Păreri The Hunted

(2003)

Animal de pradă

Vegetarian pe 01 Decembrie 2011 14:57
La 57 ani Tommy Lee Jones și Benicio Del Toro la 36 ani ..
Vegetarian pe 1 decembrie 2017 21:23
Libertatea nu este singura valoare care defineste viata buna . Viata se scurge , in timp ce ne facem planuri . Ne irosim viata visand .
Marcus_Antonius pe 03 Decembrie 2010 14:32
Tommy Lee Jones politistul perfect:)). In aproape toate filmele in care joaca are rol de politist
emy_sinaia pe 27 Mai 2012 18:16
un benicio del torro excelent pe post de animal de prada si un super agent pe post de tommy lee joneses
MORAR CORINA pe 25 Iulie 2003 22:50
Chiar e super misto...deloc plictisitor...si actorii exceptionali...e primul film pe care-l vad vara asta si imi place...
cosmin_kedii pe 09 Februarie 2013 13:14
Cinematografia este bună și luptele cu ,,cutite,, sunt foarte cool. Benicio Del Toro joacă un criminal nebun foarte bine. E uimitor
Iulidesprefilme pe 17 Septembrie 2012 21:33
Benicio Del Toro şi Tommy Lee Jones sunt mari actori, merită să le urmăreşti evoluţia în acest film, care are replici bune, dar şi stereotipii sau lucruri neverosimile...
Manusa pe 29 Martie 2016 21:14
Un film foarte bun, clasic, cu actori de mare clasa. A avut o poveste buna care a reusit in cateva randuri sa ma tina in suspans, mai ales pe final. Povestea ne arata, chiar daca se intampla doar in filme sau chiar poate si in realitate, ce poate face un soldat foarte bine pregatit, poate fi chiar o "masina de ucis" si sa fie greu de opriit din ceea ce si-a propus.. Mie mi-a placut acest film si vi-l recomand si voua.
emanuel pe 28 Iulie 2003 09:28
Din trailer, o fi parut promitator, dar din pacate numai in trailer.... L-am vazut si mi s-a parut jalnic... imi pare rau... cu doi actori foarte buni si un regizor la fel, ar fi putut sa iasa un film bun, dar din pacate ce a rezultat... este mult sub nivelul lor!
Pacat.
Nu merita nici o stea, nici macar pentru actori...

ali79 pe 24 Iunie 2004 22:16
Maestrul vede cum unul din elevii lui a pierdut controlul si se vede nevoit sa il omoare - intr-adevar dramatic; si foarte bine alese cele doua citate. Dar sincer, m-am cam plictisit. In plus e cam putin credibil cum TLJ il face fata lui BDT in luptele alea aproape corp la corp in care nu conta doar indemanarea ci si forta. Multe faze de umplutura... Probabil cei doi trebuiau sa ne transmita mai mult din dramatismul situatiei, dar nu prea au reusit. Poate daca de cate ori ajungeau fata in fata si-ar fi spus niste chestii mai profunde... Asta e - nici prost, nici bun.
Narcis pe 22 Martie 2004 09:36
Le-am dat cele 2 stele doar pentru Benicio Del Toro. Face un rol maret. Pacat de scenele de lupta in care poti sa te tai cat vrei sa patesti nimic. Naspa.
Matrix pe 26 Ianuarie 2004 21:21
Un film de 2 stele, una pentru locatiile superbe si una pentru frumoasa Connie Nielsen.
In rest totul e degeaba. Cei doi oscarizati nu fac altceva decat sa se faca de ras.

Dragos.87 pe 02 Ianuarie 2023 03:59
Un film foarte bun, reușește să te țină conectat pe tot parcursul lui, toată urmărirea oferă un plus de mare suspans iar logica este una foarte isteață: poți să fii cel mai bun dintre cei buni, e în zadar dacă nu respecți legea! Recomand cu încredere!
GiulianoDirt pe 02 Noiembrie 2021 20:35
Salbaticule, uită-te la filme pentru iq-ul tău! Mai ai puțin și devii tovarășul lui Cosmin-Blackmore.
Salbaticul pe 18 Octombrie 2020 21:40
Ceva gen Steven Seagal,desene animate pentru adulți,omoară toată suflarea Pământului, d-l "erou"=4.Mulțumesc,GiulianoDirt!
nictud pe 27 Iunie 2020 22:58
O realizare deosebita care pe lângă acțiune îți deslușești și de ce se-ntâmpla ce se-ntamplă.
Un film ok ...care merită văzut.

balta67verde pe 26 Februarie 2019 09:44
Un film foarte interesant cu un Benicio del Torro exceptional in rolul psihopatului.
Armata USA face din oameni niste roboti ucigasi ... si-i scapa de sub control.

user-59cfc5e0991ba pe 13 Septembrie 2018 21:22
Smecher, văzut la vremea respectivă, revăzut acum cu plăcere, mare chiar placerea. Acțiunea super ok, actorii principali super ok, nota mica pe imdb, romanii oameni simplii nu se uita ei la asa ceva, daca nu e cu lacrimogene cu prinde. :)))
Recomand fara probleme, profanii cu sub 1000 (o mie de filme) la activ sa se abțina.

danut_iulian pe 11 Septembrie 2017 22:10
Un film foarte bun dar au exagerat pre mult cu efectele speciale.
pssst pe 30 Iulie 2003 10:41
nu o sa comentez propriu-zis calitatea filmului, o sa las cele ***** sa vorbeasca de la sine.

eu zic ca numai si pentru citatul acela de la inceput/sfirsit merita vazut, ca si pentru fondul sonor superb/insinuant, imaginea de ***** si tommy lee jones, care joaca de *****, ca de obicei - del toro nu ma surprinde, cum nu a facut-o nici macar in oscarizatul film despre traficanti, film facut ca un fel de gondola de nunta pentru proaspatul cuplu douglas-jones. whatever.

ma surprinde sa vad parerea moderatorului nostru emanuel - ca si despre identity.

poate aici scenariul este cam simplu, ca o linie continua, dreapta, fara ocolisuri, dar asta nu face decit sa amplifice dramatismul ideii ca LT, ca un adevarat parinte care si-a invatat fiul tot ce stia (much like his oqn father before him) trebuie in final sa isi asume responsabilitatea pentru acest… citeşte

pssst pe 25 iulie 2003 22:50
de-abia acum am vazut mesajul unui dan vizitator plin de amar... problema nu este ca ai dat banii: ci ca nu l-ai inteles. eu stiu un om inteligent cu care am avut o discutie referitoare la film si am ajuns la un consens ca suntem de pareri diferite (sic!) insa argumentele amindorura au fost de top: bravo lui si bravo si mie! dar sa dai asa cu parul si sa pari inteligent, fara sa dai argumente, este un gest care nu este caracteristic unui homo sapiens. daca tu vroiai un terminator vs. hulk sau wolverine vs. sabretooth sau spiderman vs. daredevil, GHINION!!! iata ca dupa acest film si rambo pare un film pentru copii, pntru ca ala macar avea un cutit... o adevaratii profesionisti au nevoie doar de cunostintele lor si de putin noroc... iar daca William Friedkin nu ti-a transmis mesajul sau tulburator, sa stii ca el l-a trimis, dar tu eri ocupat cu altceva daca nu l-ai receptionat sau l-ai vazut in picioare, pe scari, stind la usa etc. au bon entendeur, salut!
pssst pe 25 iulie 2003 22:50
di nou atrag atentia asupra a trei chestiuni importante pe care dezamagitii nu le iau in seama: 1. faptul ca unul era instruit de celalalt si daca vi se pare ca nu debordau de dorinta de a se ciopirti si isi anticipau miscarile, atunci inseamna ca scenariul e bun. 2. daca un om care cu un "simplu" cutit se lupta cu braconieri sau federali inarmati pina in dinti nu e destul de dramatic, atunci ginditi-va ca in filme de duzina eroul luminii pleaca inarmat pina in dinti... 3. citatul de la inceputul si cel de la sfirsitul filmului - daca l-ati ratat, ati vazut filmul 75% de pomana...
TLD pe 28 Iulie 2003 09:02
Am vazut un trailer si parea promiotator. Benicio Del Toro e unul din actorii mei preferati asa ca poate o sa-l vad...
TLD pe 25 iulie 2003 22:50
Oricum cred ca a aparut dvd-ul la americani deci implicit si dvd-r... So internetul e piesa de baza.
dan pe 14 August 2003 09:33
ma adresez pe aceasta cale celor ce m-ar putea ajuta sa recuperez de la producatori cei 156.000 lei dati pe biletele la aceasta pelicula (ca film nu e - cel mult acel "film de video" din anii '80, dintr-o camera de camin studentesc cu paturile in geam ca sa nu vada militianu' ca "dai video")
nu e obligatoriu ca punand din cele mai bune bauturi intr-un mixer sa obtii un coctail de calitate ...

MuSiCmiX pe 10 Octombrie 2004 15:59
cam dezamagitor , mai mult un film de razboi , de urmarire , locatiile au fost destul de bune , actorii nu prea , nu prea am inteles bine povestea care pare mai mult incalcita , fara sens . 2 stele