Păreri John Wick: Chapter 4

(2023)

John Wick: Capitolul 4

user-6345c4e36689c pe 23 Martie 2023 17:24
Cel mai prost John Wick ever..........Plictisitor, superficial , iti venea dupa 40 min sa pleci! Extrem de mare dezamagirea
adyp67 pe 24 martie 2023 17:55
Da. Asa e. E dezamagitor. Prea lung si plictisitor. Pacat. Primele trei au avut ceva de spus. Asa cum am mai zis, generatiile de regizori si scenaristi din ultimii 20-30 de ani sunt vai si amar de ei. Actorii adevarati vor disparea in scurt timp si vor fi inlocuiti cu desene animate. Generatia lui Robert de Niro si Al Pacino v-a fi ultima formata din actori adevarati, in carne si oase.
Dragos.87 pe 11 iunie 2023 20:04
E ușor prietenaș să aduci acuze fără argumente, dislike!
preda_diana pe 24 Martie 2023 15:44
Un pic exagerat. O fi John, Baba Yaga, dar parca nici asa. Usor dezamagita. Sa speram ca a fost ultimul din serie, pentru ca orice este mult, strica. Nu stiu de ce mi-a creat impresia finalul ca ar putea avea loc o noua continuare in functie de cat de bine a fost primita la public partea IV.
user-61e99d4faf6f2 pe 04 Aprilie 2023 20:20
Prea de tot, prea ca la țară.toti cei uciși de Wick ar fi încăput într-un tir, dar îndesați bine.poate el va fi viitorul Chuck Norris care atunci când face flotări el doar împinge Pământul în sus și în jos.
bodronromica pe 26 Martie 2023 11:29
romy
Impresionant , magistral Keanu Reeves , ca de obicei .
audiosistem pe 04 Aprilie 2023 17:58
Se mai fac filme?
Inteleg conceptul de fictiune,dar toti sa fie in fundal pe etnobotanice?Sa dansezi,cand unii se omoara...nu se mai fac,taica,filme cu scenariu,cu poveste,intriga,logica,ce replici,ce joc scenic...Chad Stahelski,a comandat ceva decor,a batut palma cu actori,care i-am si vazut jucand in filme(si bine),ceva casting pentru figuratie si da-i si filmeaza.Nu e Cap America,e un nou Terminator.
panzer_abteilung pe 10 Aprilie 2023 18:34
Este mai mult un joc video decat un film. Daca sunteți fani PlayStation o sa va ungă. La primele 3 părți m-am uitat cu plăcere, la asta, inafara de locațiile deosebit alese, imagine, in rest ce sa zic: doar pentru scena cu scările din Montmartre si trebuia iesit din sală atunci pe loc...
user-5cd57bb6e222d pe 04 Aprilie 2023 22:52
Sincer ? Mi se pare cel mai prost din toată seria . Înțeleg ca e film de acțiune dar parca asta a fost prea de tot . Imi amintesc de filmele lui Sergiu Nicolaescu cu comisarul Moldovan . Fix in stilul asta a fost .
Keanu într-adevăr merita toate laudele pentru cascadoriile pe care le-a făcut la anii lui dar scenariul prost … nu mi-a plăcut , nu îl recomand .

hitman78 pe 02 Aprilie 2023 23:16
John Wick cu filmul asta ar trebui să-l facă pe John McClane(eroul din seria Die Hard) super mega invidios.Mama caf poate sa mai ducă omul asta.......și Keanu Reeves tot respectul la aproape 60 de ani așa cascadorii wow
user-641f3d6338350 pe 25 Martie 2023 20:33
Woow fără cuvinte azi la-m vazut la cinema este peste așteptări părerea mea este ca partea a patra este ceea mai tare.... ...muzica,efectele ,actorii ce sa mai zicem de locatile unde a fost filmat super nota zece sper sa mai fie o continuare sau asta este sfârșitul lui John Wick vom vedea ????
superdepeche pe 27 martie 2023 12:14
Inițial s-a vorbit de 5 filme...acum să vedem ,sper să se țină de cuvânt
Octaz pe 30 Martie 2023 10:32
In profunzimea banalitatii unui film de tipul John Wick in care personajul principal nu oboseste, nu are nicio vanataie si elimina cate 2-3 inamici pe minut ca si cand ar fi niste popice, am remarcat totusi o productie foarte bine pusa la punct mai ales in ceea ce privesc scenografia si efectele.
Ofer acestui film nota 8 pentru ca de-acum incolo cand voi auzi de John Wick 4, imi voi aminti scenele filmate in Paris, in locuri pe care si eu le-am vizitat, si care au fost puse in valoare atat de bine in aceste cadre.
Mai mult decat atat, gramul de ironie mi s-a parut ca a fost fin atins si a reusit sa faca o sala intreaga de cinema sa rada (referire evidenta la scenele de pe treptele din cartierul Montmartre).

superdepeche pe 30 martie 2023 20:08
gram de vanataie? despre ce film vb? nu ai vazut taieturile de sabie,sau gloantele vreo 2-3 in aceiasi faza de lupta sau de cate ori da cu capul de asfalt sau de pereti? mai incearca
user-639cbf1f68aec pe 24 Martie 2023 19:25
Ca de fiecare data Keanu joaca magistral! Un film de actiune din nou bine gandit, spectaculos, actori noi foarte buni. Il recomand cu mare drag, din punctul meu de vedere ca actiune si spectacol, peste seria Jame Bond cu Daniel Craig. Big up for Keanu ????
adyp67 pe 25 martie 2023 00:01
Da, magistral... Ce sa zic. Este exact ce nu pot face oamenii obisnuiti. Bine "gandit", daca intrebi inteligenta arfificiala pe nume "Ion". Ia vezi la chinezii "zburatori" sau la James Bonzii idioti.
adyp67 pe 25 martie 2023 00:11
Daca stai si te gandesti filosofic si un cacat este magistral in esenta. Insa, peste 100 de ani nimeni nu-si va aminti de "rahat".
IonPopescu1965 pe 30 Martie 2023 15:21
Film bun pentru gen. Daca iti plac filmele de actiune, intra sa-l vezi. Daca nu iti plac filmele de actiune, nu ai ce sa cauti aici. Precedentele au fost 80% actiunie, la fel este si acesta.
user-5f536b7ab1fc3 pe 25 Martie 2023 23:49
Operă, Istorie, Cartea Recordurilor, filmul acesta le va avea pe toate, deja le are pe toate, filmul este jos pălăria, jos pălăria, recomand cu căldură audienței să meargă la acest film, nu vor fi deloc dezamăgiți.
branciog pe 15 Aprilie 2023 00:41
Pierdere de vreme
Filmul este prea lung,prea exagerat,prea prost.Un Keanu obosit parca ii este sila sa deschida gura replicile sunt scurte si pentru prescolari.Ma asteptam sa fie bun dupa cum a inceput ,apoi totul se continua intr-o lalaiala plictisitoare ca sa se termine cu niste faze total exagerate si nefiresti de domeniul benzilor desenate.Pe scurt,decat acest film mai bine o comedie romaneasca.
Smrs pe 12 Aprilie 2023 01:23
Știam că filmul nu mai are cu ce să surprindă, știam că va fi ca în cazul altor serii, extrem de asemănător, cu un context și câteva personaje schimbate, știam că John Wick trebuie să triumfe și asta îl face previzibil, dar acest John Wick devinde din ce în ce mai spectaculos. Poate că s-a exagerat puțin cu violența explicită și cu împușcăturile și mai expliciteși mai dese, poate că s-a exagerat cu skill-urile lui John, dar filmul overall a fost un show de neratat. La fel și povestea și cum se găsește mereu câte ceva pentru o continuare. E ca în seria aia,Taken. Foarte bun..poate o impresie accentuată și de faptul că a fost văzut la cinema.
CrisitDumitru222 pe 06 Aprilie 2023 16:31
Bun! Usor de descris. 2h jumate de actiune. Probabil cel mai legat din serie.
burghezu pe 28 Martie 2023 19:11
cel mai bun film ever de actiune , scenariu super ,cascadorii idem, keanu magistral..
savudragos pe 27 Martie 2023 06:57
Actorii sunt foarte buni. Scenografia si imaginea la fel. Coloana sonora slaba. Povestea egala cu foarte putin ca de obicei. Prea multe gloante si prea lung. Daca nu ati mai vazut niciodata JW mai bine incepeti cu JW 1 si apoi platiti la cinema.
mihnea_aspru95 pe 28 martie 2023 18:52
De acord, ca să mergi la cinema să-l vezi p'ăsta trebuie să te familiarizezi cu restu, că altfel te vei plictisi într-un hal fără de hal. Și mai pun de la mine, neapărat de văzut partea a III-a: Parabellum , care, în continuare rămâne cea mai bună din serie.
superdepeche pe 30 martie 2023 20:12
coloana sonora/ asta te intereseaza la un film? du-te si cumpara cd-ul , de ce sa te uiti la film?Prea multe gloante?Prea lung? la ce film te-ai uitat? Sa nu uitam ca filmele 'la fel de lungi' genul Avatar.League Justice, Babylon...nu au sau avut nimic de spus, niste desene animate si atat,copy paste !
xerses pe 15 Aprilie 2023 15:12
Spectaculos... merita din plin fiecare minut din film de vizionare!
superdepeche pe 27 Martie 2023 12:12
aproape o capodoperă
Filmul este genial, acțiune dusă la un alt nivel din nou .
Abia aștept și partea a 5-a...sper că se vor ține de cuvânt.
Îmi pare rău pentru cei care nu au înțeles esența acestei serii, sunt încă la cinema ceea ce le place, filme din seria 5gand,pup-o mă nu știu cum vtm , din astea de primă clasă.Sunteți liberi să alegeți ce doriți.

NicushorR. pe 24 Martie 2024 16:13
Am rezistat 42 de minute și 19 secunde. L-am oprit apoi. Filmul este, clar, o mizerie cinematografică. Nu are nicio legătură cu realitatea. Nici pentru o clipă. Ferească Ăl de sus, ce pierdere de timp.
Nu înțeleg cum un om și un actor special precum Keanu Reeves a acceptat să joace în prostia asta de film.

user-655a724c075e8 pe 19 Noiembrie 2023 22:43
O pierdere de timp, consum de energie electrică, risipă de neuroni, porcărie mai mare, idioțenie de film, îmi fac autocritica, câți schizofrenici ca mine au putut să stea să vizioneze acest eșec cinematografic??
user-62f9534390c84 pe 19 Noiembrie 2023 13:01
Le am văzut pe toate iar ptr 4 am fost in ziua lansării la cinematograf.Este un super film plin că toate celelalte ,de acțiune.Iar ptr cei ce își doresc acțiune și suspans ,vi-l recomand :)
Că mai apare cate un căcat că Mișu 2103 care sunt născuți ptr a face filme ,sau a fi mari cinefili ,trecem peste .I-o dăm unguriță ????????

user-64f752ec933f3 pe 07 Septembrie 2023 11:29
Filmul este o capodopera cinematografica asa ca Mihai2103 sa te fut in gura de muist ce esti ca habar na-i de arte martiale...................
user-64d8aee06b743 pe 13 August 2023 14:36
Acest film este direct destinat exclusiv oamenilor culti.
Mihai2103 pe 20 Iulie 2023 23:36
Doamne fereste! Pana si Bobita din Las Fierbinti, manuieste mai bine nunceakul ala! Absolut penibil si de neinteles, atacul la nivelul de inteligenta minimala a telespectatorului! Puteau s-o rezolve simplu si sa ne previna ca este un film stiintifico-fantastic! Si atunci, poate mai treceam cu vederea! Dar asa, din pacate, pentru mai mult de... nici jumatate de film, n-am avut stomac!
Sheev12 pe 17 Iulie 2023 08:22
Vremea cascadorilor
Un film despre cascadori cu o pojghita subțire, aproape de invizibilă de scenografie. Aproape că este greu să-l numești film.
crismunt pe 16 Iulie 2023 20:48
O mare porcărie! Dezamăgitor! Multă acțiune, dar cu scene ilogice la greu, imposibil de inteles de unde au avut atâta vopsea roșie...Costumele anti-glont au impins scenariul mai mult spre SF. Iar orbul...delicios. Cum reușește el să se lupte fără nicio problemă...nici ăia care văd noaptea nu reușesc așa ceva. Mai lipseau si 2-3 chinezi zburători și era gama completă.

L.E. Poate cumpără și poliția niste costume d-astea in loc de vestele alea anti-injunghiere

Dragos.87 pe 11 Iunie 2023 20:02
Mi-a plăcut foarte mult, deși are multă acțiune și bătăi care îți încântă privirea. Este într-adevăr, cel mai deplasat din serie, are și durata foarte mare, însă pe mine a reușit să mă cucerească tocmai datorită faptului că își respectă tematica și nu deviază de la origini. Îl recomand cu insistență, merită!
user-5a9ffe9fa4e74 pe 26 Mai 2023 17:09
Costumul lui iron man e pistol cu apă pe lângă costumul lui John wick :)
dany6960 pe 26 Mai 2023 10:20
De unde cumpar si eu un costum antiglont?
De unde cumpar si eu un costum antiglont cu tot cu ciorapi si mocasini? Filmul JOHN DICK partea a 4- a a fost ca si restu' de 3, cu multa cafteala si CGI din greu. A plusat insa pe partea de final cu scena duelului ca pe vremea lui LUDOVIC (nu, nu ORBAN), de aici vine si nota 7 de trecere, cu un NU REGRET timpul de 2h50 pierdut. Si in incheiere astept cu nerabdare JOHN DICK 5 care ar fi bine sa se termine cu un duel cu arcu', arbaleta sau chiar lapte gros.
Manusa pe 24 Mai 2023 22:06
Un film reusit care mi-a placut foarte mult. Actiune cat incape, imagine foarte buna, actori nu mai zic, doar ca Wick are foarte putine replici, asta nu mi-a placut si, evident finalul care putea fi altfel.
6Patronul9 pe 24 Mai 2023 17:59
Pentru mine asta a fost o experienta la cinema foarte tare. Mi-a placut mai mult ca Avatar 2. Actiunea face toti banii si a meritat vazut pe un ecran cat mai mare si cu sunetul dat la maxim. S-a departat mult seria de la (aproape) realismul din primul iar aici Wick e deja un soi de super erou. Oricum actiunea e la fel de misto ca cea din filmele the Raid. Foarte foarte smecher.
dumitrache_adrian1989 pe 07 Mai 2023 07:45
O ultima parte care nu a dezamagit ca si celelalte parti. Multa actiune , un pic cam multa uneori dar placuta ochiului. Distributie excelenta , un pic cam imbatranit in miscari si nu numai Keanu Reaves.
lavara_laiarna pe 21 Aprilie 2023 20:44
Recordurile stabilite de seria Rambo, au fost depășite lejer . . prin ritm și cadență.
Luca_Rusu1 pe 19 Aprilie 2023 01:30
Filmul este interesant. Keanu Reeves bun ca de obicei , actiunea dusa la un alt nivel , dar putin exagerata. John Wick , ca de obicei , omoara 3 oameni pe minut , nu incaseaza niciun glont si dupa ce este lovit de vreo 5 masini , sare de la etajul 4 pe o masina si se rostogoleste jumatate de film pe scari , tot mai poate continua sa lupte fara vreo problema , din nou fara a incasa vreun glont. De faza din Berlin nu mai spun. Nu ai cum sa dansezi in timp ce langa tine se omoara oameni pe capete , pur si simplu nu are logica. Pe langa acestea , filmul nu este rau si merita totusi vazut , in ciuda tuturor acestor exagerari. 8/10
user-643667c43bffa pe 12 Aprilie 2023 11:17
Seriile John Wick, spun întotdeauna un lucru despre caracter, o schimbare a ceea ce a fost, și ceea ce a devenit după ce a avut-o pe soția lui lângă el, după ce a avut cățelul pe care ea l-a lăsat, asta l-a schimbat ca și personaj principal, dar în filmul acesta; totul a fost spectaculos, de la început până la sfârșit, și întotdeauna te lasă cu sentimentul de:" nu s-a terminat încă" chiar merită oscarul și merită o creștere spectaculoasă în box office.
MikeSB24 pe 13 Aprilie 2023 20:54
cartea recordurilor
Cel mai sangeros film din istorie, ever. Superman ar fi invidios pe John. Cat despre victime, cred ca doar Titanic bate acest film. In rest popcorn la greu si cum zicea cineva pe aici, PlayStation curat.
ovi_ovideo pe 11 Aprilie 2023 01:58
Keanu Reeves la inaltime pt varsta lui scenele de lupta wow, filmul cam lung si nici scenariul nu prea te surprinde , decorurile si locurile unde s-au filmat nota 10 (rasaritul de soare de la duel - tare rau ), un Donnie Yen f bun in lupta , mi s-a parut mai slab ca primul John Wick ! Dar e un must see cu siguranta !
Myhaylynho pe 02 Aprilie 2023 22:28
Un film SUPERB!!! Te ține captiv până la sfârșit,are foarte multă acțiune,mult suspans,emoție și momente comice! Pentru cine cunoaște și a văzut măcar un film din această serie,partea a 4-a nu trebuie ratată!