Păreri Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I

Harry Potter și talismanele morții: Partea I

NinaCho13 pe 24 Noiembrie 2010 22:18
Buna seara!
Vineri, in sfarsit! Harry Potter!

Nu mai am de ce sa mai spun altceva, deoarece esenta a fost graita!

Si, nu pot da inca o nota(nici macar una optionala)

mihai_iordache pe 21 Aprilie 2011 17:51
cel mai tare film din seria harry potter, cred ca e singurul la fel de bun ca si cartea
Irina97 pe 18 Aprilie 2011 10:23
Pur si simplu extraordinar!
Sunt un mare fan, iar filmul mi se pare unul absolut genial. Am citit toate cartile si am vazut toate filemele, iar acum astept cu sufletul la gura si part. a 2-a. Sunt un foarte mare fan al lui J.K.Rowling, si sper sa nu se opreasca din scris dupa aceasta serie, sper sa ne mai incante cu macar cateva nuvele desprinse din extraordinara lume a imaginatiei sale! Acestea fiind spuse, ma inclin si imi "scot palaria" in fata acestui geniu creator!
edy21 pe 29 Martie 2011 15:18
A fost fantastic chiar nu pot sa descriu in cuvinte cat de tare mi-a placut full full of action adventure deci ultra mega-super ii filmul :)).
Mai greu de descifrat(mai ales inceputul) putin filmul si fara atat de multe dialoguri dar pe mine chiar m-a uimit in adevaratul sens al cuvantului de altfel ca si celelalte parti chiar nu pot sa descriu cat de tare imi plac seriile Harry Potter si cat de mult le iubesc.
Abia abia astept partea a 2-a. 10+++++++++++++++++++

sarrpe pe 11 Februarie 2011 14:33
Eu vreau sa castige cap de mort, vreau sa vad recordu la maini in jos >:)
AeroX pe 12 februarie 2011 15:32
pai o sa castige...asa o sa-ti dea impresia la un moment dat in film...dar nu mai "spoil"-uiesc:D
HB pe 03 Ianuarie 2011 10:01
Harry Potter
Toata povestea cu Harry Potter se cam schimba ,nu mai este un film pentru copii.Acesta cu Harry Potter 4 sunt preferatele mele.Foarte bun filmul,foarte bine realizat.Deabia astept partea a-2-a in 2011.Merita vazut
Keeper pe 24 Decembrie 2010 19:28
mai frumos decat majoritatea precedentelor, mi-a placut mult
missphantomim99 pe 14 Decembrie 2010 15:45
cartea este exceptionala si de data asta filmul aproape ca se ridica la nivelul acesteia. primele filme au fost bune si merita vazute dar nici nu se compara nu cartile(in care povestea este mult mai complexa). de data asta filmul, fiind impartit in doua a cuprins mai mult din actiunea cartii
kakapiciu pe 12 Decembrie 2010 18:17
frumos film....mia placut......se vede ca acest film pregateste partea a 2-ua pentru ca actiunea nu este asa figurata....este linistita......se para ca vom avea o parte a 2-ua destul de buna:X:D
happy.sunset pe 08 Decembrie 2010 16:21
Filmul a fost ,intradevar cu o tenta noua fata de cele anterioare.Accentul acordat incuiatilor precum si celor sange-mal ofera ceva intradevar captivant,magia facandu-se in lumea noastra nu intr-o luma magica.
Aceasta parte este mult mai matura din punctul de vedere al personajelor,mult mai instabila,referitor la nesiguranta precum si mult mai afectiva,emotile personajelor au fost surprinse intr-un cu totul alt mod decat pana acum (superficialitatea varstei).
Astept si partea a II-a.

nicolasthelion pe 20 aprilie 2011 20:50
este cel mai msito film din istorie dar cel care joaca ca harry potter nu prea o jucat bine ok atunci cind la prins ala de picior meam acoperit ochi dar nu e chiar asa de prost filmu dar pare putin horror.Cred ca nota ii ajunge numai pentru 10 dar o sa ma mai uit nui chiar asa de exceptional :-l Cu drag nicolas!
Krystyana pe 27 Noiembrie 2010 20:55
L-AM VAZUT
am vazut filmul si mi se pare grozav....de fapt cam toate filmele hp mis-au parut misto si interesante......daca tot am vazut prima parte,atunci sa vad si cum se termina....pan' la capat :)) ; iar eu nu vreau sa citesc deoarece daca termin mai intai cartea apoi vad filmul ,o sa spun ca acesta a fost foarte prost(am incercat asta cu partea a 5-a) :)
sweetdream pe 22 decembrie 2010 20:20
Dar totusi ar trebui sa citesti cartile,deoarece contin informatii suplimentare si sunt mult mai interesante decat filmele.Eu mereu aleg cartile in detrimentul filmelor.
Krystyana pe 22 decembrie 2010 20:57
ms de sfat...o sa incerc sa citesc mai mult dar nu prea am timp...
midnight445 pe 26 Noiembrie 2010 23:22
Tocmai am venit de la Cinema. Pot sa spun ca isi merita toti bani si ba chiar merita vazut inca o data pentru detalii.
Giavicky pe 26 Noiembrie 2010 22:56
L-am vazut in seara aceasta. E reusit. Te tine cu sufletul la gura. :X:X:X:X
P.S. Mergeti la film. Merita. ;)

ada90 pe 26 Noiembrie 2010 17:59
Am vazut si eul filmul azi, la ora 00:01 si pot spune ca e unul dintre cele mai bune din toata seria.Yates a facut o treaba mult mai buna.Cei trei actori par a fi evoluat in joc.
Mi-a placut scena fugii prin padure,a povestii celor trei frați si multe altele pe care o sa le descoperiti si voi. Au fost multe faze comice,chiar s-a ras in sala:), desi filmul e unul "intunecat".Vizionare placuta !

coraina pe 30 Mai 2010 15:22
Gata scoala!!
'Talismanele Mortii' e cartea ce mai interesanta, dupa parerea mea, cred ca filmul va fi cel mai captivant dintre toate :). De ce? Pentru ca nu se mai duc la Hogwarts pentru cursuri! Mie mi se par un pic plistisitoare partile cu toate lucrarile alea infinite pentru scoala, orele cu Plesneala (cam toate la fel) s.a.m.d....Hogwarts e genial si se intampla si pe-acolo destule, printre care si batalia finala, dar in exterior pericolul atinge alt nivel si nu se mai poate spune ca "e o carte/film pentru copii" ;)
valigeo96 pe 23 ianuarie 2011 10:41
Da aceasta schimbare este una radicala asupra stilului hp cu care ne-am obisnuit
nicolasthelion pe 20 Aprilie 2011 20:47
nicolasthelion
salut filmul acesta este o capodopera ce dracu nam mai vauzt niciodata asemenea film este un film execeptional dar hary potter mai are putin de lucrat ca ceilalati care mai joaca in el joaca fffffffffff bine nu foarte foarte bine da a fost atit de vrumos filmu ca nu mai pot este un film de nota 10 dar eu cred ca e de nota 10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 dar nici chiar atata deci va urez noroc actorilor cei din haryy poter este un film exceptional il iubesc si nu ma despart de el va urez succes la celelalte filme care o sa le faceti Cu Drag Nicolas.!
coraina pe 10 ianuarie 2012 01:06
imi place entuziasmul:))=))
andreea pe 18 August 2007 11:39
cartea este sooper mijto... cea mai tare dintre toate volumele... de abia astept sa vad filmul... si ar fi pakt dak ar taia prea mult... sa vdm dak efectele speciale lasa d dorit
max22223 pe 10 decembrie 2010 13:29
o mare porcarie de film in mare
AeroX pe 13 decembrie 2010 01:13
asa...si? niste argumente... ceva, mai max22223?
Gumitza pe 29 Aprilie 2011 16:45
doamne cat iubesc seria asta hp...ultima parte a seriei va fi una epica..
ale-anda pe 26 August 2007 19:33
da, cartea este foarte foarte foarte tare..... cea mai tare dintre toate si cea mai romantica :P.....o chestie foarte frecventa in filmele harry potter este faptul ca in filme se taie foarte multe din carte...si sper sa nu se taie foarte multe pt ca atunci nu va mai fi asa de tare !!1 oricum mie imi place mult harry potter si cred ca va avea cel mai mare succes dintre toate filmele avand in vedere ca este si ultimul !!
atlantiss pe 12 Decembrie 2010 00:15
Sa traiasca Stratagemele:))))!
Vazut...! am asteptat ecranizarea cu mare interes, si recunosc ca am fost un pic dezamagit:(! De ce? dupa umila-mi opinie consider ca se putea mai multa actiune asta daca nu ne ghidam dupa stratagemele sa zicem clasice "hai sa-i facem sa mai astepte ca poate poate au sa zica wow ".Nu am zis wow!, ca la celelate! Actiunea in forta cum ne-au obisnuit partile anterioare in acesta prima parte a ultimei ecranizari sunt diluate. De parca s-a luat fila cu fila si a fost ecranizata asa aceeasta ultima carte. merita vazut dar daca il ratati nu veti SUFERII!
lumaxya pe 20 Aprilie 2011 20:36
HP.
Un film exceptional. Abia astept partea a II-a. Atat mister si atata magie...m-au fermecat!!!
deliadulce pe 13 Aprilie 2011 17:45
Foarte frumos!Este un film foarte bun.Actorii joaca bine, Nota 9!
ren22 pe 17 Februarie 2011 16:05
super fain sunt extra mega fan harry potter iar cei carora li se pare ca au lungit-o inseamna ca nu au citit cartile pentru ca in 7 fiecare detaliu are legatura cu povestea si e important...oricum clar il ador chiar imi place david yates si 6 e ff bun :) 10 clar
youly pe 13 Februarie 2011 21:28
imi place Harry Potter, am vazut toate filmele. abia astept sa apara si ultima parte sa am setul complet :D
AlecsandraSM pe 06 Februarie 2011 03:01
Ma oameni buni pe bune , filmu nu e tot e doar prima parte , la ce va asteptati , stau de 2 ore si citesc tot felu de comentari la unele filme si nu imi vine sa cred cat d mult a crescut lipsa de respect fata de comentariu unei persoane . Dreptu meu e sa zic ca asta e un film de cacat sau dreptu meu e sa zic ca filmu asta e de nota 10 , lucru care pe voi nu ar trebui sa va intereseze mai ales sa comentati . Un film frumos , actori excelenti nota 10 , felicitari
Anduril pe 05 Februarie 2011 14:17
pot sa spun ca am crescut cu filmele si cartile Harry Potter . chiar imi pare rau ce se termina seria de filme
phufu.ruoz pe 01 Decembrie 2010 21:48
pana acum e exact asa cum imi amintesc ... abia astept partea a II-a !!
jojo55_G pe 20 Noiembrie 2010 11:51
Primele 36 de minute
pentru amatorii de filme cu vrajitori harry potter 7 este destul de bun eu am vazut primele 36 de minute si este super tare ma voi duce la cinema sa vad in 3d
AeroX pe 20 noiembrie 2010 12:33
Prima parte nu ruleaza in 3D!
valigeo96 pe 23 ianuarie 2011 10:19
Destul de bun?...eu zic ca e CEL mai bun dar fiecare cu parerile si gusturile lui nu ? :P...si doar partea a 2-a ruleaza in 3D...si eu am auzit din unele surse dp net ca si prima va fi in 3D :-??...
AnnyA06 pe 17 Noiembrie 2010 21:53
Pare un film foarte bun, unul din cele pe care chiar mi-as dori sa-l vad.
m1chae3elL pe 17 Noiembrie 2010 08:27
Michael
super belea filmul este fantastic prima parte si deabia ast sa apara si a 2 a parte dar din pacate mai avem de asteptat .... oricum este o capodopera la fel ca celelalte 6
estheracampean pe 12 Noiembrie 2010 12:20
felicitari scriitoarei, regizorului, am urmarit toata seria Harry Potter, nu am cuvinte...
abia astept si cele 2 parti!

vaduva129 pe 08 Noiembrie 2010 20:25
cred ca o sa-l vad la cinematograf pe asta..merita ;)
mafia.vip pe 08 Noiembrie 2010 00:54
desi nu am citit cartile... filmele mi s-au parut foarte reusite, chiar daca la inceput nu am vrut sa vad Harry Potter şi Prinţul Semipur, din istorisirile pe care le-am auzit de la altii, pana la urma l-am vazut si nu imi pare rau de asta :D a fost superb, astept cu nerabdare sa apara filmul 7, atat prima cat si a doua parte :X
dragossshadow pe 03 Noiembrie 2010 20:59
Abia astept sa vad filmul. Vizitez Cinemagia zilnic pentru noutati!
Sper ca filmul sa se ridice la nivelul asteptarilor!

gabby18mg pe 03 Noiembrie 2010 01:08
sincer...am o presimtire buna in legatura cu aceasta ultima parte :D am citit si eu cartea iar faptul ca filmul e din 2 parti...ma face sa cred ca va contine toate scenele de actiune din carte, fapt care nu s-a prea intalnit in celelalte filme :)
septick pe 26 Octombrie 2010 19:30
inca o luna!!!!!!!! ah!!!! treci mai repede!!!!!!!!
AeroX pe 29 octombrie 2010 23:39
Zoom, huge shining P, then other letters come out! :))=)) LOL face misto de orice detaliu din trailer-ul ambelor parti.
Teddy-T pe 11 Octombrie 2010 23:19
:D
Numi pasa de cn o sa comm. ca am dat nota fara sa ma uit la film .
Stiu toate filmele din hp ( nu citesc cartile )iar ultimu a fost prea bestial asa ca sunt 100% ca si asta o sa fie lafel :-> .. numai din trailer ti se face pielea de gaina :D si filmul are 2 ore si cv.... :D:D:D dabia ast . si sincer chiar cred ca va fi cel mai bun film al anului 2010 :>:>:>

Vortex pe 27 Septembrie 2010 22:17
Harry Potter e una din seriile care nu a dezamagit(poate pentru ca are la baza o carte),e un fantasy bine realizat...si cred ca finalul ii va dezamagi pe multi(in sensul ca e finalul..e "caput", dupa asta nu mai apare nimic...daca ati inteles ce vreau sa zic ).Acest final va fi ca zilele alea de vara (ultimele) de care ne agatam(ne agatam) inainte sa inceapa scoala...oricum nu ma indoiesc ca filmul va fi o capodopera.
valigeo96 pe 23 ianuarie 2011 10:46
Foarte bun exemplul cu vacanta :))...si adevarat in acelasi timp...
kokoletutza pe 05 Septembrie 2010 16:38
abia stept sa iasa si partea 7....sunt minunate aceste serii.... imi plac la nebunie...actorii si mai ales cum e regizat filmul...abia astept sa-l vad la cinema
me_only_me pe 31 August 2010 10:39
astept cu sufletul la gura , sincer !!! pacat mare ca s-a incheiat cartea ...inca un pic si imediat vom fii in luna noiembrie , ma deranjeaza doar ca a 2 a parte va fii in 2011 ...aiurea !!! long live hp !!! ;)
alina_yahiko pe 30 Iulie 2010 22:18
Astept un final de senzatie
Mi se pare bine ca o sa fie la 3D- e o serie care merita, macar ca e doar ultima parte. Cel mai mult in cartea asta mi-a placut decizia lui Harry de-a merge de buna voie la Voldemort....a fost o idee puternica si foarte bine surprinsa. Nu stiu daca filmul va transmite la fel de bine sentimentul.... oricum, in trailer am vazut ca au modificat putin scena.( dar asta e in partea a doua :p)
valigeo96 pe 23 ianuarie 2011 10:44
mda....asa cum au spus si in trailer ,,Complete the journey in 3D'':P
Denisu. pe 26 Iulie 2010 10:36
N-am vazut filmul nu pot sa dau nota.Sincer nu cred ca filmul se va ridica la nivelul cartlor care,apropo, sunt scrise impecabil.Nici unul din cele 6 filme nu mi`a placut mai mult sau macar la fel de mult ca si cartea respectiva.Oricum sunt curioasa ce va iesi.
sweetdream pe 22 decembrie 2010 21:10
A iesit ceva destul de bun.
smile_because_is_simple pe 07 Iulie 2010 12:41
abia astept sa apara..am citit toate cartile si abia astept sa vad si filmul...din tralere cred ca o sa fie super
baly pe 07 Iulie 2010 00:24
Ceva ce astept cu nerabdare, la fel ca fiecare dintre partile anteriore !
harrycineastul pe 24 Iunie 2010 15:16
super film o sa intreaca toate asteptariiile, iar cunoscatoriii ( cei care au crecut cu hp) nu or sa fie dezamagiti!
alexcretu75 pe 21 Iunie 2010 15:19
Cred ca va fii un film foarte interesant,cum a fost toate partiile HP.Eu sper ca filmul sa fie mai bun decat HP6.
otonis pe 19 Iunie 2010 15:12
FANTASTIC DE BUN
Imi amintesc si acum cand mi-a dat un coleg al 2-lea DVD cu H.P. Aveam 20 de ani, si i-am spus ca nu ma uit la filme de copii, insa tot mi l-a dat, cunoscandu-mi el gusturile. Din plictiseala, l-am pus intr-una din seri sa-l vad, si nici nu mi-am dat seama cand am fost cucerit de poveste, de modul impecabil al actorilor de a-si intra in pielea personalor ceea ce-i da credibilitate povestii, de efectele speciale, de TOT. Pur si simplu este magic filmul. Suna ca si cum as fi un ciudat, la varsta mea sa-mi placa un asa film, dar chiar este un film reusit la toate capitolele. N-am citit cartile, ptr. ca vreau sa vad filmul pana la capat, fara sa stiu ce va veni.

Later edit on 17.11.2010, cu partea asta tocmai si-a rascumparat lipsa actiunii din partea anterioara. Imi place ca Bill Nighy a fost inclus in echipa. Tocmai ce am terminat de vizionat filmul, si ma pregatesc de a-l revedea :D

cherry06 pe 18 Aprilie 2010 10:06
dupa trailer va fi un super film :x
cartiile sunt geniale :)

valigeo96 pe 23 ianuarie 2011 10:40
(este logic ca va fi genial) dar vorbesc la modul general...nu va mai luati dupa trailere ca s-ar putea sa fiti dezamagiti uneori de film...adica asteptati-va tot timpul si la rau de la un film...va zic din propria experienta...la mine s-a intamplat invers cand am vazut trailerul de la TRON Legacy (de asemenea un film foarte bun) am crezut ca este un film RATAT...dar mi s-a ivit ocazia sa il vizionez la Cinema City in 3D(nu IMAX si acum regret) si chiar m-a impresionat ...nu neaparat prin story care are unele lacune dar prin efecte si jocul actorilor menite sa te faca sa uiti de story...deci in urmare nu va mai luati dupa trailere si macar nu va mai fixati o idee in cap gen O SA FIE CEL MAI BUN FILM URAA si sa fiti profund dezamagiti de film dupa vizionare...peace!
Vegas_Ecstazy pe 16 Februarie 2010 17:49
Va fi un film dupa parerea mea mai bun ca celelate parti dar pacat ca este impartit,dar trebuie sa ii intelegem deoarece poate fi ultimele filme "Harry Potter" asa ca va trebui sa exite un suspans mai mare si mai lung si actorii sunt foarte buni desi unii au varste mai mici decat alti actori de renume sunt totusi ok deci va avea toate sansele sa sparga boxoffic-urile din toata lumea.
kene pe 19 Aprilie 2011 16:32
Abia astept partea a-II-a! Sunt un mare fan al acestei capodopere numita Harry Potter.
Go 1 2 3 4 5 6