Păreri How to Train Your Dragon

Cum să îți dresezi dragonul

XShadowX pe 25 Ianuarie 2015 12:39
BEST animation EVER
SUPERB intr-un singur cuvant ! How to Train Your Dragon ne spune o poveste de prietenie dintre un om si un dragon si ne duce intr-o aventura pe care oricine din noi am dori sa o traim , o lumea minunata si putin comedie pe aici pe colo , ce sa mai vorbim? o animatie de OSCAR ! un MUST SEE
Claudynho pe 03 Noiembrie 2014 17:14
Un film de animatie foarte interesant care te captiveaza...Merita vazut !
XxRedBullxX pe 09 August 2014 16:20
How to Train Your Dragon (2010)
O animație de excepție, chiar merita sa vezi un astfel de film. Poveste originala, personaje amuzante și grafica foarte buna. Am fost plăcut surprins de acesta animație, sper sa continue cu mai multe parți.
SAndrei2000 pe 11 Iulie 2014 00:18
Inimaginabil,de senzationala
De mult timp nu am mai vazut o comedie asa reusita ca asta!

Tot filmul,ca un intreg,a reusit sa imi redea copilaria cu animatiile Disney si bucuria care ti-o da un film de familie...
In primul rand nu este marca Disney(care e pe primul loc la capitolul animatii)ci este de la DREAMWORKS...acestia au redat inca o animatie superba si spun jos palaria pentru munca depusa!
In ultimii 2 ani am incercat "sa fug" de animatii,deoarece nu mai am 9-10 ani,sa fiu la fel de captivat de orice gen de desene animate;dar inca apreciez si voi aprecia toata viata o Animatie lucrata ,greu de realizat si cu un scenariu care ii educa pe copii din zilele noastre.

Dar_kvampire pe 21 Iunie 2014 20:26
Genial.
O animatie superrrrrrrrrrba foarte frumoasa imi place ca sau decis sa faca si un lugmetraj foarte tare. 10
Andrei843 pe 26 Aprilie 2014 15:01
Nu ma prea uit la filme de animatie, dar este o exceptie.
johnybz pe 23 Aprilie 2014 04:03
De 3x fain!
Da,o animatie super reusita. Nu stiu de ce am tot evitat sa o vad pana acum. O poveste captivanta despre alternativa razboiului, vorba buna, blandetea, o mana intinsa si perceperea aparenta, gresita specifica oamenilor in general. E o lectie de viata pana la urma. Filmul are cate putin din toate - actiune motrica, momente emotionante, agitatie, toate continand multe mesaje subliminale benefice. Nu intotdeauna e un lucru rau sa fii oaia neagra. Frumos, merita timpul. Demult nu mi s-a mai intamplat sa exclam urmarind distributia: "Doar atat?!?". Merita sa fie mai lung. Acum, ceva emotii in asteptarea partii cu nr 2.
Lockdown89 pe 16 Aprilie 2014 19:48
Friendship
Una dintre cele mai bune animatii,una emotionanta:baiatul alege in locul ''meniri neamului''-uciderea dragonului,sa il ajute sa zboare, sa-l hraneasca,sa-l salveze(un dragon la sol e ca si mort),iar dragonul la randul lui ii salveaza viata baiatului in ultima lupta.O animatie de nota 9,despre prietenie ce te suprinde in mod placut.
mano01 pe 07 Februarie 2014 19:46
Daca nu cea mai buna,una dintre cele mai bune animatii facute vreodata
robert_negru pe 05 Februarie 2014 02:03
trebuie neaparat si o parte a doua!
un film superb despre prietenia dintre un dragon si un pusti..prietenie care pune capat prejudecatilor despre aceste "bestii" si razboiului dintre neamul vikingilor si dragoni. O animatie superba ce trebuie musai vazuta...intr'o seara dupa o zi grea in care mai toate au mers prost!... Acest film nu are cum sa nu'ti aduca zambetu' pe buze si sa'ti schimbe starea in bine....este numai bun de vizionat dupa atatea "teorii ale conspiratiiei" cum spunea cineva mai sus...dupa atatea impuscaturi, drame, crime...etc. Eu unu' m'am uitat la acest film dupa ce am vizionat " v for vendetta " si " Saving private Rayn "...si ma bucur ca am facut'o.....Trebuie neaparat vazut, genial filmu' !
AdriAdrianna98 pe 26 Ianuarie 2014 22:57
Asa si asa
O animatie destul de buna. Subiectul e interesant insa se regasesc si foarte multe clisee specifice filmelor de animatie: omul diferit de restu care pare prostanac la inceput (insa asta e o lectie destul de buna atat pentru copii cat si pentru adulti, daca nu esti bun la ce sunt buni si restu, posibil sa fii la altceva) ca mai apoi sa fie renegat de familie din cauza ca nu e priceput si sa ajunga in final marele erou.
Trecand peste cliseele astea, e un film dragut, interesant despre rabdare si bunatate (omul care alege sa cunoasca "Creatura salbatica" si sa incerce s-o imblanzeasca spre deosebire de cei care vor doar s-o ucida). Animatia propriu zisa, cum sunt construite personajele, e interesanta, interesant construite personajele si plasarea intr-o lume a vikingilor.
Per total nu e cea mai buna animatie dar nu e nici o pierdere de timp, un film dragutel si placut.

andyulyan pe 06 Ianuarie 2014 04:08
The best
Un film de colectie, splendid!
Cred ca o sa ma mai uit odata cu aceeasi placere si entuziasm :D

andyy pe 03 Decembrie 2013 23:24
Un film de animatie foarte reusit, foarte bine realizat si chiar emotionant la final. Merita vazut de cei mici chiar si cu cei mari alaturi.
kakapiciu pe 23 Septembrie 2013 21:59
Imi imaginez oare ce as face eu in situatia aia. Oricum filmul merita vazut !
Infinity pe 23 Septembrie 2013 03:05
How to Train Your Dragon (2010)
Unul dintre cele mai simpatice si frumoase filme de animatie facute vreodata. Grafica este incredibila. O poveste foarte buna bazata pe prietenie. Imposibil sa nu indragesti acel dragon. Asteptam continuarea.
wings1104 pe 30 Iulie 2013 11:33
Este un film foarte bun, pe care il recomand tuturor. Este original, iar efectele sunt chiar bune. Actiunea este foarte interesanta, iar personajele sunt nostime. Nota 9.
vladimir84 pe 24 Iulie 2013 09:29
O animatie de aventura cu si despre dragoni si vikingi. Foarte reusita!
Georgiana-Raluca pe 28 Martie 2013 19:35
Chear si filmele cu animatie sunt super
Cred ca e obigatoriu de vazut e superr filmu . Asta e o poveste a adevaratei prietenii chear daca nu sunt de acelas neam si sunt dusmani de mai bine de deceni.Mai ales ce dragut e dragonul .
Miiku pe 25 Martie 2013 21:28
Deci o capodopera de film. Chiar mi`a placut. A avut o grafica foarte buna. Vi`l recomand!
PLaurentzyu pe 03 Februarie 2013 21:26
Un film de animatie captivant, cu un subiect mai rar tratat acum, cand vampirii sunt in centrul atentiei.
georgian9292 pe 26 Decembrie 2012 22:03
Cel mai tare
Nu ma asteptam sa imi placa asa mult, e super tare! Sper sa se faca si partea a doua!
ice_eyes pe 12 Decembrie 2012 00:45
Este superb!!! Ador dragonul Toothless, este preferatul meu ever. :x :x :x Este o animatie de 10+ stelute, regret doar ca nu l-am vazut la cinema.
goldenleaves pe 24 Noiembrie 2012 14:05
imi plac filmele in care eroul e altfel, alege alta cale de rezolvare a problemei si reuseste sa schimbe lumea
frumos film

mihaelatb pe 14 Octombrie 2012 23:00
Copilul sefului, este altfel fata de ceilalti copii. El nu vrea sa fie un adevarat viking, omorator de dragoni, el viseaza sa fie erou, dar pentru asta isi utilizeaza mintea si nu forta fizica.
O animatie despre superioritatea gandirii in fata fortei brute, despre prietenie si despre prejudecatile care ne fac sa vedem intr-o fiinta necunoscuta, intai dusmanul si abia dupa aceea prietenul.mentalitatea care ne face intai sa ne gandim la lupta si abia dupa aceea la imblanzire..

deadlord pe 27 August 2012 20:20
Superba animatie. Este cu adevarat incredibila. Scenariul este bine scris, Iar regia superba.
S-Sorin pe 13 August 2012 10:39
Special
Este o animatie foarte reusita ,chiar daca la inceput am evitat sa ma uit deoarece titlul mi se parea cam penibil ,tocmai ce l-am vazut si vreau sa spun ca e extrem de bun
D.Ionut pe 12 August 2012 18:45
Finalul un pic surprinzator, continutul captivant, inceputul promitator.
______________________________________________________
Nota: 7.5 (opt)

Davidutzu2o11 pe 06 August 2012 13:46
Capodopera
Este minunat filmul, iar mica continuare este si mai minunata: http://www.cinemagia.ro/filme/dragons-gift-of-the-night-fury-577902/
diciluma pe 20 Iunie 2012 09:23
mda , se poate zice ca de la shrek nu am mai vazut un film asa bun.... Poate or mai fi fost filme bune dar eu nu le-am vazut....
KarGo pe 28 Mai 2012 01:33
Frumos....... Mie Mi-a Placut..................................
MNarcis pe 16 Mai 2012 19:02
Un film de animatie superb din toate punctele de vedere, o animatie f captivanta cu niste efecte speciale absolut superbe si cu un dragon mai mult decat simpatic (in unele momente parca era mai mult o pisica jucausa decat un dragon fioros), dupa parerea mea este o animatie obligatorie de vazut!
Olivia0306 pe 24 Ianuarie 2012 11:11
Trebuie sa recunoastem ca in acest film personajul principal este Toothless, iar daca ar fi fost real trebuia sa aiba un Oscar cu siguranta :p Grafica reusita.
alex.andra pe 22 Ianuarie 2012 15:00
Un film emotionant si foarte educativ . Merita vazut .
monicutzza pe 08 Ianuarie 2012 23:21
recomand
o animatie deosebita cu o poveste f buna. mie mi-a placut enrom de mult:)
recomandddddd :X

DARK333REM pe 19 Decembrie 2011 22:18
Cum să îţi dresezi dragonul
Un FiLm FoArTe FRUMOS,ARTISTIC,CAPTIVANT,FANTASTIC. :) Este un FiLm care iti umple InImA de BUCURIE.How to Train Your Night Fury.
clau_ditza091 pe 17 Noiembrie 2011 19:37
O animatie destul de reusita, chiar daca sunt si alte animatii mai bune. Merita vazut.
bubbles25 pe 17 Noiembrie 2011 17:15
a fost ata de dragut filmul :) ..si unii dragoni erau ata de dulci :) ..o animatie foarte reusita :)
cosminlipsa pe 09 Noiembrie 2011 00:09
Da, Un film animat foarte bine lucrat, merita vazut.
darkbone pe 18 August 2011 00:28
super film.de-a bea astept continuarea. sper sa fie la fel de bun ca asta.... sau chiar mai bun...cine stie
savvy pe 10 Iulie 2011 22:56
pur si simplu perfect
nu ai ce sa nuti placa la filmu asta....are de toate pentru toti...
Crist11 pe 06 Iulie 2011 01:14
Foarte frumos filmul... Reusit din toate punctele de vedere.
madalana_89 pe 29 Mai 2011 13:04
fain rauuuuuuuuuuuuu......chiar mia placut povestea mult de tot.si cu dragonul "stirbul" belea:)
White1 pe 24 Mai 2011 11:41
Flight Of The Dragon
Cand auzi de un film despre prietenia dintre un dragon si un baiat viking primul lucru la care te gandesti sunt scenele in care dragonul..zboara..cu..copilul. Asa ca avem o multime de scene de acest tip, care de care mai dramatica/spectaculoasa/emotionanta/antrenanta etc. (totul culminand cu batalia excelenta din final). Dar asta nu e suficient sa faca un film special, iar banalitatea povestii (care nu se indeparteaza cu nici un centimetru de tiparele impuse de zecile de animatii din ultimii ani) nu ajuta cu nimic filmul. Faptul ca este lipsit de imprevizibilitate constituie un minus serios, si scade mult din placerea de a vizionea filmul, cand tu deja stii cum vor evolua lucrurile. In rest, umor in cantitati rezonabile (nu o sa te faca sa razi, dar o sa te binedispuna), personaje destul de interesante (dar nimic din ce nu ai vazut deja), si un voice-acting destul de bun(foarte bun in… citeşte
alex_il_fenomeno pe 18 Mai 2011 19:14
filmul de fata se afla printre cele mai bune animatii pe care le-am vazut ! isi merita din plin nominalizarile Oscar ! este atat de bun , prezentand o relatie de prietenie dintre un dragon si un baiat , aparent imposibila , dar care ajunge sa treaca peste toate piedicile intalnite ! filmul are de asemenea cateva rasturnari de situatie nemaipomenite , care fac acest film si mai bun ! Cred ca este printre cele mai bune filme de animatie ale lumii ! Nota 10+ !
Sorin87 pe 16 Mai 2011 17:04
How to Train Your Dragon
foarte buna animatia, mi-a placut ideea filmului cu dragoni, abia astept sa vad continuarea care sta sa intarzie pana in 2014 :-( merita vazut filmul este de nota 10
diana7 pe 15 Mai 2011 16:49
How to Train Your Dragon
How to Train Your Dragon este un film pe care ar trebui sa-l vada oricine si adulti dar si copii, a fost o animatie foarte buna " RECOMAND "
xerses pe 14 Mai 2011 20:49
Plina de farmec, aceasta animatie are tot tacamul(umor, actiune,o poveste in spate) pentru a-ti crea o seara placuta odata cu vizonarea.
RoxyD pe 30 Aprilie 2011 12:37
. ... foarte draguta animatia ... .
Andrutza100 pe 21 Aprilie 2011 21:35
EU NU AM CUVINTE PENTRU ACEST FILM.VA RECOMAND SA VA UITATI SI CHIAR DACA ATI AUZIT CA ESTE NASPA.INCERCATI.SI SPUNETIVA PAREREA.MIE SINCER MI-A PLACUT11111111000000000000000%.ESTE SUPER-EXTRA BUN FILMUL.CAND IL VETI VEDEAM VETI INTRA INTR-O LUME NOUA SI PLINA DE SURPRIZE.
danymury pe 10 Aprilie 2011 19:52
foarte frumoasa animatia...asteptam 2!!! recomand!!!
Go 1 2 3 4 5