Păreri Rise of the Footsoldier

(2007)

Rise of the Footsoldier

iiii pe 10 Ianuarie 2011 15:21
un film care incepe de la hooligani de la batai, si care se termina cu o crima . in film este prezentata viata din anglia, viata monopolizata de turci in acel moment, eclipsata de mafia turceasca, de droguri, de bani , de tortura . recomand
oak_unique pe 08 Mai 2011 13:50
tare
un film mai tare dupa parerea mea decat hooligans si toate cele@@@
alex_il_fenomeno pe 03 Iunie 2011 17:17
este un film plin de dramatism , inspirat din fapte reale ! fata de altele , care se concentrau numai pe cateva zile , acest film insista foarte mult pe viata unui om , prezentand foarte multe momente din viata lui ! este unic , din aceasta perspectiva ! povestea a fost ireprosabila , ca si toti actorii prezenti in film ! un film care nu trebuie ratat !
Vorador pe 15 Martie 2011 18:50
Un film inspirat dupa fapte reale cu multa violenta, uneori dusa la extrem.Filmul insa nu prea a fost pe placul meu,nu imi plac deloc personajele, nici macar nu stiam cine este preferatul meu in film, si chiar daca e dupa un fapt real nu ma interesa deloc cine cu cine se omoara,fiindca toti erau niste ticalosi.
misterx2002 pe 02 Iulie 2011 12:34
un film foarte bun,interpretare foarte buna Ricci Harnett...recomand
Svastica pe 17 Ianuarie 2011 17:11
Foarte tare filmul:DO poveste de viata care te incita...
dannys pe 11 Decembrie 2009 01:44
Superb
Un film dur, inspirat dintr-o poveste reala, lucru care-i creste, din punctul meu de vedere, valoarea. Actiunea se petrece in UK, avandu-l in obiectiv pe un fost hooligan care, asa cum spunea si Edbah, trece prin mai multe ipostaze, una mai rea ca cealalta.
Este un film captivant care m-a determinat sa apreciez tot mai mult stilul iesit din tipar al producatorilor de gen din UK.

Edbah pe 16 Noiembrie 2009 14:17
"RISE OF THE FOOTSOLDIER" - povestea reala a vietii unui bataus de strada, trecut prin toate etapele profesiei: hooligans, bouncer, recuperator,patron de firma de paza.
Omul isi da seama ca e momentul sa se retraga, atunci cand ajunge la interactiuni cu criminali platiti.
un film excelent!