Păreri Mad Max: Fury Road

(2015)

Mad Max: Drumul furiei

Kalrak pe 31 Octombrie 2009 09:03
ce motiv as mai avea sa ma duc daca il pun pe tom hardy cam mad max :|
JohnnyAddams pe 12 octombrie 2010 11:49
Tu nici nu stii macar cine este Tom Hardy, vorbesti sa te aflii in treaba. Daca nu este in lista ta de 10 actori cunoscuti nu inseamna ca nu e bun, dimpotriva, este un actor foarte bun, a dovedit-o in Inception si in multe alte productii.
Theodor2011 pe 29 februarie 2016 20:05
Karlak, stai linistit ca nu esti singurul de care s-a luat JohnnyAddams. M-am saturat de asemenea oameni care n-au invatat sa respecte si parerile altora. Nu este obligatoriu (nici nu trebuie) sa avem toti aceleas preferinte cinematografice (actori, regizori, scenaristi etc). Eu personal l-am admirat pe Tom Hardy pt prestatiile bune din filme ca: Warrior, The Dark Knight Rises, Lawless si The Revenant. Un bun actor de roluri negative insa cu toate astea mi se pare un actor supra apreciat in raport cu realul sau talent actoricesc.
Jason Statham pe 01 Noiembrie 2009 10:31
mda:|
asa cum a zis si cel de jos....ce rost are cand pune pe panarama asta de actor...:|
JohnnyAddams pe 12 octombrie 2010 11:48
Tom Hardy este panarama de actor? Uita-te la Tom si Jerry ca astea nu sunt de tine.
Pantaleon pe 28 iunie 2015 15:59
Fraților, am citi comentariile voastre și văd că părerile sunt împărțite. Hai să v-o spun și eu pe a mea: nu judecați actorul Tom Hardy după acest rol, ce naiba ! E un rol atât de ușor, încât putea fi dat lejer altuia, care poate îl juca mai bine. Actorul se judecă după rolurile grele, nu după căcănăreli în care are zece replici. Cât depre cei care îl voiau pe Gibson în rolul principal, nu-i condamn. Poate că ar fi reușit să facă față. Imaginați-vă un Rambo fără Stallone sau Terminator fără Arnold. De fapt, ați văzut Terminator Salvation fără Arnold. Ei, și ? Parcă nu miroase a Terminator, nu ? Oricât s-ar screme bietul Bale să-l facă uitat. Dar Mad Max 4 e un film acceptabil, cu multă acțiune și puține dialoguri. Aș zice chiar prea multă acțiune, exagerat de multă. Iar când mănânci prea mult din ceva, riști să vomiți. Așa e și cu Mad Max.
IchiroHideaki pe 13 Iunie 2010 21:28
Mad Max nu este Mad Max fara Mel Gibson...mai bine sa nu-l mai faca, daca il face cu actorul acesta...
So.aLone pe 22 aprilie 2013 18:49
Nu ai vrea sa joace mos Mel Gibson in film,sa faca tumbe la 60 de ani,lol,nu vrei sa-l vezi,nu te uita.
Pantaleon pe 28 iunie 2015 15:48
andreyuzzu , mijloacele tehnologice cu care s-a făcut acest Mad Max sunt cu totul altele, să nu uităm asta, dar, la vremea respectivă, seria cu Gibson a reprezentat ceva impresionant. Și încă reprezintă, după atâția ani.
tibijuve pe 01 Iulie 2010 11:05
Alt film bun care o sa fie stricat de o continuare nepotrivita. Deja nu mai e Mad Max fara Mel Gibson.
SANDA45 pe 6 martie 2013 16:06
corect.
alexandra.t. pe 4 iunie 2015 18:15
Ideea era ca nu mai exista ocean pe Pamant, dar nu toata lumea intelege un film bun! S-a rescris legea si asa au vrut ei, sa aiba muzica in timp ce se omorau, doar erau condusi de o creatura nebuna! Asta-i un fel de viitor indepartat, o sa ajungem mai rau daca mai continuam asa. Un film extraordinar, dupa parerea mea.
Bârfitoarea.ro pe 27 Iulie 2010 21:57
Charlize Theron se-ascunde dupa portofel
Scumpa la vedere in ultimele saptamani, actrita de origine sud-africana Charlize Theron (34 de ani) a iesit la cumparaturi ieri dupa-amiaza, la Los Angeles. Mai exact, vedeta a colindat cateva magazine din West Hollywood, oprindu-se intr-un final la boutiqul Marc Jacobs, de unde n-a plecat cu mana goala. Desi s-a camuflat cu o sapca pe [...] citeşte
psihologu pe 15 August 2010 08:49
?????!!!!!
hai sa nu mai vorbim pana nu il vedem....inainte sa apara terminator - salvarea toata lumea spune ca nu o sa fie bun fara Arnold dar dupa cum s-a vazut Christian Bale a facut o treaba buna.....
Paraiah pe 4 septembrie 2012 10:31
aaaaaaaaa nope.
ancutza200 pe 4 august 2013 15:28
dreptate ai:)
cocobeso pe 16 August 2010 03:39
fara Mel Gibson filmul asta parca e degeaba pentru ca el a fost de la inceput in Mad Max si ar trebui sa se termine tot cu el ... si nu numai Gibson este un actor fantastic de bun
Infinity pe 16 februarie 2013 00:55
Si seria de filme cu James Bond a inceput cu un actor, si in prezent, Daniel Craig a facut cea mai buna treaba. A readus la viata franciza. Tom Hardy o sa continue ce a inceput Mel Gibson. Hardy, este unul dintre cei mai buni actori tineri ai momentului. :)
bogdz pe 22 iunie 2015 18:21
Eu zic sa gasim o solutie sa-l intinerim pe Mel.
andreiRF pe 06 Octombrie 2010 13:21
eu zic ca merita sa fie vazut inainte de a fi criticat .... cine stie :))
JohnnyAddams pe 29 Octombrie 2010 23:48
Tom Hardy nu va juca!
Tom Hardy este un actor talentat, insa NU VA FI in acest film, este doar un zvon.
Sile007 pe 17 Decembrie 2010 15:18
filmul asta fara Mel Gibson nu mai are nici un farmec :(
CoGo-le_PoPo pe 20 Decembrie 2010 18:50
Mad Max: Fury Road < or = 2010
Mad Max: Fury Road < or = 2010 "All go! Not slow." (need for speed U-nderground).
M-Joy pe 31 Decembrie 2010 00:23
O sa fie Tom Hardy in rolu' principal pana la urma! Este actor bun! Chiar daca e mai putin cunoscut! Dupa cum a jucat in Inception, nu trebuie subestimat! Si in Black Hawk Down a jucat bine sau Bronson! ;) Eu de abia astept filmu', chiar daca nu va fi Mel Gibson! O sa faca si Tom treaba buna! ;)
Bart_Simpson pe 05 Aprilie 2011 23:49
Pentru rolul asta Tom Hardy e un actor de 2 bani! Hai, JohnnyAddams, loveste-ma la lingurica...
White1 pe 20 aprilie 2011 01:14
Ce atitudine idioata.De unde stii ca e de doi bani daca nu ai vazut filmul?E greu sa fii sclavul parerilor preconcepute,nu?
White1 pe 26 iunie 2015 23:12
Tu zici ca "pentru rolul asta Tom Hardy e un actor de 2 bani" pentru ca apoi sa continui cu "in rolul asta nu stiu cum, PENTRU CA NU L-AM VAZUT si mai vobesti despre subtilitate si nivel de inteligenta. Flawless Logic.
MsTasty pe 20 Aprilie 2011 01:08
Bai fratilor ce aveti mai cu saracul Tom?! omul nu face altceva decat sa isi vada de treaba, ce era sa faca acum sa nu accepte rolul k nu e Mel Gibson...c'mon fiti seriosi Tom Hardy este un actor super, am vazut destule filme cu el ca sa imi pot da cu parerea despre talentul lui actoricesc, este minunat! Nu va mai dati cu parera pana nu vedeti filmul...!
Chelbos pe 29 decembrie 2011 20:54
ai perfecta drepta. mad max nu o sa mai fie la fel fara mel gibson, dar trebuie sa avem rabdare sa vedem ce-o iesi cu actorul asta si dupa sa ne dam cu parerea
Pantaleon pe 28 iunie 2015 15:52
Rolul lui Mad Max nu este unul greu, complex, cum am spus și mai sus. Nu presupune mari scremeri actoricești. Așa că nimeni nu-i va ridica statuie lui Hardy, asta e cert. În plus, are atâtea replici în film cât să le numeri pe degete. Mă rog, așa presupune rolul, doar nu vrem un Max vorbăreț și pus pe șotii. Dar nu vă mai certați degeaba. Acest rol putea fi făcut cu mare ușurință de către sute de actori, mare merit n-are Tom Hardy, decât că aduce pe undeva (din profil ) cu Gibson. Dacă este sau nu un actor bun acest Tom Hardy, se va vedea pe viitor. Rolul din acest film n-are absolut nicio relevanță.
CosminHorrorMaster pe 01 Noiembrie 2011 16:21
Era de asteptat sa nu fie cu Mel Gibson. Nu stim daca este un remake sau sequel. SI ce are lumea cu Tom Hardy? SI ce daca il joaca pe Mad Max? E un actor foarte bun.
Qube86 pe 01 Decembrie 2011 22:27
Sper sa iasa ceva bun...Tom Hardy e un actor bun dar nu stiu in ce masura se va potrivi cu personajul facut celebru de Mel Gibson...In fine, l-am vazut in cateva roluri si am incredere in el ca o sa isi potriveasca singur rolul astfel incat sa iasa ceva demn de partea a 4-a...Pentru cei care prefera sa critice inainte de a vedea filmul am urmatorul sfat: asteptati,vedeti si apoi spuneti ce vreti voi! Amintiti-va ca si despre Daniel Craig s-au spus verzi si uscate atunci cand a preluat rolul lui James Bond...Totul s-a oprit atunci cand a aparut filmul si toti care il criticasera au inceput sa-l laude de l-au albit...Sa vedem ce o sa iasa si apoi ''bring on the critiques''...
NightHunter pe 7 ianuarie 2012 01:36
Sincer nu mai conteaza ce acotor e sau dac filmu o sa fie bun pentru ca una la mana ultima data cand lam vazut pe max era invarsta si acuma in 5 e tot la fel sau mai tanar nare sens oricum filmu o sal vad cand o aparea dar totusi no sa aiba sens
Qube86 pe 7 ianuarie 2012 12:16
Sunt sigur ca se vor gandi la ceva asa incat sa nu cada in penibil...Cel putin eu asa sper...
roshkitza pe 01 Ianuarie 2012 12:38
abia astept sa il vad ... dar totusi nu cred ca imi va placea atat de mult dak nu e cu Mel Gibson ! Cat despre Tom Hardy nu pot spune ca nu imi place ... este bun dar park tot mai bine era daca Mel Gibson juca rolul ...
k-rissa pe 02 Ianuarie 2012 02:38
mad max fara mel gibson?:))))ca terminator fara schwarzenegger:))
Shadow_Master pe 31 mai 2015 17:54
In Terminator Salvation Arnold apare cam 2 minute.
GymiMan32 pe 13 Februarie 2012 20:20
CineMan
Tom Hardy e un actor super,ce se pare ca ne va uimi din ce in ce mai mult,in filme tot mai bune.Nu stiu daca Mel Gibson ar mai fi facut fata si ar mai fi fost potrivit rolului,E normal ca cei vechi sa fie inlocuiti de altii noi si mai tineri.Oricum eu ma bucur ca s-au gandit la o continuare.
cmona pe 04 Mai 2012 23:27
nici nu au vazut filmul si unii se cearta daca Tom Hardy e sau nu bun in rol.
anseek pe 12 Iunie 2012 14:29
asa arata sinopsisurile acum? ce porcarie, din moment ce nu stiu actiunea ce se desfasoara in film, atunci sa nu puna sinopsis; daca am vazut filmele precedente, sa ne asteptam la ,,explozii de proportii, curse, lupte brutale"-doar nu o sa ne arate un fir de iarba cum creste...doamne...la asta ne asteptam daca am vazut filmul, iar daca nu l'am vazut? ce pot sa inteleg din film daca nu am vazut nici un precedent de exemplu? lupte si masini pot sa zic si eu ca o sa fie, inca plusez: sunt sigur ca o sa apara si oameni,strazi, cerul, poate si blocuri sau case... thank you captain obvious
Annonymous pe 31 Iulie 2012 16:53
...
mi se pare foarte potrivita alegerea lui tom hardy, este unul din cei mai buni actori din generatia lui. foarte talentat...cei care nu il stiu ar putea incepe prin a viziona bronson ;)
azalea pe 11 August 2012 21:26
....
Eram mica atunci cand am vazut trilogia Mad Max( si nu pot sa uit celebra melodie - We don't need another hero :P). mi-a placut de Hardy in The Dark Knight Rises si zilele astea am vazut si wuthering heights. Astept filmul si apoi imi dau cu parerea. Apropo stie cineva cand va avea loc premierea?
PaulD pe 06 Decembrie 2012 21:02
Cei care il critica pe Tom Hardy ori nu stiu cine este , ori nu au vazut bronson sau stuart sau alte filme unde joaca incredibil , ori nu au nicio treaba cu actoria .
So.aLone pe 22 aprilie 2013 18:50
Ai perfecta dreptate Paul,am vz vreo 6-7 filme cu el,implicit Bronson,si am fost extrem de surprins de prestatiile lui !
lavinia_loredana_sirbulescu pe 5 ianuarie 2016 20:30
Versatilul Hardy nu se dezice nici in The Revenant.
Infinity pe 16 Februarie 2013 00:49
Mad Max - Fury Road (2015)
Uita-ti-va la The Dark Knight Rises si urmariti cum joaca Tom Hardy in rolul lui Bane. Pe mine m-a impresionat la maxim prestatia pe care a avut-o. Inca nu a ajuns la nivelu' lu' Mel Gibson, insa a avut parte de roluri pe care le-a interpretat foarte bine: Black Hawk Down, Bronson, Inception, Warrior, Lawless etc. Este un actor de top, cu mult talent si trebuie luat mai in serios. Mai intai sa vedem filmu' si apoi sa ne dam cu parerea.
ancutza200 pe 04 August 2013 15:32
ce draqu il ridicati atat in slavi pe mel gibson?i-a trecut vreamea ce vreti sa il vedeti acuma iarasi care ar mai fi farmecul? trebuie sa faca si ei un remake si daca pana mea e un remakeinseamna ca are alti actori mai oameni buni ! si Doamne Fereste nu il critic pe Mel Gibson :)) am vazut seria mad max si o fost geniala dar haideti ,lasati-o balta ! i-a trecut randu ! si nu mai criticati voi pe Tom Hardy , ca nu stiti nimik..Sa apara drq filmul si apoi criticati ce vrea inima voastra!
andrei n. pe 12 Mai 2015 21:17
Sunteti carcotasi
A primit nota 9.2 pe Ign.
Eu o sa ma duc sa il vad luni si o sa imi spun parerea.
Imi place Tom Hardy si mi-au placut majoritatea filmelor lui.

VIBERS pe 13 mai 2015 21:28
Am vazut ca a primit o nota foarte mare, dar sunt curios cate voturi a avut pana acum.A aparut in mai multe tari?
andrei n. pe 17 mai 2015 15:58
L-am vazut acum 2 ore si mi s-a parut foarte bun. Este exact ceea ce ast
SDAO pe 13 Mai 2015 17:29
de ce numa 6.8 nota la un film de 9.2 ?
e un film bun mai oameni buni, al doilea dupa shawshank red. dupa parerea mea.... Nu joaca Mel Gibson da sincer m-am saturat de mosi nu vreau sa vad fosile in film de actiune, la expandables mi s-a silit de shartzeneger care abia se misca la 65 de ani a lui.... :I e film de actiune bun si ne uitam pt setea de adrenalina, efecte speciale, actori care joaca bine... atat...
CalinFR pe 15 Mai 2015 20:48
Multe voturi date la impresii inainte de premiera
Ce m-am speriat. Credeam ca romanii nostri nu apreciaza capodoperele. Din fericire insa comentarile cu putine stele s-au referit la pareri subiective inainte de release de genul: "daca nu e mad max cu mel gibson sa nu-l mai faca" si "inca un sequel nereusit". Nostalgicii va rog afara, mergeti la Terminatorul ca vine in curand iar noua generatie va spune ca cine e mosul cu expresia "I'll be back" din film si de ce l-au bagat si pe el? Ei bine a stiut Miller de ce a asteptat 15 ani sa il aduca din nou pe Max. Nu e nostalgie, nu e sequel sau o continuare a povestii samd. E ceea ce trebuie sa fie, e aur curat! Un film excelent in opoinia mea. Umpleti cinematografele IMAX si 3D prieteni. Nu am nici un repros. Two thumbs up!
VIBERS pe 15 mai 2015 23:16
La noi este problema asta tot timpul.Daca este un remake gata din start trebuie sa fie prost, oamenii nici macar nu se mai uita la film iar daca se uita spun ca este un film de nota 1 care nu se compara cu primul.Suntem o natie de nostalgici, tot ce apare nou este naspa si intotdeauna ce este de acum 20,30 de ani sunt numai capodopere.
takk_33 pe 16 Mai 2015 00:02
Cel Mai Metal film al tuturor timourilor
V8-uri se alearga printr-o furtuna colosala intre timp ce un tip legat de capota uneia din masini fasie o chitara ce arunca flacari, daca tu ai vazut ceva mai metal de atat, stai sa vezi si restu filmului.
Fury Road nu e doar actiune, masini si explozi totus; e un film ca blocbusterurile anilor 80. Un crowd pleaser foarte complex. Parca vezi o lume de pe o planeta, cu proria mitologie. Sunt atatea culturi diferite espuse in filmul acesta: a v8-ului, a desert bikiului, a apei. Desi personajele au foarte putin loc intr-un film incredibil de alert ca acesta, in cele doar 2 cuvinte pe care le zic fiecare, se aude o filozofie prorie sau, comuna tribului lor. War Boys in latina lor pocita tanjesc dupa Valhalla pe cand Valkyrie si ai ei intampina moarte in tacere, apucand ultima suflare a celor plecati.
Vazand Fury Road m-am simtit cum a fost probabli pentru oamenii care au vazut… citeşte

g3orge13 pe 2 iulie 2015 01:18
ok
pablo_sorin pe 16 Mai 2015 09:37
Foarte bun filmul , merita văzut , nu o sa rămâneți dezamăgiți . Recomand .
ChaosAge pe 16 Mai 2015 13:57
NEBUNIE DE FILM
Deci astept acest film de cand a aparut traillerul pe Internet ... acuma sincer bate orice film de anul asta ca actiune .... este o nebunie de film care te tine lipit de scaun si cu gura cascata .... Va recomand acest film ... merita toti baniii ...
PS : Desteptilor care il criticati pe Tom Hardy sa stiti ca este perfect pentru rolul lui MAX !!!

andreyb22 pe 16 mai 2015 17:07
Exact acelasi titlu mi-a trecut prin cap dupa vizionare.."nebunie de film" ! :D
claudiu7boss pe 17 Mai 2015 00:51
Immortan Joe, un fel de Ceausescu
Efecte peste efecte, actiune non-stop. La asta se poate rezuma noul film al lui George Miller. Cu siguranta cel mai bun film de acest gen al anului, poate chiar cel mai bun din ultimii ani. Dupa mine este comparabil cu Terminator 2: Judgement Day.

Hai sa revenim la poveste. Vi s-a parut slaba? Sa stiti ca desi nu s-a pus prea mult accent pe poveste, atat cat s-a pus a fost suficient pentru a crea una dintre cele mai surprinzatoare povesti din istoria filmelor. De ce? Pentru ca nu prea exista "bad guys". Sa privim filmul din alt punct de vedere.
Intr-o lume apocaliptica in care benzina si apa sunt pe terminate, Immortan Joe a reusit sa construiasca si sa organizeze una dintre cele mai vibrante si vii locuri de pe pamant. Pamant plin de nisip, canioane si mlastini poluate. A facut un sistem de pompare a apei, a creat o gradina vie, etc. Desi le dadea oamenilor sai foarte… citeşte

petremihai pe 17 mai 2015 15:44
Aproape de acord, doar ca Joe nu isi iubea nevestele, pentru el erau doar niste reproducatoare si atat, niste sclave incuiate intr-un seif, tinute doar pentru a-i turna plozi in speranta ca la un moment dat, una din odraselele lui va fi sanatos, fara vreo diformitate.
alextarau pe 17 Mai 2015 13:54
My name is Max. My world is fire. And blood.
Este incredibil cum un citat atat de simplu poate sa capteze atat de bine toata nebunia concentrata intr-un film.
Desi consider ca primele 3 filme din aceasta serie sunt la fel de aride si saracacioase ca si cadrul lor apocaliptic, Fury Road este o lovitura puternica. Foarte puternica.

Despre ce este vorba? Este o poveste apocaliptica, setata in cele mai singuratice zone ale planetei, intr-un desert rigid unde umanitatea este distrusa, si aproape toata lumea a innebunit in timpul luptei pentru necesitatile vietii. In aceasta lume exista doi rebeli pe fuga care par in stare sa restabileasca ordinea. Este Max, un om al actiunii care vorbeste doar cand este necesar, care cauta pacea interioara in urma pierderii familiei ca si cauze ale haosului. Mai este si Furiosa, si ea o femeie a actiunii, care crede ca drumul ei catre supravietuire poate fi atins daca reuseste sa… citeşte

porojanes pe 17 Mai 2015 23:32
Pur si simplu expoziv.
Am vazut astazi filmul si pot sa spun doar atata FABULOS.
E mai spectaculos decat Fast and Furious 7 si The Avengers: Age of Ultron la un loc.
Nu vreau sa dau detalii dar FABULOS.

VIBERS pe 18 mai 2015 01:24
Intradevar este mai spectaculos dar nu mai bun, parca ii lipseste ceva si daca nu ma insel este vorba de actori, Tom Hardy si Charlize Teron joaca foarte bine dar cam atat, restul actorilor sunt mai mult de umplutura fata de Avengers si F&F in care actorii sunt mult mai multi si sunt mai carismatici.
MaDyTzZa pe 18 Mai 2015 01:59
Acest film este genial din toate punctele mele de vedere: actiune, suspans la maxim, efecte speciale, recuzita, povestea ..
N-am mai vazut un film asa bogatat in actiune de mult timp ..
Suspansul este pana in ultima scena a filmului.. Bravo!

nosound871 pe 18 Mai 2015 18:53
Era si timpul
Se pare ca le-am inchis gura celor care spuneau "Filmul va fii un esec din cauza lui Tom Hardy"...Multa lume spune ca e cel mai bun film de actiune a deceniului..si cei care au dat nota 1 fara sa vada filmul ar trebui sa li se stearga contul:)
GAMBITT pe 19 Mai 2015 00:24
TOM HARDY=MEL GIBSON
E un film care are actiune al foc continuu si TOM HARDY e demn sa continui aventurile temerarului MAX,care merge pe drumul lui,mai ales ca e si replcca din film .Merita vazut e un deliciu de actiune SI CIREASA DE PE TORT ESTE FURIOSA,jucata impecabil de CHARLIZE THERON care va avea un film cu aventurile ei. TOM HARDY SE POTRIVESTE IN ROL PERFECT.
Gabytzzzu pe 19 Mai 2015 15:31
Momente bune, dar atat!!
Ieri am fost sa vad Mad Max, un film de la care aveam asteptari , avand in vedere ca am citit cateva commenturi ca "cel mai asteptat film de actiune din 2015". Sincer ma asteptam ca 90% din film sa stau cu gura cascata , dar m-am inselat. Suspansul este 0, povestea este la pamant, iar modul in care sunt filmate scenele de actiune lasa de dorit. Exista si momente bune cum ar fi efectele, calitatea vizuala, jocul actoricesc bunicel, dar dupa cum spune si titlul, ATAT!. Dezamagitor efectiv!
Pantaleon pe 28 iunie 2015 16:03
Jocul actoricesc e la minusuri, dar nu din vina actorilor. Rolurile sunt prea ușoare pentru a le pune în evidență talentul. Care există, asta e cert, dar în niciun caz nu se manifestă aici.
jacknicholson pe 8 martie 2016 17:43
Am spus ca nominalizarile la Oscar sunt tinute strict sub deciziile mafiei evreiesti din cinematografia Hollyood-ului. Filmele ieftine sunt propulsate in detrimentul celor bune. Oscarul a devenit un fel de Eurovizion...pacat!
victor_neo75 pe 21 Mai 2015 02:53
Cel mai bun film de actiune racing cascadorii spectaculoase din istoria cinematografiei !!!
E pacat ca Mad Max: Fury Road a incasat la noi de aproape 4 ori mai putin decat Furious 7 (recordmenul actual din Romania la incasari in primul weekend - Furious 7 cu 196.210 bilete vandute vs. Mad Max: Fury Road (cu "doar" 50.226 de bilete vandute).

Mad Max: Fury Road merita vazut urgent la cinematograf, e un clasic si inevitabil se va vorbi de Oscar pt cascadoriile incredibile la anul si nu numai pt efectele speciale. Recunosc ca povestea este simpla (chiar vreau sa amintesc ca Furiosa (Charlize Theron) are mai multa prezenta pe ecran decat Max (Tom Hardy)), dar cascadoriile uluitoare, plus coloana sonora asurzitoare si imaginea rosiatica a desertului namibian sunt memorabile, n-am mai simtit asemenea tensiune de la Terminator 2: Judgment Day (1991), The Dark Knight (2008), The Matrix Reloaded (2003) si ceva, ceva din montajul alert din Requiem for a Dream (2000). Desi Tom… citeşte

Ioan_Brandus pe 14 octombrie 2019 01:09
Cuvântul 'convergență' e folosit eronat. Clasic? Nici pe departe. A nu se confunda cascadoriile cu efectele speciale. Matrix e o poveste care nu e chiar poveste. Fan Terminator.
berciuvic pe 21 Mai 2015 20:20
Orice actor ar fi jucat ar fi fost eclipsat de actiunea in sine, cel mai tare film de actiune intrece de departe cele 3 parti anterioare si cu MG si fara el filmul intrece orice astepari.
Crysumoner pe 20 martie 2016 15:50
da foarte bine spus
Octaz pe 21 Mai 2015 23:29
Adevarul e ca un film ca acesta, rar mi'a fost dat sa vad, o regie absolut impecabila si o desfasurare de actiune atat de bine pusa la punct in absolut orice amanunt! Dupa ce vezi "Mad Max" cu siguranta vei mai ramane foarte "mad" pentru ca s'a terminat ! Coloana sonora a fost de laudat , o combinatie de muzica care iti ridica parul pe maini, peisajele de asemenea au fost absolut impresionante. Daca ai de gand sa traiesti un film la intensitate maxima, recomand acest film in format IMAX, este o experienta deosebita. Regret ca nu l'am urmarit in format 4D, sunt sigur ca te ar fi zdruncinat bine. P.S.: Sa nu uitam de actori, felicitari! Tom Hardy, future best-actor!
Crysumoner pe 21 martie 2016 12:27
WITNESSSSS!
Ioan_Brandus pe 14 octombrie 2019 00:55
Hey, V, Ce regie ? Tom Hardy nu are rol și CT... OK, are și îl face..., dar... nu se putea ceva mai bun, mai original, mai 'Putin' plictisitor ? Coloana sonoră nu se compară cu altele mai 'dezvoltate'. Nu cârcotez, dar se putea mai bine, mai nou, mai... deosebit...
Flo78787 pe 21 Mai 2015 23:50
Super tare ,am rămas surprins plăcut de acțiunea filmului ,de decor ,efecte speciale sincer nu stiu daca pe an se fac zece filme care sa se ridice la nivelul acestuia
teddy27 pe 22 Mai 2015 09:39
FOARTE BUN
L-am vazut in IMAX desi imi doream sa il vad in 4D-ul de la Mega Mall :). Oricum filmul e foarte bun, 80% din timp e actiune, nu ai cum sa te plictisesti, efectele si realizarea sunt foarte bune. I-am dat doar 9 pentru ca povestea e destul de clasica dar frumoasa ca desfasurare.
MinionuS pe 24 Mai 2015 20:43
Un film excelent!
Multa actiune, efecte foarte faine si o poveste buna.
Acest film trebuie vazut obligatoriu!

xerses pe 25 Mai 2015 14:49
Mi s-a parut un film dus la extrem in ceea ce priveste scenele de confruntare...
claudiu-daniel-lugoj pe 25 Mai 2015 18:02
Un film foarte reusit.Mie unul mi-a placut mult acest film,mai ales vazut in 3D e foarte fain.Actiune 100%,multe explozii un film bun de urmarit.
vasilache_adrian pe 25 Mai 2015 22:08
Mad Max
foarte palpitant filmu , merita vaut la cinema in 3D . il recomand
Fryn pe 26 Mai 2015 13:03
Nu a fost rau deloc!!!
Desi ma asteptam la o porcarie, filmul nu a fost rau deloc!!!! Iar Tom Hardy pana la urma si-a facut rolul si chiar bine spun eu, facandu-l uitat pe Meg Gipson. Nu stiu cum ar fi fost cu Vin Diesel. Scenele de urmarire desi exagerate, au fost extrem de antrenante! Filmul nu s-a incadrat intr-un postapocaliptic modern, ci intr-unul clasic, asa cum vedeam pe video in urma cu 25 de ani. Un minus, Max trebuia sa fie personajul principal, totusi parca Furiosa (Charlize Theron) ia luat locul.
lazar_samuel pe 26 Mai 2015 23:43
Genial
Actorie perfecta, cadre perfecte, o poveste bine inchegata, un film cu o actiune ce ridica stafeta filmelor de actiune.