Păreri In Time

(2011)

În timp

xerses pe 06 Noiembrie 2011 19:55
O idee absolut interesanta de film.Mi-a placut si ma bucur ca l-am vazut.
azalea pe 7 noiembrie 2011 03:36
De acord:). Un film. pe care nu trebuie sa-l ratati
LE5100KW pe 7 ianuarie 2012 23:18
Asa este, mi-a palcut :)
robbiex2 pe 24 Noiembrie 2011 19:43
Bonnie and Clyde SF si cu Happy end !
Fenomenal !! Clar un SF reusit cu o idee unica, care nu se mai gaseste in nici un film!
Lipsesc intentionat din film persoanele batrane fizic si banii, ceea ce ma bucura si face ca filmul sa fie unul total diferit de restul.
O viata in care banii nu au nici un pic de valoare iar timpul personal..ramane toata averea pentru care lumea munceste sau isi face dreptate singura!
Cu o minunata Amanda Seyfried in rol principal si cu un clasic Justin Timberlake, filmul iese unul reusit pentru toata gusturile si iti da de gandit cum ar fi fost aceasta tema, in prezentul nostru.
Mi`a placut filmul si cu siguranta il voi revedea atunci cand va iesi varianta HD.
Un Bonnie and Clyde mai SF si cu happy end, exact asta simteam pe parcursul filmului pentru ca..desi filmul are la baza genul SF, tot simplitatea din clasicul Bonnie and Clyde predomina in acest film.
Un… citeşte

Aeryn_Sun pe 2 martie 2014 01:59
as putea sa spun ca se regaseste tema filmului in zilele noastre, sub forma banilor, desigur, filmul asta este doar o metafora a realitatii actuale... dar banii sau orice alta forma de plata nu sunt de vina, ci noi oameni suntem de vina pentru ale noastre actiuni... cam asta vrea sa arate si filmul
mihaigeniu pe 08 Noiembrie 2011 19:20
foarte tare filmul;are actiune,are umor,are dragoste;Justin joaca f bn si arata ca e un actor adevarat;alex petrrifer e f credibil in pers negativ;un film care merita sa teduci la cinema(eu am fost si m-am distrat f.mult)
sofianos pe 22 noiembrie 2011 01:42
amice daca justin a jucat bine de cronemetror(politistul) ce sa spunem ala se poate spune ca este un actor cu multe filme in spate si a jucat exemplar . acum fiecare cu , cantareti lui .
nicolas84 pe 4 decembrie 2011 20:59
sofianos mama se vede ca esti pe langa rau daca nici pe Cillian Murphy nu-l cunosti.lasa-te de meserie,macar nu iti mai da cu parerea aiurea.
GianLuca pe 28 Octombrie 2011 21:33
Am vazut filmul insa nu a fost precum ma asteptam.... din trailer parea un film interesant insa eu nu am fost impresionat.
edyraymy pe 15 noiembrie 2011 02:42
unde lai vazut ?
VinnyisFree pe 8 ianuarie 2012 19:42
Foarte tare filmul! o poveste f frumoasa si indrazneata. un sf care nu exagereaza cu efectele speciale dar te face sa nu le simti lipsa prin faptul ca imbina f frumos povestea filmului cu un tablou sf, o idila de dragoste intr-o lume meschina. cam si la noi acum insa la cateva secole distanta. Spor la urmarit si nu gresiti dc vreti sa vedeti un film bun.
nikkolle pe 06 Noiembrie 2011 23:48
IDEEA E GENIALA
Exact asa va arata ''viitorul'' ! Pur si simplu ideea a fost geniala , ce poate face omul pt a trai mai mult decat altii , trec peste cadrave doar sa traiasca ei ''vesnic'' cica . Mi-a placut foarte mult , mai ales ca iti da de gandit ca :FIECARE ZII MERITA TRAITA CA SI CAND AR FII ULTIMA , SAU FIECARE CLIPA TREBUIE TRAITA LA FEL .
emy_sinaia pe 06 Decembrie 2011 00:40
ok
o lume in care moneda de schimb sa fie timpul, la scenariul asta nu m-as fi gandit, de aceea e un film deosebit , nu jocul actorilor, nu mi-a suras niciodata ideea ca timberlake poate fi un actor bun
violetasavin83 pe 02 Noiembrie 2011 11:29
O alta viziune
Filmul este bun, actorii de zile mari :), scenariul e super bine realizat....imi place! m-a pus serios pe ganduri, mi-a luat ceva timp sa ma rup din poveste!
juventinio pe 13 noiembrie 2011 18:53
de cand Amanda Seyfried si Justin Timberlake sunt actori de zile mari ? pe mine nu ma convinge trailerul
LE5100KW pe 7 ianuarie 2012 23:20
Gusturile NU se discuta oameni buni, fiecare are dreptul la o parere personala..
Kai pe 10 August 2010 12:16
suna bine
Suna interesant...si cred ca nu suntem departe de realitate...adica nu e imposibil ca supravietuirea sa fie permisa doar celor cu bani in viitor
Aeroform pe 10 ianuarie 2011 22:21
Se foloseste de o problema existenta si o amplifica la maxim.. super :D
MissBlossom01 pe 17 Ianuarie 2011 19:12
Foarte bun cast,cat si regizor :D Si interesant subiect .
Cu siguranta va iesi un film bun . Revin cu un edit.

cezarika21 pe 19 Februarie 2014 14:56
Timpul ca monedă de schimb
Visul omenirii a fost dintotdeauna "tinereţe fără bătrâneţe şi viaţă fără de moarte". Pentru locuitorii Pământului din anul 2169, acest vis a devenit realizabil prin oprirea îmbătrânirii la vârsta de 25 de ani. Oamenii ar putea trăi veşnic în mod teoretic, dar practic prin modificarea genetică li se instalează un ceas setat pentru un singur an de viaţă. Pentru a trăi mai mult decât acel an, oamenii trebuie să cumpere sau să fure timp; timpul a devenit astfel o monedă de schimb mai valoroasă decât banii sau pietrele preţioase. Şi cum societatea omenească a fost dintotdeauna inechitabilă, unii oameni din viitor au mai mult timp, iar alţii mai puţin timp.

Premisa SF a filmului este deosebit de interesantă, iar acţiunea este captivantă, fără a fi cu mult deosebită de cea a altor filme similare. Multe secvenţe sunt formate din elemente… citeşte

tonymaestrul pe 21 Noiembrie 2011 17:19
Filmul are o idee super tare. Iar faptul ca un "muritor" se opune sistemului este de laudat. Neavand ce pierde Will Salas decide ca vrea sa-i ajute pe cei saraci , cum a fost si el. Un film captivant cu o actiune impulsiva. Un film fascinant. Felicitari tuturor care au lucrat la acest film.
Sorin87 pe 03 Decembrie 2011 10:41
In Time
Neasteptat de bun.Ne este prezentata o lume in care banii nu au valoare,dupa vizionarea filmul ma gandesc serios la fiecare secunda pierduta aiurea,timpul e cu adevarat foarte pretios.
Manusa pe 04 Decembrie 2011 17:32
Un film foarte bun care are o tema originala si care ma face sa ma intreb....ce ar fi daca actiunea filmului ar fi adevarata? - oricum nu cred ca ar fi chiar bine, dar totusi are un adevar acest film si anume si in realitate unii oameni nu au foarte foarte mult timp, ci bani, iar unii nu au putin timp ci putini bani. Filmul este unul bun care merita vazut, iar Justin si Amanda au jucat excelent.
emy_sinaia pe 6 decembrie 2011 00:42
de acord
cosminlipsa pe 25 Octombrie 2011 00:18
Cam multe filme cu Justin Timberlake in anul 2011.
panda4ever pe 29 octombrie 2011 19:12
exact...
nemotoujours pe 19 noiembrie 2011 20:05
SI E VREO PROBLEMA? SE PARE CA-I MOMENTUL SAU.
hondan pe 26 Octombrie 2011 22:35
hmmm...
chestia amuzanta ... cam toate filmele sf- nu cele de actiune gen transformers,green lantern,etc- care se fac mai nou sint inspirate din serialele the outer limits si twilight zone si aici ca ex ma refer pe linga in time si la the box, adjustment bureau....oare a disparut imaginatia scenaristilor?....voi ati observat aspectul asta?
mihaigeniu pe 8 noiembrie 2011 19:21
da,asa-i ,acum recicleaza toate filmele;si filmele mari le mai face si 3d;
nicolas84 pe 4 decembrie 2011 20:44
am observat si chiar ma intrebam cati fosti fani outer limits s-au prins de asta.oricum filmul asta e bunicel ca sa uiti de tine nitel si mult mai bun decat alte porcarii promovate la greu,gen "Imortelii"
euronike pe 19 Decembrie 2011 22:03
Recomand din tot sufletul...
Un film extraordinar de bun unde timpul sau banii nu inseamna totul. Poti face atat de multe intr-o zi...
LE5100KW pe 7 ianuarie 2012 23:21
Asta este si ideea..
mongolarix pe 23 Octombrie 2011 15:35
Justin timberlake altfel
Un film destul de bun cu o idee destul de originala ,filmul pleaca de la premisa unei omeniri in care banii nu au nici valoare totul se vinde si se cumpara in timp ! filmul te tine in suspans de la inceput dar din pacate isi cam pierde din farmec pe la jumate cand Justin se infiltreaza intr-unul din bodeyguarzi lui'Philippe Weis asa ca prin miracol,in fine..merita vazut ,thumbs up!
nicolas84 pe 4 decembrie 2011 20:42
ce zici tu deja e spre sfarsit,asa ca se pare ca nu-si pierde farmecul deloc,alea erau doar concluzii.Dooooohhh!!!!
MNarcis pe 21 Decembrie 2011 19:50
Un film SF bun, o idee mai mult decat interesanta care peste cateva sute de ani este posibil sa se ajunga la asa ceva (desi nu cred); oricum un film bun si interesant si ce il face si mai special este ca are un scenariu destul de simplu si usor care poate fi ,,savurat'' si dupa o zi de munca grea, cerand doar un minim de atentie..........eu personal recomand acest film cu incredere!
mtraianc pe 02 Decembrie 2011 03:03
interesant
interesant , un film ce merita vazut , singur lucru deranjant ,, mai nou in toate filmele se alearga ca la olimpiade :)
dandi pe 22 Ianuarie 2012 16:00
Este bun filmul,nu de nota 10 insa e o idee originala,putea sa fie mai multa actiune in el,sf-ul nu e exagerat,insa daca era mai multa actiune in acest film,dadea altcumva,insa si asa e bine.
@eu va sfatuiesc sa nu cititi comentariile inainte de a vedea filmul deoarece unii l-au vazut si au comentat inainte de alti sa-l fi vazut.

Laura00 pe 24 Decembrie 2011 20:54
Interesant film.Cred ca daca ar fi sa se plateasca facturile tot asa,jumatate am fi morti.:))
patron_rares pe 23 Decembrie 2011 17:52
In timp:)
Super ideea filmului,genial acest film,cel putin asta e parerea mea,merita vazut asta nici nu se mai discuta:)
So.aLone pe 19 Decembrie 2011 16:38
Foarte tare.
Nu ma intere ce pareri au alti,am vazut ca multi tot comenteaza ca nu fost frumos,alea alea.Mie mia placut ca filmul pt ca a venit cu cv nou,iar aceea este,ca nu mai aveau nevoie de bani,monede de schimb pt toate utilitatile era timpul iar pe langa asta a fost interesant,multa actiune si cu happy-end.Un film reusit dupa parerea mea.
trusk_urg pe 26 Februarie 2012 05:34
Un film din care poti invata ca dragostea este un bine ce poate invinge .
wildinthecountry pe 01 Decembrie 2011 11:39
x
Pacat de ideea filmului
Interpretarea actorilor f slabuta
Filmul nu a avut suspans deloc,nici actiune....Slabut

ing.marius pe 26 Octombrie 2011 11:08
fiecare om are un ceas pe mână
Filmul In Time (2011) prezintă un univers în care viața, a ajuns să fie plătită.Oameni îmbătrânesc doar până la vârsta de 25 de ani, și fiecare om are un ceas pe mână, care arată cât timp mai are de trăit.O societate în care cei care sunt bogați pot trăi la infinit, iar cei săraci se luptă pentru a nu muri de tineri.După ce primește timp, de la un bărbat,Will Salas nu vrea îl irosească fără folos.El încearcă să-i ajute pe cei care nu mai au mult timp de trăit și să prevină moartea altor tineri, intrând astfel, în conflict cu cei care dețin puterea.
2themoon pe 24 Iulie 2011 09:47
2themoon pe 24 iulie 2011 10:12
acesta este filmul care il mai astept anu asta cu nerabdare ,sper sa nu dezamageasca
2themoon pe 4 noiembrie 2011 11:00
sincer am avut asteptari mari de la filmu asta ,foarte slab dupa parerea mea
M3alx pe 09 Noiembrie 2011 16:12
am vazut filmul este super!! ceva nou ceva fresh:) justin joaca super bine!!! merita vazut filmul
RoxC pe 05 Noiembrie 2011 16:59
Recomand filmul cu caldura. L-am vazut ieri la cinema si chiar mi-a placut! E genial Justin, la fel si Amanda!
Jenny_pisica pe 31 Octombrie 2011 15:48
Marge ! filmu e ok , nimic mai mult .............................
stef04 pe 04 Noiembrie 2011 20:17
idee buna, film rau
Imi pare rau, dar calitatea regiei, jocul actorilor, dialogurile, montajul si costumele lasa atat de mult de dorit, incat scenariul parca nici nu mai conteaza. Parca au facut filmul asta intr-o pauza intre doua filme, totul e realizat in pripa; probabil ca li se termina timpul...
kasmyn pe 12 August 2012 23:28
timpul e totul!!
the time is all!!Interesant filmul despre timp!!Un film ce personifica valoarea timpului in viata!!
puffulette pe 12 August 2012 16:45
Un film frumos cu o poveste noua si interesanta (cel putin pentru mine) Prestatia actorilor a fost destul de buna pentru mine desi nu prea imi plac --Amanda si Justin-- pentru ca sunt incepatori si au multe de invatat, dar per total a fost bun
Raku pe 24 Decembrie 2011 21:06
Bun filmul , Justin Timberlake face un rol bun , povestea scartaie in unele parti dar per total e ok ! Merita vazut! 7
Mihai2508 pe 22 Decembrie 2011 19:14
Valoarea filmului este ridicata de ideea acestuia, care este originala, in rest nu iese cu nimic in evidenta,din trailer parea mai interesant, oricum, putea sa iasa mult mai bine.
dannics pe 20 Decembrie 2011 19:30
Un film bun !
Merita vazut, are o idee foarte interesanta..... Nu este o capodopera, pare a fi facut cu un buget redus
AliceT pe 17 Decembrie 2011 18:00
M-a prins din primele secunde.Scenariul foarte bun, ideea geniala.
Marginal pe 17 Decembrie 2011 16:40
Merita vazut!
Un scenariu original, actori care joaca rezonabil...dupa ce-l vizionezi ajungi sa te intrebi in ce masura poate fi o prezentare sintetica a raporturilor de putere din lumea contemporana, dintre cei bogati si cei saraci, a accesului inegal la resurse.
MikeNight pe 10 Decembrie 2011 20:33
Time is running out
Un Sci-Fi in ... " Criza de timp " ... un film interesant.
crissandy pe 08 Decembrie 2011 20:05
de vazut
interesant film un sf realizabil poate peste cateva secole ,pt cei pasionati de viitor,acest film ofera o pespectiva
DragonMaster pe 08 Decembrie 2011 10:48
O idee unica
Cea ce ma captivat atentia la acest film este idea filmului chiar daca actori nu au jucat foarte bine ,filmul nu ma plictisit si a fost destul de placut.Ofer nota 7 filmului si il recomand tuturor.
confesyla pe 05 Decembrie 2011 08:46
Ideea filmului e geniala.Nu e un film extraordinar,dar merita toata atentia.
Mi-a parut bine sa-l vad din nou pe Cilian Murphy

minadi pe 04 Decembrie 2011 22:50
Idee originala, film bun, nu m-a plictisit.
Desi e cu justin timberlake si as fi preferat un (alt) actor in rol principal, a fost ok.

emy_sinaia pe 6 decembrie 2011 00:40
de acord
Da-Luck pe 04 Decembrie 2011 09:24
mi-a placut filmul , am vazut o o alta perspectiva a timpului
Crissy_2525 pe 04 Ianuarie 2014 14:46
Concluzie : Pretuiti fiecare clipa !!!
Filmul este superb ! Il recomand tuturor ! O sa va placa, sunt sigura !

robertsandu pe 30 Iulie 2012 17:25
Un sci-fi bunicel
In Time este un film peste medie de bun, dar totuși unul care nu rupe gura târgului cu nimic în afară de o idee îndrăzneață. La final, singurele lucruri care fac să merite cele 109 minute de vizionare sunt originalitatea scenariului și ritmul - hai să zicem bunicel, al peliculei.

Personal, mi-ar fi plăcut să se insiste mai mult pe drama socială a unui mediu în care cei bogați trăiesc cât vor mușchii lor, iar cei săraci își duc traiul de pe-o zi pe alta. În schimb, am avut parte de multe giugiuleli à la Timberlake & Seyfried, care ne-au adus aminte că suntem totuși într-un film de nivel B și nu într-o capodoperă sci-fi.

Dacă ar exista o scară de la 1 la 10 a filmelor sci-fi cu idei bune, In Time s-ar situa undeva între The Island (2006) și Minority Report (2002). Adică în jurul notei 7, una bună de altfel.

Dana04 pe 07 Decembrie 2011 21:35
Prea tare filmul!! merita vazut!!!
Este primul film in care il remarc pe Justin celalalte filme ale lui nu au fost prea speciala dar acesta e de nota 10!!!!

radu3455 pe 04 Decembrie 2011 12:02
un film foarte reusit,o idee inedita,mi-a placut foarte mult.iar prestatia actorilor a fost una senzationala nota 10
Qube86 pe 03 Decembrie 2011 07:07
Robin Hood al viitorului !
Un film destul de bun...Povestea si actorii sunt ok...Mi-a placut cum a fost descris totul...Un film de entertaining care nu m-a facut sa ma uit la ceas :)...Nu stiam la ce sa ma astept dar asta a fost un lucru bun pentru ca apreciez ce a iesit din el...Are scapari si idei copiate dar asta nu-l face cu nimic rau ba dimpotriva...Tot ceea ce a fost pus in ''cocktailul'' acestui film a facut din el un film de vazut...Dupa parerea mea, asta este unul dintre cele mai bune roluri ale lui Justin Timberlake...E adevarat ca e ajutat mult de restul distributiei si de scenariu dar si el se descurca acceptabil...''In Time'' este un film ce nu trebuie ratat...Printre cele mai bune filme ale acestui an (parerea mea)...
ciunga_n_par pe 24 Ianuarie 2012 15:21
WOW!!!! mie unu mi-a placut la nebunie.o alta idee fata de celelalte fime.frumos!!!!
Go1 2 3 4