Păreri I Am Legend

(2007)

Legenda vie

robertsebe pe 03 Februarie 2013 15:26
....
Un film superb care nu trebuie ratat pentru nimic in lume,iar Will impecabil ca de obicei .
ioana2222 pe 25 Noiembrie 2012 12:21
nu am decat cuvinte de lauda la adresa acestui film .in mod normal nu sunt o fana a filmelor sf ,dar acesta e absolut superb !
MasterXXL pe 26 Iulie 2012 23:21
Pacat
Pacat de caine.Si in happy end ii tot la fel.Dar filmul este foarte bun!
marius93 pe 19 Mai 2012 13:49
Cred ca e cel mai bun film al lui Will Smith. Chiar daca nu te da pe spate cand afara e noapte, este foarte intens cand actiunea se desfasoara ziua, L-am vazut deja de doua ori si tot l-as mai vedea. Un film de colectie. Recomand !
Laurytta2009 pe 19 Mai 2012 13:45
Unul dintre cele mai bune filme cu Will Smith in rol principal
vicki_2005_ok pe 15 Mai 2012 19:29
film supeeeeeeeeeer
recomand din suflet acest film, este foarte foarte bun, adrenalina maxima, final neasteptat iar interpretarea lui Will Smith perfecta
KarGo pe 27 Aprilie 2012 02:20
Scena Cu Catelul Ma Terminat ! Si Apropo Super Film :D
madalinaXD pe 23 Aprilie 2012 15:24
Un film bun cu o idee buna...merita vazut...c-am trist finalul...8
kratosja66 pe 22 Aprilie 2012 22:41
I Am LegendUn film foarte bun
I Am LegendUn film foarte bun,combinand elemente de horror,drama si actiune intr-un pachet complet ce te va tine cu sufletul la gura pe parcursul intregului lung metrej.Ca de obicei Will joaca eexcelent,fiind exponentul perfect al eroului tragic ramas fara familie,si in cele din urma fara si ultimul sau camarad...sam...Solititudinea si tristetea sunt temele care se dezvolta cel mai mult in acest film.Coloana sonora mi-a placut extrem de mult! nota 10 pentru film,director,si tipu' ce a compus melodia principala...si sa nu uitam,de sam desigur...merita si el credite la fel ca si will! Si imi place cum s-a terminat,in sfarsit au mai iesit si astia de la hollywood din zona aia crepusculara a filmelor americane cu ''happy ending''.SPOILER: moartea lui neville...adauga ultimul ingredient in contructia personajului tragic!Insa trebuie sa stiti ca unele momente pot fi foarte foarte triste!!
citeşte

Anamarria pe 22 Aprilie 2012 22:27
Un film foarte bun,o drama care m-a emotionat foarte mult in primul rand datorita mortii lui Sam. Un moment trist! Mi-ar fi placut sa aibe un final mai fericit,dar poate nu ar mai fi avut acelasi farmec.
radu3455 pe 20 Aprilie 2012 14:31
un film foarte frumos in care Will Smith a facut un rol mare nota 10
Champion pe 01 Aprilie 2012 12:03
mda ... daca era teatru ii dateam 10 ,fiind un film in care joaca mai putine persoane decat intr-o piesa de teatru nata 5 e acceptabila . sus IMDB ( ca doar si oile merg una dupa alta ) . mai stiu un film ?!? cu Samuel L. Jackson si Tommy Lee Jones ( The Sunset Limited) joaca 2 persoane in TOT FILMUL media notei 7,8 :)) :)) :))
terraflorin pe 29 Martie 2012 10:03
Mai multe informaţii despre film pe: http://ro.wikipedia.org/wiki/Legenda_vie
Andrei.Ciprian pe 21 Martie 2012 19:37
"Numele meu este Robert Neville. Sunt un supravieţuitor din New York City"
Un film foarte bun.Mi-a placut din mai multe puncte de vedere! A reusit sa ma atraga inca de la inceput avand o poveste foarte interesanta si mai rar intalnita.Will Smith ma impresioneaza si in acest film demonstrandu-mi inca odata ca este un actor excelent.Merita vazut
cosmin_kedii pe 18 Martie 2012 07:46
I am Legend este, probabil, cel mai bun film al anului 2007. Will Smith a fost cu adevărat excelent. Eu spun că a fost mai bun decât No Country for Old Men.
IcsBebe pe 11 Martie 2012 19:10
Nimic de comentat. Filmul este extraordinar vi-l recomand. Dar nici cartea nu se lasa mai prejos.
nikkolle pe 05 Februarie 2012 17:32
La inceput nu prea i-am dat sanse la filmul asta .......da vad ca m-am inselat ! Nu e o idee noua insa a fost jucat bine si m-a tinut in suspans tot filmul . MERITA VAZUT !
emy_sinaia pe 05 Februarie 2012 00:39
interesant
sa fie acesta un scenariu pt sfarsitul lumii ? ar fi prea trist si lipsit de culoare, o abordare interesanta plina de suspans.
Rares10 pe 24 Ianuarie 2012 13:39
Merita vazut
Nota 10.Merita vazut si revazut.................................
mihai.mitza94 pe 23 Ianuarie 2012 15:26
Mi-a placut mult ! O poveste originala si foarte frumoasa ! Pacat de final .
robertforex pe 18 Ianuarie 2012 01:04
will smith este un actor extrem de bun.acest film e cel mai bun pe care lam vazut avand aceasta tematica.nota 10
puffulette pe 13 Ianuarie 2012 12:16
Pur si simplu.. Super... Will a facut o treaba extraordinara, a jucat perfect.. Povestea e interesanta/captivanta.. Si are cateva efecte bune pe ici, pe colo
So.aLone pe 30 Decembrie 2011 01:08
Trist..
Ii foarte tare regizat filmul,iar Will joaka excelent in acest film.daca vreti sa vedeti un film asemanator cu acesta eu va recomand ''Cartea lui Eli'
Raku pe 17 Decembrie 2011 11:42
I am legend
Am ramas profund impresionat de I am lengend , atinge coarda sensibila cu rolul lui Will Smith. Foarte bun filmul il recomand tuturor!
98diky98 pe 06 Decembrie 2011 21:48
interesant film...
ideea acestui film e ciudat de originala, in sensul ca in 2/3 din film apare numai will smith si cainele sam, iar in ultima parte apar mai multe personaje si recapata "sensul" de film...mi s-au parut stranii manechinele si cel mai trist e fost cand a murit cainele, iar punctul culminant a fost uimitor. in concluzie, e un film f bun si merita vazut (in fine...pentru cei carora le plac filmele sf)
Krystyne pe 20 Noiembrie 2011 20:22
foarte bun
un film foarte bun dar e si putin horror,ca idee e terifiant,imaginea aia de om singur la inceput cu un caine si apoi singur de tot si atacat de niste creaturi care candva erau oameni,oricum apreciez ideea
chiba_florin pe 14 Noiembrie 2011 19:25
obligatoriu de vazut
WOW
uite o fata "horror" a lui Will
m-a surprins placut

MNarcis pe 08 Noiembrie 2011 14:05
M-a impresionat, o drama f buna, destul de emotionant ( si acuma imi pare rau de cum a sfarsit catelul) il recomand cu caldura, merita vazut macar o data!
bubbles25 pe 09 Octombrie 2011 21:52
Exceptional ...
a fost bestial ..pentru un SF ..si will joaca foarte bine:)
danyelaelena pe 10 Septembrie 2011 15:10
pai e un film super dar cum a spus si criticul efectele sonore au fost cam exagerate, si tipam cu mama cand urlau orataniile alea :))) oricum super film ;)
1Katalin pe 09 Septembrie 2011 22:37
foarte tare filmul...m'a lasat fara cuvinte. i se potriveste genul Thriller-Drama ! 10.
catasmile17 pe 25 August 2011 00:36
un film foarte bun!!!! Will Smith a jucat foarte bine in acest film !!!! Finalul ii cam sad... se putea si mai bine !!!! Oricum merita vazut !!!
xerses pe 24 August 2011 13:57
Foarte interesant filmul, iar Will Smith a fost "legendar".
Cipryone pe 04 Iulie 2011 08:14
Cipryone
Robert Neville, un cercetător, este ultimul om rămas în viaţă, în urma unei epidemii care a transformat fiinţele umane în nişte bestii însetate de sânge. Robert îşi petrece cea mai mare parte a timpului încercând să se pregătească pentru un atac pus la cale de singurele fiinţe inteligente rămase în viaţă pe Terra: monştrii mutanţi. Viitorul umanităţii se află în mâinile lui. Sau în sângele lui necontaminat.
DiCaprio21 pe 29 Iunie 2011 20:37
foarte bun
foarte bun filmul , un subiect interesant cu un regizor bun ... will smith joaca excelent .. bravo
danymury pe 05 Aprilie 2011 18:49
este superb filmu...mi-a placut foarte mult....Will Smith face o treaba foarte buna
cioclytz pe 23 Februarie 2011 17:26
un film foarte frumos...despre will..nu mai are rost....RECOMAND!
legolas05 pe 14 Februarie 2011 17:32
foarte misto filmul,un om care a luptat pentru a gasi un vaccin, mia placut foarte mult cum a jucat Will Smith,pacat ca moare la sfarsit
Kazumo pe 05 Februarie 2011 15:20
Will Smith a devenit actorul meu preferat doar dupa acest film...Este o capodopera, daca nu ai vazut acest film, mai ai timp inca sa-l cumperi pana diseara, merita vazut neaparat, Zombii au fost foarte ingeniosi, pe net am dat si peste un sfarsit alternativ destul de interesant, ce sa mai, nota 10!
dybo pe 25 Ianuarie 2011 19:49
L-am vazut mai demult... este suficient de transant, in sensul bun. Merita vazut, macar pentru Will Smith si scenariul original!
alexa099 pe 22 Decembrie 2010 15:19
10:X no comment
Un film superb adevarat cu o poveste kre poate sa se adevereasca s in viata reala.un antidot pt a vindeca cancerul kre este f raspandit si in viata de zi cu zi kre a esuat s sa transf intr un virus k a malformat oamenii.Ff reusit filmul.bv celor kre a contribuit la el.Will Smith a jucat impecabil.eu i as fi dat oscarul.Krd k este cel mai bn film de groaza,interesant.pt k exista multe filme gen(cu monstrii,virusuri,monstrii etcc) dar asta este cel mai bn!bvv
deea9595 pe 30 Noiembrie 2010 18:26
desi a avut un inceput cam plictisitor spre final a devenit destul de interesant:)

,,Dr. Robert Neville dedicated his life to the discovery of a cure and the restoration of humanity. On September 9th, 2012, at approximately 8:49 P.M., he discovered that cure. And at 8:52, he gave his life to defend it. We are his legacy. This is his legend. Light up the darkness. ,,

costin_alex pe 05 Noiembrie 2010 19:48
no coment
Super filmul pacat ca sfarsitul e cam trist dar ... super filmu
edy21 pe 24 Octombrie 2010 15:35
Foarte bun film, cu un scenariu genial, prestarea lui Will Smith de-asemenea a fost geniala nu prea stiu ce sa zic a fost o placere sa te uiti la film iar finalul din pacate a fost foarte trist mi-a parut rau de Will, dar poate asa trebuia sa fie asa a devenit el o "legenda" dupa cum se numeste si titlul .
Nota 9+

vicu89 pe 08 Octombrie 2010 17:12
v
cel mai bun film al anului zic eu, merita vazut obligatoriu
alex_il_fenomeno pe 25 Septembrie 2010 09:26
un film cam sumbru , ce arata un viitor infricosator al omenirii ! totusi , apreciez ideea originala si aparitia lui Will Smith !
drift pe 20 August 2010 23:59
un film foarte bun,unde Will Smith da dovada de un actor genial,iar rolul i se potriveste perfect
lumaxya pe 18 August 2010 17:33
Un film foarte bun, Will Smith este un actor foarte bun. nota 10 si Respect:D!
g3orge13 pe 13 Iulie 2010 16:50
După părerea mea,este unul dintre cele mai bune filme cu Will Smith.10!
minadi pe 10 Iulie 2010 19:30
foarte tare!
will smith stie cum sa-si capteze publicul.

un thriller SF foarte bun.

Go 1 2 3 4