Păreri Crimes of the Future

(2022)

Crimes of the Future

dany6960 pe 26 Iunie 2022 06:37
MONUMENT DE PROSTIE
Primul film al bolnavului zmintit numit David Cronenberg. A vrut sa para el mai ingenios, a venit cu o idee, ce ar fi ca in interiorul corpului omenesc sa creasca mai multe organe. Pai bai idiotule in primul rand nu e loc, si in al doilea rand de ce am avea nevoie de 6 inimi, 5 ficati, 7 rinichi etc cand Dumnezeu ne-a facut perfecti si intregi FIX ASA cum suntem acum. Nu mai zic ca dracoveniile alea de tuburi la care e legat Vigo plus aparatele care faceau operatiia sunt cel putin hilare, alea sunt de jucarie si puteau ce-l mult sa-l gadile pe pacient. Deci alt rahat de film american cu pretentii de mare descoperire. Kristen Stewart joaca lamentabil, Vigo sters, singura care mai incearca sa saveze ceva din film e Lea.
777L pe 11 august 2022 17:15
Primul film? Omul ăsta face filme de aproape 60 de ani - că nu sunt pe gustul majorității e altceva.
xerses pe 25 Iulie 2022 21:25
Ramai cu un dram de dezamagire, desi filmul socheaza prin unele scene....
nemotoujours pe 13 Noiembrie 2022 14:31
revelatie
Parca ar fi un film cu un scenariu al lui Serge Brussolo.
Interesante conotatiile, conexiunile cu arta ,mixul celor 7 arte cu cea a cresterii dirijate de vointa a organe in plus, pentru a performa.
Oripilant de fascinant ca si unele picturi ale lui Dali.
De nepierdut pentru cinefili.

hitman78 pe 10 Iulie 2022 20:54
Filmul e o bazaconie merită văzut doar de către fanii regizorului mie nu mi-a plăcut dar nici nu-l consider o mizerie vorba colegului de mai sus singura care s-a remarcat a fost Lea Seydoux.Pentru mine Cronenberg îmi va rămâne în memorie cu capodopera A history of violence un film incredibil.
mirceathekid pe 26 Septembrie 2022 01:51
Un film abstract, povestea in sine e o tâmpenie in schimb actorii scenele decorul sunt foarte bine realizate dar degeaba nu am înțeles absolut nimic, nu recomand.
Sorin87 pe 30 Octombrie 2022 18:06
Crimes of the Future este un film psihologic care ne arata cum s-ar putea sa arate viitorul din punctul de vedere al unora