Păreri The Ring 2

(2005)

Avertizarea 2

TLD pe 25 Decembrie 2003 18:30
Multi din cei care au vazut prima parte sunt de acord cu mine. The Ring a fost unul din cele mai bune horroruri ale anului 2003. In 2004 sper sa avem placerea sa il vedem si noi ca americanii, dar pun pariu ca la noi va sosi in 2005. Pacat. Si cumparati trilogia in varianta japoneza! Si sa fie pe caseta dak aveti curaj! :lol:
TLD pe 25 decembrie 2003 18:30
Se pare ca Murro tocmai a parasit proiectul, sapt aceasta va fi numit un nou regizor... Asteptam ceva un teaser mai spre vara... :roll:
JONY pe 17 Februarie 2004 19:29
O SA FIE CEL MAI BUN HORROR , PT CA PRMIMUL A FOST THE BEST ASTEPT AL DOI-LEA SHI SPER SA MA SPERIE MAI TARE DECAT PRMIUL
PS: sa nu-l luati pe caseta video

Gavriil pe 10 Martie 2004 19:09
Primul nu mi s-a parut cine stie ce, dar cred ca al doilea va fi mai bun.
PEPY pe 29 Aprilie 2004 21:15
DACA PRIMUL A FOST CEL MAI TARE DIN TOATE FILMELE PE CARE LE-AM VAZUT PANA ACUM, SPER CA URMATORUL SA FIE SI MAI SI ...INSA NU ESTE UN FILM DE GROAZA ASA CUM SE CONSIDERA DE FOARTE MULTI CARE NU STIU NICI MACAR CE E ALA FILM ,ESTE UNUL DE SUSPANS SI BINEINTELES UNUL PSIHOLOGIC CEEA CE MIE IMI PLAC ENORM DE MULT.VA PROPUN SA URMARITI DACA VETI AVEA POSIBILITATEA ,PE UN DVD PLAYER PT CA ACOLO SIMTI CU ADEVARAT ,CALITATEA SI PRETUIREA ACESTUI FILM!FIORI PLACUTI IN PATUL DUMNEAVOASTRA!:)))))))))))))))))))
Dominic pe 06 Mai 2004 20:57
Vorba lui TLD...cel mai bun horror al anului 2003.Partea a doua?Ce oare au mai scos!Nu cred ca acest film va fi dezamagitor ci va face cateva crime printre fani.
Au mai facut shi parodie dupa el(Scary Movie 3).
Nu dupa orice film se face parodie sa se shtie.
Nu mai am rabdare sa-l vad!!!!!
II salut pe totzi fanii fimului!!

Denis pe 05 Iulie 2004 14:21
Daca primul film a atras lumea,cine stie poate atrage si partea a doua telespectatorii.Super primul film,il astept si pe al doilea.
mihai770 pe 07 Iulie 2004 19:49
Aww...men...prima parte este absolut geniala...shi, din partea mea nu prea cred ca va iesi a doua parte mai buna...dar nu se stie..

PS: urmariti shi The Others

Sneaker_Tomy pe 24 Februarie 2005 11:52
prima parte super tare adoua parte si mai tare trebuie sa-l vad neaparat,fratzilor uitati-va la un film de 5 stele
Mikyudutza pe 29 Martie 2005 14:18
super naspa filmul!deci nu merita!radeam mai degraba!e mai mult o copie dupa prima parte care merita toate aplaudele!
Mesa pe 03 Aprilie 2005 14:01
Prima parte a filmului The Ring isi merita renumele.Este un film psihologic bine realizat,insa partea a doua lasa de dorit.Cu toate acestea,merita vizionat filmul.Are efecte extrem de bune si este acceptabil.Merita vizionat(preferabil noaptea si cu volum tare :D)
Denis pe 04 Aprilie 2005 12:25
Mikyudutza,tu nu poti deosebi horrorul de comedie.Filmul asta e un horror de mare clasa si tu ii spui comedie?
celestin_astalus pe 04 Aprilie 2005 20:45
L-am vazut shi pot spune ca e unul din putinele filme la care mi-a placut partea II decat prima. Bravo celor care sau gandit sa adauge ceva mai palpitant. Un horor care merita vazut de cai care nu l-au vazut!
Matrix pe 11 Aprilie 2005 19:27
Un lucru e sigur, n-au mai lasat loc de continuare, si nici nu cred ca mai era cazul.
Daca The Ring a fost unul dintre cele mai bune horroruri vazute, The Ring 2 nu este altceva decat o palida continuare.
Mai stilat ca atmosfera, in stilul horrorurilor japoneze, dar mai lipsit de ritm si mister.

stefan pe 15 Aprilie 2005 10:36
the ring two este bestial.primil a fost bun dar al doilea e si mai bun.merita vazut
Nae pe 17 Aprilie 2005 11:35
mda... mai bun ca primu, cu scenariu mai misto, cu scene de groaza mai interesante, insa lipsit de tact si de putere. scene multe, care au fost haioase (cerbii sinucidali), si fara importanta in film.
secventele cheie lucrate slab, fara suspans. actorie... nu-i! regie... putina.
nu merita vazut, ca si primul.

Cristi pe 06 Mai 2005 00:34
L-am vazut si yo intru-un final.. e tare de tot. Merita vezionat so.. vizionare placuta!! :D
giovani pe 07 Mai 2005 16:56
mda ... o porcarie , nici nu se compara prima parte cu asta "so" ... nu-l vizionati
Mya pe 15 Mai 2005 14:10
Fratilor....The Ring intradevar a fost super beton ...si astept si The Ring 2...dar fratilor..uitati'va la Exorcistul IV:Inceputul si vedeti cum e ....drept sa zic The Ring 2 e panarama pe langa Exorcistul IV!
Dar ptr ca imi place o dau calificativul maxim

JONY pe 15 Mai 2005 18:42
FIECARE CU GUSTURILE LUI...AM VAZUT SHI PARTEA A DOUA SHI II MAI....FAINA DECAT PRIMA PARTE.II SUPER MAI FRATILOR..MERITA VAZUT..NU M-A DEZAMAGIT,SPER SA FIE CEL MAI TARE HORROR DIN 2005...YOU HAVE 7 DAY`S...
tarcan tiberiu pe 29 Mai 2005 12:46
fata de prima parte este mult mai slab ;mai superficial
iulia pe 06 Iunie 2005 15:35
e cel mai tare film pe cate l'am vazut in viata mea....e super....mai ales prima parte...e cool!!!
diana pe 12 Iulie 2005 16:49
al doilea a fost mai infricosator decat primul dar mie mi-au ramas amandoua pe cnstiinta:P
costi nebun de legat pe 15 Iulie 2005 19:41
dupa cate stiu primul a luat oscar pt rolul negativ al fetitei acum ar trebui sa sparga oscarurile ca doiul este mult mai tare povestea a fost destul de originala si nu cred ca multi s-ar fi gandit la asa ceva felicitari regizorului cat despre sunet nu are rost to talk enny more NICE WIEU
sabina boca pe 16 Iulie 2005 21:01
e super mishto pacat ca io am avut parte de o varianta kinezeasca:(((
beldean lorena pe 18 Iulie 2005 00:14
mai prost ca primul in orce caz pt ca tot copiat dupa "the ring"I care e cel mai cool horror. e super naspa si nu prea mareta sal vedeti sincer.......prima parte da, a doua nu (astai idea)
ronin pe 19 Iulie 2005 12:40
am vazut si the ring 1 si the ring 2.primul a fost destul de slab in opinia mea iar al doilea a mai reparat pe ici pe colo cateva din neajunsurile primului.chiar daca este relativ previzibil pe tot parcursul sau(numai o scena sau doua iti taie rasuflarea) este bine realizat, este curat,fara inflorituri inutile aici avand unrol important regizorul de origine japoneza care are alta viziune asupra cum trebuie facut un horror.mai bun ca the gruge fara discutie.
nicole pe 04 August 2005 20:31
ce pot sa spun despre film este k sper sa fie mai "horror" decat primul...astept sa-l vad si sper sa fiu dezamagita:P
Alexx pe 29 August 2005 21:19
Medicru ... doar 2-3 faze, in rest ... fata era cam perversa :)
anahanu pe 3 iulie 2010 14:27
nu mi se pare ca era pervesa! :)) doar vroia o mama
MARIA STANESCU pe 24 August 2006 16:00
A FOST CEL MAI INFRICOSATOR FILM.DESI AM DOAR 14 ANI AM FOST FOARTE CURIOASA SI A MERITAT. MAM UITAT CU PRIETNE MEA SI EA A FOST SOCATA DE FILM(MAI ALES DE *SAMARA*)
eu pe 26 Decembrie 2006 13:27
BUN,E BUN MERITA VAZUT.EU PRIMA PARTE AM VAZUT-O LA TELEVIZOR :-t CAND ARATA IMAGINILE CASETEI ZICI CA MA UITAM EU LA CASETA M-A SPERIAT RECUNOSC DAR ASTA M-A FACUT SA IAU PARTEA A DOUA BUN FILMUL MAI ALES PARTEA A DOUA MERITA VAZUT IMI PLACE CUM SCAPA DE SAMARA
gabitz_bibi pe 16 August 2007 03:09
un horror super tare!
anjally kuiunk pe 01 Februarie 2008 21:11
Acest film a fost cel mai tare pe kre l-am vazut!!! sooper de groaza shi foarte bine realizat!!!
Cristi Weed pe 29 Mai 2008 11:41
Super tare !

Primul film al seriei nu a fost chiar atat de infricosator , lasandu-mi un gust putin amar ! In schimb partea a doua a venit cum nu se putea mai bine , fiind un film plin de faze spooky si a fost mai plin de actiune !

Abia astept partea a III-a ! Ma intreb oare care va fi continuarea ... la urma urmei Samara nu mai are cum sa iasa ... in fine , om trai si om vedea !

Alex.M pe 29 Mai 2008 12:45
The Ring 2 nu mai pastreaza prea mult din dramatismul si elementele de horror psihologic prezente in The Ring 1. Povestea este mai intunecata si, intr-adevar, mai spooky, dar si mai putin credibila.
The Ring 1 a fost mult mai bun.

par4zi7u pe 07 Februarie 2009 22:48
frumoase filme si the ring 1 si the ring 2 insa cu ceva mai mult suspans si groaza in the ring 2.
FreakDoll pe 14 Iunie 2009 20:43
Bai , ce scary este :| M`au obligat astia de ziua mea sa le vedem pe ambele , ca altfel..No Way!! :|
lucyanna pe 06 August 2009 01:00
The Ring1 mi s-a parut mai degraba psihologic decat horror insa The Ring2 m-a speriat de-a binelea. Oricum pt mine ambele parti din The Ring raman cele mai bune filme vizionate pana acum, merita toate laudele!!!!!!
loveislife pe 06 August 2009 14:02
the best......................................................................................
samaraaa pe 26 august 2009 21:10
nuuuuuuuuuuuuuuu prea ie za best
raulmagicboy1 pe 25 octombrie 2011 20:11
IE ZA best.......=)) =))
samaraaa pe 26 August 2009 21:06
ce sa zic...
aoleu...pot sa zic ca ie doar o facaturaaaa....ieu la una nu m'am speriat deloc si pe 2 urmeaza sa'l vad
e ff tare sa vezi asemenea film si sa crezi bazaconi....dar ie o facatura de film...tare sau nu:)

samaraaa pe 26 august 2009 21:12
am dreptate dar unele faze snt destul de bunicele:D
lucyanna pe 27 august 2009 16:00
vad ca de vorbit nu prea stii sa vorbesti si totusi te crezi in stare sa comentezi un film...
miss.otix pe 28 August 2009 21:14
OK
Eu am vazut prima parte acum cateva saptamani si mi'a placut . Nu prea m'am speriat la ea , eu care ma sperii din orice aproape xD , dar tot a fost bun filmul . Imi place mai ales parodia facuta la el in Scary Movie 3 :))) . [ parca 3 era nu ? ] In fine .. abia astept sa vad si 2'ul . Mai ales ca din comentariile voastre am inteles ca e mai spooky :) .
andreea_andreea pe 31 August 2009 12:39
mie mi a placut, unele scene horror bune ..................
Mbi pe 01 Septembrie 2009 13:30
Filmul este banal fata de carte .Umila mea parere:).
deea9595 pe 03 Septembrie 2009 11:47
soooooper tare filmul si foarte interesant,iar unele scene chiar au fost horror
Vortex pe 04 Septembrie 2009 21:30
Eu de obicei nu ma uit la filmele horror dar asta mi sa parut foarte interesant mai ales ca am vazut si prima parte .Singura scena din film care chiar pot sa spun ca m-a speriat a fost cand a iesit Rachel din fantana si a venit fata aia dupa ea ,felul in care se misca fata aia m-a speriat al naibii de rau .Body horroul ala pe care-l facea ,felul in care se misca cu unele parti ale corpului maini ,picioare si restu parca l-ar fi lasat in urma doar sa o ajunga pe aia,parca era un paianjen in varianta de om...pff mai era si palida si uda cu paru ala de parca-i dadea sa cada ...a ridicat paru pe mine cat despre restu mai mult ma enervat interpretarea unor actori ca ,copilu'ala posedat repetarile lor:mami te iubeste" si el/ea pe ea.
Rihanna pe 09 Octombrie 2009 17:14
Mi-a placut mai mult primul dar nici asta nu este deloc rau. Reuseste sa creeze acelasi suspans cat sa te tina incordat si sa tresari la unele faze. Mi-au placut amandoua si sa speram ca vor avea o idee buna sa-l scoata si pe al 3-lea. Il recomand.
VIP pe 09 Decembrie 2009 16:16
OMG! tocmai l`am vazut si o sapt cred ca tot la el o sa ma gandesc :))! toate seriile cu the ring m`au infricosat la maxim..la fel si the ring two..dar the ring primul a fost mult mai horror dupa parerea mea! Si imi place mult ideea filmulu! Vi`l recomand
betty_blondutza pe 29 Ianuarie 2010 19:32
mai bun ca primul
Mi s-a parut ca acest film a fost mai bun ca primul dar raman la parerea ca,cartile bat filmul.Cartea RING-SPIRALA este mult mai buna si in plaus fata de film Samara (numele ei din carte este Sadako) se intoarece la viata. Si mi-a placut la acest film partea cand Rachel spune ''this is your fucking mumy'' si inchide capacul de la put.
apple.crisp pe 9 aprilie 2011 15:14
this is your fucking mumy ? =)) lol de fapt replica este : " I'm not your fuckin' mother" ;)
-Wizz- pe 12 Iunie 2010 09:30
AWESOMEEE!!!! l'am vazut acum vreo....3 ani :-? a fost pe prima(sunt sigura).mi'a placut mult...inceputul e cel mai greu ,ca atunci apare aia..pot sa spun ca a doua zi,imi era frica sa stau in casa.si acum ca mi'am amintit,imi este frica din nou :)) foaRTE BUN FILMUL...
paul2000 pe 28 Iulie 2010 14:05
Nu la fel ca primul, insa o continuare buna! Momente infricosatoare sunt din plin, iar poveste continua interesant! Efectele sunt bune, iar distributia de asemenea! Un film horror care merita vazut!
tud pe 10 August 2010 14:45
The Ring Two
Foarte horror, unul dintre cele mai horror filme pe care le-am vazut pana acum trei ani (daca nu cel mai scary)