Păreri The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

(2005)

Cronicile din Narnia - Leul, vrăjitoarea și dulapul

cosmin_kedii pe 24 Martie 2013 13:36
acest prim capitol ne introduce într-o lume fermecată, deservita de un peisaj frumos și efecte speciale bune . Suntem captivati de la început până la sfârșit.
Sebastian96 pe 02 Decembrie 2012 11:36
Am citit toata seria de carti si pot spune ca nu e foarte rau filmul.Poate fi vizionat atunci cand nu ai ce viziona.
margott pe 27 Mai 2011 16:12
Singurele lucruri care mi-au atras atentia au fost povestea si interpretarea micutei Georgie Henley in rolul lui Lucy, care a jucat mai bine decat toti actorii maturi la un loc. In rest, filmul are un ritm lent, pe alocuri m-am plictisit, in plus nici efectele speciale n-au fost cine stie ce. Pacat ca nu s-au straduit mai mult, avand in vederea povestea filmului.
Animalutz10 pe 11 Aprilie 2010 22:57
A fost superb!!!Unul dintre cele mai bune filme facute vreodata dar continuarea cu Prince Caspian a fost naspa!:(
SomFlorin pe 21 Ianuarie 2010 13:33
filmu e cel mai tare da ma intrb cum au dresat leul ?
KarGo pe 22 mai 2012 23:40
Este Un Leu GC Adika Nu este Adevarat Leul :P
Salajean Raducu pe 29 Februarie 2008 17:23
Un film de 5 stele cel mai tare
bagyi lorand pe 23 Iulie 2007 10:30
...filmul inca nu l-am vazut dar pimele doua parti "NEPOTUL MAGICIANULUI SI LEUL,VRAJITOAREA SI DULAPUL " le-am citit si au fost super! Cred ca filmul e la fel de frumos!
deac diana pe 07 Iulie 2007 23:18
mi-a placut foarte mult filmul as mai vrea sa fie odata sau macar niste secvente din el pe net! a fost cel mai tare:)
zell pe 18 Decembrie 2006 13:24
5 stele pentru cea mai frumoasa muzica care o are filmul acesta
Panther pe 20 Februarie 2006 21:44
foarte k lumea mi-a placut faza de la sfarsit cand ASLAN o omoara pe vrajitoare8-x
alex d pe 04 Ianuarie 2006 20:35
Un film salbutz care pur si simplu nu merita vazut la cinema decat de cei foarte mici> Un film in care niste castori si un leu se bat pt a invinge o vrajitoare.Apropo in film aflam ceva important; Mos Craciun e din Narnia Enjoy
KarGo pe 22 mai 2012 23:44
Ce Enjoy Ma ? si Tu esti Cocolar ? Si filmul daac Era Slabutz Nu avea Incasari De 60 De milioane De Dolar :D
KarGo pe 22 mai 2012 23:46
Si Apropo Intro' Saptamana :P
ada pe 30 Decembrie 2005 23:37
ok people! eu aku lam vazut!
e really really really cool! mi-a placut foarte mult! DAR nu pot spune decat ca este un LOTR pentru copii!chiar sunt anumite faze kre seamana mult! anumite personaje, anumite costme!

nici un film facut pana acum nu se ridik la valoarea LOTR...e pur si simplu cel mai bun film al tuturor timpurilor!

chronicles of narnia e mai basm...mai pentru copii, dar e mai bun decat harry potter! asta pot spune cu siguranta!
e un moment foarte dramatic(related to arslan) kre m-a facut sa plang!

anyway!!!! mergeti sa-l vedeti, K MERITA CU SIGURANTA!e foarte foarte reusit!
pe cont propriu, merita ***** fara doar si poate, dar dak se compara cu LOTR...errrrr....jumatate!

bottom line- LOTR/2!!!!!

hd pe 29 Martie 2005 20:46
super tare in plus s-a facut de curand un site pt. fani cronicile din narnia
[url=http://z10.invisionfree.com/rpg_narnia/index.php?s=52fccb9b08e89701d160ee4861a70c23&act=idx]click aici[/url] puteti incerca ca e inca la inceput dar va deveni frumos[/url]

Stefan pe 29 Martie 2005 20:46
Cred ca o sa fie un film in genul lui Lord of the Rings. Daca reuseste sa se ridice cat de cat la nivelul lui atunci e ok
ciobotaru pe 12 Noiembrie 2011 16:39
mie nu-mi place filmul asta, mi se pare mediocru !
Adriana pe 15 Aprilie 2006 16:34
cam pueril filmul..cel mai mult mi-a placut coloana sonora....m-am uitat de 2 ori la film numai k sa vad scena cu batalia...pt melodie..:D
qqq pe 11 Martie 2006 13:39
mu_zz asta sigur are vreo 12 ani,credeam la inceput ca vreo 15,dar e prea tembel ca sa aiba 15.
Liq pe 09 Februarie 2006 10:46
Bai frate astia care comentati aici si ziceti ca e super belea filmu ... cati ani aveti fratilor ? 8-9 ? asta e un film pentru copii mici ... cu o poveste cat se poate de aiurea... am vazut mult mai multe fantasy-uri mai marfa... este sub orice critica. Copiii aceia 4 sunt cat se poate de penibili in rolurile lor.

Cu exceptia povestii putin ! interesante ... restu e facut asa ca sa fie acolo.

Vizionare Placuta! :D (si nu mai dezinformati publicu)

Dr. Evil pe 09 Ianuarie 2006 00:27
Vrajitorul din Oz, Peter Pan, Harry Potter si Cronicile din Narnia... ce au in comun? Sunt aceeasi vrajeala ieftina pt adormit copii. Chiar nu inteleg de ce lumea compara acest film cu LOTR cand nu au mai nimic in comun!
Am vazut "filmul" si ii dau 3 stele pt regie si efecte speciale.

Dr. Evil pe 29 martie 2005 20:46
Un baietel se chinuie vreo juma de film sa omoare un lup vorbitor si cand intr-un final reuseste (mai mult din greseala) este numit cavaler si conducator al fortelor binelui iar a doua zi in lupta finala dintre bine si rau hacuia baiatu la minotauri si ciclopi de ziceai ca nu-i adevarat... I-or fi dat niste brown-brown inainte de lupta.
lorenna pe 22 Iulie 2009 17:08
bunicel filmu da nu merita 10....................:Dda ideea era buna
marius pe 18 Iunie 2008 19:56
Nu m-a impresionat, putine personaje, poveste simpla pentru copii, apreciez totusi atmosfera frumoasa de basm, muzica si tin cont de faptul ca e abia prima parte dintr o serie lunga.
gabonne1 pe 07 Martie 2008 11:50
Cu siguranta, am vazut filme pentru copii mult mai bune. Povestea e ok, dar jocul actoricesc, al copiilor mai ales, este mediocru. Si scenariul pare facut de copii, pentru copii. Asa cum remarcau si altii in comentariile de mai sus, te chinui sa scapi de un lup juma de film, apoi ajungi mare killer de minotauri sau mai stiu eu ce. Tonul filmului e cand prea serios, cand pueril. Nu stiu ce lucru fain ar fi sa fie ecranizate toate cartile din seria asta si sa iasa toate cam la fel. Cele 2 stelute pe care le acord sunt pentru Tilda Swinton, excelenta in rolul vrajitoarei, si pentru acea magie specifica genului care este prezenta, din pacate, in proportii mici.
Go 1 2 3