Păreri Guardians of the Galaxy

(2014)

Gardienii galaxiei

georgel1976 pe 08 Ianuarie 2015 19:56
un film marca marvel. ceva fantasy. nimic deosebit. mai bine nu
XShadowX pe 25 Ianuarie 2015 17:48
OSCAR MOVIE !!!
Un film exceptional ! poate cel mai bun al anului 2014 ! Este o lume deosebita , diferita creata in acest film si eroii / eroii negativi se schimba intre ei ;) ! un MUST SEE clar !
catalin36 pe 13 Februarie 2015 11:56
De relaxare
O conedie SF usoara, cu eroi romantici si simpatici. Nimic de filosofat, doar buna dispozitie. Probabil vor urma si alte *episoade* care ne vor convinge daca personajele rezista.
mari56x pe 23 Februarie 2015 11:37
Bunicel si nu prea
Cand am vazut Vin Diesel am zis ca nu trebuie ratat, dar dupa aia m-am lamurit. Nu e o pierdere totala de timp insa e departe de a-si merita rating-ul.
omucuvaloare pe 25 Martie 2015 18:28
rotaruonisim28 pe 04 Aprilie 2015 22:58
Excelent!!
Un film care m-a impresionat cu efecte speciale ff bune, comedie,etc! Un film perfect!! Congrats Marvel and keep going with movies like this one!Good luck!
edinaa pe 04 Mai 2015 21:12
Un film neasteptat de bun. Sincer, nu ma asteptam sa fie atat de bun. Are de toate: de la comedie la dragoste la drama la SF. Merita vazut.
stillbear pe 18 Mai 2015 00:23
Este un film spectaculos din punct de vedere al efectelor speciale si al actiunii insa povestea este cam slabuta si cred ca acest lucru scade din calitatea maxima a filmului.Oricum,este un film destul de reusit si sper ca urmatorul sa fie mult mai bun....
Tina_Maria_Valentina pe 15 Octombrie 2015 22:01
Este unul din filmele mele preferate si este foarte frumos,plus ca este si interesant.
estera12 pe 18 Octombrie 2015 10:58
un film interesant pentru amatori genului este foarte bine realizat cu niste efecte speciale de exceptie
claudiu-daniel-lugoj pe 02 Ianuarie 2016 23:09
Un film foarte slab,din punctul meu de vedere e o pierdere de timp.Pacat ca inceputul era promitator dar cam atit.
dandi pe 21 Ianuarie 2016 14:04
Trebuie vazut,merita peste actiune mai vine si umorul, si sunt acolo actori care fac asta foarte bine, o combinatie buna.
AlexandruDragosStegaru pe 23 Ianuarie 2016 19:31
Guardians of the Galaxy
catasmile17 pe 26 Februarie 2016 22:24
acest film mi-a intrecut asteptarile. Stie marvel sa faca marketing!
Kuhaylan pe 05 Noiembrie 2016 12:12
WD 1
....................................................
cosmin742000 pe 02 Ianuarie 2017 15:31
Asa ceva se poate numi film ?????????????????????????????????
cezarika21 pe 03 Ianuarie 2017 19:48
Divertisment onorabil
Nu mă număr printre cei care denigrează filmele și le depunctează pentru că lor nu le-au plăcut subiectul, interpretările, prezența efectelor speciale sau mai știu eu ce. Cei care o fac au un mod de gândire deformat, nereușind să înțeleagă și să aprecieze obiectiv decât filmele care se potrivesc gusturilor pe care le au.

Conturând un univers propriu populat de supereroi și apelând la o cantitate mare de efecte vizuale, producțiile Marvel se adresează unui public dispus să-și lase imaginația să zburde liberă. Unii ar spune că publicul Marvel este imatur, pe când alții ar vedea dimpotrivă un interes pentru extinderea limitelor imaginației umane. Dincolo de prezența unor opinii contradictorii, producțiile Marvel reușesc să ne smulgă din banalitatea și egoismul realității de zi cu zi și să ne cultive sentimente precum altruismul,… citeşte

bizonul pe 24 septembrie 2017 06:44
@cezarica, tot respectul ptr. comentariile si parerile tale, dar sa fie clar filmul bun este apreciat de toti. Cum explici tu aici, inseamna ca un kakat cu mot bine stivuit este o capodopera. Este evident, acest film face parte din categoria celor tampite. SF-ul are o limita ca si filmele despre legendele Olimpului. N-o sa spui ca un film cu varcolaci, fantome, zombi, vampiri , etc. sunt niste filme fericite, cum nici astea despre extraterestri, roboti, masini ce se transforma, sa fim seriosi ,sunt filme idioate ca si cel prezentat aici.
mihai_chindris pe 11 Februarie 2017 23:16
FB
Un film foarte bun, care mi-a captat atentia inca de la inceput prin actiune, poveste si personaje. Merita vazut. Astept si vol. 2 care apare anul acesta! :D
cosmin74200O pe 19 Aprilie 2017 21:23
secret
Ma numesc Cosmin din Focsani ...in secret imi place sa fiu scuipat de mama ..shhhht
catalin1107 pe 06 Mai 2017 23:21
Este un film foarte reusit care merita vazut !!!!!
Gabriel368 pe 26 Iulie 2017 03:15
Guardians of the Galaxy
Un film Marvel foarte interesant , povestea despre eroii spatiali este foarte captivanta , super film ! ;)
andrei_oarga pe 27 Februarie 2018 23:56
Printre cele mai bune si remarcabile filme din seria Marvel,povestea e foarte bine scrisă si aduce cu un Star Trek pe comedie,umorul si drama se completează foarte bine fără a se face exces,actorii sunt bine aleși in rolurile lor iar efectele au fost excelente,merita vazut cu siguranța!
6Patronul9 pe 02 Martie 2018 21:35
I am Groot
Un film nemaipomenit care m-a vrajit de-a binelea cu personajele sale caraghioase in cel mai simpatic mod posibil,cu efectele vizuale extraordinare si coloana sonora de calitate.In ochii mei acesta si cu vol. 2 sunt un singur film,si este cel mai bun si plin de farmec film scos de Marvel Studios.Il recomand din suflet tuturor celor care nu au auzit inca de Groot,Star-Lord sau Drax distrugatorul.De vazut si revazut !
Almashy pe 25 ianuarie 2019 21:11
Cine-l recomandă? Guţă? Da, ce-i drept, Guţă ar putea fi unul din fanii acestui film.
user-59cfc5e0991ba pe 25 Ianuarie 2019 19:48
Maxim am zis !!!! I'am Groot.....
Ca mereu, nu este pentru oricine.

Almashy pe 25 ianuarie 2019 21:14
Evident că nu-i pentru oricine! Probabil trebuie să fumezi ceva înainte de vizionare.
Almashy pe 25 Ianuarie 2019 21:19
Dacă filmul ăsta are notă aşa de mare, înseamnă că omenirea se îndreaptă într-o direcţie greşită şi industria de film americană speculează asta. În comparaţie, filmele lui Lucas mi se par capodopere
catze999 pe 26 Ianuarie 2019 22:46
Genul asta de filme cretine a acaparat toata industria cinematografica...tre sa fii prajit rau sa te uiti la asa ceva
user-5a1afdcbc1b83 pe 06 Mai 2019 09:11
Super unul din preferatele mele are multe efeste vizuare ,actiune si umor foarte bun nota 10+
carmen_angelus_romila pe 18 Decembrie 2019 10:46
Iubitorilor si consumatorilor feroce al realizarilor "Marvel", au parte de un nou concept, o noua provocare plina de suspans, ritm si andrenalina, de o interpretare eceptionala, si in final, de o poveste sf. debordanta.
blackmore pe 17 Februarie 2020 01:10
penibil.....................................................................................
user-5e209011ecbf6 pe 29 Mai 2020 22:03
Foarte bine facut nota 10
????????????????????????

user-5f00dffd1c467 pe 04 Iulie 2020 23:11
Am văzut ultimul sfert din film,n-am înțeles aproape nimic nici după ce am citit jumatate din recenzii.Recunosc,nu știu benzile desenate,nici alte episoade din Marbel.
Totuși,pe un ecran TV obișnuit,acasă,filmul pare un prost joc pe calculator.Timp pierdut,cum au spus și alții.Sunt prea evidente efectele pe PC.
Rămân fidel serialului Star Treck,seriei Stars War și filmelor inspirate de cărțile unor Isac Asimov,Ray Bradbury sau Arthur C. Clarke.
Nota mea este 6.

bloodthirst pe 05 Decembrie 2022 13:31
L-au platit pe Vin Diesel sa rosteasca de cateva ori aceeasi propozitie. Cate greseli in scenariu! Ce tragedie de film... Ar trebui interzis celor peste 18 ani.
user-64d8c17d47788 pe 13 August 2023 14:54
Un film foarte bun nota 10/10
Acest film este recomandat persoanelor culte.

user-64d92a5f707d1 pe 14 August 2023 10:42
Un film cu un scenariu destul de ciudat dar efectuat magistral cu niste personaje si actori perfecti nota mea e 8.5
Go 1 2