Păreri Je ne suis pas là pour être aimé

(2005)

Not Here to Be Loved

Vegetarian pe 16 August 2012 22:44
Este un film potrivit si pt lista : Barbati care au relatie amoroasa sau de prietenie in film cu femei mult mai tinere = un executor judecatoresc ( dl Delsarte - care nu era in lista de la distribuite ) duce la un club de dans ca sa isi rezolve problemele la inima si ajunge sa aibe o relatie cu o tanara .. La Tv 5 monde paraca au tradus titlul : Nu mai vreau sa fiu iubit !? NU se putea adauga in lista azi .s
CANTALUP pe 28 august 2012 21:01
Niciodata nu vom gresi cand vom iubi . E mai bine sa iubesti si sa pierzi , decat sa nu iubesti deloc .
margott pe 03 Decembrie 2014 21:10
Jean-Claude are 50 de ani, e executor judecatoresc si vrea ca fiul sau sa ii calce pe urme. Meseria i se potriveste manusa, cel putin aparent, pentru ca Jean-Claude nu face risipa de amabilitati sau exces de sentimente. Mai mult din datorie filiala decat din propria-i vointa, petrece fiecare duminica alaturi de tatal sau, internat intr-un azil, un om ursuz, care nu pierde niciun prilej sa-si admonesteze fiul, si chiar sa-l insulte, in cuvinte politicoase. Jean-Claude suporta cu un stoicism auto-impus, cazon. Si totusi acest om, rigid, cu o viata bine pusa la punct si in care nu e loc de distorsiuni, o intalneste pe Francoise. Mult mai tanara, frumoasa, reuseste incet-incet sa scoata la iveala un alt Jean-Claude. Asemenea unui ghetar, el se topeste in prezenta ei, iar dansul, lectiile de tango prin intermediul carora s-au intalnit ii aduce unul in bratele celuilalt, fara ca vreunul din… citeşte
lili22 pe 03 Iulie 2020 21:14
Un scenariu bun masacrat de un regizor amator.Actorii nu au nicio vina, au salvat ce s-a putut.