembrie 2004 20:24
teo, nici mie nu mi-a placut filmul, dar tu nu esti prea inzestrat acolo sus daca afirmi ca daca se vede sau nu microfonul afecteaza valoarea filmului.
Shal pe 05 Noiembrie 2004 11:07
A fost super, trebuie inteleasa ideea, voua va sta capul numai la cat de horror a fost, nimic mai mult. E o realitate, e superb... Daca ar fi 6 stele, i-as da!
marti stefan pe 03 Noiembrie 2004 11:14
in acest film este buna doar ideea ,in rest este foarte prost realizat,care cred ca este bun inseamna ca nu ati vazut un film bun .va asigur io :2 ore pierdute din viata
Alin pe 02 Noiembrie 2004 10:17
well...:) that was fast
evenstar pe 01 Noiembrie 2004 21:24
Mi s a parut cel mai bun film aparut la noi in ultimele sa zic 3 luni... L am vazut la cinema si mi s a parut foarte bun la capitolul imagine, sunet, interpretare (in special Joaquin Phoenix si Bryce Dallas Howard), coloana sonora (superba) si bineinteles, regie. Filmul m a cucerit si prin atmosfera, iar finalul, oarecum neasteptat nu face decat sa sporeasca farmecul aparte al filmului.
Mi s a parut mai mult mistic decat horror...

emanuel pe 01 Noiembrie 2004 10:32
O regretabila eroare. S-a rezolvat.
Bradley pe 22 Septembrie 2004 04:39
Chiar am citit bine la prezentare??Filmul asta o sa fie super, abia astept sa-l vad , pana acum nu prea stiu cu ce se mananca.
Gabi S. pe 21 August 2004 01:44
Tipic Shyamalan...
Excelent film...
Cei care o sa caute numai horror-ul si/sau actiunea o sa ramana putin dezamagiti.. Dar cei carora le plac surprizele cu care deja Shyamalan s-a consacrat in finalurile filmelor sale vor ramane foarte placut surprinsi (pe mine m-a blocat de-a dreptul cand mi-am dat seama de adevarata situatie). Filmul foloseste o metafora pentru a desemna lumea din exteriorul 'Satului' si, intr-adevar, se pare ca nimic nu e ceea ce pare la prima vedere in acest film.

Denis pe 02 August 2004 16:59
Este un super Sf si foarte bun thriller.Tocmai ce lam vazut pe calculator.Este mai misto decat The Bourne Supremacy.Asteptati data corespunzatoare premierii si o sa va placa.Nam vorbe decat ca ii ofer cu placere cinci stele.
lili22 pe 25 Mai 2020 20:06
Un film mediocru, plictisitor.Pacat de timpul pierdut
radu3455 pe 21 Martie 2012 16:59
nu ma impresionat deloc mai degraba plictisitor nu-l recomand
andreisri pe 03 Februarie 2012 21:26
andreisri
filmul bun dar scenariul dupa care sa facut acest film pot spune ca noua ni se pare aiurea intradevar asa e si mie si multora dint-re noi chestia e ca au fost cazuri din astea secte care vor ruprea de lumea reala si construind propiul lor imperiu fara greseli dar sa vazut si in film pana la urma omul este omu si nevoia de cunoastere te iminge spre acel ceva nou care tie ti se pare ciudat dar tot o data placut
alex_il_fenomeno pe 02 Septembrie 2010 09:59
un film foarte bine realizat ! este plin de mistere si face totul sa fie invaluit intr-o aura de mistere ! din nou , M. Night Shyamalan si-a aratat clasa superioara de regizor !
POOL pe 11 Noiembrie 2004 15:08
care ai data banii pe filmul asta? mai bine ii dateai la 1 sarac!
Laurentiu pe 08 Decembrie 2008 02:21
Cristian P. din Bucuresti... tu esti normal ? "The Village" este este o lectie si o morala ?? Revino-ti! O chioara e speriata de unul cu o patura in cap, de un oligofren cu un cearceaf in cap. ATAT! Nu e nici o lectie de viata. Filmul este Sinistru de groaznic! Teribil!
Ai face bine sa iti tai cablu de net. Tu si iubitorii de penibilitati ca tine.

nicolas84 pe 20 noiembrie 2011 12:28
Trebuie sa ai putin creier ca sa intelegi lectia...te-ai prins?...mi-e teama ca nu...origum daca o sti paia cu degustibus nu te-ai apuca sa jignesti aiurea.
Go 1 2