Păreri Superman Returns

(2006)

Superman Revine

Cristi Weed pe 03 Mai 2008 13:17
valeu bai gabone .... cum poti spune ca Kevin Spacey e jalnic ? /:) ori esti batut in cap ori chiar esti batut in cap :)) ! Sa te vad pe tine interpretandu-l pe Lex si vorbim dupa k? :))
bog pe 09 Iulie 2006 02:42
mie mi-a placut ... nu super efecte gen "matrix" dar curat, frumos, la locul lui ...
ali79 pe 30 Iulie 2006 17:08
Mediu. Oricum, in stilul celorlalte filme cu Superman. Kate Bosworth mi-a placut.
Dragomir Alexandru pe 23 Iulie 2006 18:00
Bai fratzilor.......ce atatea critici........daca nu va place nu va uitati.....oricum filmul e destul de bun pt genul din care face parte....si actorii chiar mi s-au parut inspirat alesi...mai ales el (pt asemanarea cu Reeve)ia ganditi-va putin...filmele de gen chiar merg spre o mai mare umanizare a personajelor cum a fost si cu Batman....si oricum una peste alta daca il privesti in ansamblu,e destul de bine facut fara efecte in exces...PS:toate astea le spune un tip care de fapt nu este un fann al filmelor cu supereroi
Bodrean Dan pe 23 Iulie 2006 14:20
Un film foarte bun !!!
Nu inteleg de ce este atat de criticat !?
Celor care nu le place sa nu se uite !
Sunt sigur ca va aparea si alta parte si mai interesanta !

michael_mike pe 18 Iulie 2006 01:31
e acceptabil
NmpN pe 19 Iulie 2011 18:26
O distrubutie foarte buna ce a reusit un film destul de bun . Efectele au fost reusite, coloana sonora foarte buna insa actorii au fost de remarcat in acest film . E primul film din serie vazut si il recomand. Merita vazut :D
catasmile17 pe 03 Aprilie 2011 15:22
un film foarte frumos !!!!!!!!!!
va recomand!!!!!!!!

cetateanu pe 26 August 2010 18:50
l-am asteptat cu nerabdare si m-a dezamagit total mai bine nu faceau acest film dupa parerea mea.Imi pare rau de Kevin Spacey care este un mare actor.
Alex pe 07 August 2006 08:26
E cel mai fain film din serie. Cinstit dupa critici nu ma asteptam sa fie cine stie ce. Dar a fost bun si astet urmatoarea parte din 2009. mi-a placut la el tot inclusiv sunetul care a fost pe DTS. S-au folosit in jur de 4000 de efecte speciale.
Eugen TM pe 30 Iulie 2006 17:35
Un film foarte frumos !
Felicitari Bryan Singer pentru idee !!!

cosmin_kedii pe 10 Ianuarie 2013 13:12
Excelent - scenele de actiune au fost imaginative și în mod corespunzator "super", precum și relația dintre Superman și Lois a fost complexe și credibile.
deadlord pe 18 Mai 2013 18:33
Superman Returns. Povestea intoarceri omului de otel. Un film destul de bun. Povestea este cam neinspirata, dar totusi buna. Efectele nu sunt chiar atat de bune pe cat ma asteptam. Multe lucruri se vad ca sunt facute pe calculator si asta cam deranjaza. Scenariul, cum am mai spus, este bunicel, regia este buna. Bryan Singer
s-a ocupat destul de bine si de acest film, cum a facut si, de exemplu la X-Men. Distributia este chiar foarte buna. Il avem pe genialul Kevin Spacey, care isi joaca personajul foarte bine, pe Brandon Routh, pe care sincer nu cred ca l-am mai vazut si in alte filme, dar totusi un actor destul de bun, pe Kate Bosworth, pe care nu am vazut-o in prea multe filme si pe Cyclops din X-Men, James Marsden, care este un actor foarte bun.
Chiar daca filmul nu a fost chiar ceea ce ma asteptam, nu pot sa zic ca este chiar o dezamagire, asa cum fac altii. Pentru mine… citeşte

lucho pe 21 Iulie 2006 02:59
Un film foarte bun, tin sa mentionez ca este un film, nu stiu la ce se asteptau toti cei care au criticat atata ...este exact filmul Superman Returns cu toate ingredientele. Carcotasii nu au decat sa nu se uite daca nu le place Superman,mie mi`a facut placere sa il Revad pe "S". In curand o sa apara "Look, Up in the Sky: The Amazing Story of Superman"
Pacuretu Ciprian pe 31 Mai 2006 15:03
Eu cred ca va fii cea mai de succes parte a seriei Superman ! Eu unu astept cu nerabdare aparitia filmului !
alex_il_fenomeno pe 18 Februarie 2012 09:56
un film foarte inspirat , care se poate lua la intrecere cu orice alta pelicula considerata clasica a celebrului supererou ! pe langa efectele speciale magnifice ,asa cum era si de asteptat pentru anul in care a fost realizat , filmul mai impresioneaza si prin caracterul eroului , actorul Brandon Routh fiind ales atat de inspirat in rolul de protagonist , iar povestea fiind atat de exacta si de tensionata , intr-un ritm in care de abia puteai sa urmaresti faptele ! mie mi-a placut peste masura , deoarece chiar este un film inspirat ! de vazut si revazut cu orice ocazie .
Mihai2508 pe 15 August 2010 23:24
Un film bunicel, care a urmarit tiparul celorlalte filme din serie.
dayenutza pe 29 Decembrie 2009 15:29
suuuper "supermen"
mam indragostit si eu de supermen wow prea tare filmu bine inteles si Brandon Routh
Ady pe 16 August 2006 11:10
Nu este un film foarte reusit, dar are cateva plusuri totusi (efectele speciale, Kevin Spacey, chiar si Bryan Singer). Am vazut pe net zvonuri cum ca ar fi un sequel prin 2008 sau 2009 parca. Speram sa fie mai reusit!
Kriss_Kringle pe 01 August 2006 17:09
Filmul a fost dragutz asha dar totusi ma asteptam la mult mai mult.In primul rand te plictisesti dupa un timp pt.ca in film nu exista un personaj negativ pe masura lui Superman.Lex Luthor nu are nici o superputere.Nici efectele speciale nu au fost prea multe si grozave.In mod normal cand spui Superman spui actiune,aventura.In Superman Returns nu a fost prea multa actiune,probabil ca Bryan Singer a vrut sa faca o varianta mai dramatica.
deea9595 pe 02 Decembrie 2009 17:21
la inceput nu prea mi-a placut si chiar vroiam sa dau pe alt canal ca sa ma uit la familia addams (pe care l-am mai vazut o data) dar din fericire m-am hotarat sa-l vad pe tot si a fost un film foarte bun.
Radu1711 pe 31 Octombrie 2009 01:47
radu1711
mi-a placut filmul dar efectele speciale se puteau sa fie mai spectaculoase totusi ii din 2006, abia astept continuarea
.......razvan pe 06 August 2006 10:44
efectele speciale ca putine pentru un film din seria superman ,mai ales in {2006}.povestea lui superman continuata ,nu po spune prost ,dar nici macar binisor.un film de vazut daca iti plac genu daca nu .....treaba ta in alta parte
FreakDoll pe 30 Decembrie 2009 02:50
Filmul este slab rau de tot!!! Stelutele le dau pentru Kevin Spacey.
gabonne1 pe 13 Octombrie 2007 18:24
Pentru un film de 154 minute , care se vrea o adaptare dupa niste benzi desenate cu un super-erou, are foarte putina actiune . In schimb, e al naibii de plictisitor. Iar Kevin Spacey, pe post de Lex Luthor, e jalnic. Nu-si merita banii.
Simon Gabriel pe 20 August 2006 01:15
O porcarie de film .Pacat.
qwerty pe 17 August 2006 13:44
Un film foarte lung si plictisitor.
forever_young_ pe 23 Noiembrie 2020 20:51
BUN !
un film bun dar nu e cel mai reusit din serie ...putea fi mai spectaculos ...
LAURTATAIE pe 31 Martie 2020 05:53
după părerea mea acesta este cel mai slab film din seria Superman
Salbaticul pe 22 Aprilie 2019 20:30
Cam pânã la cât vor sa se ducă,superman 20,30? Nașpa! I-a trecut vremea ca la pălăria de paie=nota 2.
herleaflorin pe 22 Aprilie 2016 02:16
Filmul acesta parca are mai mult suflet decat Man of Steel si nu are asa de multa actiune distrugatoare dar merita vazut desi cred ca e prea lung
Sorin87 pe 26 Noiembrie 2013 20:20
Superman Returns
Mi-a placut filmul chiar daca l-am vazut pentru a 2-a ora tot la fel de mult mi-a placut in special efectele speciale
Infinity pe 02 Octombrie 2013 21:55
Superman Returns (2006)
N-a fost asa cum ma asteptam. S-a vorbit foarte mult in film, iar pe actiune s-a pus accent mai putin. Efectele pe de-o parte au fost destul de reusite. Au incantat ochiu'. Si durata e prea mare. Se putea mai bine. 7.
Ruxandra Neciov pe 22 August 2006 13:56
bineeeeeeeeeeee Super Man este super
cristian stasi pe 23 Aprilie 2006 20:30
superman va fi unul din marile succese ale anului
speedslash pe 17 Mai 2005 07:39
mi ar fi placut un superman cu tom welling si kristin kreuk in rolurile principale pacat
Gil pe 09 Mai 2005 20:10
Cine vrea sa vada noul costum (sa nu va asteptati la cine stie ce):

Denis pe 02 Aprilie 2005 11:51
Sa speram ca va fi un film bun.
keops pe 29 Noiembrie 2013 15:19
Actorul care l-a interpretat pe Perry White nu a fost Hugh Laurie.
xerses pe 20 August 2011 07:45
Acest film desi l-am astepat cu interes, nu m-a impresionat prea mult.Sunt fan Superman dar parca acesta (Brandon Routh) nu s-a ridicat la inaltimea predecesorilor sai.
Andre pe 01 Mai 2008 23:04
Sincer...m-am uitat la film doar pentru Kevin Spacey....singurul lucru bun de vazut in film a fost el (KS)
Bamse pe 08 Iulie 2006 14:07
Sincer miau placut mult mai mult primele parti cu Christopher Reeve, totusi mia placut de Kevin Spacey.
kakamo pe 08 Martie 2011 13:43
expirat rau de tot
Nu merita sa iti pierzi 1 1/2 pt filmul asta... Eu stateam la calc si aveam tv pornit pe filmul asta ... nu m-a prins cu nimic
Florin pe 14 Iulie 2006 17:56
omoara tot misterul despre superman si il asociaza cu lumea. un fel de mantuitor sa salveze lumea la nevoi.
ana pe 19 Iulie 2006 21:36
ce idiotenie de film. imi pare rau ca mi-am pierdut vremea... degeaba, un se mai fac filme ca-nainte. acuma parca numai efectele speciale conteaza, si cat e de "bine arata" (si actorii, si filmul). parca pe nimeni nu mai intereseaza povestea, sau personajele ca fiinte umane.

pierdere de vreme. si asta, si "x-men 3", care a fost o alta imbecilitate a verii asteia.

mi-e sincer ciuda ca hollywood-ul da milioane de dollari sa faca gunoaie din astea in timp ce alti regizori independenti cu scenarii si povesti interesante stau si cersesc bani pe la studiouri.

mirela pe 18 Iulie 2006 11:07
Super prost,nu am rezistat nici pana la jumatate!La cata publicitate i s-a facut ma asteptam la mai mult!!Dar asta e,nu se poate sa fie toate bune
python pe 02 Iulie 2006 20:56
Cel mai mare esec al anului. Buget de $260 milioane si doar $84 de milioane in primele cinci zile, in weekendul de 4 iulie, cand incasarile ar trebui sa fie uriase. Prin comparatie, X3, tot intr-un weekend de sarbatoare, a facur in primele 5 zile cam $130 de milioane, cu un buget de "doar" $210 milioane. Weekendul urmator va fi spulberat de Pirates 2. Pun pariu ca Singer se da cu capu" de perete acum pentru ca a parasit seria X-Men. Se vede ca e prea lung si extrem de plictisitor. O poveste de dragoste ce se vrea film cu supereroi. Singurul lucru pe care il face Superman in filmul asta e sa ridive lucruri grele. Faceti odata un film in care Superman sa aiba niste adversari pe masura. Aduceti-l pe Doomsday. Mai buna era idea lui Burton din anii 90 cu Superman Lives. Era mai incitant.
arhankel pe 17 Iulie 2006 16:31
cel mai prost film din seria de SUPERMAN.prost realizat.fara nici un pic de efecte speciale.prost,nu merita vazut.p[ierzi vremea degeaba.
The Game pe 14 Mai 2005 18:16
Nu cred ca o sa fie mare branza pentru ca dupa actorii pe care i-a ales Bryan Singer pentru rolurile cele mai importante din film nu sunt prea inspirati.Costumul e vai de capu lui,parca l-au luat de la mana a doua si actorul principal are o fata de tocilar notoriu.Vai de capu'lor!!!!
andreiclawhammer pe 30 Iulie 2006 01:08
Varza totala,in primul rand actorii sunt pasta,respect pentru Kevin Spacey totusi,imaginea e buna,dar regizorul si povestea sunt complet pe dinafara...varza,exact ca mesajul meu :)
O stea pentru imagine!