Păreri Orphan

Orfana

SarpeleCocosat pe 07 Iunie 2012 11:38
Desi nu chiar original (aduce mult cu Chucky), filmul m-a satisfacut, oferindu-mi cam tot ce mi-as putea dori de la un thriller: suspans, mister, elemente psiho, goth si horror pe alocuri. Recomand!
madalinaXD pe 15 Aprilie 2012 20:21
Genial filmul.Extraordinar.Pe bune nu am cuvinte! Chiar m-am plictisit de filmele cu demoni,case bantuite,fantome sau tipi care omoara. Filmul asta e chiar genial:D
Ccucu pe 03 Aprilie 2012 15:02
Un horror bun care te va tine treaz cateva ore bune dupa ce il termini de vazut
cosmin_kedii pe 14 Martie 2012 08:46
Acest film a fost absolut minunat
Oricine care se bucură de un thriller bun,, al recomand sa al văda acest film povestea este foarte buna si interesanta

karyssa pe 02 Martie 2012 14:09
un film interesant! Aparentele inseala ca de fiecare data si in orice context
Madyss pe 02 Martie 2012 06:25
Poate cel mai bun thriller vazut de mine. Foarte interesant si captivant. Il recomand tuturor celor care prefera filmele thriller si horror. Nu veti fi dezamagiti de acest film reusit.
Cristiw pe 29 Februarie 2012 19:56
WAZZUB Faci Bani cu INVESTITIE ZERO!, simplu si sigur. Acum poti face bani stand degeaba!
Castiga Bani cu WAZZUB http://signup.wazzub.info/?lrRef=69efbfae
Nu te costa NIMIC !
Nu sunt taxe lunare, nu ai de click-uit sau de cumparat NIMIC !
Vei fi platit lunar pentru fiecare inscris, pe 5 nivele de referinta !
Poti ajunge rapid sa castigi peste 4000$ lunar !
Nu este MLM desi vei putea castiga de pe 5 nivele de referinta !
Ce este WAZZUB?
Companii precum Google sau Facebook castiga miliarde de dolari pe an doar pentru ca noi, utilizatorii de internet, folosim serviciile lor.
Probabil ca WAZZUB este prima companie globala care isi plateste utilizatorii doar pentru ca aleg WAZZUB ca homepage.
Faza de prelansare a WAZZUB va dura pana pe 9 aprilie 2012. In aceasta faza se vor face doar inscrieri si fiecare membru va avea interesul de a isi extinde cat mai mult reteaua de referinte (pe 5 nivele).
Faza BETA va dura intre 9… citeşte

RalucaR2 pe 28 Februarie 2012 15:22
Superb
Chiar merita vazu acest film ! O fetita care nu e ceea ce pare ! GENIAL !
Nota 10 din partea mea

flo3 pe 09 Februarie 2012 15:59
FAKE SAU CUM VRETI SA-I ZICETI
Nu stiu ce vi se pare tare felul in care omoara sau fundalul musical va speria .SLABUT SINCER SUNT ATATEA FILME HOROR MAI BUNE .MAI MULT DE NOTA 5.50-6.0
monicutzza pe 18 Ianuarie 2012 22:40
wow..
am vazut filmu asta vara trecuta si pot sa spun ca e un film ' obligatoriu de vazut' !!!! mi-a placut enrom de mult mai ales ca e mister .... povestea este geniala... si finalul reusit...
merita vazut acest film o sa va placa mult mai ales cand la final cand o sa aflati secretul orfanei;)

maduuu95 pe 06 Ianuarie 2012 19:49
un film destul de bun,plin de suspans.nu prea ma asteptam la acel final tragic,dar oricum..merita vazut si il recomand cu placere!:)
puffulette pe 28 Decembrie 2011 20:23
Un film interesant.. o poveste captivanta.... nu este chiar horror, am vazut si mai bune, dar este unul dintre filmele mele preferate

Am vazut acest film dupa ce am vazut primele doua parti din Paranormal Activity, si pot spune ca "The orphan" face de tot rahatul pe acea porcarie filmata cu camera de mana.. dupa parerea mea merita vazut chiar daca nu e asa de groaza, nota 8

MihaxD pe 11 Decembrie 2011 21:45
MihaaxD
Un film superb ! M`a fascinat :d serios :D ...Sper sa ma vizionez filme de genu` acest:[ ..Foarte reusiiiit :D :X
MNarcis pe 10 Noiembrie 2011 22:49
Un film foarte bun, nu ma asteptam sa fie atat de imprevizibil, are ceva suspans si un deznodamant si final foarte bun.......un film de calitate care cu siguranta merita vazut!
Horrormaster pe 16 Octombrie 2011 20:53
un final cu totul neasteptat de genu "scopul scuza mijloacele"
radu3455 pe 08 Octombrie 2011 19:30
un film ce merita vazut e captivant de la inceput si pana la sfarsit
reivan pe 02 Octombrie 2011 10:43
inceputul de 2 lei in primele 20 de minute ma gandeam daca mai stau sa ma uit sau nu...
dar compenseaza in rest , desii nu e asa de bun cum il pupati voi in cur.

yrynagaby pe 19 Septembrie 2011 20:15
am vazut filmu este fain si doarte interesant........merita vazut
M4494 pe 09 Septembrie 2011 17:42
Merita vazut,finalul chiar m-a surprins,nu ma asteptam ca Esther sa aiba acea varsta
sharkiecostinel pe 28 August 2011 21:53
Un film extraordinar ,este foarte traumatizant ,te tine in suspans ,este foarte foarte dur in orice caz ,merita vazut ,rolul lui esther a fost interpretat exceptional ,
broth3rrr pe 28 August 2011 21:08
marfa
super tare filmu...recomand acest film......... :P
paradox_utopic pe 02 August 2011 20:22
hipnotizat
chiar daca nu sunt un amator al genului,acest film e incitant,te tine in suspans... finalul ,ma refer la partea in care ni se da explicatia "diabolicului" si inteligenta fetei este magnific...
MihaiCristian20 pe 16 Iulie 2011 11:17
super filmul , recomand tuturor celor care nu l-au vazut , copila aia din rolul negativ are un machiaj super la sfarsit
Manusa pe 28 Iunie 2011 17:14
hiar nu m-am asteptat de la acest film sa fie atat de bun! Un film excelent, un triller grozav :) la care m-am uitat pana la final fu sufletul la gura, avand o actiune fantastica. Plus ca are un final la care nu te astepti.....
lumaxya pe 16 Iunie 2011 01:12
Dupa ce piede copilul pe care il purta in pantece si este informata de catre medic ca nu va mai putea ramane niciodata insarcinata, Kate Coleman traverseaza o perioada dificila, psihicul ei fragil cedand sub influenta demonilor din trecut, care se materializeaza intr-o serie de cosmaruri infricosatoare. Intrucat casnicia sotilor Coleman incepe sa se destrame si vietile lor sunt complet date peste cap de moartea bebelusului nenascut, Kate si John decid ca singura modalitate de a reinstaura armonia si normalitatea in familia lor este aceea de a adopta un copil orfan.

Vizitand orfelinatul local, cei doi sunt vrajiti de o fetita frumoasa si suava in varsta de 9 ani pe nume Esther, pe care o adopta si o primesc cu bratele deschise in caminul lor. La scurta vreme dupa sosirea fetitei, in casa incep sa se petreaca o serie de evenimente alarmante ce o conduc pe Kate la concluzia ca… citeşte

y0nutz21 pe 29 iulie 2011 15:43
esty proasta:))
lumaxya pe 2 august 2011 18:35
Se vede ca tu esti mai destept ca mine. Gramatica limbii romane pluteste in jurul tau de cat de destept esti ;) !
xerses pe 12 Mai 2011 23:09
Foarte socant deznodamantul.Interpretarea a fost de Oscar.Cine ar fi crezut ca se poate asa ceva?
Gumitza pe 18 Aprilie 2011 11:11
cine imi poate spune si mie kam ce se intampla in sfarsit nu prea am inteles...sa inteleg k John moare dar si Max moare?
dimitica pe 27 Martie 2011 17:58
tare!!!!!!!!!!
nush ce sa zic ca nu am vazut filmu da din trailer imi pare tare
sorina25 pe 11 Februarie 2011 12:11
Jimmy Benett e un pusti extraordinar!!! Imi place mult rolul lui din No Ordinary family-- e super tare!!!!
Place la mine :)))=)))

alexsovaiala pe 10 Februarie 2011 09:01
bestial final are acest film, mai ales ultima replica . a fost genul de film care te tine cu suflrtul la gura pe tot parcursul filmului.
CristiN pe 03 Februarie 2011 01:48
Ce pot sa zic , mie mi-a placut filmul . Fiecare cu genurile lui . Gusturile nu se discuta .
Sharlene pe 27 Ianuarie 2011 12:08
este unul dintre filmele mele preferate,sunt de parere k este foarte reusit din mai multe aspecte,iar finalul mi se pare uluitor,chiar nu ma asteptam la un asemenea final la o asemenea dezvaluire
victorinox pe 23 Ianuarie 2011 10:04
nota 9.14
bun de tot acest film,chiar extraordinar,mult suspans trebuie vazut ......merita!!!!!!!!! fetitele EMO mor de el,la fel si varamea:))
j0hanna pe 22 Ianuarie 2011 02:09
Horror ca la carte!
Rol de exceptie realizat de Isabelle Fuhram, un scenariu destul de bun..Personajul masculin (tatal) a dat dovada de un scepticism exagerat :D...fapt care mi-a mai reamintit pentru o clipa, ca este totusi, un film..In realitate cred (sper) ca ai tinde sa o crezi pe persoana cu care ai ales sa ti petreci restul vietii, decat pe "noul-venit" in caminul tau..Sau poate,doar asa (antiteza dintre naivitatea si scepticismul tatalui-si puternica personalitate a fetitei) putea fi conturat cu adevarat monstruosul si fabulosul personaj Esther ..Un 10 plus filmului! sau mai bine spus ,regizorului :D
paul316 pe 16 Ianuarie 2011 10:38
Foarte Bun
Un film foarte interesant si foarte bun. Il recomand tuturor carora le plac filmele de gen Thriller. Nu trebuia sa scrie ca e interzis copiilor sub 18 ani mai degraba sub 15 nu sub 18.
Jordan9 pe 13 Ianuarie 2011 19:40
Adevarat chiar merita vazut ,este un film pentru cei ce iubesc horror-ul ,chiar il recomand celor ce vor multa groaza si putine efecte speciale 9\10
Myrey pe 05 Ianuarie 2011 21:13
interesant
interesanta tactica de a o induce pe mama vitrega in patima bauturii.frumos film:X
ShO2 pe 03 Decembrie 2010 23:08
Filmul nu e usor de inteles...
Filmul e pentru cei ce inteleg si putina psihologie... numai asa pot intelege intreaga poveste... de exemplu: semnificatia cosmarul lui Kate de la inceput (cand toata lumea ii spunea adevarul ea creadea contrariul pana la sfarsit si ajunge sa descopere ca edevarul are o infatisare macabra-> DACA ATI VAZUT FILMUL) si povestea fetei... nu dau detallii (cum nu am dat nici inainte)... dar fata dorea o iubire pe care nu a avuto niciodata... si-a dorit iubire parinteasca (fiind luata dintr-un orfelinat-> si daca ati vazut filmul stiti cum a ajuns acolo-> sau ati ghicit macar...) si iubirea insasi... combinandule pe cele doua a gasit felul in care sa obtina ce-si doreste (bine inteles ca din modul in care a facut-o reiese ca avea probleme psihice si emotionale)
personajul ei este mult mai amplu-> pe de-o parte are sange rece-> pe cealalta este o fiinta singura ce cauta o mangaiere....… citeşte

kwynn pe 14 Noiembrie 2010 21:34
Foarte bun filmul, chiar nu ma asteptam sa fie asa.Credeam ca va fi un horror prost, dar m-am inselat.
Wisy pe 03 Septembrie 2010 21:38
interesant filmu...foarte cruda faza cu pasarea....nu as fi facut asa ceva....
edy21 pe 01 Septembrie 2010 23:09
Mi-a placut destul de mult bunicel film chiar daca in unele momente a fost putin cam exagerat !!!
Iar inceputul este destul de...........scarbos cu mult sange si in fine este o scena cam prea dura !!!!

ryco0984 pe 29 August 2010 12:54
Film BUN
Desi pare plictisitor in primul sfert de ora dupaia te atrage pe parcurs incepi sa descifrezi misterul fetei.
coolgirl2001 pe 26 August 2010 12:41
Filmul este foarte bun pt. cei carora le plac filmele horror (eu m-am cam speriat)...si cei care nu au vazut filmul ...pot sa-l ia de pe www.torrentz.com
AttesaGirl pe 07 August 2010 14:59
Doi parinti decid sa adopte o fetita, pentru astfel a umple golul lasat de o sarcina neimplinita. Toate bune si frumoase, pana cand Esther, fetita adoptata, nu trezeste intrebari prin comportamentul sau ciudat. Un lucru interesant e, ca desi avem de-a face cu un copil al carui comportament este diabolic, malefic, demonic, acesta nu este in nici un caz posedat, asa cum des intalnim la filmele de genul. (cred ca s-a mai afirmat acest lucru) Dimpotriva, pe tot parcursul filmului se pastreaza simtul realitatii si ne sunt oferite explicatii rationale, lucru ce face si mai verosimila povestea in raport cu lumea adevarata. Finalul total neasteptat, imprevizibil, un film intr-adevar bun. Iar de actori, nici nu se discuta. Micuta Isabelle Fuhrman este o adevarata revelatie.
opensperrend pe 30 Iulie 2010 12:44
Nu sunt de parere ca e un film horror, mai mult thriller si mister:), anyway genial film!
iCantFindAlinA pe 29 Iulie 2010 06:23
nu spun parerea mea deaorece imi este greata de cei care o sa raspunda.doar stelute :X.daca totusi votati negativ suckmydick ;)
linde-mona pe 09 Iulie 2010 16:37
Super
Foarte bun filmul. Mi-a placut la nebunie. Vi-l recomand
EugenLaurentiu pe 08 Iulie 2010 14:12
Incredibil filmu !!! o poveste extraordinara !! un horror care dupa parerea mea poate fi catalogat ca o capodopera !!!
Marya_Xoxo pe 02 Iulie 2010 21:21
deci... wow... nu ma asteptam ca Isabelle Fuhrman sa aiba o aparitie asa de spectaculoasa... un film care chiar te tine cu sufletul la gura abia asteptand sa vezi secretul orfanei :)
victor_stefan37 pe 26 Iunie 2010 12:39
Cel mai tare film de groaza p care lam vzt....si am vzt multe filme horror:D
Go 1 2 3 4 5