Păreri Frozen

Raj_Kapur pe 29 Martie 2010 01:31
Momente bune, dar doar atât...
Un film cu un buget mic in care toata actiunea are loc acolo sus pe scaunul teleferic.
crisalisa pe 12 August 2010 17:36
Minunat film, mult mai bun decat m-as fi asteptat.Trailerul lasa de dorit.
otonis pe 08 Septembrie 2010 00:11
Era interesant daca din anumite motive ramaneau toate scaunele pline cu oameni suspendate in aer, fara ca cineva sa stie de ei. Asa, e banal. Nu mi-a placut.
crisalex07 pe 08 Septembrie 2010 00:44
un film bun
un film bun.mie personal mi-a placut.il puteti vedea online cu subtitrare pe cinemanet.co.tv
crisalisa pe 16 septembrie 2010 14:43
l-am revazut, de data asta in limba engleza...prima data l-am vizionat in 12 august, dar vbeau in rusa...alta varianta n-am gasit.....acum ,in sfarsit intelegeam ce vbesc cand sunt izolati in telescaun...Minunat film!
Domyno pe 09 Septembrie 2010 00:45
superb
De mult nu am mai vazut un film bun, mi-a placut, ideea originala, actorii foarte buni! Si m-a facut sa si lacrimez cand l-am mancat lupii pe Dan! Superb!!!
andreim3 pe 09 Septembrie 2010 12:35
Drama
Bun film .. la un moment dat asteptam sa se termine odata sa vad care este finalul .. sincer eu unul ma gandeam ca vor muri toti 3 dar se pare ca nu a fost asa. Un film bun, nu degeaba are nota aceasta .
VIP pe 11 Septembrie 2010 22:18
uai saracii baieti, ce soarta :-s mai ales caderea lui dan...mi`a placut maxim filmul :x vi`l recomand :*!
Ella_mc23 pe 12 Septembrie 2010 23:04
Frozen
un film destul de ok. nu te plictisesti la el, dar are unele faze cam trase de par...
ieucumine pe 15 septembrie 2010 11:37
sa mori tu:))))?
Ella_mc23 pe 17 septembrie 2010 14:19
te bagi tu... mai bine zici bubu si tragi apa :P:P:P
balika pe 13 Septembrie 2010 01:44
merita vazut
M-am steptat la mai mult de la filmul asta. La mai mult realism. Unele intamplari erau cam prea trase de par, cum a mai spus cineva inaintea mea. Puteau pur si simlu sa faca o "funie" din hainele pe care le aveau si sa coboare. :)) Trebuie sa fi dus cu capul sa sari de la inaltimea aia pe zapada inghetata. De ce sa te gandesti sa sari cand te poti catara pe cablu? Manusii folositi pentru schi au in palma piele care te protejeza in caz ca ajungi sa faci acrobatii pe cablul telescaunului. De ce sa inchizi in plin sezon partia? Ma rog, multe lucruri care dovedesc ca regizorul si cel care a scris filmul nu sunt schiori. :)) In orice caz, filmul merita vazut, are adrenalina destula, chiar daca e cam departe de realitate.
Vladucu90 pe 14 septembrie 2010 22:22
Ideea in sine e buna, dar a fost prea plictisitor la un moment dat, puteai sa intelegi filmul in 10 minute. Cum a zis si balika, cateva intamplari erau aiurea rau de tot. Mai adaug: -cand te ataca o haita de lupi nu iti tragi fesul pe ochi si astepti sa te manance, incerci sa te aperi cat de cat -nici un actor nu avea tras fermoarul de la geaca pana sus, cred ca le era prea cald -aia ce cauta cu mana pe bara, in loc sa o tina in buzunar ....si multe alte intamplari
Painkiller69 pe 17 martie 2012 12:13
Sa te vad pe tine cum faci o funie din haine ca acelea... In primul rand ca se instala hipotermia imediat. In al doilea rand si asa era prea mare distanta pana jos. Si in ultimul rand...daca nu faceau funia din prima zi erau slabe sanse sa nu fie mancati de lupi in restul.
jacknicholson pe 13 Septembrie 2010 19:47
cam naspa
Tare slab filmul.Raj...cu bugetul ala,sunt sigur ca si noi doi faceam un film cu mai multe stele acordate....
LunchBox pe 10 decembrie 2010 20:56
In cazul asta, anuntati-ma si pe mine cand scoateti urmatorul blockbuster.
jacknicholson pe 31 mai 2011 19:31
ai deja un rol pregatit...
robbiex2 pe 19 Septembrie 2010 21:02
Un film low-buget foarte bun :) machiajul lasa de dorit insa...poveste este chiar interesanta.efectele ? hmmm...parca se putea mai bine insa...de la un low-buget nu puteam avea asemenea asteptari.filmul merita, e mai simplu asa...dar impresioneaza :)
paul2000 pe 09 Octombrie 2010 13:37
Frozen
Un film bunicel, cu o idee interesanta...totusi se putea mult mai bine! Actorii joaca destul de bine, insa povestea are cateva parti nu foarte bine gandite! In mare un film de vazut in caz ca nu aveti un altul mai bun!
Radu1711 pe 21 Octombrie 2010 02:51
radu1711
suspansul din film mi-a placut cel mai mult, nu am mai vazut film in care actiunea sa se petreaca intr-un telescaun :-)
Nick_18 pe 26 Octombrie 2010 23:55
Belea
Un film bun cu un buget mic.................................................................
marius093800 pe 17 Noiembrie 2010 04:12
Slab
Asteptam un TIR sa o calce si pe ea cand era intinsa pe strada........s era o capodopera:))
Anca006 pe 13 ianuarie 2011 01:28
Si eu la fel...:)). Am zis pe aia i-au mancat lupii pe asta sigur o aplatizeaza o masina ceva,de preferabil un tip sa fie chiar mai dramatic:D .Oricum am stat tot filmul in suspans..abia asteptam sa se termane.
oNLix pe 15 ianuarie 2011 16:00
Exact asta asteptam si eu =))))))) Cred ca muream de ras sa o vad pe aia calcata de o masina :)))) +1 marius. =))
marijuanaandextasycocaina pe 23 Decembrie 2010 13:42
mmm
e nu prea e cine stie ce dar e frumusel.au gresit d la inkeput putea sa fie mai inteligenti si scapau toti dar e film si trebuie sa fie actiune
victorinox pe 23 Decembrie 2010 15:05
merita totusi vazut....are momente de suspans bune.....te intrebi tot timpul ce ai fi facut tu in situatia respectiva.....
purplelyna pe 07 Ianuarie 2011 00:41
merita vazut
am o parere buna despre acest film desi la inceput e putin plictisitor pe parcurs iti atrage atentia mult ...
Luigino pe 08 Ianuarie 2011 03:24
Lupii nu mananca femei!
acest film arata ce nu trebuie sa faci intr-o situatie limita. existau accesorii la indemana pentru a rezolva situatia: skiurile, curelele de la ele, betele metalice... cand te gandesti ca tom hanks a stat cativa ani naufragiat si a supravietuit.... dar, deh... era de unul singur... unde-s multi = festin pentru lupi!
nelly-kiss pe 11 Ianuarie 2011 00:44
ftb
merita vazut e frumusel imi pare rau ca a scapat numai unul ,are suspans deci mi-a placut
Anca006 pe 13 Ianuarie 2011 01:38
destul de bun
Am urmarit filmul asta de la cap la coada cu suspans.Mi-a placut sincer.
O atmosfera intensa, o situatie extrema, oameni neajutorati vs natura, lupta pentru supravietuire...Dar totusi scenaristii au facut cateva gresi grave in primul rand erau sanse mici, ca cei doi sa fi reusit sa supravietuiasca chiar si primei nopti, in conditii de temperatura extrem de scazuta, viscol si inactivitate fizica. Adormind, sansele sa se mai trezeasca se apropie de 0. Iar mai apoi paritia lupilor este putin bizara nu cred ca s-ar fi facut o partie de ski intr-o zona frecventata le lupi.Sau ei apar doar cand se sting neoanele alea de pe partie?
Nu este un film de nota 10 dar ii dau 8 stelute pt.realism.

oNLix pe 15 Ianuarie 2011 16:04
Frozen
O poveste foarte interesanta. Se putea si mai bine. Se pare ca acest film m-a lasat si cu o frica de lupi. Totusi, puteau sa-l faca putin mai lung, ca sa vedem si noi ce se intampla pana la sfarsit.
Anyway, merita vazut.
Chiar merita.

oNLix pe 15 ianuarie 2011 16:08
Si sa nu uit sa mentionez ca mi-au dat lacrimile cand au murit Dan si Joe. Mai ales ca Joe nici nu a avut ocazia sa o cunoasca pe fata aia. :(
luciivan pe 13 Februarie 2011 22:30
da..merita vazut, numai ca eu nu m-as mai uita inca o data...putin cam tras de par in sensul ca ii mananca lupii p-aia ca pe sandwisch-uri...si tocmai pe gagica...hopa...o lasa..in fine...in rest e real...merita...nota este binemeritata. Si cum spunea cineva in trailer...."*am facut cu ski-ul....ce au facut cei din FALCI cu inotul..."*...deci vizionare placuta...isi merita 7-le de pe imdb...recomand...noaptea...cu un sistem de boxe 5.1....si daca se poate un kmplayer....si daca nu va ingheata sangele in vene..ma inclin.
Adellina pe 18 Februarie 2011 13:14
hehe
Sincer, foarte faina faza cu tipu care s-a aruncat de sus :)))
dar, faza care m-a impresionat [si nu e vorba neaparat de film, ci din viata reala] e atunci cand vin lupii sa-l manance si el isi spune prietenului sa nu o lase pe tipa sa se uite. :)
:X

Adellina pe 18 februarie 2011 13:14
ii*
sunshine16 pe 07 Martie 2011 21:56
...
destul de slabut, ma asteptam la mai mult, o data merge vazut daca nu aveti altceva mai bun!
Cristina_ pe 19 Martie 2011 22:55
Un film genial! Foarte realist.Ideea in sine a fost excelenta iar castingul pe masura.8/10
klaussn pe 25 Aprilie 2011 23:07
Nota 7
Un film placut, chiar mi-a lasat niste fiori la unele faze, insa nu ma asteptam la un asemenea final.
catalin.ionut pe 26 Aprilie 2011 21:26
pentru fanii genului
Merita vazut.Dramatic si infiorator.Foarte greu de crezut ca se poate intampla asa ceva in realitate.
Da-Luck pe 21 Mai 2011 09:23
un film cam bunicel dar de la care ma asteptam sincer la ceva mai mult , finalul ma dezamagit total
Bebelusha2011 pe 17 Iunie 2011 13:54
Mie personal chiar mi-a placut foarte mult...nota 9
creatsa18 pe 22 August 2011 14:43
mi`a placut foarte mult .am ramas chiar marcata :)) mertita vazut neaparaaat :X
Vorador pe 15 Septembrie 2011 00:07
Frozen terror
Filmul are o atmosfera intensa care te tine in suspans,pentru un ,,low budget'' este destul de bun.Dar are cateva minusuri,cum ar fi:la temperaturile acelea nu se vad aburii la personaje,sau ei stateau acolo putin degerati dar gulerele la haine le aveau deschise.
AndreBlack pe 17 Septembrie 2011 16:02
un film foarte bun , mi-a placut mult , merita vazut macar o data sau de doua ori !!
xerses pe 17 Septembrie 2011 21:01
Un film bun, bine jucat de cei trei tineri.Impresionante eforturile si pacat ca.... sortite esecului....
MissHilary pe 27 Octombrie 2011 13:49
Minunat film,dar inca sunt nedumerita cum de Dean,a fost a tat de prost incat sa sara de la inaltima aia,treuia sa stie ca no sa scape viu din situatia aia.
chrissT pe 21 Decembrie 2011 19:56
cu toate ca e un film f simplu, fara efecte sau alte prostii de gen, este si f misto.. merita urmarit la un moment dat !
Ammelie pe 06 Ianuarie 2012 11:11
Frozen (2010)
Un film intr-adevar mai deosebit ca scenariu, dar cu o realizare de duzina. Cateva replici si scene de-a dreptul absurde. 5/10
Madyss pe 17 Ianuarie 2012 05:00
Foarte bun acest thriller,am stat in suspans pe tot parcursul filmului. Il recomand tuturor!
radu3455 pe 05 Februarie 2012 14:08
chiar foarte bun filmul mi-a placut te tine in suspans pana la final si nu ai cum sa te plictisesti nota 10
dc.mickey pe 06 Februarie 2012 22:30
doar ce l-am vazut .... capodopera nu e dar m-a tinut in suspans avand in vedere ca afara ninge si se aude cum bate vantul....
Manusa pe 27 Februarie 2012 22:38
Ce mai film. M-a tinut in suspans, oare scapa, oare nu scapa ? :) Oricum chiar daca la prima vedere nu pare un film stralucit, dupa mine este unul foarte bun. Ideea filmului nu este rea si pune intrebarea, daca ai ramane blocat in telescaun in mijlocul naturii? Un film bun care merita vazut.
margott pe 25 Martie 2012 23:34
Filmul e surprinzator de bun din punct de vedere al suspansului, chit ca au mai lalait actiunea ca sa duca filmul pana la final, are cateva momente foarte tensionate si dramatice. Pe mine m-a interesat mai putin realismul situatiei, pana la urma e un film, nu un documentar.
tiberyus pe 04 Aprilie 2012 01:51
Un film bun. Nu este foarte realist, aici s-a gresit putin. Ca un exemplu, mana fetei ar fi trebuit sa se inegreasca dupa prima noapte.

Finalul, ce sa zic, asa si asa. Mi-as fi dorit ca cel putin cei 2 ramasi sa supravietuiasca daca dan nu a putut. Este bine si asa.

Oricum, cel mai mult mi-a placut suspansul !! Deabea asteptam finalul filmului sa vad daca supravietuieste cineva. Cand am vazut-o pe fata ca a dat de lupi in timp ce cobora pe partie, am zis gata, moare si asta si o sa-mi para rau ca m-am uitat la film(nu imi plac filmele fara supravietuitori).

Nu pot spune ca este foarte bun, sunt filme de supravietuire mult mai bune dar pentru un buget mic si un final cu supravietutor, 7 stele.

nikkolle pe 16 Aprilie 2012 16:40
Impresionat!
Se poate intampla oricum asemenea dragedie ! Desii nu sunt amatoare de drame ........nu pot sa zic ca mi-a placut filmul pt ca nu e genul meu ! Insa celor iubitori de drame merita vazut !
herleaflorin pe 05 Septembrie 2012 20:03
foarte interesant la final ma gandeam ca o va calca o masina dar nu sa intamplat o idee originala nota 7
happysunnyday pe 10 Noiembrie 2012 00:09
foarte frumos. mi-a placut foarte mult. nu prea sunt fanul dramelor, dar filmul asta m-a tinut in scaun pana la final...mai ales ca mie imi e frica de inaltime.
cosmin742000 pe 16 Decembrie 2012 00:44
Un film bunicel , cu ceva suspance , si care are totusi o miza.
nebunatica_id pe 16 Ianuarie 2013 14:53
pierdere de timp
o mare pierdere de timp ... credeam ca va fi ceva de capul lui insa am tot asteptat si am asteptat ... un film in care s-a exagerat mult, probabil ca ar fi putut iesi un film realist bun, insa sunt anumite detalii care lasa de dorit ...
Sorin87 pe 02 Martie 2013 21:15
Frozen
mi-a placut filmul, faptul ca s-au blocat in telescaun si toata actiunea se desfasoara in acel mediu este ceva unic
Theodor2011 pe 03 Aprilie 2013 03:08
Un film bunicel dar cu multe faze ''trase de par''. In astfel de situatii critice se vede adevarata prietenie, si in asemenea situatii apar si momentele de panica ceea ce ingreuneaza judecata normala si luarea decizilor nu tocmai potrivite. Intr-o asemenea situatie nefericita/dramatica cand ramai suspendat in telescaun, la o inaltime de 15-20 metri, pe un ger teribil, l-a o temperatura de circa -15 grade celsius, ger amplifcat la randul lui de vant/viscol (70-80 Km/h) nu stai sa degeri ca cei trei din film, frecarea rapida si repetata a: mainilor, palmelor intre ele, ale fetei, picioarelor, accentueaza viteza de miscare a sangelui prin vene (punera sangelui in miscare), de ce fotbalistii joaca uneori in sort (bermude) si tricou, uneori chiar si la -10 grade si nu ingheata? Isi pun sangele-n miscare, si se incalzesc. Eu personal sa fii fost intr-o asemenea situatie, asteptam chiar cu… citeşte