Păreri Project X

(2012)

Proiectul X

Dana04 pe 29 Decembrie 2013 20:51
Tare,tare filmul!!! Daca as da asa un party eu probabil ca as sta pe strazi nu acasa :)))))
smeker09 pe 06 Decembrie 2013 20:12
:)))
Nu am vazut un film mai nebun ca asta. Demonstreaza exact tineretul de azi, ceea ce ma include si pe mine. As da orice sa ma duc la o petrecere de genul asta, si sunt sigur ca orice ar vrea sa faca asta. De la mine un 10 cu felicitari producatorilor ;)
AnLucian pe 12 Septembrie 2013 21:27
Este un film foarte bun. Il recomand din tot sufletul. Ai ce vedea in el :))
Loren.D pe 30 August 2013 03:00
Dupa mine asta este cel mai genial film vazut , mi se pare foarte tare , ori ce pusti ar dori sa traiasca experienta asta , se pare ca uni nu mai stiu cei ala PARTY se gandesc doar la job si alte prosti care te stoarce ca pe o lamaie ... eu zic sa mai iesiti si voi sa petreceti , o viata aveti , traitio ;)
narcisson pe 16 Iunie 2013 01:39
Proiectul X
Eu personal pot sa spun ca m-am regasit in ambele ipostaze: si cea de petrecaret ''Till the dawn yo'', dar si cea de dupa petrecere, cand, parca, m-am simtit si eu la fel de prost alaturi de Thomas. Faptul ca pelicula este inspirata din fapte reale da mai multa credibilitate acesteia: in cazul real, pagubele au fost de circa 20000 de dolari. Aici, ipotetic vorbind, probabil ca suma este cam de cinci ori mai mare. Ideea filmului in sine este foarte buna si nu va muri niciodata, dar eu ma asteptam la ceva in genul ''American Pie'', cu petrecerile acelea care deja au devenit un brand pentru cei mai saltareti. Aici, in schimb, dupa ce petrecerea degenereaza, deja filmul nu mai este deloc placut de privit, prin prisma faptului ca nimeni nu si-ar dori sa se puna in locul lui ''after-party'' Thomas. Nu pot sa fiu negativist, recunosc ca au fost filmate si niste cadre foarte frumoase cu… citeşte
anonymous.6229028630c4f pe 11 Iunie 2013 22:23
madalinaXD pe 02 Aprilie 2013 19:29
Project X
Ori daca a fost doar un film,toata actiunea m-a facut sa vad dincolo de ecran sa ma simt la acea petrecere...foarte fain filmul...o capodopera cu siguranta...o petrecere de minune ori daca s-a terminat prost:))
kakapiciu pe 09 Februarie 2013 18:36
Ma intreb ce s-ar intampla daca toata lumea ar petrece asa?! In rest filmul este foarte bun.
andu7zu pe 31 Ianuarie 2013 21:54
Un film destul de bun pana la partea cu ala in costum de priroman...daca nu introduceau scenele alea de acolo era foarte bun
Andrei.Ciprian pe 16 Ianuarie 2013 23:29
Cea mai epica petrecere a tuturor timpurilor!
Project X este un film interesant si surprinzator de amuzant.3 tocilari au reusit sa organizeze o petrecere nebuna si la final au ajuns la TV .Desi este o comedie tipic americana pentru adolescenti are si parti bune.Datorita faptului ca nu am avut asteptari foarte mari am fost multumit de ceea ce am vazut,dar filmul nu a rupt gura targului si sa nu va asteptati la ceva iesit din comun.Merita vazut odata!
AndreBlack pe 06 Ianuarie 2013 22:24
Project X
Foarte tare filmul . Mi-a placut chiar mult de tot . Poveste filmului a fost geniala . Mi-a placut mult si coloana sonora , are o gramada de piese faine , imediat ce am vazut filmul m-am dus repede pe torrente ca sa descarc albumul cu piesele filmului (OST) . Project X m-a facut sa rad si sa ma distrez in acelasi timp chiar la mine acasa cu prietena . Intr-adevar o petrecere epica . Il recomand si intr-adevar merita vazut mai ales de cei care stiu sa se distreze !!
iulibc pe 01 Decembrie 2012 21:57
Fiecare generatie cu distractia ei, dar consider ca tinerii din acest film au dus distractia departe, au trait momentele asa cum stiu ei mai bine, ca nimeni altii. Si pana la urma in viata asta este, cateva momente bune si pa.
Au zguduit din temelii cartierul, mi-a placut atitudinea tatalui, care la sfarsit cand si-a vazut slk-ul in piscina, nu a inceput cu urlete isterice, a apreciat "realizarea" fiului in a distruge jumatate de cartier. Valei, care mai de care topaiau, urlau, zburau, dadeau la rate, dansau, inotau etc...
Hai sa transpunem cumva la noi petrecerea asta, cine o poate imagina?

alekz26 pe 28 Noiembrie 2012 00:14
wowwwwwwwwwwwww
superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
Sebastian96 pe 26 Noiembrie 2012 08:37
Sincer,nu prea ma uit la filme de comedie si pot sa spun ca acesta nu a fost rau...m-a amuzat!
Raddu pe 29 Septembrie 2012 15:30
9/10
Foarte foarte bun filmul. Nu e o extracomedie dar e foarte bun ca film. Are ceva special o nebunie a lui.
GreenWeed pe 02 Septembrie 2012 15:01
da e ok filmul . .. are momentele lui in care te face sa simti ca vezi un film de comedie .. dar .. sunt si destule scene trase de par putin prea mult .. peste toate astea iti faci treaba cu el .. alaturat ..la o comedy night .. cu gasca
edward27 pe 23 Iulie 2012 17:38
inca mai tremur :))
Pastrez ideea asta pentru banchetul de sfarsit de clasa a 12-a ;))
filmu trebuie vazut...iti da o senzatie de parca ai fi si tu acolo si e suuper!!

Elleonore pe 23 Iulie 2012 01:58
Foarte frumos !
Mi-a placut acest film . Caracterizeaza bine zilele si adolescentii de azi . Pacat ca are o nota cam mica . Merita mai mult .
raresh2142 pe 17 Iulie 2012 05:59
Un film super bun
Project X este cu siguranta unul dintre cele mai reusite filme cu liceeeni din ultima vreme. Soundtrackurile sunt de nota 10, cel care le-a ales pentru acest film a fost foarte inspirat.... Merita vazut!
D.Ionut pe 12 Iulie 2012 23:20
Let's have a party till morning
Pai daca e sa faci o petrecere o faci s-o stie tot cartierul, nu?:))
________________________________________________
Nota: 7

SGomez pe 02 Iulie 2012 13:36
Un film foarte bun,daca ai intre 16-25 ani sunt sigur ca o sa iti placa foarte mult.
misterx2002 pe 24 Iunie 2012 14:40
super tare....am mai vazut filme de genu dar asta chiar m-a dat pe spate
sidexplozia pe 24 Iunie 2012 10:47
SUPER SOUNDTRACK
Este clar ca nu este doar un film pentru adolescenti, cu adolescenti. Cred ca orice film cu adolescenti de acum incolo va trebui sa aiba ceva special ca sa aiba vreo importanta. Muzica din acest film este super, iar atmosfera creata este una extrem de realista si totusi extrem de comica.
nairdagh pe 23 Iunie 2012 23:44
Epic
Se pare ca voi nu ati inteles mesajul filmului...el se adreseaza tuturor cu scopul de a evita o asa tragedie. Mie mi-a placut maxim ... am stat cu sufletul la gura sa vad ce se intampla in final. respect!
Blogul Cinefilului de duminica pe 09 Iunie 2012 02:09
Project X [2012]
Auzind titlul, inainte sa vizionez trailerul, m-am gandit la supereroi. Fara gluma, dar ce va poate inspira un titlu precum “Proiectul X”? O adunatura de oameni cu puteri (presupus) supranaturale, imbracati in iegari, chilotii fiind trasi peste pantaloni, care ajuta bunicutele sa traverseze strada si care salveaza pisicile din copaci. Dupa vizionarea trailerului, mintea mi-a... Read more. citeşte
DanielAnghel pe 08 Iunie 2012 01:09
Project X (2012) - O petrecere EPICĂ
Project X (2012)
O petrecere EPICĂ...

Când am văzut prima oară trailer-ul eram sigur că va fi o altă poveste banală despre 3 liceeni americani, mai puţini populari care încearcă să se facă remarcaţi printr-o petrecere în stil american, sincer să fiu m-am săturat de astfel de scenarii, care majoritatea nu reuşesc să îţi fure nici măcar un zâmbet pe buze, din fericire nu pot să spun acest lucru şi despre Project X (2012) în regia lui Nima Nourizadeh, scenariu pleacă de la aceiaşi permisă, însă pe parcurs evoluează, având o doză de adrenalină care te face să îţi chemi prieteni să da-ţi o petrecere "epică"

Scenariul a fost scris după un caz real, unde un adolescent a reuşit să învite în jur de 500 de persoane la o petrecere, unde au dărâmat tot ce se putea dărâma, cauzând o pagubă de aproximativ 20.000 $ ,… citeşte

cezzar89 pe 02 Iunie 2012 04:11
Film bun si nu prea
E un film bun pentru ca in final te destinde, involuntar iti place ceea ce vezi si pentru asta a fost creat.
Dupa cum zic si altii, prezinta inevolutia adolescentilor americani care pana nu distrug nu se simt in largul lor.
Mie mi-o placut foarte mult coloana sonora, era bine adaptata filmului de acest gen
S-ar putea face si Project Y ca dupa cum zice la final ca la urmatoarea petrecere a lui Thomas v-a sta doar cu Kirby
Sa zic ca nu imi place e necinstit, ideea e simpla si merita vizionat pentru a te relaxa

N.cristiana pe 04 Mai 2012 13:39
Prima data cand am trailer-ul nu mi-a placut foarte mult , dar merita vazut chiar este o comedie buna ! :)
Project X – o petrecere dupa care multi vor ofta

Regie: Nima Nourizadeh
An: 2012

Actori: Thomas Mann, Oliver Cooper, Jonathan Daniel Brown
Genul: comedie

Trebuie sa va avertizez de la bun inceput. Pentru a nu avea ganduri si idei cand parasiti sala de cinema, va trebui sa veniti antrenati pentru Project X. O petrecere precum cea despre care urmeaza sa va povestesc puteti vedea doar in filme si nicidecum in realitate.
Daca puteti trai cu gandul acesta, ascundeti toti minorii, batraneii simpatici si pregatiti-va sa urmariti cea mai tare petrecere a ... citeşte

AdriAdrianna98 pe 25 Iunie 2014 01:58
Bunicel
Singurul lucru care mi-a placut la film a fost petrecerea acea. :)) Serios, in primul stadiu chiar mi-a dat dorinta sa plec in club sau la o petrecere. Totusi, mi se pare ca s-a exagerat mult pe final. Multe faze foarte exagerate fara sens si doar a parut penibil. Sincer, nu recomand, eventual doar ca sa va inspirati pentru o petrecere faina.
Kuhaylan pe 13 Octombrie 2013 18:12
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
tony_mondyalu pe 22 Februarie 2013 22:10
un film bestial, peste 2 saptamani e ziua mea si deja stiu ce am de facut :))), mi-a placut f mult , un film cu adevarat bun, recomandabil pentru toate varstele
sc_iulian pe 01 Iulie 2012 00:51
...
Ce pot sa spun.... genial.... cred ca este singura comedie care m-a surprins cu adevarat.
Cu siguranta iese din tipar...
keep up de good work...

andreisri pe 02 Iunie 2012 20:59
andreisri
no comment nota 10 filmului detasat cel mai superb film acestui gen! Ma surprins mai mult de cat ma asteptam deci nota 10 absolut superb
i0nutzd pe 05 Mai 2012 14:54
Fenomenal
Un film care mi.a placut la nebunie am fost de 2 ori la cinema
Conceptul de cea mai mare petrecere facuta vreo data

Go 1 2