Păreri I Am Legend

(2007)

Legenda vie

nadinUSA pe 16 Ianuarie 2008 22:38
Film e super am vazut eri in cinema traiesc in USA.E foarte de calitate.Garantez nu regretati.Visionare placuta.
roooney7 pe 16 Ianuarie 2008 20:07
e tare filmul lam vazut
AlexOne pe 16 Ianuarie 2008 18:26
Se ia un actor bun , cu priza la public datorata altor productii in care a jucat , se adauga un film cu subiect mai mult decat fumat , eventual o amestecatura de scenariu a altor filme ( seamana izbitor ca subiect cu 28 days later si Resident Evil ) , se baga niste efecte speciale jenante ("bolnavii" aia arata jenant, se vede de la o posta ca s facuti pe calculator ) gen film lowbudget + povestea unui om de stiinta american ( probabil din randul celor care fac descoperiri in fiecare saptamana) caruia i a murit familia (oara a cata oara intr un film american) si rezulta mult prea laudatul , mirobolantul , extraordinarul si mult asteptatul I AM LEGEND. Cu siguranta un film pe care Will Smith o sa l regrete.
Gavan Teo pe 07 Ianuarie 2008 03:55
super misto flimu', bine trebuie sa fi foarte atent ca sa intelegi filmu bine, dar e foarte interesant, de mult nu am mai vazut asa un film incat sa imi placa asa de mult cum a fost acesta
Maxy pe 30 Decembrie 2007 22:31
Filmul te tine in tensiune...dar ma asteptam la alt final. Si imaginile New Yorkului pustiu sunt socante.
Liviu DC pe 28 Decembrie 2007 13:36
Pentru mine un film bun este un film la care imi ramane in minte si a doua zi. iar asta e unul dintre ele..
anton lucian pe 26 Decembrie 2007 23:57
k mai toate filmele cu zoombie:oamenii sunt infectati,raman ktiva kre sunt imuni la virus,si in cele din urma se gaseste antidotul.
idee nu-i noua, dar filmul a fost bun.

Deedee pe 24 Decembrie 2007 13:54
Am vazut de curand filmul. Cu siguranta nu este o capodopera, dar nu este nici un film prost. Are mesaj, simboluri, poate scenariul ar mai fi trebuit slefuit. Oricum, Will Smith are o interpretare foarte buna, asa cum ne-a obisnuit de altfel. Enjoy!
boboc pe 24 Decembrie 2007 11:46
Will a jucat bine si nici filmul nu-i chiar asa rau...
Totusi, nu prea-i de vazut cu o fata (ori sotie).
Eu am facut-o si... de pe la jumate, m-am uitat singur.
Filmul dadea in horror...

Gabytzu_dma pe 24 Decembrie 2007 01:04
Un film bun. Nu foarte bun , dar in nici un caz pros, cum am vazut ca zic altii. a, si chestia aia cu flash-back-urile, ce voriai sa fie totul clasic, sa stii de la inceput si sfarsitul , nu???
John Blazkowicz pe 22 Decembrie 2007 00:41
putin cam neasteptata reactia actorului principal cand intalneste in sfarsit un om sanatos...scapari de scenariu la greu, dar ok pt. genul sau
Mihai M. pe 14 Februarie 2008 20:51
P A C A T !!!
Mai, cand se vor vindeca americanii astia de optimismul asta imberb si imbecilizant?!?
O idee extrem de originala nu trebuia tratata astfel-monstri la gramada,arme,muschi,efecte pirotehnice s.a.m.d.Nu pot sa nu regret abandonarea
ideii de singuratate cu tot ce presupune ea pentru
suspansul cretinizant si finalul absolut dezamagitor...Cele trei stele sunt pentru decorul primei parti,imagine si incercarea lui Smith de demonstra
ca stie sa joace

weedmaster pe 29 ianuarie 2010 22:52
americanii nu sunt imbecili ci tu esti!:))=)) da-ti foc cretinule
Dead_Girl_Superstar pe 03 Februarie 2008 10:36
Bah sunteti nebuni?Cum adica film prost?Sfarsit nesafistafator?Da cum trebuia sa se termine? Filmul e facut dupa romanul de Richard Matheson, wtf? cum poti sa zici ca e o amestecatura intre Rezident Evil si 28 weeks later(pt necunoscatori filul original e 28 days later, 28 weeks later e partea a 2-a ;) oooo da nu aveati cum sa stiti asta pt. ca ati vazut vreo 20-25 de filme la viata vstra)
M-am uitat de 2 ori la el, odata singura si odata cu 2 colegi si e supertare!

Claudiu pe 14 Ianuarie 2008 13:11
Subiectul e destul de slabut. Decorurile si Will Smith duc in spate filmul. Un film de trei stele + pentru realizare
george pe 24 Decembrie 2007 17:10
filmul este interesant,flashback-urile arata ce sa intamplat de el este singurul om de pe pamant,cum a murit familia lui toate astea ca sa intelegeti voi motivul,daca nu intelegeti filmu nu mai COMENTATI AIUREA
user-6165de39e0639 pe 02 Septembrie 2022 21:51
Astazi 2dec22 ProTV reia acest film. Din pacate, de la faza cu premiile Oscar nu-l mai pot vedea pe Will Smith...
Pacat de filmele bune pe care le-a facut...

Ioan_Brandus pe 02 Septembrie 2022 13:33
Versiunea modernă a filmului The Ωmega Man din 1971 cu Charlton Heston, care l-a adoptat pe "Dogmeat". Bunicel spre bun. Nu simt nevoia să îl revăd (pe primul l-am revăzut de câteva ori).
user-606dd8862d5b7 pe 07 Aprilie 2021 19:08
Vreau sal vad cap coada unde il pot vedea si unde îl gasesc sal vad tot filmul un pic de ajutor va rog
floxy pe 27 Ianuarie 2021 04:19
Bun film
Un film bun pentru iubitorii filmelor apocaliptice - horror.
Nyghty pe 13 Mai 2020 01:46
La ce m-am uitat?!
Filmul ăsta poate să ți se pară genial sau înălțător doar dak scri asha și te chinui să menții un ritm al respirației mulțumitor pentru a supraviețui. Regret că nu l-am oprit în primele 30 de minute și îmi cer scuze în fața tuturor filmelor bune văzute, că a ajuns și spelunca asta lângă ele.

Nota 5 cu cea mai mare indulgență posibilă. Un rol bun oferit de Smith, o primă apariție a fiicei lui, câteva referințe la Bob Marley și un easter egg cu Goodfellas. Atât.

forever_young_ pe 11 Aprilie 2020 18:20
un film cu Will ...inconfundabilul Will care merta din plin sa fie vazut ...rol de exceptie !
Bonaventura pe 05 Aprilie 2020 15:34
Film de sezon, taman bun pe vreme de pandemie si carantina !!! Poate cineva sa nege ce ne poate rezerva viitorul ? Poate cineva sa nege ca un virus creat in laborator nu va duce la un moment dat la asa ceva ? Nu avem de unde sti si ar trebui sa fim ceva mai responsabili cand scriem comentarii aici, daca mintea unora nu poate accepta o realitate plauzibila intr-un viitor mai indepartat sau mai apropiat, asta nu inseamna ca trebuie sa-i jigneasca pe ceilalti. Multe dintre SF-urile anilor '90 s-au materializat in realitate pana in prezent, nimic nu e masurabil, nimic nu e predictibil, totul e posibil ! Traim vreme de pandemie, cu virusuri create in laborator, se va ajunge daca nu cumva s-a ajuns foarte departe cu cercetarea si tehnologia, asa incat teme abordate in acest film sau in Total War Z pot deveni realitate la un moment dat !
george1223 pe 15 Martie 2020 18:06
Bun filmul cu multa actiune si un pic horror de iti da emotii
user-5e62dd0b31ef1 pe 07 Martie 2020 01:33
Bag pula an saitu vostru am facut cont si tot nu ma lasa sal vad
Salbaticul pe 27 August 2019 22:25
Eu chiar nu-l înțeleg pe băiatul ăsta de ce se bagă în filme...n-are niciun talent ca actor=3.
niggeremall pe 23 Iunie 2019 18:24
plictisitor film. prima data cand l-am vazut mi-a placut, dar e unu din filmele pe care nu le pot revedea mai mult de 3 ori, chiar si la intervale mari de timp.
catze999 pe 26 Mai 2019 17:59
E greu sa faci un film asa cretin,...........................
picuiannis pe 07 Octombrie 2017 03:51
Salut
stie careva daca iese si partea a 2 I Am Legend pe youtube arata ca ar iesi si partea a 2 dar nu stiu ce sa cred
tatucu_alin pe 23 Noiembrie 2014 13:39
m-am saturat.prea multe filme pe tema asta(o boala loveste toata planeta si un personaj principal incearca sa salveze situatia).
iliketosmoke_atat pe 03 August 2014 10:54
Placut
Am vazut acest film la tv si am fost placut impresionat , rareori se mai da aceste genuri de filme la tv , nota mea 9, il recomand!
mirydel pe 10 Martie 2023 20:52
film bun pe profilul sau-apocaliptic.super W.Smith ca de obicei. de la faza cu Oscar imi place si mai mult :)))) …barbat adevarat (si in viata si pe platou),cu OO in pantaloni,nuuuu…soricel.
user-63b2b36cc78dd pe 10 Martie 2023 19:09
Un film SF horror foarte bun ( poate într-o buna zi REAL ) .WILL un megastar joc de 10
Nicolo pe 07 Septembrie 2020 11:31
Un film exceptional. Acum,in anul 2020,consider ca inca nu s-a invechit. Personal l-am revazut de patru ori. Inca imi creeaza emotii puternice.Am intalnit un Will Smith foarte bun.Merita vazut si...revazut!
MariusCiprian87 pe 19 Martie 2020 23:53
"Nu Dumnezeu a făcut asta, Ana! Noi am făcut-o!" Un film avertisment pentru umanitate, într-adevăr împins la extrem, dar filmul ca si scenariu, regie, scene ce-ți taie respirația + un Will Smith, este de-a dreptul colosal, magistral ! O pandemie ce în vremurile noastre pare atât de reală... să mai zică cineva că filmele nu au "vocea" lor, sunt ca niste chei bine gândite pt a deschide și a lumina întunericul din mințile noastre ! Obligatoriu de văzut !
ShadowBoy20 pe 31 Octombrie 2019 15:58
Cel mai bun film cu zombie pe care l-am vazut si unul dintre filmele mele preferate.Are niste faze care te dau pe spate.Este printre FOARTE RARELE filme la care mi-a venit sa plang.
ioanaa_ioana pe 05 August 2018 20:16
Pentru persoane pana in 20 de ani................. Pusti,pistoale,mitraliere. Sf si alte animale.
claudiu-daniel-lugoj pe 18 Februarie 2018 23:53
Foarte bun film,care merita vezut neaparat.Actiune multa si putin horror.
lavara_laiarna pe 02 Ianuarie 2018 19:11
Perfect cu un subiect aproape perfect. O acțiune tensionată despre supraviețuire cu actori puțini dar buni. Un film etalon care cu greu va putea fi egalat în grabă.
danut_iulian pe 08 Noiembrie 2017 21:14
Un film foarte bun si frumos mia placut mult povestea si cum au jucat personajele iar scenariul foarte bun si el.
rdan1987 pe 01 Iulie 2017 21:03
Un rahat de film
Eu nu inteleg cum poate sa va placa filmul asta ! Sunteti tampiti la cap ??
Sorin87 pe 29 Noiembrie 2015 21:46
Un film exceptional de bun, actiunea din film de tine in suspans pana la final
andystarx pe 16 Noiembrie 2015 00:09
Inca un film foarte bun ,cu un scenariu la fel de bun,al lui Will SMith ! Abia astept sa apara continuarea,fiindca parca asa lasa loc finalul !
Claudynho pe 14 Februarie 2014 17:41
Un film bun, in care Will Smith are o prestatie buna. Merita vazut !
kakapo pe 07 Ianuarie 2014 12:55
...scenariul e stralucit, ideea filmului e grozava; o fictiune aproape imposibila in care Richard Matheson incearca sa creioneze un viitor post-apocaliptic in care un virus creat pentru a distruge cancerul, ucide cea mai mare parte din populatia planetei, iar pe cei ramasi, ii transforma in creaturi nocturne insetate de sange...din pacate, ecranizarea nu se ridica la inaltimea nuvelei lui Matheson...
vhvb pe 14 Octombrie 2013 23:31
suuper filmu .lam vzt aqm 2ani merita 10 partea cu cainele a fost trista
Infinity pe 23 Septembrie 2013 03:10
I Am Legend (2007)
Desi nu sunt fan al filmelor cu zombie, pot face anumite exceptii. Filmul este foarte bine realizat, are un scenariu bun, mult suspans, actiune, extrem de dramatic in unele momente si are si un actor care stie sa-si interpreteze bine rolul. Luand aceste lucruri in considerare, poti spune usor: asta da film bun cu zombie! A meritat. Urasc porcariile alea cu rauri de sange, efecte de rahat si actori care joaca penibil. In caz ca nu stiati, sfarsitul filmului are doua variante. Cautati si o sa vedeti.
tony_mondyalu pe 26 Iunie 2013 02:20
will smith este un actor mare si acest filn ne-a demonstrato inca o data, filmul in general a fost destul de bun cu mici laguna pe ici pe colo insa in general este ok, merita vazut
sexygirl2 pe 28 Mai 2013 18:00
povestea filmului e interesanta chiar daca nu e originala , filmu e bun si merita vazut
herleaflorin pe 17 Martie 2013 22:02
Bun filmul un SF/Horror destul de interesant Will Smith joaca grozav in acest film. Creaturile intunecate destul de reusite, dar finalul nu mia prea placut sincer.
Trebuia facut altcumva.Partea buna este ca sa facut un final alternativ care are sens finalul original este o idiotenie.

gi.welther pe 15 Martie 2013 23:53
UN FILM FOARTE BUN!
Nu sunt fan al genului dar acest film este captivant , are un actor de milioane si o poveste buna . Merita vazut si revazut! :D
Go 1 2 3 4