Păreri One Missed Call

(2008)

Apel nepreluat

Radu1711 pe 06 August 2009 01:53
Radu1711
filmul este de groaza, cum de le-a venit la astia sa faca filme de groaza cu telefoane mobile, cu televizoare am vazut, ce mai urmeaza, cu masina de tuns si fierul de calcat?
burit pe 21 august 2010 21:28
mda (:| .. e buna ideea dar hai sa fim seriosi :| telefonu mobil ?:| ... ii dau 7.5
queenwhitepeace pe 17 septembrie 2010 21:07
sincer mi se pare m-ai original decat cu televizorul ca in The ring. oricum filmul asta este un bad ramake dupa japonezi
j0hanna pe 22 Ianuarie 2011 01:53
Film usor previzibil si in general..neintersant
Mai pe scurt...Un film de umplutura...in asteptarea aparitiei unei adevarate capodopere horror, lucru, ce pare ,vizionand ultimile productii horror..foarte indepartat :( Sorry fanilor...dar eu nu inteleg din prosteala asta horror :(
mtraianc pe 29 noiembrie 2011 00:44
ok ai perfecta dreptate
Pitbull pe 13 Decembrie 2010 15:49
Apel pierdut de-a binelea
Apel pierdut de-a binelea - One Missed Call
Uneori, n-ai cum să nu te cruceşti. Bunăoară, uite: japonezii. Pe de-o parte, Kurosawa, Mizoguchi, Shindo şi alţi mari clasici, pe de altă parte filme comerciale de-o cretinătate absconsă - mai ales când e vorba de horror. Mă rog, să fie - la ei, acolo, cu samuraii şi seppuku şi sake-ul lor. Da' de ce trebuie să ne luăm şi noi după ei, păcatele mele? Ce, noi nu suntem în stare de horroruri tâmpite? Ce treabă-avem să-i copiem musai, numai ca să ne facem de râs?

Acest One Missed Call / Apel nepreluat, la o adică, face apel la un fâs nipon din 2003, Chakushin ari, la rându-i preluat de o serie întreagă de chakushin ari-uri. Dacă originalele mai aveau măcar o oarecare prospeţime, şi erau într-un fel egale cu ele însele, exprimând tendinţa japonezilor de a exagera pe linia isteriei (aici, în… citeşte

mtraianc pe 29 noiembrie 2011 00:49
ai dreptate .. asta e chiar timpit
adry.ro pe 24 Aprilie 2010 18:55
Unul dintre cele mai proaste filme horor. .
voorhees pe 31 Decembrie 2008 22:40
melodia japoneza si melodia americana nu-s acelasi lucru, adica versiunea americana a incercat s-o copieze pe cea japoneza si nu-s chiar = .in filmul american melodia suna ca la masina cu inghetata :))e prea dulce pare sinistra si in acelasi timp placuta daca nu ne gandim la film.Parerea mea este ca americanii cand au vointa reusesc un lucru dar nu se compara cu horror-ul japonez
luciivan pe 16 Iunie 2010 21:24
Nu am vazut varianta asiaticilor insa One Missed Call este destul de reusit pentru un horror.
Suspansul este prezent pe tot parcursul filmului, povestea este interesanta, finalul nu este previzibil iar efectele speciale sunt destul de reusite. ma filmu e misto daca te uiti singur adik sa te speri si u putin eu mam uitat cu niste prieteni si din horror l-am transformat in comedie

UndergroundK pe 16 septembrie 2012 00:34
De fapt este o intreaga serie One Missed Call a asiaticilor. Daca nu ma insel sunt vreo 4 sau 5 filme.Am reusit sa vad doar vreo 3, insa intotdeauna variantele asiaticilor sunt mai scary, te tin mai mult in suspans si chiar te sperie la anumite faze.
blastpit pe 23 Octombrie 2011 20:54
Mai mult ma speriat posteru si titlul filmului decat continutu...inceputu a fost mai scary da restu a fost dezamagitor...prea prezicator..si nici nam vazut originalu...
VIP pe 21 Noiembrie 2009 13:50
horror in adevaratul sens al cuvantului :-s desi este ff reusit ! mor cand aud ringtone`ul acela la prietenii mei :)! este un film f bun dar nu multi pot sa`l vizioneze pana la sfarsit :D!
Cristake pe 23 martie 2011 21:48
Nu mi s`a parut prea horror, am stat in suspans mai mult la The ring. N`am reusit sa il vad pana la sfarsit, firu povestii e arhicunoscut dar am citit ca finalu e sub film deci ma bucur ca m`am oprit la timp. Asa ca muzica si atmosfera merge dar ideea e deja invechita
Marya_Xoxo pe 02 Iulie 2010 21:17
un film horror bun... nu mai bun ca varianta japoneza dar totusi e un film care te tine in suspans pe tot parcursul sau... recunosc ca nu m-am prea uitat la filme horror, dar acesta are o poveste interesanta!
KADET pe 09 Iulie 2010 09:40
Fain dar mi s-a parut varianta japoneza mult mai buna.
spanac2015 pe 14 Martie 2012 09:30
:))
cate mistouri am facut pe baza filmului asta , cu rington-ul fantoma ...mai le schimbam prietenilor melodiile telefonului cu cea din film si ii sunam cu nr necunoscut , a fost bun de cateva rasete filmul ...dar numai atat , ca si horror nota 3 - 4
andu7zu pe 24 Octombrie 2011 10:13
E praff de tot filmu.....dupa parerea mea nu se poate numi un film horror.......
SleepinWorld pe 10 Septembrie 2010 18:08
cea japoneza e o varianta cu mai mult suspans si cu mai mult puzzle
YgReK pe 30 Ianuarie 2010 14:37
Bunicel .......mie mi sa parut mai buna varianta japoneza !!!
ammy02 pe 19 Februarie 2012 17:37
aici nu pot sa-l vad onlinee?:|.........................................
CosminHorrorMaster pe 15 Iulie 2011 20:27
Credeam ca va fi ceva de capul lui, dar a avut cateva faze bune, atat.
sarrpe pe 11 Februarie 2011 21:37
Cum o fi sa te sune moartea, a? ?
chrissT pe 03 Ianuarie 2011 09:40
asa si asa, merita vazut daca esti prea plictisit, si vrei sa treaca timpul mai repede : )
faza cu teava care strapunge fata aia, e furata din final destination 3 : D

ciufixzz pe 13 Iulie 2010 19:00
mi'a placut foarte mult filmul... te tine in suspans pana la final... si desi finalul nu a fost cine stie ce... tot mi s'a parut bine regizat si gandit.. merita vazut..
cinephile pe 11 Aprilie 2010 13:54
TERIFIANT !!!!!! TE TINE IN SUSPANS PANA LA FINAL CHIAR DACA SFARSITUL E CAM AIUREA...
roxin pe 11 Ianuarie 2010 12:08
daca ar fi vineri ora22 sigur mas uita dar asa nu pot redatil vineri
roxin pe 11 ianuarie 2010 12:09
bine ar fi vineri
Rihanna pe 07 Octombrie 2009 01:44
Probabil ca am renuntat eu sa ma mai uit la astfel de filme si de aceea mi s-a parut f scary filmul.Oricum filmul e unul dintre cele mai bune din categoria in care face parte. cat despre varianta japoneza,nu am vazut-o deci,nu pot sa-mi dau cu parerea desi am auzit ca e mai buna decat aceasta. Filmul e bun,merita vazut!
GlasgowGirl pe 06 August 2009 21:48
Ii dau 8 stelute cu tot dragul, mi-a placut foarte tare.
c3z4r pe 22 Martie 2009 16:32
Interesant
Recunosc ca am asteptat acest film cu sufletul la gura la momentul aparitiei lui.Nu m-a dezamagit a fost super parerea mea.Mi-a placut misterul din film acest joc al mortii intradevar gen "Final Destination" cat si acel deznodamant crud.Este in limita unui film reusit si ca scene horror si ca intriga a unui thriller si ca suspans.Merita vazut . Este un film bine realizat cu scene infioratoare dar captivante si cred ca are toate atuurile sa te tina lipit de scaun pe toata durata lui cu sufletul la gura.
Lady B. pe 29 Aprilie 2008 10:09
Filmul nu mi-a placut, un remake nu prea demn. cat despre melodie, fix pe ea o am pe mobil. dar nu the american version. cea pe care ai gasit-o este de fapt originala(mi se pare mult mai creepy btw )
laurentziu pe 11 ianuarie 2010 13:51
trimite-=mi simie melodia pe id-ul laurentziu_pantera@yahoo.com.pls dude.E penal acest ringtonesa-l pui pe telefon.
mtraianc pe 29 Noiembrie 2011 00:46
aiurea
pierdere de timp .................................................
margott pe 06 Iulie 2011 12:59
Seamana cu The Ring aproape la perfectie, n-au facut decat sa inlocuiasca caseta video cu un telefon... Filmul e extrem de slab, probabil face parte din categoria filmelor cu buget mic, actori necunoscuti, care joaca fara convingere si un scenariu incoerent. Singura emotie pe care a reusit sa mi-o provoace filmul a fost senzatia de iritare la auzul ringtonului, puteau macar sa-l puna pe vibratii, sa nu mai agaseze timpanul. Cam atat.
theodor09 pe 18 Iunie 2010 17:48
Apel nepreluat
Faze la care nici nu te astepti, un film care a revolutionat genul horror...
queenwhitepeace pe 04 Aprilie 2009 18:31
hmm... nu mia placut deloc varianta americana a one missed call-ului pt ca melodia de la ringtone era prea linistita si nu asa de infricosatoare ca la varianta japoneza care e foarte creppy si actorii nu stiu cum fac dar le ies foarte tare
deci varianta japoneza e cea mai buna
+ mai astept cateva thumbs down-uri :D

negru_dragan_yahoo_com pe 04 Septembrie 2018 20:29
un film horror ce are atat parti bune cat si parti proaste ,tema filmului este una destul de slaba parca se inspira putin din franciza THE RING ,actori joaca destul de slab ,efectele speciale sunt putine si destul de slabe fata de efectele speciale de care au parte alte filme ,plictisitor in multe momente ,iar actiunea lipseste in multe momente iar partea buna a filmului este ca are momente de suspans cu toate ca putine si unele scene horror sunt destul de reusite ,dar in mare parte filmul este slab ,adica are mai multe parti proaste decat bune ,totusi voi da nota 6 acestui film.
bainca pe 07 Februarie 2018 16:37
nota 10 pentru mine excelent film chiar daca nu e de groaza
are un subiect interesant , nu este cine stie ce de groaza dar mi-a placut povestea mai ales ca nu am vazut asa ceva inainte , nota 10 pentru idee si pentru ca mi-a placut
catalin_ionut_23 pe 25 Octombrie 2015 20:09
Destul de bun filmul,un horor bun care mi-a placut ,m-a plictisit pe parcursul lui,dar am rezistat pana la final si sa dovedit a fi un film bun cu o poveste interesanta.Mi-a placut mult si finalul .Il recomand,merita vazut
AdriAdrianna98 pe 28 Septembrie 2015 18:52
Cred ca e printre cele mai slabe filme horror pe care le-am vazut vreodata. Efectiv n-am reusit sa rezist mai mult de 30 de minute pentru ca tot ce reusise sa faca e sa ma enerveze si sa ma plictiseasca. Cateva fete horror deodata si gata, e film horror. E cam pe aceasi idee ca si final destination doar ca mai are si cate o aparitie (nu sub forma unui jumpscare) . Feriti-va cat puteti de filmul asta, e o prostie.
Mr.Halloween pe 12 Mai 2015 12:37
Mie mi-a placut filmul dar varianta originala n-am vazut-o.
tatucu_alin pe 11 Noiembrie 2014 22:11
Nu stiu ce a fost asa rau la film dar mie chiar mi-a placut.A avut scene bune,mai ales faza de la spital cu copilul ala din pat care tine telefonul in mana.
vhjhgfghfhgv pe 11 Aprilie 2014 14:03
da este un film de groaza bun. mi-a placut dar nu a fost prea multa in varianta japoneza nota 7.
Rippa pe 23 Februarie 2014 14:34
Muwz. pe 07 August 2013 15:42
Apel Nepreluat / One Missed Call 2008
Este un film autohton care nu are nicio treaba cu genul horror, atat de gustat de adolescenti. Pai, hai sa-l examinam. Avem o retea cu semnal full zi si noapte, telefoane Made In china care merg ( pardon, functioneaza) si fara baterii luate din Kaufland. Telefoanele sunt mai rezistente decat Nokia 1100 dupa cum am vazut. Are cateva faze bune, dar atat. Fantoma, care de fapt sunt doua, rele ambele (dar pana la urma una-i buna) care vaneaza adolescenti cu telefoane la mana a doua. Bomboanele Skittles expirate ies pe gura. Cu ce scop? Va dau un motiv intemeiat: sa nu iasa prin anus. Fețe deformate pe strada, gandacii pe oamenii nespalati... si o locatie tipica...
Imi pare rau ca am pierdut 87 de minute din viata ca acest rahat uscat in ploaie.
Nu merita nici macar doua stele, dar una? Nici pe aceea.
E un monument de prostie.
Iubesc filmele horror, dar mai bine ma… citeşte

alee19 pe 03 Iulie 2013 14:42
Ideea cu telefoanele nu s-a mai pus in prcatica.Este ok filmul!
AlfaSiOmega pe 30 Iunie 2013 02:03
................
Cum a zis j0hanna,este un film previzibil ,usor de anticipat,slabut rau
AnaGirl pe 25 Iunie 2013 22:33
Mie mi s-a parut un film foarte bun, cu o poveste extrem de interesanta, plina de suspans si mister. Nu am vazut varianta asiatica, dar asta mi s-a parut destul de buna. Acum depinde si ce fel de filme cauta cineva. Asta nu este tocmai horror, dar e bun. Mie una mi-a placut mult, nota 10!
ionela00 pe 23 Mai 2013 17:27
Mie sincer imi place filmul, eu am o fobie cu sange si nu pot sa ma uit la orice film de groaza.. Imi place in acest film ca pana la urma toate se leaga si are o logica buna, totusi mi se pare deplasat ca unul dintre personajele principale din film sa moara la sfarsit si faza cu bomboanele, wow
enilson2008 pe 16 Aprilie 2013 14:20
pierdere de timp .................................................
mutulica1 pe 02 Februarie 2013 10:55
da varianta japoneza e facuta mult mai bn sh caracter
radu3455 pe 12 Ianuarie 2013 10:49
un thriller foarte bun te tine in suspans pana la final,merita sa-i acorzi o sansa
IronMaidenGirl pe 06 Ianuarie 2013 23:54
pai.. ce pot spune .. povestea este destul de interesanta dar persoanele nu au nici o legatura intre ele , nu au nici o vina , iar finalul.. a fost ciudat si fara sens... merita vazut macar o data .. pentru ideea in sine a filmului.
herleaflorin pe 02 Ianuarie 2013 14:17
nu stiu se putea si mai bine na fost asa horror povestea e interesanta intr-un cuvant a fost destul de previzibil fazele cu mortile lor extrem de previzibile demult nu mam mai speriat la un film horror inca astept un film adevarat horror
happysunnyday pe 05 August 2012 00:56
eu nu am vazut varianta japoneza, dar o voi urmari si pe aceea. mie mi-e placut filmul acesta, deoarece imbina suspansul cu teroarea si nelodia a fost foarte infioratoare si oarecum draguta. mota 9.
queenwhitepeace pe 15 octombrie 2012 19:10
ai gresit ordinea.. trebuia sa te uiti la varianta japoneza mai intai
viro1983 pe 27 Mai 2012 21:31
Bunicel
A fost cat de cat.
Dar se putea ceva mai bun cam ca wrong turn dar merge.
Il recomand.

marian_007bond pe 27 Aprilie 2012 16:33
Asa si asa
nu este un film la care sa ma uit cu placere, nu ca e un film rau e chiar un film bun dar eu si filmele horror nu prea ne avem bine