Păreri Frozen

balika pe 13 Septembrie 2010 01:44
merita vazut
M-am steptat la mai mult de la filmul asta. La mai mult realism. Unele intamplari erau cam prea trase de par, cum a mai spus cineva inaintea mea. Puteau pur si simlu sa faca o "funie" din hainele pe care le aveau si sa coboare. :)) Trebuie sa fi dus cu capul sa sari de la inaltimea aia pe zapada inghetata. De ce sa te gandesti sa sari cand te poti catara pe cablu? Manusii folositi pentru schi au in palma piele care te protejeza in caz ca ajungi sa faci acrobatii pe cablul telescaunului. De ce sa inchizi in plin sezon partia? Ma rog, multe lucruri care dovedesc ca regizorul si cel care a scris filmul nu sunt schiori. :)) In orice caz, filmul merita vazut, are adrenalina destula, chiar daca e cam departe de realitate.
Vladucu90 pe 14 septembrie 2010 22:22
Ideea in sine e buna, dar a fost prea plictisitor la un moment dat, puteai sa intelegi filmul in 10 minute. Cum a zis si balika, cateva intamplari erau aiurea rau de tot. Mai adaug: -cand te ataca o haita de lupi nu iti tragi fesul pe ochi si astepti sa te manance, incerci sa te aperi cat de cat -nici un actor nu avea tras fermoarul de la geaca pana sus, cred ca le era prea cald -aia ce cauta cu mana pe bara, in loc sa o tina in buzunar ....si multe alte intamplari
Painkiller69 pe 17 martie 2012 12:13
Sa te vad pe tine cum faci o funie din haine ca acelea... In primul rand ca se instala hipotermia imediat. In al doilea rand si asa era prea mare distanta pana jos. Si in ultimul rand...daca nu faceau funia din prima zi erau slabe sanse sa nu fie mancati de lupi in restul.
marius093800 pe 17 Noiembrie 2010 04:12
Slab
Asteptam un TIR sa o calce si pe ea cand era intinsa pe strada........s era o capodopera:))
Anca006 pe 13 ianuarie 2011 01:28
Si eu la fel...:)). Am zis pe aia i-au mancat lupii pe asta sigur o aplatizeaza o masina ceva,de preferabil un tip sa fie chiar mai dramatic:D .Oricum am stat tot filmul in suspans..abia asteptam sa se termane.
oNLix pe 15 ianuarie 2011 16:00
Exact asta asteptam si eu =))))))) Cred ca muream de ras sa o vad pe aia calcata de o masina :)))) +1 marius. =))
Domyno pe 09 Septembrie 2010 00:45
superb
De mult nu am mai vazut un film bun, mi-a placut, ideea originala, actorii foarte buni! Si m-a facut sa si lacrimez cand l-am mancat lupii pe Dan! Superb!!!
Radu1711 pe 21 Octombrie 2010 02:51
radu1711
suspansul din film mi-a placut cel mai mult, nu am mai vazut film in care actiunea sa se petreaca intr-un telescaun :-)
Ella_mc23 pe 12 Septembrie 2010 23:04
Frozen
un film destul de ok. nu te plictisesti la el, dar are unele faze cam trase de par...
ieucumine pe 15 septembrie 2010 11:37
sa mori tu:))))?
Ella_mc23 pe 17 septembrie 2010 14:19
te bagi tu... mai bine zici bubu si tragi apa :P:P:P
Anca006 pe 13 Ianuarie 2011 01:38
destul de bun
Am urmarit filmul asta de la cap la coada cu suspans.Mi-a placut sincer.
O atmosfera intensa, o situatie extrema, oameni neajutorati vs natura, lupta pentru supravietuire...Dar totusi scenaristii au facut cateva gresi grave in primul rand erau sanse mici, ca cei doi sa fi reusit sa supravietuiasca chiar si primei nopti, in conditii de temperatura extrem de scazuta, viscol si inactivitate fizica. Adormind, sansele sa se mai trezeasca se apropie de 0. Iar mai apoi paritia lupilor este putin bizara nu cred ca s-ar fi facut o partie de ski intr-o zona frecventata le lupi.Sau ei apar doar cand se sting neoanele alea de pe partie?
Nu este un film de nota 10 dar ii dau 8 stelute pt.realism.

Luigino pe 08 Ianuarie 2011 03:24
Lupii nu mananca femei!
acest film arata ce nu trebuie sa faci intr-o situatie limita. existau accesorii la indemana pentru a rezolva situatia: skiurile, curelele de la ele, betele metalice... cand te gandesti ca tom hanks a stat cativa ani naufragiat si a supravietuit.... dar, deh... era de unul singur... unde-s multi = festin pentru lupi!
Theodor2011 pe 03 Aprilie 2013 03:08
Un film bunicel dar cu multe faze ''trase de par''. In astfel de situatii critice se vede adevarata prietenie, si in asemenea situatii apar si momentele de panica ceea ce ingreuneaza judecata normala si luarea decizilor nu tocmai potrivite. Intr-o asemenea situatie nefericita/dramatica cand ramai suspendat in telescaun, la o inaltime de 15-20 metri, pe un ger teribil, l-a o temperatura de circa -15 grade celsius, ger amplifcat la randul lui de vant/viscol (70-80 Km/h) nu stai sa degeri ca cei trei din film, frecarea rapida si repetata a: mainilor, palmelor intre ele, ale fetei, picioarelor, accentueaza viteza de miscare a sangelui prin vene (punera sangelui in miscare), de ce fotbalistii joaca uneori in sort (bermude) si tricou, uneori chiar si la -10 grade si nu ingheata? Isi pun sangele-n miscare, si se incalzesc. Eu personal sa fii fost intr-o asemenea situatie, asteptam chiar cu… citeşte
Nick_18 pe 26 Octombrie 2010 23:55
Belea
Un film bun cu un buget mic.................................................................
crisalisa pe 12 August 2010 17:36
Minunat film, mult mai bun decat m-as fi asteptat.Trailerul lasa de dorit.
andreim3 pe 09 Septembrie 2010 12:35
Drama
Bun film .. la un moment dat asteptam sa se termine odata sa vad care este finalul .. sincer eu unul ma gandeam ca vor muri toti 3 dar se pare ca nu a fost asa. Un film bun, nu degeaba are nota aceasta .
paul2000 pe 09 Octombrie 2010 13:37
Frozen
Un film bunicel, cu o idee interesanta...totusi se putea mult mai bine! Actorii joaca destul de bine, insa povestea are cateva parti nu foarte bine gandite! In mare un film de vazut in caz ca nu aveti un altul mai bun!
robbiex2 pe 19 Septembrie 2010 21:02
Un film low-buget foarte bun :) machiajul lasa de dorit insa...poveste este chiar interesanta.efectele ? hmmm...parca se putea mai bine insa...de la un low-buget nu puteam avea asemenea asteptari.filmul merita, e mai simplu asa...dar impresioneaza :)
Sorin87 pe 02 Martie 2013 21:15
Frozen
mi-a placut filmul, faptul ca s-au blocat in telescaun si toata actiunea se desfasoara in acel mediu este ceva unic
VIP pe 11 Septembrie 2010 22:18
uai saracii baieti, ce soarta :-s mai ales caderea lui dan...mi`a placut maxim filmul :x vi`l recomand :*!
nelly-kiss pe 11 Ianuarie 2011 00:44
ftb
merita vazut e frumusel imi pare rau ca a scapat numai unul ,are suspans deci mi-a placut
victorinox pe 23 Decembrie 2010 15:05
merita totusi vazut....are momente de suspans bune.....te intrebi tot timpul ce ai fi facut tu in situatia respectiva.....
purplelyna pe 07 Ianuarie 2011 00:41
merita vazut
am o parere buna despre acest film desi la inceput e putin plictisitor pe parcurs iti atrage atentia mult ...
crisalex07 pe 08 Septembrie 2010 00:44
un film bun
un film bun.mie personal mi-a placut.il puteti vedea online cu subtitrare pe cinemanet.co.tv
crisalisa pe 16 septembrie 2010 14:43
l-am revazut, de data asta in limba engleza...prima data l-am vizionat in 12 august, dar vbeau in rusa...alta varianta n-am gasit.....acum ,in sfarsit intelegeam ce vbesc cand sunt izolati in telescaun...Minunat film!
TibyGeo pe 26 Noiembrie 2022 00:33
E un film bun, mi-a plăcut ideea, regia și scenariul bunicele, are, actoria e ok însă s-ar fi putut mai mult, merită vizionat din pricina suspansului.
Andrei_Filmagica pe 24 Noiembrie 2022 12:55
Bunicel
Un film horror-thriller american despre 3 adolescenti care raman blocati intr-un telescaun pe timp de noapte si incearca din rasputeri sa se salveze pentru a nu degera acolo timp de 7 zile, pana la urmatoarea deschidere.
Tensiunea este mentinuta de dialogurile dramatice dintre cei 3, de scenele cu lupii si catararea pe cablul de otel al telescaunului.

cezarica98 pe 11 Decembrie 2021 12:36
Un film despre supravietuire,o productie atat de reala si de bine structurată, nelăsând impresia nici un moment ca vom sti ce se va întâmpla, un film cu suspans, drama profundă si actiune putină, etalând destinul a trei prieteni doritori de sport extrem, rămând blocati într-un telescaun si sunt pusi in fata unei decizii extrem de greu de luat, aceea de a muri înghetati sau îsi vor lua destinul in propriile mâini, riscând propria viata si descoperind cu groaza un alt cosmar mai groaznic decât frigul.De vazut. Recomand!
SYNDJ pe 04 Noiembrie 2020 23:35
Chiar daca nu are buget, este un film pe gustul meu: supravietuire cu putine personaje. Trebuie vazut.
bainca pe 13 Iunie 2020 13:17
nota 8 bun , realist si oarecum trist
L-am vazut in sfarsit si eu dupa atata timp ca este un film destul de vechi din 2010 .Este un film bun , foarte realist , o drama mai mult nu thriller si in nici un caz horror , rade toti dar chiar este groaznic ce li sa intamplat , intr-un moment chiar imi era mila de ei chiar daca este doar un film teoretic , aceste cazuri se poate intampla si in realitate dar slava Domnului ca pana acum nu am auzit ceva asemanator Un film cu o poveste realista- interesanta cu putin suspans dar realismul este la baza , dupa cat a suferit fata accea chiar era o luptatoare si merita sa traiasca nu sa moara , nu si-ar fii dorit nimeni sa fie in locul ei chiar daca unii decat dau din gura fara sa se gandeasca daca ajung asa o sa isi planga singuri de mila , nevenind nimeni sa ii salveze ,de aici este o lectie de viata ,ce rau poate sa fie omul chiar si la greu darmite la bine , nu inteleg placerea sadica a… citeşte
El_KaPpa pe 03 Ianuarie 2020 23:45
6,3/10
Asta e genul ala de film de supravietuire care scoate cunostintele din oameni. Multi nu stiu nici strada sa o treaca, dar in situatii din astea ar fi actionat rational si ar fi rezolvat lejer aceasta situatie ca, nu-i asa, toti ne asteptam ca o data in viata sa ramane blocati intr-un telescaun si suntem pregatiti intelectual si sufleteste.
Cat despre film, e fix thriller-ul ala ok, aflat la limita decentei, care-ti ofera fix ceea ce promite inca din trailer si descriere. Nici mai mult incat sa-ti ramana in minte si sa-l recomanzi tuturor, dar nici mai putin incat sa recomanzi evitarea lui.

Horatiucrisan pe 20 Februarie 2019 14:17
Un film despre supraviețuire, realist până la un anumit moment, mai precis atunci când operatorul opreste instalația de cablu. Tema nu e noua, a fost un film romanesc, nu-mi amintesc momentan numele dar personajul principal, Mircea Albulescu, rămâne într-un vagonet pentru minereu dupa ce instalația fusese oprită cu ocazia Crăciunului. Deznodământul e același, după o noapte de stat în ger, încearcă să se catere pe cablu dar cade. Probabil ca americanii au avut ca sursa de inspiratie mult mai vechiul film romanesc. În Frozen din pacate, realismul lasa de dorit în sensul că ar fi imposibilă supraviețuirea două zile pe munte fara un adăpost si foc, în plus de asta, atacul lupilor e prea fioros, în realitate lupii nu ataca omul, se tem de om si il evită spre deosebire de haitele de maidanezi obișnuite cu oamenii. Un film low cost cu așteptări pe masura.
andrei_oarga pe 25 Februarie 2018 22:03
Un film bun,cu regie buna,atmosfera apăsătoare,cu suspans iar actorii au jucat bine,recomand fanilor thriller-horror si nu numai!
Dragos.87 pe 03 Martie 2017 10:42
O drama dura care are un bun mesaj:trebuie sa sti cand sa te opresti si aici ma refer la faza cand insistau sa mai mearga odata cu telescaunul.Multe faze deplasate si lungite din rasputeri cat sa umple cele 90 minute.In primul rand nu rezista nimeni pe telescaun iarna doua nopti la gerul de la munte,e imposibil asa ceva indiferent cat de rezistent ai fi iar daca ai un ochi cat de cat antrenat mai remarci cateva faze deplasate.Per total e o drama crunta din care fiecare avem de invatat ca la un moment dat trebuie sa te si opresti dar si cat de periculos poate fi muntele ca pana la urma actiunea are loc la poalele muntilor.
Amerandra pe 31 August 2016 16:26
Genial
E o capodoperă ♥, idee originală, suspans, actori buni, multă dramă şi acţiune.
H4cK3RuL pe 05 Ianuarie 2016 00:56
Prezinta o tema foarte interesanta, suspans maxim, de la inceput pana la sfarsit. Finalul a fost cam neasteptat, adica, cu Sam ce s-a intamplat?! (Era ala de il mancau lupii?)
melisa_bianca pe 18 Aprilie 2015 15:00
eu nu pot ca vad filmul si imi doream asa mult :((((
Ghemot pe 10 Mai 2014 23:27
Este un film foarte bun și captivant.
Pe langa teama de ce poate urma, remarc muzica foarte buna aleasa

teodora_fantu pe 08 Februarie 2014 13:08
tareee
supeeeeeeeer mi- a placut la nebunie si neaparat trebuie sa il vedeti si voi. suspans magie prietenie. mergeti la cinema. ,la sfarsit veti avea o surpriza
peachy03 pe 06 Februarie 2014 15:06
Bunicel.
Nu mi se pare chiar ,,trasa de par'' faza cum ca s-a oprit telescaunul. Greseli de felul asta se pot intampla tot timpul,deci nu a fost ceva departe de realism.Iar faza cu facutul funiei e aiurea.Nu ai cum sa faci o funie din hainele alea ! Plus ca hipotermia iti mai lasa cateva minute,daca iti dai hainele jos, maxim o juma' de ora si esti dus. Nici nu mai apuci sa iti dai drumul de pe ,,funie''. Ce m-a ,,enervat'' putin a fost atunci cand s-au rupt manusile de la cablu,nu au cum. Exact cum spunea cineva de aici,manusile alea sunt facute din piele,sunt greu de taiat deci rezistau la mersul pe cablu.In rest,mi-a placut ideea,chiar mi-au dat lacrimile la faza cu lupii,cand i-au mancat pe doi dintre ei. Parerea mea...merita vazut ! :D
happysunnyday pe 10 Noiembrie 2012 00:09
foarte frumos. mi-a placut foarte mult. nu prea sunt fanul dramelor, dar filmul asta m-a tinut in scaun pana la final...mai ales ca mie imi e frica de inaltime.
herleaflorin pe 05 Septembrie 2012 20:03
foarte interesant la final ma gandeam ca o va calca o masina dar nu sa intamplat o idee originala nota 7
nikkolle pe 16 Aprilie 2012 16:40
Impresionat!
Se poate intampla oricum asemenea dragedie ! Desii nu sunt amatoare de drame ........nu pot sa zic ca mi-a placut filmul pt ca nu e genul meu ! Insa celor iubitori de drame merita vazut !
tiberyus pe 04 Aprilie 2012 01:51
Un film bun. Nu este foarte realist, aici s-a gresit putin. Ca un exemplu, mana fetei ar fi trebuit sa se inegreasca dupa prima noapte.

Finalul, ce sa zic, asa si asa. Mi-as fi dorit ca cel putin cei 2 ramasi sa supravietuiasca daca dan nu a putut. Este bine si asa.

Oricum, cel mai mult mi-a placut suspansul !! Deabea asteptam finalul filmului sa vad daca supravietuieste cineva. Cand am vazut-o pe fata ca a dat de lupi in timp ce cobora pe partie, am zis gata, moare si asta si o sa-mi para rau ca m-am uitat la film(nu imi plac filmele fara supravietuitori).

Nu pot spune ca este foarte bun, sunt filme de supravietuire mult mai bune dar pentru un buget mic si un final cu supravietutor, 7 stele.

margott pe 25 Martie 2012 23:34
Filmul e surprinzator de bun din punct de vedere al suspansului, chit ca au mai lalait actiunea ca sa duca filmul pana la final, are cateva momente foarte tensionate si dramatice. Pe mine m-a interesat mai putin realismul situatiei, pana la urma e un film, nu un documentar.
Manusa pe 27 Februarie 2012 22:38
Ce mai film. M-a tinut in suspans, oare scapa, oare nu scapa ? :) Oricum chiar daca la prima vedere nu pare un film stralucit, dupa mine este unul foarte bun. Ideea filmului nu este rea si pune intrebarea, daca ai ramane blocat in telescaun in mijlocul naturii? Un film bun care merita vazut.
dc.mickey pe 06 Februarie 2012 22:30
doar ce l-am vazut .... capodopera nu e dar m-a tinut in suspans avand in vedere ca afara ninge si se aude cum bate vantul....
radu3455 pe 05 Februarie 2012 14:08
chiar foarte bun filmul mi-a placut te tine in suspans pana la final si nu ai cum sa te plictisesti nota 10
Madyss pe 17 Ianuarie 2012 05:00
Foarte bun acest thriller,am stat in suspans pe tot parcursul filmului. Il recomand tuturor!
Ammelie pe 06 Ianuarie 2012 11:11
Frozen (2010)
Un film intr-adevar mai deosebit ca scenariu, dar cu o realizare de duzina. Cateva replici si scene de-a dreptul absurde. 5/10
chrissT pe 21 Decembrie 2011 19:56
cu toate ca e un film f simplu, fara efecte sau alte prostii de gen, este si f misto.. merita urmarit la un moment dat !
MissHilary pe 27 Octombrie 2011 13:49
Minunat film,dar inca sunt nedumerita cum de Dean,a fost a tat de prost incat sa sara de la inaltima aia,treuia sa stie ca no sa scape viu din situatia aia.
xerses pe 17 Septembrie 2011 21:01
Un film bun, bine jucat de cei trei tineri.Impresionante eforturile si pacat ca.... sortite esecului....
AndreBlack pe 17 Septembrie 2011 16:02
un film foarte bun , mi-a placut mult , merita vazut macar o data sau de doua ori !!
Vorador pe 15 Septembrie 2011 00:07
Frozen terror
Filmul are o atmosfera intensa care te tine in suspans,pentru un ,,low budget'' este destul de bun.Dar are cateva minusuri,cum ar fi:la temperaturile acelea nu se vad aburii la personaje,sau ei stateau acolo putin degerati dar gulerele la haine le aveau deschise.
creatsa18 pe 22 August 2011 14:43
mi`a placut foarte mult .am ramas chiar marcata :)) mertita vazut neaparaaat :X