Păreri Rocky III

(1982)

Rocky III

cezarika21 pe 16 Noiembrie 2014 16:08
Recâştigarea ambiţiei
După câştigarea meciului cu Apollo, Rocky Balboa îşi apără cu succes titlul de campion mondial în lupte cu competitori mai modeşti, dar este învins prin KO de către Clubber Lang, un pugilist puternic şi foarte furios. Afectat de înfrângere şi de moartea bătrânului său antrenor, Rocky acceptă să fie antrenat de Apollo pentru a-şi lua revanşa în faţa noului campion.

"Rocky III" continuă cu succes seria, evidenţiind eforturile depuse de campion pentru a-şi recâştiga ambiţia care-l stăpânea în primele două filme. Meciurile câştigate cu uşurinţă îi creaseră falsa iluzie că este invincibil, determinându-l să renunţe la antrenamentele dure şi pierzându-şi motivaţia de a demonstra că este cel mai bun. Apollo încearcă să-i înlăture teama şi să-l facă să aibă iarăşi acel "ochi de tigru" care să-i ofere forţa de a… citeşte

LavyBogdy pe 14 Mai 2010 07:36
Putin probabil sa nu-ti placa,in special daca ai vazut primele 2 parti.Rocky e un tip foarte amuzant,iubitor.Imi place cum se antreaneaza iar Apollo Creed arata ca Zeus,numai muschi si patratele.Uitati-va,nu o sa va para rau.
c_dorin_m pe 20 Iulie 2011 22:42
Te misca pana
la lacrimi speech -ul rascolitor pe care i-l tine sotia pe plaja terminandu-se astfel:

Rocky - How did you get to be so tough?
Adrian - I live with a fighter!

Pavel.F pe 17 Iulie 2012 17:08
mie imi place filmul asta deoarece este actorul meu preferat in el!!!
crome pe 08 Iulie 2023 17:39
Sub primele doua părți însă destul de buna și aceasta a treia parte .
TitoJacksana pe 14 Octombrie 2020 14:20
Asta e prima dată când îl veți vedea pe Hulk Hogan într-un film înainte să devină wrestler mare
carmen_angelus_romila pe 20 August 2018 19:36
A treia parte a seriei si chiar foarte buna, mergand pe aceeasi linie si in care personajul Rocky Balboa este in plina accensiune...
cezarika57 pe 07 Iulie 2018 22:30
Va anibtiti ca si casius Clay a avut un meci demonstrativ cu un Wrestler ?
RalucaNicoleta123 pe 31 Decembrie 2015 15:29
Raluca1998
Dupa ce Rocky castiga anumite meciuri si iese invigator si afla ca antrenorul sau la menajat acesta lupta cu Clubber Lang dupa ce antrenorul acestui moare. Rocky este invins fostul sau adversar Apollo se ofera sal ajute si sa isi ia revansa in fata noului campion
Un film foarte bun si frumos

Infinity pe 24 Septembrie 2013 19:03
Rocky 3 (1982)
Seria merge mai departe si ne incanta si cu aceasta a treia parte. Totusi, tind sa cred ca puteau sa ramana decat la o parte, fara sa mai continue.
xerses pe 08 Iulie 2013 18:55
Un film pe care,cu siguranta, m-as uita la el cu placere si a doua oara.
catasmile17 pe 18 Aprilie 2013 22:59
Un film foarte bun si captivant. Este la fel de bun ca primele 2. Merita vazuta si aceasta parte.
SANDA45 pe 08 Noiembrie 2012 14:32
Un film excelent!!ROCKY E O LEGENDA creata de faimosul S.Stallone.TOT respectul pentru el.
deadlord pe 01 Septembrie 2012 21:51
Un pic mai slab decat celelalte doua, dar ramane un film obligatoriu de vazut.
cosmin_kedii pe 12 Septembrie 2013 09:29
Ce pot să spun ... de-a treia parte , a ieșit un pic diferit , spre deosebire de primele două .
Primele două filme au fost îmbibate cu ideea ,, visului american,, - toată lumea are o șansă de a câștiga faima si respect .

spanac2015 pe 15 Martie 2012 09:14
Eye of the Tiger
Eye of the Tiger ...a fost cea mai tare serie a lui
vlad_ioan_44 pe 28 Iunie 2011 12:42
filmul acesta este extrem de bun...a fost preferatul meu din toata seria...pe scurt...este un film de nota 10
alex_il_fenomeno pe 10 Octombrie 2010 20:15
a fost un film in stilul caracteristic al lui Stallone ! Rocky si Apollo Creed fac o echipa excelenta ! insa pacat ca acest film este putin sub primele doua parti , dezamagind putin ! ultimele 15 minute fac tot filmul ! nota 9/10
gaga pe 08 August 2008 17:49
poti sa te uiti la el si o sa-ti placa.