Păreri Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

(2006)

Pirații din Caraibe: Cufărul Omului Mort

deco pe 21 August 2006 13:37
Dak nici asta nu e film feumos stunci care e??codul lui da vinci??Eprea marfa filmu asta...abia astept si partea a-3-a
aniram pe 21 August 2006 04:57
eu una cred ca partea asta a fost mult mai buna decat peima... mie prima mi s-a parut d-aia de copii desi am vazut-o in fiecare zi timp de vreo 2 luni :P, dar partea asta mi s-a parut un pic mai dark decat prima... si cu ce ati fi vrut sa fie daca nu cu ceva ireal?... gen brokebackmountin :)) pls..e un film cu pirati pan` la urma...
oricum, eu zic ca merita cele 5 stele

garif pe 21 August 2006 01:01
Bai desteptilor, de unde stiti voi ca nu l-am vazut? Veti vedea si voi in curand cam cat de prost e. Trei stele e cam mult, dar ii dau atat pentru ca are calitatea de a te tine treaz timp de 2 ore jumate', spre deosebire de Superman Returns insa cam atat. Cam toti, de la critici pana la fani sunt de acord ca e mult mai prost decat primul. Daca nu ati vazut voi filmul n-ar trebui sa comentati. Si da, pareti doi idioti cu ideile pe care le aveti.
nicolle pe 20 August 2006 13:12
filmul e super cooooool.cel mai mult mi-a placut johnny deep
Luci B pe 20 August 2006 13:04
Nu prea mia placut
Pavel Andrei & Herman Vla pe 17 August 2006 23:18
pentru Grif: noi nu suntem idioti in primul rand, in al doilea rand nu ai tu treaba de ce am dat 5 stele filmului naucule, in al treilea rand daca nu ai vazut filmul nu comenta, iar in al patrulea rand te-ai scos cu Tom & Jerry, SAVVY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Cu respect din MM
Tyger & Legolas

Beatrice Ionesco pe 15 August 2006 11:10
Dezamagitor de prost .Pacat de distributie si de locatii din partea tuturor te asteptai sa il duca macar aproape de nivelul primului.Am dat 2 stele pentru ca cei de la disney si-au asigurat fabuloase si pentru la anul .Cei care au vazut 2 vor vrea sa vada si 3 ca sa vada finalul pe care sincer il sper sa fie unul surprinzator pentru toti.
garif pe 14 August 2006 04:45
Nu, Richards ar fi trebuit sa apara in a doua parte, dar a renuntat. Si de ce naiba sa ia Depp oscarul acum pentru rolul din primul? Sunteti idioti? Si de ce naiba ii dati 5 stele daca nici n-ati vazut filmul? Plotul e vraiste. E practic un desen animat gen Tom si Jerry. Ce naiba, Jack cade de la zeci(poate chiar sute, nu-ti poti da exact seama) de metri inaltime si nu pateste nimic?! Parca sunt desene cu Roadrunner si coiotul. E amuzant si entertaining, dar nimic mai mult. Ii dau trei stele pentru asta.
Pavel Andrei ( Tyger ) & pe 13 August 2006 21:11
Ceao baieti si fete, suntem tot noi, marii fani ai filmului. De dragu' de a vedea a doua parte a filmului stam si numaram zilele pana la premierea in Romania ( tara tuturor posibilitatilor ), Au mai ramas 12 zile. Speram tare mult k filmul sa ne ofere mai multa adrenalina decat prima parte pentru k distributia este una de zile f mari. Speram k Johnny sa ia un mare oscar deoarece il merita dupa ce a realizat in prima parte. Apropo ati auzit ca in a treia parte s-ar putea sa apara Keith Richards de la Rolling Stones? Va lasam dar nu inainte de a va spune vizionare placuta, SAVVY????????????????????????????????????????????
future pe 10 August 2006 23:20
fratilor...e dragutel filmu...jhonny deep e penal :)))) adik pregatiti'va si pt f multa comedie...chestia nashpa e k se termina foarte nashpa...daia ii dau 4*...va las sa descoperiti singuri nu va spun :p
........ razvan pe 06 August 2006 09:33
un film cu actiune surda ,bun pentru fani lui Johnny depp, si un nou rol al lui Bloom .cred ca partea |||o sa aibe mai multa actiune .UN FILM BUNICEL
cici pe 05 August 2006 03:57
Entertaining, nu zic nu, dar sub nivelul primului si plotul e vraiste. Merge ca un film de vara, dar oricum sunt cam dezamagit. Pentru al treilea ma astept la efectul Matrix Revolutions. Va avea incasari mari, dar pentru ca, la fel ca Reloaded, POTC2 e destul de slabut(si se mai si termina in cliffhanger), va scoate mai putini bani ca asta(oricum POTC2 va fi filmul nr. 1 al anului, deja are incasari de aproape 700 milioane in intreaga lume).
In concluzie, il recomand daca vreti amuzament, distractie si multe efecte speciale.
Daca insa cautati un film cu o poveste coerenta, evitati-l!

pavel andrei si herman vl pe 02 August 2006 23:19
prima parte a filmului a fost incantatoare. Deabia asteptam sa vedem a doua parte a filmului doar ca mai avem de asteptat vreo 3 saptasmani si asta deoarece traim in ROMANIA si asta de ocupa tot TIMPUL.De pe acuma ne putem da seama cum o sa fie a doua parte deoarece distributia este extraordinara si daca prima parte a fost excelenta a doua nu poate fi mai naspa. Sa traiti bine si vizionare placuta can o sa apara filmul daca nu cumva il aveti.ceao!!!!!!!
Neo pe 02 August 2006 02:33
Am vazut filmul.In mare parte asemanator cu primul.Efecte speciale multe.Storyline asa si asa.Dar un Johnny Deep de milioane,el face tot filmul.Merita vazut.
ana pe 28 Iulie 2006 23:31
ma intreb daca o vazut careva din voi filmu, de i-ati dat asa fericiti 5 stele... inca de o mie de ori... sau poate au votat cei care l-au luat de pe net. :D

nu e cam ridicol sa spui ca un film e misto inainte sa-l fi vazut? sau poate sunt eu cu idei din alea ciudate cum ar fi ca trebuie sa vezi un film inainte de a-i da calificativ.

sincer, sunt curioasa sa-l vad. se pare ca trebuie sa mai asteptam, noi romanii. pana atunci, da-tii fratilor 5 puncte, ca traileru merita.

UNUU pe 05 Iulie 2006 16:37
I-am vaz pe actory la premiera in Anglia da filmu nu l-am Vaz acolo k a trebuit sa plek..ma rog aja aratau...:P
Strider pe 05 Iulie 2006 00:41
uite cum incurazeaja astia pirateria:))))))) pai cum nene sa nu iau eu filmu de pe net, daca in romania apare tocmai la pashtele cailor... shi ne mai acuza ca vezi doamne incalcam copyright-u'... sa ma mai lase...

cat despre film, o sa fie tare de tot, am vazut cam tot ce o aparut legat de el... Johnny Depp e prea tare, merita un Oscar... acu pe bune, io nu vad alt actor sa joace rolul asta ca el... nu vad... a creat o legenda... pricum fratilor PotC 2 nu o sa fie la fel ca PotC 1, pentru ca nu o sa fie... dar o sa fie super...

see ya...

"Yo Ho, Yo Ho! A pirate's life for me."

yulyk pe 27 Mai 2006 20:49
pun pariu k o sa aiba o audienta !!!!!!!
Shugga pe 19 Aprilie 2006 23:55
... e misto filmu..dar tot Tom si Jerry e baza...
Bluetooth pe 25 Martie 2006 18:36
Prima parte cred ca am vazut-o de vreo 10 ori(5 ori eu, restul la/cu prieteni). Cred ca se subintelege ca mi-a placut. Trailerul e promitator, cred ca o sa fie un succes la fel de mare, sau de ce nu, mai mare decat prima parte. Abia astept sa-l vad!
Channah pe 22 Martie 2006 15:26
Este super tare prima parte si la fel va fi si a doua parte.Nu mai trimite-ti pareri aiurea k nu ne pasa;de ce va mai uitati la el atunci?
Alexandra pe 18 Martie 2006 20:51
pirates of the caribbean:the curse of the black pearl a fost super si ... cred ca si urmatoarele filme ... pirates of the caribbean ... o sa fie .. cel putin atata timp cat joaca johnny depp ... vor fi faine toate ! oricum ... nu mai este mult .. pana vom afla .. va trece repede... eu una ma multumesc si .. cu pozele si cu trailerul pe care lam vazut ....:D este super...
cestii pe 15 Martie 2006 17:39
il cunosc pe qqq si e un fataru mic si chel si nu prea stie mare lucru despre filme.ba lasane cu parerile tale de om adult ca mai sunt si alti care au dreptate.si data viitoare cand corectezi pe cineva i spui si unde ca sa vada si sa nu se mai intample.dar filmul prima parte din pirati din caraibe chear merita 2 stele
carp sabina pe 05 Martie 2006 23:41
A fost un film super din toate punctele de vedere.Mi-a placut foarte mult cum a jucat personajul Jhonny Deep si sper sa fie la fel ce bun si in al doilea film.
qqq pe 05 Martie 2006 12:04
Il cunosc pe cestii,suntem amici.Are el o treaba personala cu orlando bloom,cred ca l-ar bate daca l-ar intalni.Nu l-a suportat in nici unul din filmele pe care le-a vazut cu el.Va rog sa-i iertati numeroasele greseli de ortografie,se grabea cand a scris(de fapt ,nu stie sa scrie ,dar sa nu-i spuneti).
qqq pe 23 noiembrie 2003 11:10
Daca vroiai sa-ti spun unde ai gresit,atunci trebuia sa rescriu fiecare cuvant.
qqq pe 23 noiembrie 2003 11:10
L-am vazut.Dar nu va zic momentan cum a fost.Povestim dupa ce il vede toata lumea.
cestii pe 23 Februarie 2006 21:40
mie mi-a trebuit sa vizonez filmul de 2 ori ca sa-mi dau seama daca a fost bun sau a fost un film comercial dar nici acuma nu ma pot pronunta.poate o sa ma uit si a treia oara.prima parte a fost destul de interesanta si mia placut sa ma uit la ea duminica fara sa pun pauza cand mergeam la baie dar a fost bun.dar avand in vedere ca o sa joace orlando bloom cred ca o sa fie un film suflat datorita faptului ca aceest actor nu stie sa joace mai mult e un fel de piedica in toate filmele fara sems facute de el si credetima ca le-am vazut incepand de la stapanul inelului pana la Elizabethtown si in elizabethtown cred ca a fost cel mai prost film in care au jucat actori renumiti inclusiv frumoasa Kirsten Caroline Dunst dar si ea ne plitisit ingrozitor.dar ma voi uita pentru johnny dapp un actor care ma surprins profund in toate filmele in care a jucat.vizionare placuta.
Yo pe 11 Februarie 2006 20:02
mi-mi place de will...:D
Marius pe 14 Decembrie 2005 22:38
Abea astept sa-l vad
super super

nicole pe 03 Decembrie 2005 13:43
cred k va si mai bun decat primul film..stiu k nu ne a dezamagi..din cate stiu va fi si mai multa actiune si il astept cu sufletul la gura.:D.
Lea pe 27 Noiembrie 2005 17:35
TRAILER
pe linkul "The Movie"

Gogu pe 25 Noiembrie 2005 11:02
Primul n-a fost rau, dar fara Johnny Depp se ducea dracului. E singurul actor din film.
sory pe 20 Noiembrie 2005 09:06
sunt sigur k aceasta continuare a Piratilor din Caraibe va fi 'foarte tare frate'. abia astept sa apra primele trailere si primele poze din film. Sunt suparat insa de faptul k la noi in Romania va aparea tocmai pe 25 august 2006, in timp ce el va fi lansat oficial in SUA si UK pe 7 iulie 2006. De ce exista intarzieri atat de mari? Chiar atat de putin conteaza Romania in lumea cinematorafiei?
bLACK PEARL pe 11 Noiembrie 2005 13:28
Ii innebunesc pe ceilalti cu Johnny Depp. Este super (please help me)
CAZACU MALINA pe 11 Noiembrie 2005 13:26
Am vazut filmul "Piratii din Caraibe" de 10 ori pana acum si am sa-l vad triplu de acum. J.D. este super coooool sa stiti!!!!
alina pe 28 Octombrie 2005 18:27
deeeeeeeeeeeci, actoru e suuupertare, filmu e suuupetare .de-abia astept sa apara filmu 2&i luv johnny depp&i luv johnny depp.he is my favuourite actor.....am vazut partea 1 de 12 ori& ink as mai vedea-o....deci va dati seama cat d obsedata sunt :) i looooooove him(somebody help me)
bernacik beatrice pe 21 August 2005 17:33
incanu voi dastele .astept sa vadfilmul.si sper sa fie la felde bun ca primul.sa fie exceptia de la regula in ceeace priveste sequel/urile
Lea pe 12 Mai 2005 17:05
He, he.....Bravo. Cum ati reusit fratilor sa-i dati 5 stele cand filmul asta e inca in productie? A sa nu uit....Nu va aparea nici un trailer pana nu se termina filmarile...iar asta se va intampla in ianuarie 2006.
Rabdare......

Evenstar pe 20 Martie 2005 19:57
Hmmmmm abea astept sa vad Pirates of the Carabbian 2...si mai ales pe Jack Sparrow...
Cred ca va fi excelent si va lua si Oscar.....so..Ahoy mates!

CptJackSparrow pe 16 Februarie 2005 23:34
ce e mai tare deacat sa fii la mare, intr-un cinematograf in aer liber, sa adie briza si sa te uiti la un film cu pirati? evident ca s-a dus vremea lui errol flynn care aparea pe pelicula colorata in post-productie. ma bucur ca au reusit sa faca decorurile natural, fara CGI sau alte vrajeli. si explozii sunt destule(a se vedea batalia intre nave)! machiajul lui depp si rush face toti banii si ce sa mai vorbesc despre costume! caut o palarie ca a Capitanului in disperare! continuarea o sa fie cel putin la fel de buna. renume are, buget destul, actori gramada si poveste din plin. Disney rocks!!!
dgeniu pe 07 Ianuarie 2005 19:49
Mai e un singur an!!!! Ieee! Abia astpt sa vad ce mai face Jack Sparrow1 E cel mai tare! Piratii 3 va iesi taman in 2007...blah...Rabdarea nu e punctul meu forte...
Pr3t3nd3r pe 07 Ianuarie 2005 15:40
Sper ca in partea asta sa nu mai fie vorba tot de aur !! Poate baga si ceva ARGINT in film ? Poate [oricum primu a fos super] gg Pirates 2 :)))
X5 pe 08 Decembrie 2004 16:16
Abia astept sa apara,primul chiar mi-a placut.
alexa pe 05 Decembrie 2004 01:01
lu din constanta esti dusa.......e un film superb din toate punctele de vedere.......asa or sa fie toate
eli virlan pe 30 Noiembrie 2004 16:29
nu stiu ce sa spun, deobicei, poate nu in toate cazurile, dar oricum partea a doua a unui film e mai putin buna decat prima. As vrea totusi sa nu se intample asta si cu Pirates..., pentru ca primul film a fost absolut genial! asta in mare parte datorita lui Johnny Depp (il ador pe tipu ala)
dRag0sh pe 22 Octombrie 2004 13:44
primul a fost f fain...sper ca al 2-lea sa nu ma dezamageasca...
Galetenu Corina pe 20 Octombrie 2004 16:19
Foarte buna prima parte,partea a-2-a sunt sigura ca o sa fie si mai buna.De abia astep s-o vad!Singurul inconvenient este ca o sa apara tocmai in 2006!!!
Lu pe 24 August 2004 08:54
Primu' a fost o mare tzeapa. Pacat de distributie.
Inca nu l-am vazut pe acesta dar daca e ca primu...ma mai si oftic k am dat bani pe bilet :P

TLD pe 24 Noiembrie 2003 06:27
Eu astept macar un trailer ceva. Ati inceput sa scrieti ceva cam devreme... Totusi apare cam peste 2 ani...
TLD pe 23 noiembrie 2003 11:10
Primul nu a fost o tzeapa... DELOC! A fost un film de vara.. un blockbuster in bunul sens al cuvantului... Cat despre data de aparitie.. chiar dak mai avem de asteptat cel putin 2 ani... nu trebuie sa disperam.. pt ca 2 si 3 vor aparea la interval de 6 luni, dupa o alta reteta cea a matrixurilor.. Sa vedem ce succes o sa aiba...
angelz pe 23 Noiembrie 2003 11:10
ca si prima parte cred ca o sa fie super.
puffulette pe 26 Februarie 2012 20:49
Imi place foarte mult filmul, mai ales cum este combinat umorul cu aventurile, Capitanul Jack Sparrow este foarte amuzant.. Mi-a placut mult si cum a jucat capitanul Barbossa si acea lupta dintre ei doi, un film foarte reusit, merita vazut
Theodor2011 pe 24 mai 2013 16:00
L-a care lupta dintre cei doi (Barbossa si Jack) faci tu referire, in aceasta a doua parte? Cand Barbossa a aparut doar 10 sec, si atunci l-a finalul filmului, cand Jack era deja captiv in lumea de dincolo a lui Davy Jones. Intr-adevar exista o lupta intre cei doi, dar nu in aceasta a doua parte a seriei, ci in prima (The Curse Of The Black Pearl)
puffulette pe 24 mai 2013 18:26
Sincer nu mai tin minte, este ceva timp de cand le-am vazut. E posibil sa le fi incurcat, ma voi uita din nou. ;) mersi ca mi-ai zis :)
Go 1 2 3 4 5