Păreri Martyrs

(2008)

Martiri

alex_il_fenomeno pe 22 Septembrie 2011 20:37
un film socant cu adevarat ! nu pot sa cred ca cele mai cutremuratoare productii vin de la francezi ( dupa "A l'interieur" , si acesta se inscrie pe lista ) . plin de momente neasteptate , imbibate in mult sange si situatii care mai de care mai ciudate , filmul nu isi are un inceput si un sfarsit clar ! actorii sunt foarte buni , facand roluri extrem de plauzibile , insa mintea regizorului este cea care face toti banii ! nu il recomand sub nicio forma celor slabi de inger !
cosmin742000 pe 11 noiembrie 2011 14:06
NU E FRANCEZ FILMUL , E CANADIAN.
Petra pe 27 decembrie 2012 00:00
E francez, dragutul meu. Filmul a fost finantat de un canal din Franta, singurul care finanteaza asemenea proiecte .
Hype pe 07 August 2011 02:13
Bun film desi imi este greu sa cred ca exista astfel de secte care chinuie oamenii in halul ala doar ca sa afle ce este dupa moarte cica.Toti o sa aflam pana la urma,mai devreme sau mai tarziu.Mi-a parut rau de fata aia cat a putut saraca sa indure,ma asteptam sa riposteze,sa faca si ea dracu ceva,statea ca bleaga sa-si ia bataie.Avea un avantaj,putea sa-i atace/spanzure cu lantul ala.Macar murea luptand,nu luand bataie crunta..
Andreea_E_D pe 05 Septembrie 2020 15:14
O totală pierdere de timp! M-am uitat până la final doar în speranța că finalul va salva povestea, dar nu! Un film total lipsit de dinamism, minute în șir în care am așteptat să se întâmple ceva. Nicidecum înfricoșător, ci doar sângeros, brutal și dezgustător. Într-un fel, mesajul lui este unul destul de clar, moartea este calea ușoară și luminoasă care ne curmă orice suferință și de care nu ar trebui să ne temem, ci pe care ar trebui să o îmbrățișăm întocmai pentru că este o salvare. Dar pe de altă parte, aici este problema! Mesajul instigă la comiterea suicidului din punctul meu de vedere, numai o minte bolnavă ar putea crea un film special pentru a urca suicidul pe un piedestal și pentru a-l prezenta ca pe un fapt benefic, dorit, salvator etc. Nu recomand nimănui acest film, nici acțiunea (care este statică, plictisitoare) și nici mesajul… citeşte
alexandru.munteanu pe 25 Octombrie 2017 01:21
Sinuciderea este solutia eliberarii de suferinta, daca asta cautati intr-un film, atunci asta este cel potrivit!
Tind sa cred ca persoanelor care cred in lumea de dincolo le va parea un film deosebit, aproape o capodopera, in timp ce persoanelor care nu cred in lumea de dincolo le va parea un film execrabil. Eu ma incadrez in cea de-a doua categorie si pot sa afirm linistit ca este unul dintre cele mai proaste filme pe care le-am urmarit vreodata. Nu stiu ce teme filosofice deosebite vedeti in filmul asta, dar orice tema plauzibila si cat de cat laudabila sfarseste in momentul in care babuta aceea face acel gest din finalul filmului. Practic instiga la sinucidere, gasind in aceasta solutie izbavirea si calea prin care te poti detasa de suferintele vietii. Daca filmul ar fi gasit o solutie prin care sa transmita ca schimbarea suferintelor umane se poate savarsi doar in viata aceasta, atunci ar fi fost ok, dar scenarirstul a ales cel mai penibil mod de a finaliza filmul. Iar legat de prestatia… citeşte
dannnnn pe 20 Aprilie 2011 14:00
Eh da ce sa zic nu au recomandat astia filmul pentru cei sub 18 ani si v ati trezit voi sa l recomandati.Am 17 ani nu m a traumatizat cu nimic,traumatizant poate fi si pentru o persoana de 30 de ani mai slaba de inger,nu conteaza ca n ai 18 ani,ca nu la 18 ani atingi apogeul.
Ammelie pe 22 Septembrie 2010 10:32
Martyrs
Nu am mai vazut de mult un film horror, si am fost placut surprinsa de acesta (daca se pot spune 'placut' fara sa par sadica :) ) Desi nu l-as incadra la 'horror' (dupa standarde hollywoodiene), filmul e tensionant, scary, te tine in priza. E bine construit, bine jucat. Scenele de violenta mi s-au parut foarte bine lucrate, puternice, fara sa fie exagerate. Un film bun pentru acest gen. 7.5/10
iCantFindAlinA pe 01 Iulie 2010 05:55
film de nota 8 din cauza finalului..oricum scenariu belea
rodriguez pe 20 Aprilie 2011 19:31
cgsgsg6ytwbehjbgdtdvwgfw CE? AM LUAT-O RAZNA DE LA FILMU' ASTA :))
ne place, ne place,ne place, place, place:))

ciuci pe 23 August 2010 16:10
xxx
nu am vazut horror mai misto ca acesta
ideea filmului este una f buna si originala
joaca f bine si gagicile din film

Go 1 2