Păreri Gulliver's Travels

DeadSea07 pe 06 Iulie 2013 21:24
Parerea Mea Despre Acest Film O Gasiti Pe Contul Meu (Vechi) KaRgo
GAMBITT pe 16 Iunie 2013 22:50
gulliver
E mai mult decat povestea ce poti face mai mult de atat sa o infloresti.Nici povestea originala nu este mai buna as ca nu are cum sa fie diferit trebuie sa te simti copil ,ce ati vrea de la film un dupa o poveste,daca nu erau adugate anumite chestii atunci era plictisitoare.
mirco2000 pe 09 Iunie 2013 20:44
Slabut
un film care nu m-a impresionat,chiar plictisitor pe alocuri...jack black e un fel de bran,al zilelor noastre,gras,burtos si deloc atragator fizic..de aia si joaca uneori grosier,ca-n acest film.nu e o comedie prea reusita...si nici original..stiu ca e un remake,dar trebuia mai multa inspiratie....
spadacio pe 20 Ianuarie 2013 17:28
singurul lucru pe care l-am apreciat la film a fost scena din final ,cu batalia ``epica`` si dansul pe melodia din war
KarGo pe 12 Septembrie 2012 21:57
Probabil cel mai inutil film al lui 2010 si nu numai. Sunt multe filme proaste, slabe sau neinteresante, dar daca te chinui putin le poti gasi si anumite plusuri. Aici insa, pur si simplu nu vad un motiv pentru care sa merite sa-ti pierzi macar 1 minut incercand sa-l urmaresti. Lipsa de imaginatie, efecte modeste, glume fara pic de haz, acting foarte slab si bineinteles, clisee cat cuprinde. Eu nu am putut sa rezist pana la final.
xerses pe 04 Mai 2012 20:22
Un film extrem de amuzant, iar Jack Black a fost extrem de credibil in interpretare.
pisicuta1 pe 14 Aprilie 2012 21:34
nu
nu va pierde ti vremea!..................................................
teddybearpictures pe 14 Aprilie 2012 17:18
L-am vazut, mi-a placut. Chiar daca nu este original, macar stim ca poate sa existe un Gulliver si in lumea moderna.
cosmin_kedii pe 20 Martie 2012 19:49
îmi place Jason Segel si Jack Black. Acest film nu este ca originalul, dar a fost un film de divertisment drăguţ
margott pe 01 Decembrie 2011 14:58
Cu toate ca e un film cam tampitel pe alocuri, mi-a placut, mai mult pentru ca e ecranizarea cartii lui Jonathan Swift si pentru efectele bunicele.
Radu_sb pe 8 decembrie 2011 23:05
daca il vede unul sau una, care nu a citit cartea, ce va crede? asa e si cartea! efecte bune si cateva momente de haz. chiar am ras!
MNarcis pe 21 Noiembrie 2011 11:04
Bunicel filmul, are cateva faze haioase (nu sa razi cu lacrimi) dar care iti va pune zambetul pe buze, il recomand doar in caz de plictiseala!
simleuan pe 18 Septembrie 2011 14:08
Cica 3D filmu, da cu 3D sau fara 3D, e exact acelasi lucru
CosminHorrorMaster pe 15 Iulie 2011 20:52
Nu este o comedie prea buna insa mi-au placut acei mici oameni.
Sorin87 pe 25 Iunie 2011 10:29
Gulliver's Travels
Nu e o comedie exploziva ci una destul de buna in stilul lui Jack. Cei care se asteptau la mai mult, imi pare rau ca au fost dezamagiti dar daca ar mai fi vazut si alte comedii cu Jack Black ar fi inteles ce fel de comedie va fi si aceasta.
Midnite pe 21 Aprilie 2011 09:43
Așa și-așa
Din păcate filmul este unul comercial, fără să vrea să impresioneze prea mult, însă care oferă pe alocuri porții subtile de râs. Iar acest din urmă lucru se datorează numai personajelor care ajung să devină destul de carismatice până la final.

Per total, n-aș spune că este o chiar o pierdere de timp însă nicio revoluție în arta cinematografică.

valy_jaY pe 18 Aprilie 2011 16:58
o comedie frumoasa...un fel de parodie a carti lui Jonathan Swift care chiar mia placut,bravo-nota 7
hohota pe 31 Martie 2011 22:38
filmul ce-i drept e dragut...e o comedie frumusica..dar e genul de film pe care nu prea ai vrea sa dai banii pe el la cinema...mai bine il vezi acasa..cu prietena..prietenul cel mai bun...sau intrun grup micut...are ceva care te atrage si te tine atent...e simpatic filmul.
marc_mihai pe 25 Martie 2011 14:39
Oare nu se mai fac comedii bune??????????????????????????
ciobotaru pe 24 Martie 2011 22:50
un film doar si numai pentru copii, pe cei mici sigur o sa-i amuze ...
ciobotaru pe 24 Martie 2011 22:50
un film doar si numai pentru copii, pe cei mici sigur o sa-i amuze ...
Octaz pe 10 Martie 2011 15:52
Din nou "Calatoriile lui Gulliver" este transpus intr'un film de aceasta data,pentru a fi facut praf de'a binelea :) Totusi inteleg ideea de a face o mica parodie pe baza acestui roman-poveste ... si,daca ignor faptul ca nu suport filmele care nu adapteaza intocmai romanele,pot spune ca a fost nice, totusi a fost departe de a fi un film profesionist,vazandu'se lipsa de experienta a producatorilor,noroc cu Jack Black, mare noroc
lordparadin pe 07 Martie 2011 18:32
Filmul mi s-a parut mediocru ,asta poate ca deja povestea lui "Gulliver" care naufragiaza apoi ajunge pe o insula ....restul povesti il stiti deja ,a mai fost folosit si in ultimele decenii de altii si deja pare sec sa tot folosesti acelasi subiect in randuri repetate chiar daca schimbi la el cate ceva.
diana7 pe 14 Februarie 2011 14:32
Gulliver's Travels
Gulliver's Travels nu mi s-a parut un film bun absolut deloc
Radu1711 pe 08 Februarie 2011 17:39
radu1711
imi place comedia pentru ca joaca Jack Black si cum orice film in care joaca el este o comedie la care poti rade sanatos e pacat sa nu te uiti
dandi pe 08 Februarie 2011 12:28
Destul de bun filmu are ceva samanta in el, dar in coparatie cu alte filme de acest gen e cam slabut, eu l-am vazut, daca ati mai vazut gen filme de acesta va puteti uita.
sebasan pe 07 Februarie 2011 14:54
da,filmul e pentru copii,asa ca ................enjoy
Danca pe 06 Februarie 2011 19:16
danca
filmul a avut destule momente proaste,dar per total a fost un film bunicel
sebybog pe 05 Februarie 2011 21:37
parere
Swift cred ca s-a rasucit in mormant de o mie de ori. O prostie monumentala... Momentul de corectitudine polituca , cel al cantecului anti razboi, a fost de-a dreptul gretos....
oana_twenytu pe 22 Ianuarie 2011 00:09
Cand am vazut pe cine au distribuit in rolul lui Gulliver,mi-am dat seama ca filmul nu poate fi decat un monument de prostie. Cand am citit ceea ce ati scris voi despre film, n-am putut decat sa ma bucur ca nu am dat 20 de lei pe o prostie.
Da-Luck pe 18 Ianuarie 2011 20:16
dezamagitor
ma asteptam la ceva mai bun din partea distribuitorului Twentieth Century-Fox Film . dezamagitor un film scurt cu un final anticipat de pe la jumatatea filmului . un film bun pentru copii
Manusa pe 28 Mai 2011 22:35
Bunicel filmul, a fost un film amuzant....partial :) dar la cinema nu merita vazut nicicum. M-am uitat la el pt ca joaca Jack Black pe care il consider un actor foarte bun si toate filmele in care a aparut au fost bune dar acest film este destul de prost.
bugs pe 11 Martie 2011 21:20
Merge la plictiseala si cam atat.Acum faceti cum vreti.
AndreiHEro pe 17 Februarie 2011 21:22
prost
L-am vazut si este UN MONUMENT DE RETARDATI!!!
Adica este vvorba de un om cu o viata de prost si ajunge pe insula asta bla bla bla

nyuszi pe 11 Februarie 2011 14:58
Nu cred ca pot sa-i dau nota, pentru ca e o prostie, DAR, n-am mai ras de multa vreme asa copios, asa ca sunt in dilema. Eventual, 4 stele pentru film, 9 pentru umor... nu stiu. :)

Ideea e ca filmul e stupid. Dar nu vrea sa fie serios si cred ca asta il salveaza de la a fi un dezastru. In plus, e asa de stupid, incat nu poti sa nu razi, decat daca, nu stiu, stai cu o copie a cartii lui Swift in brate si mormai ca nu-i "ca si cartea". :)

raluca_idmess pe 27 Ianuarie 2011 19:45
nu am inteles ce atata tam tam si atata vaicareala ca nu e bun filmu...sau ca nu ajunge la asteptarile marete a unora...vai am si dat 20 de lei degeaba la 3d..mare pozna..cumva ar fi trebuit filmul sa fie degeaba? mi-e sila de oamenii astia care vor totul sa fie moka frate! stai naibii acasa si trage-l de pe site privat daca nu!
Annie28 pe 11 Ianuarie 2011 13:10
simpatic filmul, se putea si mai bine, dar daca vrei un film relaxant plin de peripetii haioase, atunci Gulliver's Travels este alegerea potrivita
Go 1 2

Film - Gulliver's Travels