Păreri The Ides of March

(2011)

Ziua trădătorilor

Doctor_Who pe 30 Decembrie 2011 10:31
Un film foarte bine pus la punct, foarte bine regizat de George... si actori si-au facut treaba cum trebuie... sfarsitul cam te lasa... intrebandu-te ce va zice Ryan sau... daca a castigat George alegerile prezidentiale :)
Issabbella pe 29 Decembrie 2011 19:45
Formidabil
Ryan Gosling este din punctul meu de vedere un actor formidabil si acest rol nu face decat sa-mi intareasca convingerile.Il recomand din toata inima.
DD24 pe 21 Decembrie 2011 18:42
Un film care "m-a tinut in priza" pana in ultima secunda.
Cu siguranta, acest film merita vazut!
Il recomand cu cea mai mare placere :)

Marginal pe 17 Decembrie 2011 18:45
Categoric merita vazut!
Un film foarte bun cu un final pe masura. Daca va intereseaza politica o sa aveti posibiliatea sa intelegeti cate ceva din mecanismul ei ascuns... presupun ca in politica din Ro situatia este si mai mizerabila. Daca ati apreciat The Ghost Writer atunci acest film va fi pe placul dvs.
Mihai2508 pe 04 Februarie 2012 14:09
Filmul este bun, iar jocul actorilor excelent, este un film despre tradare, care prezinta lumea politica, si cat de multe pot face unii oameni si in special cate principii pot incalca pentru a ajunge la putere, sau daca nu, macar pentru a-si pastra pozitia in care se afla.
Xsky pe 26 Ianuarie 2012 13:57
Ryan Gosling
George Clooney din nou o prestatie modesta,oare a cata din acest an.Filmul este salvat insa de Ryan Gosling si de un scenariu si o poveste excelenta.Dar nu putem spune ca a fost un film extraordinar..
razsax pe 03 Ianuarie 2012 08:20
Politica este o....pana la capat!
Un film foarte bine facut, personal de la prima reprica m-a atras si mi-a aratat catre ce anume este vorba in film. Prestatie excelenta pentru Ryan, e din ce in ce mai bun tipul!
xerses pe 18 Decembrie 2011 12:24
Un film care mi-a intarit convingerea ca nimic din ceea ce promit politicienii in campanii electorale nu este adevarat."Democratia" este aceeasi este tot.
Piratu pe 10 Decembrie 2011 15:27
The Ides of March ne aduce in primul rand la nivel de distributie 4 actori de prima mana: George Clooney, Paul Giamatti , Ryan Gosling si Philip Seymor Hoffman.

Regizor e insusi Clooney care are inca un proiect regizoral dupa Leatherheads din 2008 iar anul acesta ne incanta cu o poveste interesanta forata din adancurile campaniilor prezidentiale americane, o privire aruncata asupra jocurilor politice si-a mecanismelor de lansare spre scaunul biroului oval…

Desfasurarea actiunii, a evenimentelor e fada doar acele sclipiri scenaristice de geniu a personajelor ne mai distrag atentia de la niste interpretari usor “usuratice” nu pe masura celor 4.

Nu pot sa spun ca nu e un film inteligent si frumos constituit dar intr-un suspans lin iar la fiecare moment mai bine “dezvoltat/prezentat” ma gandeam ca poate mult mai mult dar nu am apucat sa zic… citeşte

lili22 pe 05 August 2013 09:17
nu e un film rau, modest sa ii spunem
ca in multe filme americane pe la jumatate ghicesti sfirsitul, ceea ce nu e foarte placut.
Manusa pe 04 Februarie 2012 21:02
Politica, politica si iar politica. Pe mine unul filmul m-a cam plictisit, fiind vorba doar de politica. Nu spun ca este un film prost.
stufulik pe 30 Ianuarie 2012 12:09
capodopera
prea bun filmul..e un film pe care o sa incerc sa il vad de cel putin 5 ori
Costirik pe 17 mai 2012 22:56
tu cu moaca aia de cocalar te uiti la genul asta de filme ma??poate nu stii sa citesti si ai gresit site ul dar te ajut eu filmul nu e cu sorinel copilul de aur:))))
stufulik pe 21 mai 2012 15:57
comentarile se fac in momentul in care cineva face ceva bun ( de exemplu filmul de aici) dak tii neaparat sa comentezi la ce am zis eu esti un papa lapte....cred ca tu ai gresit site-ul..si app, cine mai e si sorinel asta ?
Sorin87 pe 03 Ianuarie 2012 16:53
The Ides of March
The Ides of March este un film in care observam lupta pentru puterea prezidentiala, are mult suspans.merita vazut
coco_mafya pe 31 August 2011 19:50
mrita nota maxima
un super film,obligatoriu de vazut,trailer super:)
Go 1 2