Păreri Paul Blart: Mall Cop

Paul, mare polițist la mall

par4zi7u pe 23 Martie 2009 20:00
frumos
mie mia placut filmul.e destul de amuzant si captivant .cei care nu latzi vazut nu va luati dupa cei care spun ca nu merita vzt pt k ei vor numai vampiri efecte speciale la maxim si multe altele ..va garantez ca nu o sa va plictisitzi la uitantdu-va la el
madalin_alex pe 23 februarie 2015 23:02
nush dc comentati asa aiurea fratilor filmul e bun amuzant mia placut
Miculas pe 26 Aprilie 2009 22:49
nu merita vizionat
foarte plictisitor filmu, nu razi la nici o faza :|
qazdaz pe 09 Aprilie 2009 16:01
nu e cine stie ce filmul ...dar mie mi-a placut :) seful banditilor are cateva replici faine;)
mongolarix pe 25 Aprilie 2009 23:14
aha
a fost vreo doua saptamani prostia asta de comedie in boxx ofice-urile americante !! lame!!!
hungry_for_movies pe 10 mai 2009 18:50
un mare jeg...cine naiba l'a facut pe kevin james vedeta??????????????????????????
mongolarix pe 30 decembrie 2010 15:25
imi retrag comentariul dupa inca o vizionare chiar daca nu e f amuzant...e putin captivant ,paraodierea pe ici pe colo a filmelor politiste e chiar buna ,..faza cand arunca cu sos Paul ..in majoritatea filmelor polististe ii distrage atentia si ii ia pistolul sau il loveste peste mana ,si iarasi faza cu replicile de la sfarsit cand politistul batran avea un caiet cu replici ..majoritatea filmelor politiste au replici la prinderea infractorului!
scrawl pe 24 Aprilie 2009 00:12
slab
Abia acum a aparut? l-am vazut acum 2 luni cred...oricum...regret ca l-am vazut...nu mai au haz americanii...
cezarika21 pe 11 Mai 2014 18:51
O comedie naivă şi ridicolă
O comedie naivă şi puerilă despre un paznic de la mall care opreşte de unul singur o bandă de tâlhari ce vor să jefuiască mall-ul de Black Friday. Filmul este ridicol, cu bandiţi ce fugăresc pe biciclete sau pe skateboard un gardian supraponderal ce conduce o tărtăreaţă. Scenariul este slab, fiind alcătuit din 4-5 momente lungite până devin plictisitoare. Interpretările sunt amatoriceşti, asemănătoare cu serialele mediocre de comedie ce inundă posturile TV româneşti, iar regia este una pe măsură. Indicat numai copiilor cu vârsta de maxim 12 ani şi cu o inteligenţă sub medie.
CinemaBoy pe 23 Aprilie 2009 18:22
Cum ...
Cum Dumnezeu a ajuns si filmul asta lider de clasament in Romania doamne mi se pare o tampenie nici nu ma obosesc sa il iau.
shooter pe 06 Aprilie 2009 13:50
sec....si foarte previzibil ....nu cred ca merita privit
crysbubu pe 23 Martie 2009 17:28
super tare filmul...trebuie sa-l vedeti....mie una mi-a placut...fiecare cu parerea lui...
renne pe 07 Mai 2009 13:02
Super film
A fost placut, relaxant. Super felul in care Kevin James a jucat in film. Acum banuiesc ca depinde si de asteptari. Sau daca te identifici sau nu cu Paul Blart. ;)
Marakanu pe 03 Mai 2009 21:47
Filmul e modest, nu de ras din pacate, dar e placut ochiului..merge la o adica:D
teddybearpictures pe 3 iulie 2012 22:07
da, cam asa ceva
criss_roby pe 03 Iunie 2009 14:53
O comedie slaba realizata,presarata cu multe faze amuzante si nu.Totusi,te amuza pe loc,dar nu este genul de film pe care l-ai mai viziona sau pe care sa-l ti minte mereu.Previzibil,si cm atat.
bebelaur pe 25 Aprilie 2009 22:48
merita vazut
filmu in sine este amuzant dar nu pot spune ca este o comedie reusita..ce a ridicat nota filmului este actorul(Kevin James)care s'a maimutarit frumos.
bogdanuuu pe 28 Martie 2009 20:04
Pare fain traileru.O aparut?Cine poate sa imi spuna
Machauer pe 12 Mai 2009 23:53
Alta imbecilitate care umple hollywood-ul de bani. Pe cine mai mira ca Sandler e si in spatele acestuia?
vali pe 15 Februarie 2009 03:22
Cu siguranta cel mai nereusit film vazut p anul acesta ...un film care se pierde in penibil, nu merita vizionat de nici un fel. Si punct.SLAB SLAB SLAB
hannah21 pe 29 Iunie 2009 09:44
EU am fost la acel film.Sincer,a fost cam "tras de par" si cam naiv.Nu vi-l recomand cu caldura pentru ca nu merita :).Au fost ceva secvente haioase la final,insa cam naive.Eu l-as trece la categoria drama,daca ar fi dupa mine,din cauza grasimii care probabil este faza principala in aceasta comedie.Nu stiu ce sa mai spun,am fost eu incordata si plictisita la film sau e din cauza lui.Trailerul arata niste secvente...de pe la final...Mie acum imi pare rau ca mi-am inebunit prietenii sa mearga cu mine la film.Oribil!!!
alex_fedor pe 4 iulie 2009 10:33
parca imi venea sa merg la filmul asta..dar mi-a trecut :)
hannah21 pe 29 septembrie 2009 20:22
Ti-ai fi dat banii degeaba!!!EU ma bucur ca macar am putut ca opresc o persoana sa se duca la tampenia asta
Sorin87 pe 10 Iulie 2011 17:07
Paul Blart: Mall Cop
O comedie draguta iar daca vei viziona filmul nu vei pierde timpul degeaba.Cel mai mult m-au impresiona acele vehicule electrice.
balta67verde pe 12 Noiembrie 2016 12:20
Sorry, genul acesta de comedie nu ma face nici macar sa zambesc. Fiecare cu gusturile lui, eu prefer altfel de comedii.
Infinity pe 28 Septembrie 2013 15:10
Paul Blart - Mall Cop (2009)
Destul de penibil in multe momente. Totusi, a avut si ceva momente mai bune. Nota 5.
Yonutz_Yonutz pe 02 Iulie 2013 09:50
Nota 4
Exact asa cum zice si calificativul... momente bune, dar atat ... foarte previzibil, am ras la vreo 3-4 faze pe toata perioada filmului... la un moment dat trecuse 20 de minute fara schitez un zambet ....
raulk pe 01 Iulie 2013 13:46
O mare pierdere de timp,nu stiu ce a fost in capul meu sa ma uit la filmu' asta.
Andretty pe 10 Februarie 2013 13:19
Trecerea timpului.
un film fara sens.nu inteleg,ce au vrut sa faca?comedie actiune drama sf horor thriler romantic parodie?adica ce dracu este,cate un pic din toate?e un fel de film de trecere de timp.nu recomand de fapt nu recomand nici un film cu kevin in rol principal.
KarGo pe 03 Iulie 2012 04:31
Un film slabutz pentru asteptarile avute si totusi nu asa rau pentru ca am ras! DA , AM RAS! ceea ce a fost imposibil la multe comedii proaste sau de duzina aparute in ultima perioada! Il recomand pentru o vizionare si atat!
Federer pe 04 Ianuarie 2011 21:31
Nu e cine stie ce.Mai bine va uitati la Growns Up cu Kevin James decat la asta
mircea_pop pe 04 Iunie 2010 19:18
UN umflat nu are prietena si la sfarsit si-o gaseste pe cea mai buna.... C'mon...... Tema filmelor de comedie a ramas la fel, numai imprejurarile se mai schimba, e un film prost, cu un actor putin mai bun decat filmu.
bloodhound pe 16 Ianuarie 2010 15:33
parca e documentar,doar prezinta,nu atrage deloc
E foarte lung pentru o poveste scurta,banala...m-a plictisit.
marcoluigy pe 15 August 2009 03:00
e marfa!!!
va recomand sal vedeti !! e o comedie care e plina de momente spumoase !!
Radu1711 pe 04 August 2009 14:00
Radu1711
un film bun cu momente comice care mi-au placut mult, tare chestia aia pe care merge politistul
stefan_c pe 09 Iunie 2009 11:08
frumos film...relaxant...parerea mea e ca asteptati mult prea mult de la unele filme...sunteti atat de critici la adresa americanilor care "scot filme pe banda"..dar...abia asteptati urmatorul film de la ei :) nu va inteleg..nu va place...ok...spui nu mi-a placut...dar....expresii ca "un mare jeg" nu fac cinste nimanui...in special celui care a folosit-o...sincer...cine se poate ghida dupa parerea unui om care foloseste un asemenea limbaj? :)
Vegetarian pe 01 Iulie 2013 16:57
Un film mai captivant dela min 11 !? decat turul Frantei , editia 100 , prima oara prin Corsica . Dupa ce hotii evacueaza molul , in timp ce agentul de paza canta la un joc video caraoke intrun mic magazin din mall , devine un film de actiune pasionant .
. . . Cei care stau la 3 strazi distanta de un mol , in caz ca in mol are loc un atac terorist , risca oricand sa fie perkezionati de trupe de interventie .
. . . Intrun mall pustiu sunt lacate si lanturi pt biciclete cu care se pot incuia usile , mancare de fast fuduri , biciclete pt deplasari rapide .. Posibilitati nelimitate si sanse mici sa fie momiti agresorii cu ceva de catre politie .

zeki pe 07 Februarie 2011 18:11
o comedie foarte buna , Kevin James face un rol de zile mari ... merita vazut ....
Costy_Craiova_fan pe 30 Mai 2010 19:21
da bine toti criticii din Romania s-au strans pe cinemagia...nu mi s-a parut chiar asa de prost filmu are cateva faze comice.
noname21 pe 18 Iunie 2009 22:24
un film deloc haios.Nu merita vazut.Sebyyy dak vrei o comedie adevarata uitate la american pie sau la sex drive
ioanaa_ioana pe 03 Iunie 2023 08:46
De Foarte foarte foarte foarte multe ori in programul cinemagia.
alexandru_fejer pe 09 August 2021 23:58
Filmul l-am văzut de mai multe ori și de fiecare mi-a plăcut. Haterii sa se uite la ice age.
cezarika57 pe 25 Iulie 2018 15:26
Previzibil, plin de clisee, o comedioara pentru timp ploios
Dragos.87 pe 22 Aprilie 2018 17:13
Este un film care te bine dispune prin fazele de comedie.Nu este o comedie la care sa razi in hohote insa este o comedie ceva mai decenta.Un film frumos de vazut cu familia.
bogdanmate pe 03 Februarie 2017 19:06
O comedie ratata
Filmul se doreste a fi o comedie, dar umor e sarac de tot, interpretarea actoriceasca e slaba, poantele - putine cate sunt - sunt naive. Un film foarte usurel, de vizionat daca nu ai alternativa.
cristi684 pe 01 Februarie 2017 20:09
Comedie tipic americană
Când filmul este produs de Adam Sandler trebuie să te aştepţi la o comedie tipic americană, adică un film cu proşti, cum se mai spune. Am încercat să-l văd odată, dar după 30 de minute am schimbat canalul. Păcat de peliculă, la ce tâmpenie a ieşit. E doar o părere.
AlexandruDragosStegaru pe 25 Ianuarie 2016 15:56
Dark_werewolf13 pe 09 Septembrie 2015 18:40
mie una mi-a plăcut, am râsm m-am distratm deci o fost acceptabil
scenariul a fost la un moment dat fără prea mult sens li calitate, dar să sărim peste asta

valy_barbu pe 08 Iulie 2015 00:41
Amuzant pe alocuri .Are niste faze destul de "penibile" , dar totusi a reusit sa ma amuze cat de cat . De vazut , dar nu neaparat.
MNarcis pe 06 Ianuarie 2013 21:59
Kevin James face un rol bun (pt un film comedie, bineinteles), l-am vazut de doua ori (pt ca o data nu a fost de ajuns), desi filmul este departe de a fi o comedie originala, mi-e personal mi-a placut, o comedie usoara dar care nu duce lipsa de aventura sau faze\dialoguri haioase.............in opinia mea daca sunteti o persoana care va plac comediile atunci cu siguranta merita si acest film incercat!
tonymaestrul pe 28 Mai 2012 21:28
Inca o comedie destul de reusita cu kevin james. Ce mai facea el pe erou in film :))
isabela_isa pe 28 Aprilie 2012 13:08
nu conteaza
Imi aduc aminte cand vedeam trailerul acestui film si asteptam cu nerabdare sa-l vad,iar intr-adevar asteptarea a meritat.
Audrey19 pe 08 Aprilie 2012 23:03
A fost fun sa ma uit la el insa mare lucru nu prea imi mai amintesc din el adica ori n-am fost atenta ori nu prea te prinde
esperar pe 18 Iulie 2011 01:12
Filmul este bunicel , nu are multe faze comice, are un subiect interesant care nu te face sa te plictisesi si un final cu totul neasteptat. In lipsa de altceva , recomand acest film. Pentru regie nota 7 , actori nota 8 , scenariu nota 7 , montaj nota 7 . Total dau nota 7.
tony_mondyalu pe 03 Mai 2011 01:48
mie personal mia placut acest film.....are momente bune si mai putin bune k oricare alt film insa e un film care iti capteaza ff ushor interesul....merita vazut
alex_il_fenomeno pe 01 Aprilie 2011 17:21
nu a fost chiar cea mai buna comedie pe care am vazut-o , dar filmul este destul de placut de vizionat ! Kevin James joaca bine (ca de obicei) , iar filmul reuseste sa se pastreze amuzant prin cateva replici dementiale !

Film - Paul Blart: Mall Cop

Paul, mare polițist la mall