Păreri In Time

pisicuta1 pe 13 Noiembrie 2012 20:53
m ai placut f mult desi
nu ma asteptam am vrut sa dau nota 8 dar cred ca merita 9

truesensation pe 16 Octombrie 2012 15:53
Foarte bun film... Actiunea este pe fuga exact cum imi place mie. Justie este un frumos la fel si Amanda...mi-a parut foarte rau ca Olivia Wilde nu a fost prezenta tot filmul.
Exemplu de film ca poti face foarte multe in doar o zi

OanaG9 pe 08 Septembrie 2012 21:28
Mi-a placut ideea, mi-a placut povestea, actorii....deci mi-a placut tot. Merita vazut, este foarte frumos si interesant. Un film bun, imbunatatit cu multa imaginatie.
Il recomand cu drag.

Lucarelli pe 17 August 2012 12:50
O idee de nota 10
O idee de scenariu excelenta, iesita din tipare. Felicitari si bucurie maxima ca filmul se termina ... cu bine!
Ivana98 pe 10 August 2012 23:59
Foarte frumos!
Mi-a placut la nebunie filmul!Il voi revedea cu siguranta de cate ori o sa am ocazia.Un film unic in felul lui...cu o poveste uimitoare.
M`a cam pus pe ganduri.Oare cum ar fii daca am trai asa?
Voi ce ziceti?

maria11 pe 03 August 2012 18:16
Un film foarte bun.M-a surprins intr-un mod placut ! Merita vazut ! Un final care lasa loc de propria interpretare.
Movaaa pe 31 Iulie 2012 04:55
O idee originala de la care asteptam si o a doua parte.
deco20 pe 07 Iulie 2012 01:12
E BUN,MERITA.
prima data cand am vazut ca e cu justin,ma gandeam ca va fi vreo poveste banala de dragoste...l-am luat,si cand am vazut despre ce e vorba,ma surprins placut...foarte bun filmul.
Pakoste pe 24 Iunie 2012 01:56
Un film exceptional in care ne invata ca timpul este foarte pretios si nu trebuie irosit aiurea. Si aceea replica "cum sa fur timpul deja furat?" este foarte adevarata,mai ales la ce se intampla in tara!
kitty_bell2008 pe 02 Iunie 2012 05:29
Un film foarte bun cu actori alesi pe spranceana care dupa parerea mea ar fi trerbuit sa ia cateva premii dar imaginile sunt cam sarace doar idea "povestea " filmului e impresionanta daca ar fi avut si imagini gen AVATAR ar fi daramat topurile celor mai bune filme .
Sile007 pe 28 Mai 2012 22:59
bun
wow,m-a lasat fara cuvinte! filmul pune accent pe latura emotionala dar intr-o cu totul alta imprejurare:timpul!
Maryanf25 pe 10 Mai 2012 00:55
Filmul are la baza o idee cat se poate de originala, lucru mai rar intalnit la filmele mai noi, rezulta un film foarte reusit.
Lazerson pe 14 Aprilie 2012 16:30
Destul de interesant , cu o idee, parerea mea destul de originala in timpuri in care se fac remake uri la remake uri din lipsa de inspiratie.
gossipgirl17 pe 11 Aprilie 2012 00:38
E tare rau gagica,alearga de rupe pe niste tocuri maamaaa.
Ccucu pe 02 Aprilie 2012 11:19
Slabut
Nu e cine stie ce. Am evitat si amanat sa ma uit la el dar l-am vizionat pana la urma la u nprieten pe blueray. Povestea e slabuta, facut pentru americani, fara prea multa logica. O poveste de dragoste clasica intre o fata bogata si un baiat sarac.
BiaB pe 31 Martie 2012 14:08
Prima oara credeam ca va fi un film siropos fara pic de aventura,actiune insa m-am inselat.A fost un film chiar foarte bun,interesanta tema si de asemenea una reprezentativa.
kakapiciu pe 27 Martie 2012 23:23
Povestea filmului m-a fascinat total, felicitari scenaristului Andrew Niccol pentru aceasta capodopera.
Madyss pe 20 Martie 2012 23:18
Desi un film cu un subiect original,a fost cam plictisitor,din punctul meu de vedere. Justin Timberlake nu prea le are cu actoria, nu inteleg de ce continua sa joace. Un film de nota 6.
sarge pe 27 Februarie 2012 00:01
Destul de slab realizat, desii ideea filmului este una foarte buna
cosmin_kedii pe 26 Februarie 2012 09:26
M-a bucurat cu adevărat acest film, două degete în sus.Scena cu mama este incredibila de puternic si destul de mult stabileşte intensitate pentru restul filmului
bizzarre pe 31 Ianuarie 2012 23:10
Genial, am ramas fara cuvinte, bv Justin ai jucat de 10
muresan.marius91 pe 13 Decembrie 2011 11:57
in timp= in prezent
Filmul acesta merita sa fie vazut din doua motive > ideea este- cel putin pentru mine, foarte originala, dar pe de alta parte evidentiaza la nivelurile cele mai profunde asemanarile cu societatea in care traim. Pana la urma si noi suntem parte a unui sistem, unde marile corporatii si liderii lor conduc, iar pe aceasta baza se imbogatesc si controleaza totul. De aceea, trebuie vazut!!! Merita!!!
dido pe 09 Decembrie 2011 05:09
Slabutel...
filmul,din pacate...Eu care sunt SF-ista inraita si sorb tot ce pot citi si vedea din acest domeniu am ramas putin dezamagita...Lipsa de logica e crasa,se pot inghiti multe ca doar e SF dar orsicat...Parca lipseste suspansul,motivatia si mai ales chimia intre cei doi...
sofianos pe 22 Noiembrie 2011 01:36
o pierdere de timo
un scenariu de rahat . la m vazut dar lasa mult de dorit nu stiu ce cauta pe ecrane .
nicolas84 pe 4 decembrie 2011 21:03
da stiu un lucru ma omule,tu esti dala de nu te lasi. deja ma faci sa LOL.
giullinaro pe 30 Octombrie 2011 16:00
FT SLAB
acest film mi s a parut a fi o pierdere de tinmp.
Ideea a fost ok dar in rest... nu am vazut nimic care sa ma multumeasca.... acum fiecare cu gusturile lui.

crazyromania pe 24 Octombrie 2011 17:55
foarte tare ideea filmului, ramane de vazut la cinema acum
k-rissa pe 24 Octombrie 2011 12:44
astept cu interes sa il vad....justin e bun si ca actor, iar amanda seyfried m-a cucerit complet dupa ce am vazut "chloe"..nu sunt insa de aceeasi parere in ceaa ce o priveste pe olivia wilde...
o pe 14 Octombrie 2011 15:11
Pare destul de interesant .....(speram sa nu fie doar trailerul interesant)
crysty_doom pe 21 octombrie 2011 11:32
ai dreptate ca multe filme din ziua de azi au trailere interesante iar filmul in sine dezamageste
o pe 2 noiembrie 2011 12:00
Asa se intampla deobicei trailer super cu toate scenele tari film prost
rbk22 pe 27 Ianuarie 2014 23:36
Un fim foarte bun si foarte interesant!! Un film cu o alta lume, plin de suspans, care ne arata ca timpul este mai important decat orice si ca trebuie sa il valorificam cat putem mai mult! Idee foarte interesanta! Cred k daca Leonardo DiCaprio avea rolul principal..filmul iesea mult mai bun!!
lolozilla pe 18 August 2013 17:45
Filmul e foarte placut de urmarit, dar nu-i dau mai mult de 6.5. Are si ritm, si calitate a imaginii, si sunet beton care nu zgarie urechile, muzica buna pe alocuri. Au cantarit mult astea dar are si atatea parti negative:

- viitorul ala (cica 2169), in afara de povestea cu bioingineria cu care nu stiu cum au reusit sa patrunda in toata populatia si de sistemul politic, nu are mai nimic futuristic. Ba dar nimic! Pe alocuri e chiar mai praf decat in ziua decat prezentul (securitate praf).

- filmul e o propaganda socialista egalitarista si anticapitalista; un personaj spune ca ala e capitalism, cand de fapt capitalismul presupune libera initiativa si piata libera; acolo era doar un regim totalitar de stat, cu clase de privilegiati care erau mana in mana cu regimul. culmea e ca sunt multi oameni de rand care confunda statul si taxele cu capitalismul, si exista… citeşte

Teodora_Tatoo pe 11 Iulie 2013 17:22
Super idee!
Ideea este absolut geniala...Filmul putea fi puuutin mai bun, dar oricum il recomand!
Mikilooooooooo pe 25 Martie 2013 03:18
sf
Ok, am vazut filmu asta anu trecut, l-as revedea si acum pentru ca esti singurul film SF care intradevar mi-a placut.
ancutza200 pe 21 Februarie 2013 19:05
foarte frumos film :)) cand ma gandesc ca l-am vazut din intamplare ca nu am avut voie la immortals :)))) oricum chiar m-a impresionat ma asteptam sa fie booring dar uite ca mi-a intrecut asteptarile :D
SimpleName pe 10 Februarie 2013 20:37
Un film foarte bun care impresioneaza prin ideea originala. Acest film chiar te face sa reflectezi asupra vietii si sa pretuiesti ceea ce ai.Merita vazut.:)
Varghy pe 23 Ianuarie 2012 00:22
Un film care te pune pe ganduri...
Excelent film...o idee foarte interesanta din partea regizorului, care NU e departe de realitate...s-a descoperit deja elixirul tineretii, adica e realizabil in ziua de azi sa arati la 50+ de ani ca la 25, iar cei care au timp nelimitat(adica au in plus si un venit pasiv consistent :) ) fac parte din cei aprox 1% din totalul populatiei. P.S. : Bineinteles acel 1% poate fi crescut...si eu sunt sigur ca va fi crescut, fara violenta. :)
ciobotaru pe 21 Ianuarie 2012 00:39
din punctul meu de vedere o porcarie , oare este o criza de ideei in cetatea filmului ?
magic123 pe 05 Noiembrie 2011 20:17
unde dau sa vad filme ca nu nimeresc nimeresc doar trailer
nae_tf pe 31 Octombrie 2011 23:40
ajutor
cum se descarca filme de aici ? te inregistrezi si dupa ce tre sa faci ?
catalinilea pe 4 noiembrie 2011 10:45
Te inregistrezi si apoi mergi la cinema, cumperi bilet si vezi filmul! PIRATULE!
nicolas84 pe 4 decembrie 2011 20:47
daca vorbesti serios si intrebarea nu e la shto,ori esti supercopil(SPER),ori esti supertamp.
claudiu25 pe 07 Noiembrie 2011 14:28
Superb
Filmu anului pe departe celor care nu va placut ducetiva tata si spanzurativa sau uitativa la TOM & JERRY daca nici asta nu e film bun faceti voi unu mai bun :)):)):))
sofianos pe 22 noiembrie 2011 01:37
daca si asta e filmul anului cred ca doar pe asta la.i vazut .
nicolas84 pe 4 decembrie 2011 20:56
sofianos mama nu o fi asta filmul anului dar intra lejer printre cele de anul acesta care ar trebui sa fie urmarite.nu de alta dar anul asta au si fost o muultime de cretinitati pe marile ecrane.
JoJoMovie pe 02 Octombrie 2011 13:45
Pare a fi un film promitator! Aventura, actiune, dragoste, prietenie, tradare, conflicte - toate la un loc ne ofera o capodopera pe cinste!
Yasmina001 pe 29 octombrie 2011 14:55
Dupa ce ai considerat filmul capodopera si l-ai notat fara sa il vezi, ma intreb cum o fi capodopera pe necinste...:)
Go 1 2 3 4