Păreri Creep

(2004)

Metroul morții

claudiu-daniel-lugoj pe 30 Martie 2011 16:13
Un horror foarte bun,mie unul mia placut mult acest film.
eduard_stratan pe 11 septembrie 2015 16:53
se scrie mi-a placut!!!!!!!!!!!!!
arnoldroland pe 03 Septembrie 2010 14:12
prea horror
Cred ca e cel mai inspaimantator film ce exista,m-a lasat fara cuvinte.Toate stelele din lume pentru acest film!
Bumbu.Annabelle pe 15 ianuarie 2013 11:33
Seria Saw ai vazut-o ? Sau Wrong turn? Mirrors? The Texas Chainsaw Massacre ? Etc... :D
arnoldroland pe 16 ianuarie 2013 14:52
absolut TOT :)
ioana2345 pe 22 Octombrie 2010 20:50
m-au speriat unele faze. dar nu este un film care sa nu ma faca sa dorm :))
Neuptolem pe 22 Noiembrie 2006 13:44
E prea slab filmul asta incat sa comentez ceva. Interesante comentariile de mai sus... loooooool
arnoldroland pe 3 septembrie 2010 14:11
daca si asta e film slab ,inseamna ca e imposibil sa convingi pe cineva ca ,in lumea asta exista si filme horror..
ValentinaV pe 18 august 2016 13:55
slab esti tu. filmul e bun. Daca nu ai inteles nimic, vizioneaza-l pana intelegi. Momentan, nu te fa de ras ca habar nu ai ce inseamna genul horror. poate il confunzi cu thriller
UndergroundK pe 16 Septembrie 2012 23:51
Mie sincer chiar mi-a placut filmul. Il recomand !
psihologu pe 14 Aprilie 2010 19:56
E prea tare filmu incat sa comentez ceva. Intersant comentariul de mai jos .........LoooooL
Manusa pe 04 Februarie 2012 14:28
A fost destul de tensionant chiar de la inceputul lui. Are o atmosfera infricosatoare, toata actiunea petrecandu-se intr-un loc inchis - statia de metrou care este si pustie si cu locuri intunecate care prevestesc raul. Mi-a placut filmul, a reusit sa ma faca sa ma tem la multe secvente :)
Ciprian_2007_tl pe 06 Septembrie 2015 01:53
Un film foarte bun pentru genul sau, te tine in suspans pe tot parcursul filmului, iar interpretarea actritei e destul de buna.Merita vazut !
ibraim emel pe 22 Noiembrie 2006 11:40
e prea tare filmul.mie in general imi plac filmele horror.
Hollow Iulian pe 28 August 2006 13:34
" Creep " este dupa parerea mea o super productie cinematografica . Un thriller de calitate , ce are in distributie actori talentati . Iar creatura misterioasa face diferenta in acest film interpretadu-si foarte bine rolul . A really nice horror .
YgReK pe 17 August 2009 22:01
nikkolle pe 24 Aprilie 2012 22:41
UNUL dintre CELE mai MARI cosmaruri !!!!!!!!
Tema a fost pe masura filmului ! A fost putin cam sadic mai ales faza cu psihopatul ala cand i-a macelarit "pasarica" lui aia =))))))) ! Scuze :D era horror da na o faza amuzanta =)) !! gata no comment :D uitati-va la el !=))))))
cosmin_kedii pe 08 Martie 2013 12:35
Bun film. Actori credibili, intriga este originala ,evenimentele se desfășoară bine. Camera este perfect controlata.
happysunnyday pe 16 Septembrie 2012 22:01
foarte frumos filmul. dar nu a fost asa teribil cum spuneti voi. a fost, nu zic ca nu, infricosator. ma asteptam sa se termine mai frumos. ceva de genu o prietena de-a ei o gasea acolo. o alta idee ar fi fost ca daca ea trecuse deja prin toata povestea aia si a ajuns ca Mandy, atunci, cersetorii aia dou ar fi putut fi ingroziti si sa nu fi vrut sa fi vorbit, ca si cand si ei ar fi trecut prin cosmarul respectiv
radu3455 pe 09 Noiembrie 2011 19:03
la inceput parea sa fie un film plictisitor dar pe parcurs a devenit din ce in ce mai captivant
ValentinaV pe 18 August 2016 13:49
Unul dintre filmele care m-au facut sa imi placa si mai mult genul horror. Il recomand!
Omu_Problema pe 04 Februarie 2016 14:59
Important e ca nu m-a luat somnul!
SPOILER!

Ideea e bunicica, exista ceva suspans, dar iarsi m-a enervat filmul, nimeni nu descoperea ascunzatoarea acelui sobolan? Sau cand cineva se ducea sa inspecteze canalele, el ii omora pe toti? Ca daca ii omora, se sesiza cineva "Ba, de ce a murit cutarescu acolo? Hai sa mergem sa vedem!" si asa era prins...
La un momentdat cineva mergea cu metroul, stia creatura aia sa mearga? Sau aia cand plecau nu incuiau metroul?
Pentru aceste faze l-am depunctat

Mr.Halloween pe 12 Mai 2015 12:29
Asta da film de groaza care sa te tina si in suspans.
tatucu_alin pe 11 Noiembrie 2014 21:50
Un film chiar infricosator cu suspans,groaza,sange dar si un pic sadic(ex.scena in care moare Mindy).Merita o vizionare.
Rippa pe 23 Februarie 2014 14:37
Mi-a placut filmul, a reusit sa ma faca sa ma tem la multe secvente :)
Danutz94 pe 07 Octombrie 2011 16:07
holly shit
Deci the human centipide e cel mai retardat film posibil,cum sa fie de groaza ?
RoxyD pe 11 Mai 2010 20:46
.... desi nu ma uit foarte mult la filme de groaza, acesta chiar mi-a dat fiori ...
zidO pe 10 Mai 2009 00:41
....e foarte beton filmu ....si vreau sa-l downloadez ..lam vazut la tv:P
Navzar25 pe 07 Mai 2014 23:36
O pierdere de timp
O mare pierdere de timp...toata actiunea se petrece intr-un spatiu inchis, intr-o statie de metrou, unde un nebun alearga dupa o femeie sa o omoare, si acea femeie are multe ocazii sa il omoare, dar ea fuge dupa ce scapa ..o mare porcarie... nu stiu de ce multi zic ca te sperie...un horror praf, thriller nimic ...deci un film de cacao.
emy_sinaia pe 15 Februarie 2012 21:33
horor
un pic plictisitor, apoi din ce in ce mai horror, dar nu din cale afara de stralucit
Horatiucrisan pe 02 Septembrie 2023 12:48
Un film destul de slab deși ideea e bunicica. Nu am rezistat la tot filmul. E din categoria filme de speriat copii și tineret.
6Patronul9 pe 22 Martie 2018 17:00
Un horror veritabil cu mult gore,scene de suspans,o regie bunicica si o interpretare reusita din partea actritei principale.Chiar am tresarit la cateva faze din film.Recomand !
marijuanaandextasycocaina pe 09 Ianuarie 2011 15:41
haaaa
hai k uni ma-ti fakut sa rad kika e cel mai inspaimantator film si alta k nu poate sa doarma. eu nu l-am vazut o sa ma uit akum si nu o sa fie ceva ce o sa ma sperie pt k am vazut o groaza de filme horror si dalea numai d 18 ani dak d asta va e frik atunki de filmele human centipede,stag night,carver,see no evil,albino farm,piranha 3D,furia monstrului 4,jack din beci,alien 3 planeta condamnatilor,masacrul din texas,dealuri insangerate si multe altele care le-am vazut de iti taie rasuflarea si puzzle mortal 3D e sooooper
apple.crisp pe 3 aprilie 2011 15:10
tie piranha 3D , the human centipede , see no evil ti s-au parut ca iti taie rasuflarea ?=)) e clar atunci .. asta(creep) a fost de cel putin 2 ori mai interesant decat filmele alea de 2 bani ... a ma rog da ai visat urat la faza aia cand pestii i-au mancat lu ala mandria (in piranha ) .. s-au e un cosmar pentru tine the human centipede pentru ca nu ai suporta sa mananci rahatul altuia ..altfel nu inteleg ce te-a speriat pe tine la filmele astea :))
ValentinaV pe 18 august 2016 13:53
marijuana, filmele pe care le-ai vazut tu nu sunt horror, human centipide e o mizerie bolnava si gretoasa, piranha 3D e chiar un film prost pt copii, iar celelalte sunt doar cu psihopati, nimic supranatural. See no Evil mai merge.... Asa ca nu stiu ce ai tu in cap, dar iti recomanda sa mai vezi ina o data filmul, ca scrii aiurea