Păreri Love & Death

(2023)

Dragoste și moarte

xerses pe 03 Mai 2023 17:31
Dupa primele episoade, chiar imi place cum este realizat serialul caci capteaza prin jocul actorilor, prin scenariu, prin regie, prin muzica.
blacksea_rider pe 13 Aprilie 2023 23:49
Serialul se bazează pe o povestea adevărată.În Wylie, Texas, în 1980, o gospodina din suburbii, Candy Montgomery, este acuzată că și-a ucis vecina Betty Gore, după ce a avut o aventură cu soțul lui Gore, Allan.
mladitza pe 18 mai 2023 10:14
Citind descrierea dumneavoastră, am realizat că am vizionat o altă ecranizare a acestei povești, miniseria „Candy” (2022).
mladitza pe 19 mai 2023 15:29
Da... Înțeleg că le-ați văzut pe ambele. Care dintre cele două ecranizări vi s-a părut mai reușită?
mitza2003ro pe 07 Iulie 2023 02:00
Anul trecut a fost făcută o miniserie pe același subiect în care Jessica Biel este la fel de expresivă ca și Lizzie Olsan dar cu un plus de comedie pentru "Love & death".
andrei_oarga pe 11 Iunie 2023 20:12
Foarte bine realizat serialul,decorurile si muzica excelent alese te trimit cu succes inapoi in acea perioada,cazul adevărat este unul socant si cu un deznodământ revoltător(din care ar trebui luate lecții de umanitate ceea ce a lipsit cu desăvârșire in acea comunitate) iar Elizabeth Olsen a jucat excelent,foarte bine pentru ea ca joaca si in alte filme decât cele Marvel(spre deosebire de anumiți actori care se limitează la rolurile acelea),nici ceilalti actori n-au fost mai prejos,merita vazut cu siguranță.
lavara_laiarna pe 05 Mai 2023 19:01
Din viața reală, tehnici de supraviețuire . . emoțională.