Păreri Pride & Prejudice

(2005)

Mândrie și Prejudecată

danymury pe 08 Aprilie 2011 17:42
chiar daca nu imi place de actrita ...filmu in sine este foarte bun ...recomand!!!
Federer pe 03 Aprilie 2011 07:00
Un film foarte frumos pe care vi l recomand tuturor
ElizabethB pe 02 Aprilie 2011 22:01
Este un film vrednic de Oscar, asemeni cartii de altfel. Mi se pare foarte reusita interpretarea actorilor, iar aventura, comedia si romantismul se impletesc intr-o capodopera. Este un film minunat.
iulia_tina_19 pe 21 Noiembrie 2010 12:19
eu am citit intai cartea si apoi am vazut filmul...dar am fost putin cam dezamagita de film....cred ca se putea ecraniza mult mia bine
Ana-Maria pe 14 Iunie 2006 18:38
Nah` .. nu am vazut filmul dar sincer chiar vreau sa il vad!! Mai ales dupa ce am vazut comentariile voastre sigur am sa fac rost de el. Ceea ce ma fascineaza este rolul Keirei:D Am vazut "Princess of Thieves" si pot zice ca joaca excelent chiar e una din actritele mele preferate, si o fire romantica.. ce coincidenta:P .. Dar nu pricep de ce filmul a fost nominalizat ca o comedie daca totusi genul este dramatic/romantic /:) Vreau sa vad filmul!! Keira Rulz!! .. aaa.. stiti totusi filmul in care e o varianta super moderna .. din 2003.. a fost foarte foarte cool adica mi`a placut la nebunie :P
imoan pe 20 Ianuarie 2006 00:45
...Am fost surpinsa sa vad ce a spus scenarista de faptul ca cititori au indragit aceasta carte si au ajuns sa o stie cuvant cu cuvant:) (i`m one of them) ma fascineaza modul in care Jane Austean a stiut sa imbine toate acele elemente care fac din acest roman nu doar o poveste de dragoste ci si o lectie despre viata... despre ce inseamna sa iubesti, sa renunti la prejudecati si mandrie..... sper ca filmul a stiut sa surprinda ceea ce autoarea a dorit sa transimta.
sweety_myra pe 31 Decembrie 2005 00:25
nu am vazut inca filmul dar sunt convinsa ca este foarte bun! Keira knightley este actrita mea preferata si tocmai d-aia sunt nerabdatoare sa-l vad. Apropo..filmu a fost nominalizat la globurile de aur pt cea mai buna comedie si, de asemenea, si keira a primit o nominalizare pt cea mai buna actrita intr-un film muzical/comedie! ce super... un alt motiv sa vedeti filmul!!! :)
hera_gabriel pe 01 August 2019 21:16
Cred că ați văzut și versiunea cu zombii și ăla a fost destul de reusit
Mariannaa pe 13 August 2014 16:49
MUST SEE
Genial! O excelenta ecranizare. Recomand filmul, in special celor care au citit cartea pentru ca este o diferenta. Foarte frumos!!!!!!!!
CazaGio pe 29 Iulie 2012 12:50
Neasteptat de frumos
O productie numai buna de vazut pentru romantici si nu numai. M-a impresionat eleganta, delicatetea si sensibilitatea personajelor principale, Dl Darcy si Elizabeth...
Vorador pe 14 Martie 2012 21:17
Charming
Cei care au citit cartea lui Jane Austen n-ar trebui sa fie dezamgiti de acest film,cred ca n-ar fi putut avea parte de o ecranizare mai buna.
Beea23 pe 03 Noiembrie 2009 18:52
O foarte buna ecranizare a cartii mele preferate... nu prea imi imaginam ca sa arata personajele, dar imi place foarte mult
Deana. pe 13 Septembrie 2009 01:49
Ce-i drept, nu respecta intru totul cartea, dar e bun. Si actorii de-asemenea..
gossip.girl pe 24 August 2009 12:05
My favorite film
Acest film este cel mai bun film pe care l-am vazut si este favoritul meu . Fara cuvinte acesta este un film, exceptional. Distributia , scenariul, scenogrifia absolut totul este perefect si de buna calitate . Acest film merita vazut!
lamariuca pe 13 August 2009 23:15
genial
Unul din filmele mele preferate. Urmareste cartea f bine si actorii nu sunt mai prejos. Cu siguranta merita vazut.
floricica pe 31 Iulie 2009 17:19
ei da...
asta chiar e un film bun, ca mai toate in care joaca Keira...
StillHere pe 03 Iulie 2009 13:58
e exceptional filmul....la fel si "becoming jane" care e inspirat din viata lui jane austen
danucu pe 27 Mai 2009 22:29
orice film dupa una din cartile lui jane austen are farmecul acelor vremuri. romantism, pudoare, orgolii, secrete, statutul social si importanta sa in ale dragostei... superb!
Alehanndra pe 18 Mai 2009 18:38
intr`adevar miniseria BBC e cea mai apropiata ecranizare de carte, dar fiecare versiune are farmecul ei.
georgiana pe 06 Ianuarie 2008 17:46
SUPER FILM
oana pe 26 Februarie 2006 20:59
Nu am vazut inca filmul , dar cred ca este unul foarte reusit.Abia astept sa citesc cartea si sa vad filmul . O ador pe Keira Knightley .Si sunt o fana a scriitoarei Jane Austen.
michael_mike pe 23 Februarie 2006 23:19
Soooper Movie
Ella_v pe 22 Octombrie 2012 22:19
Un film bun, insa nu se compara cu mini-seria BBC. Oricum pentru cei care nu au rabdare sa urmareasca cele 6 episoade e ok.
cireasa.de.iarna pe 04 August 2010 23:57
cea mai buna drama ever....cel mai bun film ever...e genul de film pe care ai vrea sa-l revezi de nenumarate ori...vreau sa citesc si romanul....CAPODOPERA...
catalin pe 26 Ianuarie 2006 20:55
Nu l-am vazut dar am citit cartea si este superba....
flushingm pe 04 Februarie 2012 02:56
Magnific
Un film superb in cel mai profund sens posibil al cuvantului!
yournightmare pe 4 noiembrie 2012 09:05
ce-ar fi sa te limitezi la telenovele? mucoaso!
mdea pe 31 Ianuarie 2008 21:39
mie nu mi-a placut prea mult nici cartea,am citit-o la 14 ani,poate iti trb mai multa maturiate sa o indragesti,nush!filmul e hmmmm ok,sunt altele mult mai proaste dar si altele mult mai bune!sincer?sper sa nu ma bata nmn da il prefer titanicului,makr k protagonistul e mai dragut si avand in vedere k nici unul nici altul nu imi atinge inimioara..........makr ochii sa mi-i clatesc dak sufletelu e lasat sa doarma!
Go 1 2 3