Păreri Jack and Jill

(2011)

Jack și Jill

starhigh pe 28 Decembrie 2011 04:07
adam ,adam ,adam
sunt eu singurul de pe acest site care recunoaste un film extrem de slab?
- acting de toata jena
- glume expirate, trase de coada si absolut ne comice majoritar
- all pacino:( cred ca l-au platit 20 de milioane ca sa apara in asa ceva.....pacat de el:)
- pe langa filmul asta grown ups pare chiar bun:))

Sayko pe 5 ianuarie 2012 14:45
Nu esti singurul,filmul chiar e o pierdere de vreme.
ioana2222 pe 25 noiembrie 2012 13:50
nu ,se pare ca nu esti singurul . ma mai alatur si eu si subscriu la cele spuse de tine
Bayard pe 11 Iulie 2011 15:56
Uitati-va la trailer... poate o sa va razganditi :)) pare o porcarie uriasa
Originalu pe 15 septembrie 2011 16:52
din trailer asa pare , dar sper sa nu fie asa , pana l urma sunt Adam Sandler si Al Pacino :X
ubu_rex_kkt pe 12 ianuarie 2012 17:46
sa ma kak pe adam sandler, e un actor fara haz... pacat de al pacino ca se baga la batranete in telenovele execrabile
-Wizz- pe 25 Aprilie 2010 14:18
hmm
cred ca va fi bun,adam sandler in dublu rol..:)))>
mihaita34 pe 15 septembrie 2011 17:37
undei adam acoloi si distractia
Bastardul1 pe 5 februarie 2012 03:17
la varsta voastra poate e un film bun
Pancamo pe 21 August 2011 01:46
mi se pare super
dragilor , orice film scoate adam sandler este un film reusit , fie ca-i de ras sau de plans
LikeAMovieOfficial pe 16 aprilie 2012 10:19
TRUE!
justmovie pe 11 iulie 2013 18:49
acest film a doborat toate recordurile la cel mai prost film facut vreodata si tu ii dai 10 stele esti gg
bebi pe 03 Ianuarie 2012 23:36
Abia astet sa il vad...filmele cu Adam Sandler ma fac intotdeauna sa rad
h.johny pe 08 Ianuarie 2012 13:30
Un film bunicel,la unele faze am ras cu lacrimi. Merita vazut nu o sa va para rau dupa timp si bani.
rozalia98 pe 13 Martie 2011 21:39
misto :)) Adam Sandler e un actor super tare :X abea astept sa apara filmul :X
b23wiu pe 16 Septembrie 2011 00:33
nu inteleg de ce unii spun ca din trailer reiese ca va fi un film slab....adica la urma urmei in trailer nu se arata totul....pun pariu ca mai sunt alte faze care ne vor da gata...am incredere in Adam Sandler.

P.S. pentru cei care ati dat deja nota filmului...ati cazut in cap? nici nu lati vzt si voi deja ii dati o nota... lol .

cezarika21 pe 22 Ianuarie 2015 16:42
O bombă cu rahat
Reciclând gaguri tâmpite de prin alte filme de-ale sale, Adam Sandler realizează o nouă bombă cu rahat cu care-i stropeşte atât pe spectatori, cât şi pe diferitele personalităţi convinse în mod inexplicabil să treacă prin faţa camerei de filmat. Dacă, spre exemplu, Johnny Depp pare vizibil jenat atunci când este filmat, apariţia energică şi exuberantă a lui Al Pacino pare inexplicabilă. Fanii lui Sandler oricum nu au auzit de "Omul din La Mancha" şi nici nu prind subtilităţile umoristice ale lui Pacino. Cum nu văd niciun fel de afinitate între Sandler şi Pacino, încerc să mă amăgesc că apariţia în acest film este pedeapsa primită de marele actor după ce a pierdut vreo partidă de poker.

Filmul nu are nicio idee, fiind o colecţie de glume de prost gust şi de scălâmbăieli tâmpite, în care interpretările actoriceşti sunt… citeşte

mihaita34 pe 15 Septembrie 2011 17:39
o sa fie ceva interesant......... si foarte amuzant:))))
mtraianc pe 23 februarie 2012 10:58
EE,,,,,,, uite ca nu E
Teddy-T pe 10 August 2010 19:07
:D
dap orice film a lui adam nai cum sa nu razi :D vreau sa stiu mai multe despre film :->
Katalyn89 pe 15 Iulie 2011 06:51
cred ca o sa fie ceva interesant,tinand cont de faptul ca joaca Al Pacino super actor
simleuan pe 18 Septembrie 2011 13:15
Daca e cu Adam Sandler, inseamna ca e super filmul
Omyone pe 12 Ianuarie 2012 22:55
OMYONE™
PACINO face tot filmul!!!! parerea mea!!! merita vazut!!!!
albastrudeprusia pe 13 Ianuarie 2012 12:09
Cred ca o sa fie un film bunicel, nu l-am vazut inca, dar ii acord o sansa pentru ca este cu Adam Sandler. Parerea mea e sa fiti mai toleranti cu filmele americane;)
costacurta pe 30 Decembrie 2011 09:46
Varza
Slab, pierdere de timp. Din pacate distributia poate pacali pe multi.
Apache95 pe 27 mai 2012 20:26
Nici macar nu ai vazut filmul * care e o porcarie btw * Dar ii mai si dai nota
justmovie pe 11 iulie 2013 18:50
de aceea nu privesc filmele din note de pe diferite situri specializate ..
Dan1910 pe 04 Februarie 2012 19:11
deci cei mai prost 17 lei cheltuiti vreodata:| oribil, prost,momente de prostie
crissti85 pe 23 Ianuarie 2012 10:19
EVITATI FILMUL ASTA!
Nu faceti prostia pe care am facut-o eu!
dupa 10 min de cand filmul a inceput, iti dai seama ca urmeaza inca o ora de suferinta.. poate cel mai prost film pe care l-am vazut in viata mea. ma socheaza cum al pacino s-a bagat intr-o asa mizerie de film!
Nu merita sa dati banii pe asa ceva!
OCOLITI-L!

MNarcis pe 19 August 2012 08:54
Interzis celor in viata....sau.....''Morti faca ce-o vrea'' (ca oricum se plictisesc).
Un cosmar (pardon film) cum rar mi-a fost dat sa vad, un film foarte slab si prost probabil ca pe Al Pacino la platit regeste sa apara in mizeria asta de film, cu mana pe inima va spun ca daca nu aveti ce face sau va plictisiti de moarte credeti-ma pe cuvant mai bn culcati-va decat sa vedeti acest ''vis urat'' (pardon film) si apoi sa va doara capul (si implicit sa va strice toata ziua)........NU RECOMAND!!!!........(cel putin nu celor care traiesc).
ciunga_n_par pe 12 Martie 2012 23:13
acest film se poate caracteriza intr-un singur cuvant: VARZA!!!! m-am uitat decat 10 min si pot sa imi fac parerea asta.abandonati acest film inainte sa il vedeti
banderas100490 pe 22 Februarie 2012 10:57
mi s-a parut foarte slab filmul.Sincer sa fiu chiar nu l-as recomanda nimanui
djmorientss pe 19 Februarie 2012 23:57
pierdere de timp.........................................
laurentzyiu pe 19 Februarie 2012 22:08
o mare pierdere de timp
Nivelul la care au ajuns ultimele 2 filme ale lui Adam Sandler este extrem de jos (Bucky Larson si Jack & Jill).... Pana la finalul filmului m-am intrebat cum l-a convins pe Al Pacino sa accepte rolul in filmul asta..
Pacat, am aveam cu totul alta parere despre Adam Sandler (nu am ratat pana acum nici un film cu el sau facut de el), insa mi-am schiimbat parerea......

Un sfat celor care vor sa mearga la cinema: EVITATI ACEST FILM!!!

dark56 pe 19 Februarie 2012 13:22
Este unul dintre cele mai slabe filme a lui Adam Sandler , nu a fost nici o faza care sa ma faca sa rad iar Al Pacino arata ca un psihopat care umbla dupa un tranvestit !!!
Awake. pe 19 Februarie 2012 05:01
Jack and Jill (2011) - Încă un rateu...
Jack and Jill (2011)
Încă un rateu...

Când am văzut actori din distribuţie eram aproape sigur că va ieşi comedia anului, Adam Sandler jucând nu numai într-un rol, ci în două, şi desigur legenda filmelor de acţiune, Al Pacino. Din trailer, mi-am dat seama că am greşit, şi va fi o comedie destul de bună totuşi, care îşi merită bani de bilet.

Din păcate n-am ajuns să văd filmul în cinema, şi oriunde întrebam pe cineva ce părere a avut de film ( fie amator sau cinefil înrăit ) îmi spunea ceva de genul "Ehh, mearsă" , deşi eu unul nu prea mă iau după sfături, am făcut rost de dvd şi într-un sfărşit am reuşit să îl urmăresc şi eu. Sincer să fiu, mi-au plăcut aproape toate filmele lui Adam Sandler, la fel şi ale lui Al Pacino, aşa că eram sigur că nu poate să mă dezamăgească, însă inevitabilul sa… citeşte

dark56 pe 19 februarie 2012 13:26
singurul actor care stie sa intepreteze o femeie este Eddie Murphy
SE7EN1980 pe 29 februarie 2012 11:44
Te inseli, amice! Nu l-ai vazut pe Dustin Hoffman in Tootsie...Cine e Dustin Hoffman? ai dreptate! nu joaca in Amurg!
nicone27 pe 18 Februarie 2012 05:05
pffffffffffff
De la un timp Adam devine tot mai slab se vede clar ca nu isi mai da interesu,cat despre pacino rupe ca intodeauna cred ca este sigurul motiv din care merita sa pierzi timp cu acest film.
catalin_modan pe 18 februarie 2012 13:29
a fost bun filmul da se vede ca nu mai este asa bun dar pentru inca vreo 25 filme mai merge
Bastardul1 pe 05 Februarie 2012 03:25
cel mai prost film in care a jucat adam ,nici trailerul nu merita vazut
sarrpe pe 22 Ianuarie 2012 16:51
Ce nota are pe imdb )))) nici nu ma mai duc sa-l vad
leduta pe 21 Ianuarie 2012 16:02
punctajul 2.9 al imdb e just. ultima oara cand mai merg la un film prost cotat, numai pt ca sper ca nu e adevarat.
otonis pe 15 Ianuarie 2012 01:35
A-nceput campania de promovare a tiganilor, asta... indienilor (sau cum p*la si-or spune) in filmele americane. CAKT !!
Manuel04 pe 14 Ianuarie 2012 20:17
Wow ce diferenta intre nota de pe imdb si cinemagia:))
djemy3 pe 19 Februarie 2012 22:07
I hunt to kill. .
Manusa pe 18 Februarie 2012 22:04
Un film foarte bun la care m-am distrat de minune. Are multe scene haioase, mi-a placut mult cand Jill a iesit cu Fellipe, unde era si acea batranica care o tot incasa :)), si era alimentata cu ardei iuti :)
VIBERS pe 21 ianuarie 2015 22:12
Ca de obicei, cred ca orice film de pe fata pamantului in ochii tai este cel mai bun sau foarte bun.Acum pe bune ce ti-a placut, la idiotenia asta?Sa nu mai spui la nimeni ca ti-a placut ca te faci de ras.
Manusa pe 22 ianuarie 2015 19:04
Serios? sa nu mai spun la nimeni, pai ce te intereseaza pe tine daca mi-a placut sau nu? Da mi-a placut si cu asta basta, este parerea mea si nu inseamna ca trebuie sa ii placa si altuia.
Baby_blues pe 07 Februarie 2012 23:25
WTF
Filmul asta are pe IMDB nota 3.0 asa ca m-am razgandit ca sa-l mai vad.
mtraianc pe 23 februarie 2012 10:53
FOARTE BINE , nota 3 , atita si merita
Apache95 pe 15 Ianuarie 2012 17:03
Un film de 2,4 pe imdb are nota de 7,5 pe cinemagia.....asta spune multe despre gusturile romanilor in materie de filme
bocce09 pe 02 Ianuarie 2012 22:25
Destul de slab. Ma asteptam la mult mai mult dupa ''Just Go with It''. Nu spun ca a fost timpul pierdut mai ales daca mergi la cinema unde razi mai mult de rasul altora, spun doar ca dupa ''Just Go with It' care dupa mine a fost cea mai buna comedie de anul trecut am mers la film cu asteptari mult mai mari. Probabil ca merita sa mergeti sa vedeti filmul la cinematograf daca nu aveti ce face, dar daca vreti sa il vedeti acasa cand iese pe DVD sau pe torrent mai bine o lasati balta. Asta daca nu radeti din orice prostie."Jack & Jill mi-a amintit mai mult de 'Grown-ups". Poveste subtire care parca nu isi are rostul si nu merge niciunde. Doar cateva secvente amuzante puse laolalta si cam atat. Sunt printre cei mai mari fani ai lui Adam Sandler dar in ultimu timp cred ca a reusit sa faca un film bun din 3 sau 4.
jackslater pe 05 Ianuarie 2012 17:21
un film foarte plictisitor si previzibil cred ca e cel mai slab film a lui ADAM SANDLER
claris pe 06 Octombrie 2011 11:29
bun
a23 pe 05 Decembrie 2011 15:05
Cred ca va fi un film exceptional. Abia astep sa-l vizionez!
fbasil pe 29 ianuarie 2012 00:35
si de ce dai maixim de puncte Inainte sa il vizionezi? l-ai vazut intre timp? eu l-am vazut si nu e nici pe departe de zece stele. e bunicel. nu stiu cum l-au convins pe al pacino sa joace in filmul asta.
a23 pe 14 martie 2012 21:42
Pentru ca ma asteptam la mai mult de la acest film. E libera exprimarea din cate stiu eu.Sigur nu merita 10 stele, insa asteptarile mele erau la un film de 10 stele.
ioanaa_ioana pe 10 Iunie 2023 19:08
O cretineala ca mai toate filmele lui Sandler.
Nota 3.

user-6189816e36b93 pe 23 Ianuarie 2022 14:11
E cam traznit, dar nu e deloc rau. Te binedespune nu zambesti deloc fortzat cum zic englezii scortosi ce comenteaza pe aici. Asta e Adam Sandler. Daca nu va place, de ce va uitati ? Recomand filmul.
user-5ed8fa34edbfa pe 10 Decembrie 2020 23:17
3 stele
Mai tre sa zic ceva?
Se pare ca da ca altfel nu ma lasa sa pun comentul.
Nu recomand

user-59cfc5e0991ba pe 15 Februarie 2020 10:06
Penibil total. Cat de sarachie sa fii să accepți asemenea rol, Adam ?? Din toate filmele făcute de Adam, după ce că sunt vai mama lor, asta le întrece pe toate in prostie și "cele mai bune glume". O imbecilitate marca acestui actor care nu se dezice in orice joacă.
Nu recomand

balta67verde pe 24 Aprilie 2017 08:54
Un film de rahat cu un Sandler, actor de rahat. Daca nu juca Al Pacino i-as fi dat doar doua stele. O singura stea este rezervata pentru nulitati ca Gigi Becali, Catalin Botezatu sau Adriana Bahmuteanu ...
marius93 pe 26 Octombrie 2013 22:02
Doamne ce film oribil. E cu siguranta cel mai prost din toata filmografia lui Adam Sandler alaturi de Copiii iadului. I-am dat 2 stelute totusi pentru scurta aparitie a lui Johnny Depp si pentru secventa in care Jill ii distruge lui Pacino singurul Oscar castigat.
RoccoSuasito pe 08 Aprilie 2013 10:30
Adam Sandler are probleme serioase. Cum sa faci asemenea filme? Poante de toata jena, probabil doar copiilor de 8 ani li se par basinile amuzante. Nu imi venea sa cred cand l-am vazut pe Al Pacino in filmul asta. Prima oara credeam ca e un alt actor care il imita. Adam Sandler chiar e penibil.
Beastmaster pe 14 Martie 2013 17:01
jalnic
Cele 3 stele sint pentru Al Pacino, restul nu merita nimic. Trebuie sa mentionez ca pentru prima oara vad un punctaj IMDB correct. Nu inteleg de ce este trecut la gen comedie...
puffulette pe 01 Ianuarie 2013 07:19
O comedie foarte slaba plina de clisee iar trailerul ne arata toate fazele amuzante si parca nu mai are rost sa urmaresti filmul.. totusi faza cu poneiul a fost cat de cat funny
ioana2222 pe 25 Noiembrie 2012 13:49
un film extrem de prost ,cu glume expirate ! m am uitat pentru ca imi place de sandler ,insa filmul e de tot rasul . slab cap-coada !mai bine nu
alex008 pe 16 August 2012 19:39
Cu toate ca sunt fan Adam Sandler ma simt obligat sa recunsoc ca acest film e de toata jena. Cu siguranta cel mai prost film al lui Sandler si sper sa nu mai faca vreun film asa prost