Păreri Cast Away

(2000)

Naufragiatul

user-59cfc5e0991ba pe 20 August 2018 16:11
The best off!!!
Vazut la vremea respectiva, descarcat de cateva ori peste ani, revazut acum cu mare placere.

ioanaa_ioana pe 16 Iulie 2018 20:36
Merita vazut macar pentru exoticul insulei. Interpretarea excelenta.
cezarika57 pe 05 Iulie 2018 17:53
Poate cel mai bun rol al lui Tom Hanks,Sau cel din Green mile (Culoarul mortii) > De fapt ambele au fost nominalizate la Oscar in acelasi an, dar nu pentru cel mai bun actor, Nu am priceput de ce, Secvente memorabie"Am facut focul! Eu am facut focul! Foc.Eu am facut!" si scventa cand il pierde pe Wison. (Baitul meu avea atunci 5 sau 6 ani si a plans doua zile)
Ianluc pe 28 Ianuarie 2018 14:24
Subiectul pare plictisitor , ce se poate întâmpla cu un singur om pe o insulă pustie. ? Dar când am văzut Tom Hanks mi-am dat seama că trebuie să-l văd și vreau să spun că nu m-am plictisit nici o secundă. Un film emoționant din care ai ce învăța foarte bine făcut.
Omu_Problema pe 05 Martie 2016 02:41
Fantastic
Pentru mine este unul dintre cele mai bune filme drama care te invata o lectie, recunosc ca am avut ochii in lacrimi la reintoarcerea lui acasa.
lizzle_m pe 30 Ianuarie 2016 18:58
Superb
Este printre fimele mele preferate. Tom Hanks este acatorul meu preferat!
Acest film nu este pentru oricine, este o lectie de viata, de vointa si de speranta.
Se putea sinucide in cei 4 ani petrecti pe acea insula, dar nu a facut asta! "Niciodata nu stii ce-ti poate aduce valul in ziua urmatoare" merita sa traiesti viata indiferent de cursul ei.
O adevarata lectie! Un film excelent!

H4cK3RuL pe 05 Ianuarie 2016 04:57
Extraordinar film, l-am vazut de 3-4 ori acum cativa ani si este super tare.
Mr.Halloween pe 20 Septembrie 2015 21:23
Mi-a placut filmul. Tom Hanks a jucat perfect, ca-ntotdeauna.
tzatzocach pe 16 Septembrie 2014 02:42
O lectie de viata
Pretuieste tot ce ai si bucura-te de fiecare clipa, ca si cum ar fi ultima, deoarece, *nu stii ce aduce valul*. Un film care merita vazut si dupa urma caruia ramai cu o opinie schimbata sau mai pozitiva despre viata si a unor lucruri banale din ea. Recomand!
Mihai2508 pe 15 Martie 2014 23:48
Un film vechi, cu un actor de exceptie, probabil in unul din cele mai bune roluri ale sale, in care interpreteaza un personaj care traieste o drama in lumea in care este aruncat fara voia lui, dar si dupa acesta in lumea schimbata, pe care a lasat-o in urma.
Un film facut foarte bine, reuseste sa transmita emotiile personajului, dar este si filmat bine pentru anul in care a fost facut. Momentul in care ajunge in varful insulei si priveste spre plaja, chiar iti da senzatia de inaltime. Vechi, dar bun, merita vazut !

Infinity pe 06 Februarie 2014 16:27
Cast Away (2000)
Frumos e putin spus... Filmul a fost prezentat intr-o maniera destul de realista, iar Tom Hanks a fost si mai realist in rolul pe care l-a interpretat. Bineinteles, si credibil. Sincer, merita Oscarul. O drama exceptionala. Merita fiecare secunda.
MrElements pe 29 Decembrie 2013 21:23
exceptional
am vazut si revazut acest film de cateva ori si parca tot ......
Dana04 pe 29 Decembrie 2013 19:16
Frumos filmul! :) Imi place mult cum joaca Tom Hanks, iar faza cu Willson ii super tare!
xerses pe 09 Iulie 2013 13:03
Un film remarcabil, cu un actor principal ce a dus tot flmul in spate.
Amy9998 pe 19 Mai 2013 20:44
Superb film , nu am prea multe de spus. Scenariul e bun iar Hanks joacă foarte bine.
kasmyn pe 03 Mai 2013 22:14
un film superb
un film exceptional despre arta supravietuirii, iar Tom Hanks face un rol mare!!
Iulidesprefilme pe 27 Martie 2013 18:02
Tema refugiului forţat pe o insulă îl face pe nefericitul naufragiat să-şi reconsidere viaţa...
Ghemot pe 14 Februarie 2013 14:30
Tom Hanks ne-a obișnuit deja cu filme expecționale. Ce să zic...de la superb în trend ascendent!!!
Gable pe 13 Ianuarie 2013 11:36
Unul dintre cele mai bune filme marca TOM HANKS,alaturi de Culoarul Mortii,Forest Gump,Saving Private Ryan si multe altele.
MNarcis pe 07 Ianuarie 2013 23:04
Filmul este excelent, captiveaza, tine in suspans iar finalul chiar iti lasa un gust amar. Tom Hanks este extraordinar, regia excelenta, iar filmul emotioneaza si chiar te pune pe ganduri (ce ai face daca te ai ''trezi'' intr-un loc pustiu, singur, fara cale de scapare).........un film foarte bun si interesant, un film ce merita vazut macar o data in viata!
tonymaestrul pe 07 Ianuarie 2013 18:12
Un film interesant care te pune un pic pe ganduri. Sfarsitul usor trist dar realist.
Tyybi1 pe 05 Ianuarie 2013 19:29
Din punctul meu de vedere a fost un film magnific. Povestea a fost super buna. Nota 10 !!!
varticdiana pe 05 Ianuarie 2013 15:26
Foarte frumos film:X . dar ma macina o intrebare. oare ce continea pachetul care a ramas nedesfacut si pe care l'a livrat el insusi la sfarsit ?
deadlord pe 29 August 2012 20:37
O drama superba. Scenariul este scris cu atentie. Tom Hanks joaca superb.
diciluma pe 06 Iulie 2012 18:42
un film despre supravietuirea pe o insula cu TH in rol principal
raalb pe 14 Iunie 2012 18:27
Toti putem fi supravietuitori, numai ca este greu sa constientizam asta .Un film - lectie , care ne invata ca , viata are multe inutilitati , fara de care suntem convinsi ca nu putem trai. Numai ca nu este asa, nu trebuie decat sa intelegem asta.
anonymous.6229028630c4f pe 17 Octombrie 2013 20:24
DeadSea07 pe 06 Iulie 2013 16:32
Parerea Mea Despre Acest Film O Puteti Vedea Pe Contul Meu (vechi) KaRgo
cosmin_kedii pe 12 Ianuarie 2013 11:41
Povestea este remarcabila. Îmi place acest film, Tom Hanks a fost minunat .Cred că acest film este foarte realist, una dintre cele mai bune performanțe de Tom Hanks
Vitali Ciupac pe 07 Ianuarie 2013 00:49
Scuzatima!!!poate am fost neatent la ceva detalii dar pana la urma ce se afla in cutia care ia 'salvat' viata???
SANDA45 pe 06 Ianuarie 2013 14:11
Un foarte bun film ,marca Tom Hanks si Robert Zemeckis.
robywolf19 pe 02 Mai 2012 00:22
Mda!!!!
Unul din cele mai bune filme care le-am vazut vreodata, Tom Hanks este genial ca si in restul filmelor in care joaca, nu inteleg cum nu poate avea nici macar o nominalizare la Oscar, si in ziua de azi primesc Oscar niste filme de 2 bani, cu siguranta merita nominalizat, macar la filmul anului si cel mai bun actor in rol principal! Pentru mine filmul este o CAPODOPERA ABSOLUTA!!!
Banana02 pe 19 Februarie 2012 04:15
inca o data Robert Zemeckis dupa capodopera Forrest Gump acum cu acest film uimitor Cast Away care ne lasa o stare in suflet atat de placuta si multe lectii de invatat din aceste 2 filme , evident sa nu uitam actorul Tom Hanks care el face tot filmul un actor de nota 10, felicitari inca o data din tot sufletul nota 10 de la mine!
fresedo pe 10 Februarie 2012 13:34
un film superb
mai toate filmele lui Tom Hanks sunt capodopere, un film terifiant nimic de zis
Raddu pe 03 Februarie 2012 20:41
Foarte Bun !
Un film foarte bun. Unul din filmele care merita vazute.
radu3455 pe 07 Ianuarie 2012 12:49
un film extraordinar,Tom Hanks a jucat fantastic nota 10
Olivia0306 pe 06 Ianuarie 2012 21:29
Un film reusit prin prestatia pe care o asteptam din partea lui Tom Hanks,o trecere realista de la precizie la nebunie. E de remarcat tot efortul pe care l-a depus Hanks pentru acest film.
FlorinMovieFreak pe 28 Martie 2011 23:51
Acum cateva zile am fost sa cumpar niste mingi de tenis .. si sora mea a cumparat fix marca Wilson .. wilson .. wilson . wilson .. stiti voi cum facea si Hanks in film cu acea minge .. si na .. inevitabil mi-am adus aminte de acest film superb .. este un film despre supravieturie .. rezistenta umana .. putere .. curaj .. si toate acele lucruri frumoase care ne vin in minte .. merita .. revazut :)
fanfirth pe 29 Noiembrie 2010 11:05
Am vazut filmul si cea mai interesanta si reusita parte e data de aventurile si supravietuirea pe insula.Dupa, e mai putin reusit .
AlexandruDragosStegaru pe 26 Ianuarie 2016 16:09
Cast Away
Mircosoft pe 9 noiembrie 2018 10:57
Ma mir cum esti in masura sa stii sa dai copy paste. Trebuie ceva inteligenta si pt asta.
Tim22 pe 30 Iulie 2015 19:00
Un film care nu merita atata atentie, dupa cum a primit.
alex43497 pe 22 Mai 2015 11:49
ce tampenie,sa stea atatia ani pe o insula si in tot timpul ala sa nu mai treaca niciun vapor sau ceva....cred ca-si pierduse mintile de tot,avea si o minge pe nume wilson, care cica era prieten:))))))
alin_gladiatorul pe 27 Martie 2012 11:26
superb
dar cum fac sa vad filmu? o ora am stat sa caut de unde dau play
chinezu1986 pe 01 Ianuarie 2012 17:16
nota IMDB cam mica cred eu pt. acest film
Un film de milioane , prea tare ce sa mai vb. Un film ce nu il poti uita.
catasmile17 pe 07 Martie 2011 16:24
imi place ideea filmului ;)
cred ca s-a luat putin dupa cartea robinson coursoe...
este un film foarte frumos recomand tuturor!!!

defav pe 19 Decembrie 2010 20:36
Excelent , chiar obligatoriu de vazut , f. rar poti vedea un film cu un scenariu atit de bine pus la punct , despre supravietuirea mai ales spirituala a omului. Finalul e excelent , Tom Hanks e supertare , chiar un film impresionant.
PRINCESS1 pe 26 Noiembrie 2010 14:58
Este un fim bun cu o distributie foarte buna. Mie mi-a placut, l-am vazut mai demult si as vrea sa-l mai vad.
TI pe 02 Octombrie 2010 11:19
Un scenariu foarte bine gandit si pus la punct in cele mai mici amanunte, pus in valoare de o regie si un joc actoricesc pe masura.
david18cri pe 02 Septembrie 2010 00:35
eu l-am vazut impreuna cu familia ,si baiatul meu de 8ani, dupa ce a vazut acest film si-a cumparat o minge wilson i-a placut mult faza aia cand si-a pierdut tom singurul prieten...
theodor09 pe 23 Iunie 2010 15:34
unul dintre cele mai reusite si apreciate filme facute vreodata! A facut ravagii in 2000...
Go 1 2 3