Păreri Dawn of the Dragonslayer

(2011)

Paladin: În căutarea dragonului

Mihai2508 pe 06 Septembrie 2012 00:03
Este un film realizat cu un buget redus, cu un numar mic de actori, cu efecte speciale slabe, insa peisajele sunt superbe, jocul actorilor foarte bun si nu te plictisesti in timpul vizionarii. Daca ar fi avut un buget mai mare si ceva promovare, ar fi iesit cu siguranta un film foarte bun.
bizonul pe 29 mai 2015 07:35
Treaba cu dragoni, vad ca s-a extins si mai mereu tot apar aceste filme fara noima , fara adevar si ratiune, cu niste fiare inchipuite si multi chinezoi ce se insurubeaza prin aer, si multi luptatori ce plutesc, si lighioane cu suflu de foc , plictiseala pana la epuizare. Oare ce s-ar intampla daca prin filmele lui Nicolaescu ar aparea mereu tot felul de Zmei ce fura fecioare , iar Feti Frumosi ce nu mai incap de multa putere ce au si se lupta prin aer , si il ingroapa pe zmeu pana la gat , dintr-o trantitura, si i-i taie capul , etc. Dragoni, dragoni si iar dragoni de la Jet Lee, Jackie Chan si multi alti chinezoi pana la cest Ian Cullen si cati altii n-or mai fi. Tot ce-i cu "dragoni" este o "oboseala", nu-s filme de vazut,decat daca chiar nu ai ce face.
Dacianus pe 29 mai 2015 09:26
Dragonii chinezesti nu sunt totuna cu dragonii din fantasy-ul medieval european clasic. Fiarele astea heraldice erau prezente in fantasticul istoric al Europei si in imaginarul colectiv al europenilor din perioade temporale in care prea putini de pe continentul nostru stiau ce sunt aia chinezi si unde traiesc ei.