Păreri L'Art du Crime

(2017)

Arta crimei

Vegetarian pe 16 Mai 2023 15:29
L'art du crime ( sezon3 )
Episod 1 Un fantôme à l'opéra
Episodul 1: Fantoma de la operă

La Opera Garnier, este găsit trupul neînsuflețit al unui elev-dansator, cu un poem al pictorului Edgar Degas îndesat în gură. Cineva vrea ca fantoma tabloului „Mica dansatoare de 14 ani”, operă emblematică artistului, a cărui reproducere se află în școală, să bântuie locul și să atace dansatorii.

Regia: Elsa Bennett, Hippolyte Dard (sezonul 3, Franţa, 2019)
Scenariul: Angèle Herry-Leclerc, Pierre-Yves Mora, Hélène Duchâteau, Julie-Anna Grignon, Christophe Joaquin
Distribuţia: Nicolas Gob (Antoine Verlay), Éléonore Bernheim (Florence Chassagne), Dounia Coesens (Juliette Mariton), Agustin Galiana (Esteban Cortes), Bruno Debrandt (Edgar Degas), Amaury de Crayencour (Aurélien Dufour), Philippe Duclos (Pierre Chassagne),… citeşte

Vegetarian pe 16 mai 2023 15:35
Sã nu râzi de cineva , sã nu plângi pe cineva , sa nu detesti pe cineva , sã nu admiri pe cineva , ci sã întelegi . Ne definim in functie de deciziile luate . Viata este suma alegerilor noastre . Majoritatea oamenilor gasesc placere in munca lor , in familie si in speranta ca generatiile urmatoare vor intelege mai mult .