Păreri Sucker Punch

(2011)

Sucker Punch: Evadare din realitate

Plume pe 30 Decembrie 2010 20:06
Film impresionist dar neimpresionant
EDITARE - 3 aprilie 2011 - ATENȚIE LA SPOILERE!

Acuma că în sfârșit l-am văzut, pot numi acest film “o dezamăgire”. De ce? Păi... În primul rând țin să specific că nu am avut niciodată mari așteptări în ceea ce privește substanța filmului; nu am crezut nici o clipă că urmează să mă uit la ceva profund sau life-changing. Dar, după cum am zis și în primul meu comentariu (cel pe care-l înlocuiesc acum și pe care-l voi lăsa în subsolul acestuia), mă așteptam la ceva entertaining. Iar ”Sucker Punch” nici măcar entertaining nu e. Și cel mai trist este că, uitându-te la film, îți dai seama că avea potențial să fie ȘI bombastic, ȘI inteligent. Dar încercând să fie prea multe lucruri în același timp, a ajuns doar o salată haotică de scene prost lipite între ele și idei lăsate neterminate.

Pe de o parte,… citeşte

Beliblis pe 26 martie 2011 00:16
supra doza de CGI
daniel_butnar pe 12 februarie 2018 19:42
Ce ai scris este foarte adevarat, dar incearca sa faci data viitoare un rezumat al opiniei tale
legolas05 pe 14 Februarie 2011 21:38
filmul nu este cine stie ce.....merita vazut dar acasa nu la cinema...
so1uffle2 pe 1 aprilie 2011 11:30
sper si eu sa nu-ti fie inselate asteptarile ! bafta !
isabela_isa pe 15 iulie 2011 16:33
O pierdere de timp inceputul a fost mai interesant atat ; melodia lui Marilyn Manson de la inceputul filmului cantata de o fata a fost tare.
Arlequinade pe 05 Aprilie 2011 15:09
Multe pretentii, putina substanta
Nu a trecut decat o saptamana si un pic de la lansarea filmului si deja este recunoscut ca un mare esec. Daca reuseste sa acopere cheltuielile de productie are noroc.

Inca de la primele screening-uri de la inceputul anului, publicul nu a fost impresionat de "Sucker Punch", iar asta i-a speriat pe baietii de la Warner Bros. Asa ca au insistat si mai tare pe publicitate, dar iata ca pana si cu posterele si reclamele afisate peste tot (pana si la Radio Zoo am auzit o reclama la "Sucker Punch"), filmul asta tot un esec a fost. Cei care au fost prezenti la screening si-au sfatuit prietenii sa nu se duca sa-l vada la cinema, si uite asa, prin "word of mouth", zvonul conform caruia "Sucker Punch" e doar o mare abureala s-a raspandit. In concluzie, filmul cu un buget de 82 milioane $ (plus publicitate!) nu a scos decat 19 milioane $ in primul weekend - iar de aici, nu poate sa… citeşte

Alinna22 pe 05 Octombrie 2010 20:28
Woow..asta da, ceva frt diferit de ce am vazut pana acum
ADRLEP pe 3 aprilie 2011 16:14
mmmm, not really.
ancutza200 pe 3 septembrie 2012 18:35
alina are dreptate este un film nu bun f bun uitativa ma rog cine il regizeaza..sincera sa fiu mie mia placut f mult nam mai vazut asa ceva pana akm e ceva diferit cei care nu inteleg filmul sa nu lase commenturi aiurea pt ca are un subiect genial si ce sa mai zic de efectele speciale si de actritele care joaca .GENIAL film.
Cyberpain pe 26 Martie 2011 00:48
Execrabil....
Absolut execrabil filmul....

copiat dupa un manga japonez, gen school girls fuste scurte ciorapi, high heels.....

storyline, mama moare, 2 fete raman cu talal lor vitreg, care afla ca fetele au primit toata averea mamei.

se duce la fetele omoara una dintre ele, cealalta trage cu pistolul in el...

tipa este adusa de catre tatal ei vitreg intro clinica de nebuni pentru a acoperi crima, unde va fi loboectomizata, sa devine practic leguma.

in clinica respectiva fetele sunt practic violate, de catre gardieni, ( cit ca nu se arata fizic) si maltratate.

fata se refugiaza in mintea ei si incearca sa scapa.....

practic violarea unei fetei si possibilitatile ele limitate de sa apara prin refugirea in mintea ei.
nu merita vazut

ripu pe 26 martie 2011 14:54
mei uita-te la filme xxx ca nu esti tu vreun mare critic de film si io nu stiu butulet:))))
ancutza200 pe 3 septembrie 2012 18:37
ai de capu vostru asta e daca nu intelegi ce vrea sa ne arate filmul .. comentati aiurea
MinM pe 31 Martie 2011 00:39
Scenariu praf!!! N-am inteles nimik! Efectele speciale si coloana sonora sunt ok, dar nu e de ajuns! In plus, combinatia Star Wars-Charlie's Angels-Lord of the Rings-Shrek (vezi balauru' ala furios) a reusit sa transforme filmu' intr-un fel de lobotomie !!! :))
Christiano pe 7 aprilie 2011 12:36
:)) misto cometariu
mitza4 pe 23 iunie 2011 01:21
cam praf filmul, inafara de coloana sonora si efecte.dar nu e greu de inteles filmul
Theofil88 pe 28 Martie 2011 23:48
Cufureală
"You will be unprepared", scrie pe suportul pentru pahar pe care l-am primit la intrarea în cinematograf. Silueta unei şcolăriţe nebune, cu o katana în mâna dreaptă şi un Beretta în mâna stângă, te întâmpină pe lângă un titlu: "Sucker Punch". Puteam alege o acadea în locul suportului pentru pahar. Să îmi îndulcească gustul amar al comercialului fără esenţă (da, unele categorii au esenţă). Yes! This movie sucks (Da! Acest film e nasol). Într-adevăr, am fost nepregătit să văd o cufureală de Hollywood, milioane de dolari investiţi în cadre cu fustiţe fluturate să se vadă chiloţeii. Probabil când au realizat filmul s-au gândit mai mult la japonezii perverşi care cumpără lenjerie intimă feminină folosită. Venind vorba de japonezării, găsim elemente jalnice de avangardă: samuraii aceia cu arme moderne se lăsau hăcuiţi unul câte unul de o… citeşte
Theofil88 pe 1 aprilie 2011 17:24
În artă... frumuseţea unei opere nu salvează eşecul alteia ale aceluiaş autor. Eu nu sunt om amabil în critică. Dar tu eşti un om porcos. Şi pot paria pe trei medalii de cinemagist că ai văzut numai filmele care ţi s-au pus în faţă. Iar noi doi nu ne-am tras de mâneci nici la facultate (mă îndoiesc că ai făcut una legată de domeniul cultural, dacă ai făcut vreuna) şi nici la vreun festival... Tu... pur şi simplu nu exişti în viaţa culturală românească. Mai ales dacă ameninţi un ateu cu un popă. Eşti un teribilist porcos care maltratează limba română.
Theofil88 pe 24 noiembrie 2011 21:23
Haide să îţi enumăr eu nişte idei din alte filme nici chiar geniale, nici rele: să gândeşti şi să te audă alţii vorbind, dar tu să nu ştii ce au auzit, să intri într-o cameră în care trebuie să te descurci cu un singur simţ, să ai memorie de scurtă durată, dar să îţi propui să ucizi în vis. Cât despre lumea visului, putem pune noi cufureala asta pe lângă Inception? Să las de la mine? Nici chiar aşa. Am dat un ban pe film, am dreptul la părere.
bloodthirst pe 07 Octombrie 2010 01:22
Mi se pare cam aiurea.Atatea efecte speciale superbe irosite,zic eu,puteau fi folosite intr-un film mai serios.Se poate la fel de bine sa ma insel...
CostinN pe 24 Martie 2011 08:17
Dragut
Dupa trailer pot observa un film de popcorn, exploziv si in acelasi timp la fel de simplist ca multe altele. Oricum ma voi uita la el de dragul efectelor speciale, in rest povestea e trasa de par, liniara si plina de comercialism. Oricum azi sunt prea putine filme necomerciale, dar acesta, ca multe altele, explodeaza in acest sens. Daca ai maxim 16-18 ani mintali (este o diferenta enorma intre varsta mintala si cea biologica) si nu ai mai vazut astfel de petarde, cu siguranta ca vei fi impresionat/a. Daca nu, atunci il poti viziona in acel moment cand nu ai chef de nimic altceva, cand nu ai alternativa.
Bayard pe 27 martie 2011 01:09
Uita-te la film si comenteaza pe urma :). Daca mai spui atunci ca este simplist.... Si da, ai dreptate povestea este liniara, insa tinand cont de poveste, este extraordinar de cursiv.
CostinN pe 27 martie 2011 05:32
Daca tu esti genul care pentru a-ti da seama ca focul te arde trebuie de fiecare data sa bagi mana in "el" atunci asta este problema ta. Avand in vedere faptul ca nu am 15 ani (nici mintal nici biologic) stiu sa apreciez un film chiar si dupa un simplu trailer. Aici pot adauga faptul ca vizionez filme de cel putin 20 de ani plus ca am avut placerea sa cunosc cativa scenaristi care m-au mai invatat cate ceva despre cum sa privesc un film. Nu sunt impotriva comentariilor negative sau pozitive in legatura cu un film dar este pe cat se poate de iritant cand cineva comenteaza la comentariul altuia; acest lucru denota o "grava" lipsa de ocupatie. Pe bune! Ai si gasit "capodopera" pe care sa o "protejezi". :)
MissBlossom01 pe 04 Decembrie 2010 15:44
Nu imi vine sa cred ca Vanessa Hudgens e Blondie aia :D.
Abia astept sa o vad cum joaca !

DULCIKMEK pe 13 martie 2011 15:31
blonda aia nu e vanessa hudgens desteptule
ale_albu22 pe 1 aprilie 2011 17:11
asa o cheama blondie personajul jucat de vanessa.miss blossom nu zicea ca e blonda ca aia e babydoll
GodofCarnage pe 23 August 2010 22:46
Chiar vreau sa vad filmul asta! Iese putin din tiparele cotidianului, ceea ce e bine.
so1uffle2 pe 1 aprilie 2011 11:27
Vizionare placuta !
mitza4 pe 23 iunie 2011 01:19
de vazut intr'o cu plictiseala, de altfel nu prea merita
mikellacriss pe 29 Iulie 2010 15:45
fete frumoase
bine ca are multe fete frumoase,ca de efecte speciale nu mai vorbim(are destule).oare incotro se indreapta cinematografia?
so1uffle2 pe 1 aprilie 2011 11:29
atat de frumoase, ca intr-un pokemon band.
Bogdan4444 pe 07 Decembrie 2010 11:20
Abia astept sa vad filmul asta. Efectele speciale si fetele sunt super :)
Morphy pe 08 Aprilie 2011 09:33
efecte speciale si... cam atat.
1. Daca nu castigam invitatie sigur nu vedeam acest film.
2. De 5-6 ani de cand merg in mod curent la cinematograf, Sucker Punch este primul film la care am observat ca lumea pleca din sala. La inceput eram vreo 15 persoane, iar la final am ajuns doar 9. Cred ca asta spune multe despre film.
Nu am iesit dezamagit din sala pentru ca pur si simplu nu aveam mari asteptari de la Sucker Punch. Efecte speciale, fustite, fetite, imagini sumbre, dar cam atat. Ma gandeam sa ii acord nota 5, dar m-am gandit la orele pierdute de oamenii care s-au ocupat de efectele speciale asa ca am adaugat un punct in plus. (bonus de la mine :)) )

Railysse pe 8 iunie 2011 20:23
Oamenii nu plecau din sala... Ti se parea tie. Defapt erai tu prea ametit de la povestea incurcata, incat ti se pareau ca pleaca oamenii, cand ei defapt veneau :))
vampirika pe 30 Martie 2011 13:33
incredibil de prost filmul
Am fost aseara si am incercat sa vad filmul... Dupa 30 de minute in care am ras copios am plecat.
Filmul este incredibil de pros, asa ceva n-am mai vazut de mult timp.
Niste fete machiate impecabil tot timpul, inclusiv cand se lupta si se murdaresc de noroi sau mai stiu eu ce, niste efecte speciale extrem de prost realizate si cam atat.
A, sa nu uit: soundtrack-ul in schimb este ok spre super.
Dar atat.
Parerea mea este ca nu merita sa dai banii ca sa vezi filmul asta, de fapt nu merita nici sa pierzi timpul sa il vezi pe cai mai neortodoxe ca sa zic asa.

Al3xX09 pe 09 Septembrie 2010 04:15
Al3xX2010
Soooper de abia astept sa-l vad;)Marfaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Eustake pe 27 Martie 2011 17:23
Debil mintal vizual
(Atentie, contine mici spoilere)

De mult nu mi s-a mai intamplat sa fiu asa dezamagit de un film pe care il asteptam de foarte multa vreme (aproximativ un an). Zack Snyder a devenit cunoscut mai ales pentru „300” si „Watchmen”, filme in care a dovedit deosebite calitati de a pune pe ecran coregrafii spectaculoase (de lupta mai ales). Astfel de recomandari m-a determinat sa cred ca „Sucker Punch” va fi un spectacol pe cinste. Vizual, hai sa zicem! Dar in rest, bate vantul.

De fapt, filmul e asa de decupat (Snyder a facut multe modificari pentru ratingul PG-13), de disfluent si de bandajat inca „reuseste” sa faca plictisitoare (pentru un tip) chiar si 5 fete imbracate sumar cu arme de foc automate in maini. Cateva decoruri fanteziste incearca sa te deconecteze de la plictiseala generala, sa iti ia ochii aratandu-ti dragoni, soldati din Primul… citeşte

darkxyde pe 26 Octombrie 2010 21:25
Deci dupa trailer arata super, dupa actrite arata super, sper sa fie un film super bun.
Performer pe 01 Aprilie 2011 01:36
waste of time
nu merita nici macar 20 de min din timpul tau. sa nu`l vedeti.
so1uffle2 pe 1 aprilie 2011 11:24
pierdere de timp + mai bine nu = monument de prostie tot dupa aproximativ 20 de min m-am convins si eu de tacamuri.
ALews pe 2 aprilie 2011 12:52
Low buget?:)) Nu cred!
mindry pe 11 Decembrie 2010 10:28
este super fain filme cu este super hot abia astep sa il vad
Hellrider pe 09 Decembrie 2010 20:41
trailerele arata destul de bine.......sa vedem ce o sa iasa
into_the_labyrinth pe 02 Decembrie 2018 16:23
O ”evadare din realitate” cu un început fulminant, dar care alunecă un pic în facil pe parcurs
”Sucker Punch: Evadare din realitate” are un început (cam primele 20 de minute) care te face să te gândeşti la o capodoperă, ceva mai tare decât ”Shutter Island” şi ”The Ward” la un loc. Povestea eroinei, care cade victimă unei înscenări cumplite din partea tatălui vitreg şi este internată cu forţa într-un ospiciu, este extrem de bine pusă în scenă, cu cadre ameţitoare şi o tensiune ce atinge paroxismul.
Continuarea este reprezentată de o dedublare a eroinei şi a colegelor ei (în fapt, sunt mai multe lumi paralele), în care acestea, în dorinţa de a-şi obţine libertatea, urmează un plan, iar într-o lume (paralelă sau imaginară) au puteri de supereroine în care luptă cu monştri, dragoni, soldaţi readuşi la viaţă şi altele asemănătoare.
Revin însă periodic în lumea în care au plecat, unde cursul acţiunii este similar… citeşte

mihnea_aspru95 pe 25 ianuarie 2019 15:00
Fără doar și poate, cea mai făină și cu lux de amănunte (fără a da spoilere) recenzie de la Sucker Punch, de pe cinemagia. Ieri am văzut filmul la HBO. Bun a fost, în pofida tuturor criticilor aduse filmului.
into_the_labyrinth pe 26 ianuarie 2019 02:52
Mulţumesc de apreciere. Şi mie mi se pare că e un film subevaluat, chiar dacă nu e capodoperă. PS: Şi eu tot pe HBO l-am văzut.
ciobotaru pe 22 Iunie 2011 22:33
salata de CGI
imi este foarte greu sa spun ca filmul mi-a placut , tot , cap coada , mi-au placut unele momente , segventele cu nazistii sunt incredibile , filmul este foarte complicat sau cel putin asa mi s-a parut mie , complicat de inteles , eu ii dau zece pentru parte vizuala pentru ca vizual arata incredibil
Sucker Punch – un fel de Matrix-Inception fara logica, dar cu gagici | Raluk.ro - Review-uri de filme, cafenele, ceainarii si restaurante din Bucuresti
[...] nu se va atasa de ele, motiv pentru care putin ii va pasa cand acestea trec prin momente dificile. Sucker Punch ne tranteste toate personajele in fata fara a simti nevoia de a le aprofunda mai mult de [...] citeşte
Railysse pe 15 aprilie 2011 14:57
Uau! Tu ai scris totul sau este copiat? Foarte bun Review-ul. Bravo!
mariusrot pe 05 Aprilie 2011 15:53
care ma ajuta
kum pot lua filmul de pe net sau cine imi da un site unde pot sal vad online ca nu mai pot astepta dupa el
razsax pe 03 Aprilie 2011 18:13
O abordare "Taranteliana"
Am bifat coloana sonora si fetele frumoase.
Pierduti in meandrele corticale, doar visul ne ofera portita de scapare!
Nu pot spune ca nu mi-a placut.

Christiano pe 7 aprilie 2011 12:33
+1 de la mine :)))
Railysse pe 8 iunie 2011 20:28
+1 de la mine :)))
goldenleaves pe 31 Martie 2011 11:00
lupta!
LUPTA!

e un film ok are bineinteles efecte foarte reusite dar e destul de tras de par la multe faze pe langa asta sunt multe scene in care picioarele si sanii sunt f b evidentiati
se pune mult accent pe imaginea si aspectul fetelor si mai putin pe poveste care este totusi f ofertanta
fetele sunt un fel de PCD asa... :) am si ras la filmul asta e ca un joc la fiecare nivel invingi pierzi mai moare un coechipier ... am apreciat totusi povestea finalul si jocul lui babby doll si sweet pea
misto si coloana sonora

Railysse pe 8 iunie 2011 20:33
Parca imi imaginez cum tu stai linistit in scaunul de cinema si dintr-o data incepi sa razi si toti arunca cu nachos si popcorn in tine. :))
darkangel_4U pe 30 Martie 2011 08:16
CEVA DIFERIT
hmm scenariu un pic enervant...filmul este o capodopera psihologica:) foarte putine persoane ii inteleg cu adevarat mesajul:...FIGHT;).....
Christiano pe 7 aprilie 2011 12:37
Like
onlywords pe 21 iulie 2011 17:33
unde statea freud! =))=))=))
Bayard pe 27 Martie 2011 01:06
Superb
Filmul asta este o comoara.... Il recomand cu toata inima. Nu va lasati pacaliti de trailer, nu sunt doar scene stupide de bataie. De fapt, dupa trailer chiar ma asteptam la mai mult din partea lor, dar nu am fost dezamagit pentru ca au fost mai putine. Filmul te tine in tensiune de la inceput pana la sfarsit.... si reuseste sa surprinda, nu vreau sa dau detalii. Filmul are 3 planuri si din punctul asta de vedere chiar poate fi comparat cu Inception.... desi nu este la fel de inteligent (si nici nu cred ca incearca sa fie, alta e intentia lui Snyder). Duceti-va la film luand in considerare filmele precedente: 300 si Watchmen, este filmat in acelasi stil, insa aici chiar ramai impresionat de povestea personajelor.... Vizual este superb, muzica la fel... actritele nu mai zic :)

Doar 2 chestii as avea de criticat (dar sunt minore comparate cu restul). Unu la mana, e probabil… citeşte

Christiano pe 7 aprilie 2011 12:43
Mmm, am aceasi parere cu tine. Comentariul tau mi-a incalzit inima :)
baly pe 25 Martie 2011 22:33
Se putea si mai bine
Am fost azi si l-am vazut la Imax. A meritat pentru imagine, sunete, muzica si efectele speciale folosite. In schimb, dupa primele 30-40 parca s-a taiat tot filmul. La inceput a fost interesant, chiar spectaculos pot sa zic, insa apoi parca s-a transformat intr-un Sin City in combo cu 300 in combo cu Watchmen in combo cu orice alt film ti-ar trece prin minte. Aveam asteptari mai mari, dar asta e. Se putea si mai bine!
ripu pe 26 martie 2011 14:52
robotel normal ca sa transformat intr-un combo ca doar e acelasi regizor:)))) la ce nume ai si ce avatar ai esti fanul fimelor gen musca-n lanturi si trei morti imping salvarea si al 4 lea conduce,iesi afar
baly pe 27 martie 2011 21:29
Multumesc pentru apreciere !
wildinthecountry pe 27 Martie 2011 22:36
xxx
cel mai nasol film vazut de mine vreodata
no comment
mai bine te uiti la desene animate decat sa vezi prostia asta de film
execrabil
ma bucur ca nu am mers la cinema sa dau bani pe bilet

TwinK pe 26 Martie 2011 14:02
deci am vazut filmu si este o prostie de film , regret cam dat bani pe bilet :), filmu e opusul trailerului
Bayard pe 27 martie 2011 01:12
Tocmai de-asta este si bun :), altfel era doar un exercitiu de CGI. Mai bine i-ati de pe net niste filme cu Schwarzenegger si nu mai comenta :P
scooby pe 25 Martie 2011 20:36
tocmai am vazut filmul
un film de aventuri mai tare decat multe filme erotice/hentai... nota 10 pt efecte speciale si 11 pentru imbracamintea (lipsa) fetelor din film... si ce actrite " bune" au fost in filmul asta...
claudiu7boss pe 25 martie 2011 20:47
si de ce i-ai dat 5?
Rozzy pe 27 martie 2011 12:42
orice e posibil
airbender pe 19 August 2010 23:48
super tare
nu stiu cum dar zack snyder are niste filme cu o grafica si efecte de cea mai tare calitate...filmu asta o sa rupa tot la anu...actiunea e de prima clasa din cate vad:D:D:D:D...sa speram k va avea si o o poveste interesanta.
Jenny_pisica pe 17 Octombrie 2010 14:46
prailaru pare bun , dar mu mi se pare prea familie, sa fim sceri ! fete alia
Bagio pe 21 martie 2011 15:11
ciudat rau comentariul tau,ai asasinat cu totul limba romana!
mtraianc pe 17 octombrie 2011 20:46
mortal :) asa ceva nu am mai citit :))
Danutzu_GL pe 31 Iulie 2013 00:00
Un film bun ...
Tocmai mi-am facut cont pe cinemagia ca nu mai suportam sa vad atatia " critici " de meserie scriindu-si ideilei si parerile in cuvinte pe care nici ei nu le pot intelege sau cauta pe google in ideea sa le fi folosit corect in context. Dupa 2 randuri nu va mai suport ! Reveniti-va ! Luati-va o viata !

Filmul e bun spre foarte bun ! Merita vazut ! Are o coloana sonora de nota 10 + ! Efecte la fel. Povestea e putin trasa de par in rest, fanii genului s.f., actiune vor dori sa il mai vada inca odata ! Punct ! Vizionare placuta.

zuzuk pe 30 Martie 2011 20:32
vai...
subiectul promitea...dar plictiseala maxima la scenele de lupta (roboti, dragoni, soldati); sa nu uitam sfarsitul imprevizibil...
alex_neagoe pe 29 Martie 2011 00:54
de unde nota aia nu inteleg...in afara de efecte speciale, bullshit...film pt americani in cel mai pur sens al prostiei
so1uffle2 pe 1 aprilie 2011 11:25
in 2 cuvinte box office
so1uffle2 pe 1 aprilie 2011 16:48
adevar graiesti !
psihologu pe 04 Aprilie 2011 18:55
Un amestec de Matrix, The Mutant Cronicles,Alice in Wonderland si alti samurai inarmati cu AG-7 care incearca sa ne convinga de imensurabila putere a subconstientului care poate duce (in special adolescentii) la aparitia unui sistem de aparare prin fantezie, sau refugiul in reverie. Acesta forma de refugiu este normala in perioada copilariei, dar cand se mentine un timp idelungat ( in cazul nostru si la 20 de ani ) dovedeste existenta delirului si aunei maladii mentale numite PSIHOZA.
Eu as fi fost mai retinut limitand accesul la acest film persoanelor sub 18 ani...
In general, un film cu multe efecte speciale bune dar foarte slabut in rest, trebuie vazut de cei care doresc sa-si imbogateasca cultura cinematografica, doar atat...

Il recomand doar celor care au voie sa voteze...

so1uffle2 pe 01 Aprilie 2011 11:21
Amuzantopatheticus
Sucker Punch( Evadare din realitate ) - O definitie exacta.Un film fad dar expresiv adulat.Recomandat amatorilor de epopei,adresat iubitorilor de povesti fanteziste.
Scenariul ca braga a fost nascocit intr-o zi de mare, mare plictiseala si uite asa, s-a mai nascut o capodopera de arta.
Putinele merite atribuite se invart in jurul sensului filmarilor combinate si in sensul sonoritatii. ( sweet dreams are made of this )
Despre o calatorie spre libertate, avand la indemana cinci elemente.Sau mai bine scris despre o calatorie spre robie caci Emily Browning si-a interpretat rolul mai mult din inertie decat din convingere ori talent.
Ca o scurta concluzie -slaba productie, slabi actori.

tanea_97 pe 29 Martie 2011 19:59
...
nu e asa de bun sfirsitul nu prea l-am inteles..............................................
Railysse pe 8 iunie 2011 20:36
Doit! Niet merge sa-l vad niet. Inteles doit? Imi zice ceva niet de genul doit. Forbidden You don't have permission to access /sucker-punch-movie/ on this server. Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request. Apache mod_fcgid/2.3.6 mod_auth_passthrough/2.1 mod_bwlimited/1.4 FrontPage/5.0.2.2635 Server at www.seasonsurfer.info Port 80
dandi pe 10 Aprilie 2011 22:14
O poveste care nu te plictiseste,efecte bune dar nu prea mi-a placut cum sa terminat dar e bun filmul.
Tweeknax pe 06 Aprilie 2011 08:47
De vazut
Un 'Inception' la feminin plus o coloana sonora excelenta!
biancatm pe 28 Martie 2011 13:06
Am fost aseara la cinema sa-l vad..... si am ramas placut surprinsa. Pacat ca nu l-au facut 3D, avea destule scene sa merite..... Am cam fost in ceata la inceput ca nu s-a prea vazut trecerea de la real la imaginatie, dar finalul a fost neasteptat, speram ca actrita principala sa evadeze si ea din acel spital....
alialiali23 pe 27 Martie 2011 21:48
capodopera
e cel mai bun film sf mia placut la nebunia si mai ales de vanessa hudjens
mtraianc pe 17 octombrie 2011 20:48
cel mai bun film ????? unde ???
SithB pe 27 Martie 2011 12:07
Eu zic sa daramati imax-ul daca toate filmele le aduceti 2D.
cj_maria88 pe 26 Martie 2011 22:17
Astept....
Abia astept sa vad filmul asta.....Sper sa fie fain filmu......
Dragos_Iosif pe 27 martie 2011 12:15
...sa inteleg ca mergi la film sa vezi acest film, nu? Filmul este probabil bun, ca alte filme regizate de omul care a facut filmul 300. Si acela a fost un film bun. Poate ca esti nerabdatoare si ai vazut si niste filmari de la filmari, unde ai vazut cum au filmat filmul,nu? Mai pe scurt, incearca sa nu mai faci repetitii care ne zgarie pe retina.
cj_maria88 pe 27 martie 2011 19:24
Salut! Nu merg la film...il iau de pe net.....si gusturile nu se discuta, deci fiecare isi vede de treaba lui si se uita la ce vrea ...si in plus nu fac "repetiti care zgarie pe retina"...comentez ce vreau eu....fara suparare, eu nu am nimic cu tine!..pa.
2themoon pe 20 Martie 2011 11:57
sper ca at cand ies din sala de cinema sa am acelasi feeling ca at cand am vazut 300 si watchmen
ripu pe 26 martie 2011 14:53
garantez ca este putin mai bun ca 300 si mult superior lui watchmen si egal intr-un fel cu sin city:D
2themoon pe 26 martie 2011 20:17
acum am venit de la cinema,bai ai dreptate are un 8.5 de la mine
manina pe 27 Martie 2011 00:03
fantastic
Delectarea vizuala, coloana sonora excelenta, fantezie sa dai si la altii, atmosfera noir, efecte speciale impecabile, fara happy end. Recomand.
Christiano pe 7 aprilie 2011 12:44
"fara happy end" ....cu, fata scapa, urca in autobuz. Morala : cand te astepti mai putin, cineva iti intinde un brat de ajutor :)
manina pe 8 aprilie 2011 16:37
faptul ca scapa o singura fata (incercam sa nu fac spoiler) nu face un final optimist. toate celelalte sfarsesc in morti violente, sau mai rau, ca personajul principal. mie nu-mi pare "happy" :)
claudiu7boss pe 25 Martie 2011 20:46
Sigur un candidat la Oscar 2012, pt efecte speciale