Păreri SAW III

(2006)

Puzzle mortal 3

claudiu-daniel pe 10 Iulie 2008 18:45
mi sa parut cel mai tare film din aceasta serie aceasta parte a treia un film super.
Black cat pe 19 Martie 2007 12:59
Am vazut primele 2 parti si am ramas terorizata.Cele mai tari filme horror facute vreodata!!!!!5 stele ptr saw 3
dany197 pe 19 Iulie 2012 16:05
daneil
seria de filme saw este dupa parerea mea cea mai horror serie de filme care exista!
Dary007 pe 03 Iulie 2007 10:20
Hello ... I whant to play a game, Una dintre citatele mele celebre . Superb filum ... Astept sa apara si Saw IV in octombrie ... 5 Stele
christymi pe 25 decembrie 2010 00:34
i wHant to play a game too...
claudiu-daniel pe 12 Martie 2009 17:32
pentru mine partea a 3 e cea mai buna din toata seria saw.
burit pe 12 mai 2010 15:13
si pt mine :x
Costirik pe 7 martie 2011 23:12
pt mine cea mai slaba parte:)
Alisa pe 29 Decembrie 2007 14:47
Mie mi-a placut. E mai "cuminte" decat Saw 2 dar sunt destule scene sadice si aici! Desi a fost un film bun si a avut un succes destul de mare, ar fi mai bine sa se opreasca la Saw 4. :) O continuare chiar nu cred ca mai poate depasi succesul filmelor precedente din seria Saw!
andreea pe 19 Mai 2007 13:41
prea tare....am urmarit primele 5 min si am renuntat...e incredibila faza cand politistul isi taie piciorul...pur si simplu e prea crud.am vazut primele 2 parti si sunt teribile.din fericire nu sunt o persoana sensibila,dar filmul asta te marcheaza.,te face sa pretuiesti viata si ma intreb cum au filmat actorii
navodarean pe 19 iunie 2011 15:23
nu chiar,este intreadevar sadic,dar nu te marcheaza(sangele nu prea ma sperie,ceva psihologic are un impact mai mare)
Ionutz999 pe 17 Mai 2009 13:45
nu a fost un film de loc grozav dupa cum ma asteptam.mai bun decat saw1 dar mai slab decat saw 2.din partea mea nota 7 pt saw 3
Lionsroad pe 01 Septembrie 2012 21:25
Tobin Bell, un actor incredibil. Filmul e bine gândit. Primele trei părți din seria „Saw” sunt printre favoritele mele.
Henk pe 19 Iulie 2012 18:09
Momentan !
Deocamdata am vazut doar 4 filme din toata colectia saw dar cred ca Saw III a fost cel mai bine realizat cu un scenariu mai presus decat in saw 1 si saw 2.
legolas05 pe 27 Februarie 2011 22:03
parearea mea este ca este cel mai slab din seria Saw.....oricum recomand sa il vedeti
eliza si irin pe 01 Decembrie 2006 19:19
a fost misto.imprevizibil,complex...carcaotasii,ciocul mic
maria pe 28 Noiembrie 2006 22:16
Personal, mi s-a parut interesant..finalul chiar mi-a plakut. Guess what! In octombrie 2007 n asteapta Saw 4, cu Tobin Bell si Jessica Alba.Chiar nu ma astept la prea multe.. Chiar n-ovad p Jessica Alba jucand in Saw..
Raul Barna pe 27 Noiembrie 2006 15:47
La fel ca si celelalte filme din gama Saw, acesta este foarte reusit din punctul meu e vedere... superrrrr filmul...uitati-va!!!
Tiberiu pe 26 Noiembrie 2006 19:07
Da super film m-am uitat la el de 2 ori ca am luat 2 variante diferite ,abia astept sa apara dvd-ul sa-l cumpar si sa le arat nepotilor ce filme se faceau pe vremea mea ,scenaristu care a scris scenariu are cap nu tampenii cum are ala gigi din craiova ,eu cred ca nici nu stie sa puna un calificativ la un film bun si unu prost ,am asteptat filmu asta cu mari emotii si nu ma dezamagit bv ,si ptr aia care au pus calificativ mic aia isi dusi cu mintea si daca e sa incep sa innebunesc ei vor fii primi pe care o sai pun intrun asemea joc SAW E CEL MAI TARE FILM HORRO de la Scream incoace e ceva nou bye thanks cinemagia
Miruna pe 26 Noiembrie 2006 10:57
Nu e atat de bun ca prima parte sau a doua dar merita vazut,pt. ca nici nu se compara cu alte grozavii aparute...din cate am auzit eu se va face si partea a 4 a care se v`a lansa tot de Haloween..iar tu Gigi esti cam dus..daca nu reusesti sa faci diferenta dintre fictiune si realitate..oricum e excelenta seria
Kable pe 14 Ianuarie 2011 14:19
Probabil filmul care mi-a placut cel mai putin nid aceasta trilogie poate pentru ca John moare, dar mostenirea care o lasa in urmatoarele parti e foarte importanta, dar nu pot sa spun ca filmul e prost ,NU, e o capodopera dar nu chiar ca celelalte.
zell pe 08 Martie 2007 14:16
am vazut partea 1 .
am o intrebare ce se aude despre partea 2 sau a 3 pe dvd pentru ca a trecut ceva vreme si unde am cautat nu am gasit nimic . ma refer aici in romania nu alta parte

andreea irmy pe 27 Ianuarie 2007 10:30
Am filmul dar nu lam vazut inca.De fatp inca nu miam revenit de cand am vazut partea 1 si 2 din saw.Bestial filmul,chiar daca e prea sangeros,adica sa vezi cum isi taie unu piciorul,sau cum e ars de viu altu,si in partea 2 mi sa parut ca e prea mult sange......dar totusi nu se compara cu HOSTEL-caminul ororilor care este intradevar mult mai crud.
mu_zz_i pe 15 Ianuarie 2007 00:27
Mai bun ca 2 dar mai slab ca 1. Mi sa parut buna ideea cu pedepsirea Amandei iar ca ceva nou noi metode de torturare a victimilor. Insa asta, Jigsaw, nu mai moare si el odata, nu mai iese si el la pensie ca parea ca nu o mai duce mult. Ar trebui sa-si lase un succesor sa se ocupe in continuare de treaba asta si sa moara si el odata in 4 pt ca o sa fie si 4 la felul in care sa terminat 3. Aaa, era sa uit, mi sa parut tampita ideea cu operatia aia a lui, defapt sa sacrificat pt a o incerca pe Amanda, dar oricum la cate feluri de a muri um om am vazut in SAW era joaca pt copii o taietura la cap.
viktor27oct pe 13 februarie 2011 02:06
dar nu a murit in 3?
viktor27oct pe 13 februarie 2011 02:07
poate rezista unei simple taieturi pe gat de unde a curs 1L de sange;
Alex pe 06 Ianuarie 2007 14:41
Absolut genial filmu..... mi s-ar parut mai tare k primele 2...chiar dak si alea au fost de exceptie.... orikm seria "Saw" mi s-a parut asemenea seriei "Cube"... primele 2 geniale si al 3-lea absolut fantastic.....Merita vazut...
moggi pe 03 Ianuarie 2007 23:55
de fapt tu vrei sa spui ca de abia a inceput.in octombrie 2007 in cinema va rula saw 4 iar tobin bell a semnat pentru inca 3 sequel-uri
JIGSAW MARK pe 25 Decembrie 2006 11:10
de fapt o sa fie si un saw 4 si 5 ;)
gheorghe elena pe 09 Decembrie 2006 18:28
un film he he he...draguzz, am zis ca mor pe scaun, am fost cu prietena mea cea mai buna. am incremenit, mai ales la partea aceea cand un tip isi rupe tarsusul si ..... sa scape din lanzzuri, am simzzit durerea. este un film mmmm ... care te face sa uizzi de razbunare, as putea spune ca te ameninzza intr-un fel (ceva de genul...uite ce pazzesti)
boo!:) pe 03 Decembrie 2006 14:13
:)tare seria...geniala:d...mie mi-a placut...nuj ce tot aveti de obiectat....eu n-am vazut film mai bun k asta
Radu1711 pe 03 August 2009 15:43
Radu1711
Saw 3 imi place pentru ca scenele de groaza sunt facute si gandite cum trebuie
Alexx pe 19 Mai 2009 09:57
O porcarie fata de primul, ca si 2-ul de altfel. Au incercat sa suplineasca lipsa de idei cu detalii despre cum crapa aia. Filmul s-ar putea sa para f. cool copchiilor care bocesc cand se taie intr-un cui
Acer pe 21 octombrie 2009 01:53
Dute la somn frate
galbentheo pe 20 Martie 2024 02:22
O continuare decenta, dar mult mai slabă decat primele două părți. Aici ar fi trebuit să se termine SAW.
user-5e3e92f1c0e2d pe 19 Februarie 2021 19:03
cosmin 742000..iar sugi pula si pe aici mha ratatule ?! sa-i fac lui nevasta ta un copil mha jegule..labareeee
user-5b369c063d05f pe 26 Noiembrie 2020 23:44
Bun. l-dfhjiifkkkcckkccjkckfcjckckcjcjcjvjcjcjcjcvjvjvvvvvvvvmvkkkkkcvkvkvjkcjvkvjvjvjvjvcjcjcivjvvjvjvjvjvjkekooeo3oeppappd
forever_young_ pe 28 Iulie 2020 23:18
BUNICEL !
si uite asa multi copii vor dori sa devina doctori .... :))))
danut_iulian pe 24 Aprilie 2018 20:14
O serie de filme foarte buna care au o legatura unu cu celalant si care te tine captiv.
FoxxyNightmare pe 07 Martie 2018 21:43
Iubesc aceasta parte din Saw. Este cea mai reusita parte
Dragos.87 pe 26 Octombrie 2017 19:44
A treia parte foarte buna.Are o atmosfera tensionata iar detaliile importante incep sa se lege foarte bine si surprinzator.Un film bun in care capcanele mortii sunt iarasi la locul lor si bineinteles nu trebuie ratat!
cosmin742000 pe 25 Octombrie 2017 21:58
Si seria mizerabila continua.........................................................
AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 18:18
Saw III
Jonny613 pe 08 Iulie 2015 21:20
si asta a avut multe crime plus sange deci mi a placut.
Mr.Halloween pe 11 Mai 2015 23:55
Mi-a placut si aceasta continuare,finalul reusit...
tatucu_alin pe 08 Decembrie 2014 21:37
This Halloween,he's pulling out all the stops.
In Saw 3 ne este prezentata doctorita Lynn,care se confrunta cu diferite probleme personale(in familie,la serviciu etc.).Din pacate pentru ea,va asista la un alt joc malefic de-al lui Jigsaw,care acum este pe patul de moarte,ca urmare a evenimentelor din Saw 2.
claudiu_iulian_stirbu pe 13 Noiembrie 2014 18:42
cel mai captivant film
acest film saw este cel mai bun,film.mister,captivant mai ales la final.cum naiba nu la prins politia pana acuma.un psihopat bolnav la kinte se joaca cu mintele oamenilor.i pacaleste pe toti am vazut cele douna parti si am ramas uluit /la ca t de deznodamnt este.in contiunare mai multe parti din seria saw!sper sa ajung cel mai bun film.abia astept sa vad si partea 3.si partea 4.succes in contiunare
Sorin87 pe 03 Mai 2014 18:45
foarte bun si SAW III precum a fost si partea I si a II-a, mi-a placut chiar daca l-am vazut pentru a 3-a ora
xerses pe 30 August 2013 01:58
Si acest film din serie mi-a dat fiori reci pe sira spinarii.
pisicuta1 pe 01 Ianuarie 2013 22:27
f bun toata seria pina aici e f bun ,merita vazut!.......
dar acesta mi sa parut mai slab ca celalte doua!

wwwwzzzyyx pe 09 Septembrie 2012 22:55
cel mai bun SAW
partea a treia este cam mai buna parte dupa parerea mea,este cea mai interesanta
andu7zu pe 21 Februarie 2011 18:51
Parca e ceva "rupt din alt film " fata de primele 2 "episoade" din acest "serial":)
CristiN pe 12 Februarie 2011 00:10
Pfff , multe de zis . Am vizualizat filmul , dar nu prea am ramas cu prea mult din el , adica in mare parte imi aduc aminte de faza de final cand il opereaza pe Jigsaw , o omoara pe doctorita , Jeff o omoara pe Amanda , apoi pe Jigsaw , apoi involuntar pe sotia sa . Dar e ciudat , majoritatea timpului se petrece , capturand in prim plan pe Amanda , Jigsaw si doctorita , dar nici nu-ti dai seama ca de la minutul 23 pana la final doar de ei este vorba , si despre operatia lui Jigsaw. Eu doar asta imi aduc aminte , de partea de final . In mare mi-a placut.
margott pe 10 Decembrie 2010 15:17
Mi s-a parut chiar mai bun decat primele doua parti, desi au exagerat finalul, scazandu-i credibilitatea. Pe de alta parte, mi s-a parut si cel mai sangeros, unele faze au fost greu de vizionat.
Octaz pe 01 Decembrie 2010 21:52
Din pacate seriei incepe sa ii scada valoarea cu cat avansam mai mult spre ultimele filme,cele recente,regula fiind valabila doar pana in acest moment.Sper ca in continuare sa nu fie adevarat,insa pana acum doar primul Saw a fost fabulos pe tot parcursul lui.Acest film Saw 3 a fost mediocru fiind salvat de genialul final care ne va surprinde mereu,un avantaj enorm pe care il poseda aceste filme.In rest parca lasa de dorit si chiar imi doream mai mult.Tobin Bell trebuie de asemenea remarcat in acest magnific rol.Filmul va avea de la mine nota 7 doar si numai doar pentru ingeniosul final care a facut totul.
CristiN pe 12 februarie 2011 00:11
Primul saw m-a plictist de minune . Doar aia 2 in baie . Mai interesant e saw 2 .
pada pe 14 Noiembrie 2010 16:53
bun film,miau placut,scenele de tortura foarte bine gandite,cred ca este cel mai bun din serie,depinde cum va iesi saptele pana atunci ii dau 9 stele.
JohnKramer pe 10 Noiembrie 2010 17:06
Saw 3
Saw 3 - Cel mai bun film de seria Saw pana ce a aparut Saw 7.
CristiN pe 12 februarie 2011 00:12
Fiecare cu parerile lui.