Păreri The Exorcism of Emily Rose

(2005)

Un caz de exorcizare

NightChild pe 14 Aprilie 2010 19:06
Unul dintre singurele filme la care m-am speriat cu adevarat.
babydulcicutza pe 07 Martie 2010 14:46
Un film bun care te pune putin pe ganduri in ceea ce priveste problema cu existenta duhurilor rele .
alecssu pe 26 Ianuarie 2010 15:28
asta se poate spune ca e un horror... l-am vazut de multe ori si de fiecare data mi se zbarleste pielea pe mine... foarte bun filmul
roxyroxyroxy pe 18 Ianuarie 2010 21:51
rose
ce sa zic daca o fi un fapt adevarat este un film mai mult decat dramatic... si mai mult decat infiorator... sper sa nu fie un caz real...
Keira86 pe 05 Decembrie 2009 23:06
Film foarte bun
Nota maxima pentru acest film! E mai mult drama decat horror dar e superb!
alexxutza123 pe 07 Septembrie 2009 19:34
un film frumos,interesant si captivant.Totusi din punctul meu de vedere nu e vorba de un horror
music.is.my.life pe 2 noiembrie 2009 08:24
doar din curiozitate ce gen de film crezi ca e?
Mesphito pe 01 Septembrie 2009 12:32
Un film bun . Intradevar merita vazut ...dar, nu prea isi merita titlul de "horror"
inocentul_cta pe 30 August 2009 00:14
naspa
nu mi-sa parut deloc un film bun sincer a mai fost un film exorcizarea parca,ala e mult mai bun ca asta!!!!!!
loveislife pe 05 August 2009 21:40
auch
M-a cam marcat oleaca filmul asta:))
uuufff..INFRICOSATOR dar mi-a placut.Si actrita foarte buna:)

palade_gil pe 11 Iulie 2009 17:49
Foarte, foarte interesant. Nu sunt un pasionat al genului, dar acest film mi-a placut si chiar l-am recomandat
shadowofnight pe 26 Iunie 2009 19:13
super fain filmu
da nici akma k nu te poti uita la el k vai ce horror ii...juma dn actiune se petrece la tribunal...

isa pe 09 Iunie 2009 16:33
m-a impresionat filmul asta si faptul ca e inspirat din realitate ii da o nota de mister. chiar merita!
andreea1407 pe 15 Mai 2009 16:02
azi am vazut comenturile voastre si chiar mati convins sa ma uit..dar sunt singura acasa ce ziceti sa ma uit??(am doar15 ani )
raluca pe 09 Octombrie 2008 16:13
FILMUL E SUPER TARE ADOR GENU ASTA DE FILME MA INTREB DACA IN REALITATE CHIAR SE INTIMPLA ASA CEVA EU SPER CA NU . FFOOOARTEE TAREE!!!!
shadowofnight pe 26 iunie 2009 19:12
era o emisiune pe discovery mai demult, a haunting kre k se numeste dai un search pe gugle:D
mitza pe 15 Februarie 2008 21:13
este sooper tare filmul acesta
takanonanu pe 06 Noiembrie 2007 19:40
Un film cutremurator, nici nu stiu daca a fost bine sa fie realizat...
Sunt anumiti oameni alesi sa li se intample asa ceva. Ai putea fi chiar tu acela...

Dr. Evil pe 25 Septembrie 2006 20:32
Ca sa fiu sincer mi s-a parut de-a dreptul haios. In principiu este vorba de faimosul caz de la manastirea Tanacu (numai ca la americani)unde un istet de preot se apuca sa aplice puterile miraculoase vindecatoare ale credintei adevarate iese evident prost deoarece biata victima ups vroiam sa zic biata fata era epileptica si avea nevoie de supraveghere medicala. In fine acest preot fata de al nostru Dan de la Tanacu nu avea maicute K1 sa-l apere si ajunge la tribunal unde ca sa scape de consecintele propriei inconstiente, inventeaza o povestioara interesanta cum vezi Doamne Emily s-a sacrificat luptandu-se cu Diavolul pt a face publicitate luptei divine dintre bine si rau (este atat de penibil pe cat povestesc nu bag din top) Ce este cu adevarat haios este ca SCAPA de rigorile legii. Mai exact declaratii ale medicilor probate cu acte medicale sunt combatute cu superstitii, carti despre… citeşte
Giku pe 19 Septembrie 2006 23:58
Film destul de bun...finalul cam lasa de dorit, dar merita vazut
Branda Tamas pe 30 Mai 2006 18:44
E un film destul de fain dar nu se ridica la asteptarile mele deci nu-l prea recomand nimanui
poisongirl pe 03 Ianuarie 2006 17:34
destul de bun filmul....chiar m'a pus pe ganduri pt k eu sunt atee:">....merita vazut...mi'a fost oleak frik recunosc:">....:-$...dar park mai bun a fost amityvile;))
Andrei pe 07 Octombrie 2005 14:25
Ii dau 4 stele, mie imi plac filmele cu exorcizari. Filmul va fi destul de bun, si are unele faze chiar infricosatoare. De fapt, tot filmul se desfasoara intr-o sala de judecatorie, iar scenele in care apare Emily Rose sunt flashback-uri ale preotului,care a ajuns in tribunal deoarece se presupunea ca ea a murit din cauza lui.El incearca sa convinga instanta ca ea era posedata, nu ca suferea de schizofrenie cum credeau ceilalti. Si ceea ce ii da un aer mai infricosator e ca aceasta intamplare s-a petrecut in realitate. Va fi un film bun. Abia astept sa apara in cinema.
Miron Dan pe 14 Septembrie 2005 16:46
eu cred ca o sa aiba succes mediu si asta pentru ca de mult se asteapta un sequel la The Exorcist!

din ce am vazut in trailer este net superior filmelor horror lansate vara aceasta
3 si 1/2 stele

Timi pe 30 August 2005 11:38
Mai bine mergeti la Amityville horror(care e o mare porcarie)...dar filmul asta e superlativul porcariei(daca poate sa existe asa ceva).
Mult succes pentru cei care vor sa riste si pentru distribuitori(nu cred ca o sa aiba prea mari incasari)

claudiu-daniel-lugoj pe 05 Iunie 2009 12:06
claudiu-daniel lugoj
e un film bun dar te cam sperie un pic dar merita vazut daca rezistati sal vedeti.
Go 1 2 3