Păreri Soldier's Girl

(2003)

Iubita unui soldat

G2015131 pe 13 Martie 2012 00:11
Exista tipul asta de oameni care striga in gura mare ceva de care tocmai ei se fac vinovati, ah, cat de mult urasc oamenii astia, despre asta e vorba, despre un tip la locul lui care este liber cugetator si despre un imbecil care nu are o viata si ii face un iad existenta tipului. Despre o relatie "devianta", despre sinceritate, "normalitate" si despre noi toti la un loc. E recomandat ascultatorilor de manele care au impuls de sfantu' pavel aruncator de pietre si misogin. In rest e recomandat iubitorilor de filme cu profunzime intelectuala, "batuti la cap", si celor care se bucura de dubla existentialitate impartind acelasi trup cu o ea sau cu un el de gen opus. Mi-a placut acest film, la fel cum mi-a placut si french-ul "Ma vie en rose", chiar daca sunt "normal", hm.
margott pe 22 Decembrie 2011 20:09
Nu intotdeauna dragostea cucereste totul. Soldier's Girl e o drama neconventionala despre iubire si consecintele ei, despre superficialitatea regulilor dupa care unii oameni isi conduc viata.