Păreri Bedazzled

(2000)

Pact cu diavolița

Ava pe 11 Iulie 2006 02:45
Bun final: altruismul ne scapa pana si din Devil's hands!
cezarika21 pe 05 Septembrie 2013 06:05
Vânzarea sufletului într-o versiune amuzantă
O comedie uşurică, neimpresionantă, dar cu unele momente amuzante despre dorinţe şi despre cât de mult eşti dispus să oferi în schimbul îndeplinirii lor. Niciodată însă nu vei obţine ceea ce vrei. Sufletul nu-l poţi vinde pentru că nu-ţi aparţine ţie. Finalul conţine ideea că doar sacrificiul în favoarea celorlalţi ne va aduce izbăvirea. În concluzie, un film american de duzină, dar care merită urmărit o dată.
nikkolle pe 14 Februarie 2012 01:25
=))
Deci de fiecare data cand ceri ceva te alegi cu altceva :)) hmmm interesant asa se intampla si in viata ........ :))
tonymaestrul pe 14 februarie 2012 21:01
Sa inteleg ca nu aveai somn de postai la 1 noaptea :))
nikkolle pe 14 februarie 2012 21:15
Eram singura si nelinistita la ora aia ;)) de asta postam :D :P!
marius93 pe 11 Aprilie 2010 11:10
O comedie buna. Nu iti ramane mult timp in memorie dupa ce ai vazut-o, insa te poate amuza pe moment. Ar fi mers super bine Jim Carrey in rolul principal, insa si Brendan Fraser s-a achitat onorabil de sarcina.
Spataru Alice pe 29 Decembrie 2008 18:20
Filmul acesta intradevar se poate numi un film de comedie.Eu,sincer nu am mai vazut de foarte mult timp un film lafel de amuzant.=))
sarge pe 04 August 2010 15:07
Comedie excelenta din toate punctele de vedere...............
crisalisa pe 16 februarie 2019 14:22
Asa e , iar Liz e SUPERBA
diana2000 pe 11 Iunie 2009 15:32
o comedie draguta. Situatiile inedite in care este pus bietul nostru erou sunt de tot hazul.
alex magureanu pe 24 Octombrie 2005 16:02
super tare nu am mai vazut de mult asa o comedie tare si au trecut aproape 3 ani:am ras cu colegii cu care am fost la film cu lacrimi.
Dominic pe 04 Mai 2004 23:18
Un film foarte bun...o comedie reushita!!Elizabeth Hurley mai sexy ca niciodata shi Brandon Fraser mai comic ca in "George of the Jungle" zic eu...
BV!!!!

andreea centea pe 07 Martie 2002 00:00
O comedie excelenta; Brendan Fraser are o prestatie de exceptie,este foarte versatil. Filmul a fost "saracit" pe marele ecran prin deletarea scenei in care Eliott devine Helliott the rocker.
deadlord pe 25 Mai 2013 21:49
Un film asa si asa. Sincer nu am vazut oricginalul, dar cred ca este mai slab decat acela si ca sa ma asigur o sa ma uit si la ala. Nu prea m-a impresionat, dar totusi este chiar cea ce ma astptam sa fie. Efectele speciale sunt chiar bunicele si chiar mi-au placut. Scenariul este bunicel, regia este buunicica, iar distributia este ok, chiar daca din ea numai pe Brendan Fraser il stiam. Pacat ca talentul acestuia este irosit in mare parte in filme slabute si nu unele ca "The Mummy". Nu mi-a placut ca la unele scene se cam exagereaza. Un film care chiar reuseste sa te amuze, dar se putea mult mai bine cu o asemenea idee.
Eleonor pe 01 Martie 2013 15:30
Comedie lejera cu momente placute ce sugereaza ineditele si variatele metode prin care omul este corupt de ispita de a fi mai bogat, mai iubit, deci nemultumirea si ambitia distrugatoare ilustrate cu umor ce fac din ”Bedazzled” un film savuros.
Guest58 pe 28 Aprilie 2010 21:19
am mai vazut filmul de vreo cateva ori dar tot nu m-am saturat de el si m-as mai uita
le el de inca cateva ori.cea mai tare faza a fost cand a descoperit ca fata pe care o
iubea,in timpul in care el a fost plecat si-a gasit pe cineva cu care sa casatorit,
filmul merita vazut de multe ori...

Matrix pe 14 August 2003 14:50
O comedioara reusita, chiar m-au distrat cateva faze (traficantul columbian, jucatorul de basket si discutia elevata despre literatura). Pacat de final care e cam fortat, adica scapa prea usor de contract.
Ce nu inteleg eu, care este faza "delete" cu rockerul ? Chiar i-au fost indeplinite 7 dorinte.

alex_il_fenomeno pe 13 August 2011 12:30
film vazut de nenumarate ori in copilarie , care avea acelasi efect de fiecare data : amuza pana la extrem ! avea niste glume si scene amuzante de care nu te saturai niciodata , chiar daca le vedeai prima sau a zecea oara ! Brendan Fraser a intrat perfect in rolul omului naiv , dar Elizabeth Hurley a fost adevarata surpriza , jucand nemaipomenit de bine rolul diavolitei ! pacat ca nu se mai realizeaza filme cu un umor atat de curat in ziua de azi ! film ce nu trebuie ratat din repertoriu !
anonymous.618949fb55833 pe 14 Februarie 2019 00:22
andystarx pe 03 Ianuarie 2018 01:35
Cei care acorda note mari acestui film sunt caraghiosi ! Pai in primul rand ideea nu este originala,este totusi simpatica,si mi a placut mesajul filmului,iar in al doilea rand ,este prea pueril ! Oricum un film amuzant,dar nu este nici pe departe o comedie spumoasa, cum spun unii !
Dragos.87 pe 16 Martie 2017 02:07
Filmul asta ma duce cu gandul la un lucru logic si realist:chiar daca ajungem unde ne-am propus,niciodata nu putem fi pe deplin multumiti,tocmai de asta suntem sortiti pierzaniei!O comedie haioasa cu faze care iti dau o stare pozitiva deoarece Brendan Fraser se descurca excelent fiind un actor foarte talentat.De vazut acest film,merita!
romeo_anisoreac pe 07 Decembrie 2013 17:38
Nu m-a impresionat cu nimic! Previzibil si desi e comedie n-are faze amuzante! Nota 4!
cosmin742000 pe 06 Octombrie 2012 09:19
Remake dupa filmul lui Staley Donen din 1967 cu Raquel Welch si Dudley Moore
iuli_blade09 pe 20 Martie 2011 19:41
mi-a placut mult acest film si inca imi place .o comedie destul de reusita
Federer pe 06 Ianuarie 2011 19:59
Foarte frumos filmul:d Elizabeth Hurley o actrita excelenta
chiba_florin pe 31 Decembrie 2010 16:56
un film cu o comedie oarecum seaca in rest este numai bun de vizionat
Marocico pe 20 Octombrie 2010 15:34
un film foarte bun chiar super tare....merita vazut............
adelina1988 pe 02 Septembrie 2010 13:51
Ideea filmului e foarte interesanta, si are o comedie reusita.
fresie pe 24 Mai 2010 11:41
Interesanta ideea. Fiecare dintre noi cred ca a visat macar o data sa fim ceea ce nu suntem, dar, ca si concluzia filmului de altfel, ne sta bine asa cum suntem croiti :). Cat s-a mai chinuit, Elliot, saracul, sa o impresioneze pe Allison ... era gata-gata sa se vanda dracului.
babydulcicutza pe 03 Mai 2010 09:28
Mi-a placut mult ! E o comedie siropoasa numai buna pentru o seara de duminica in familie ! 7 dorinte care il "cara" pe saracul Elliot prin tot felul de situatii comice . Il recomand!
fanfirth pe 04 Septembrie 2013 15:59
Nu imi place Brendan Fraser prea mult dar cumva e facut pentru acest rol. Binenteles ca Liz Hurley da tot farmecul filmului. Recomand filmul celor cu simtul umorului si celor care isi doresc uneori prea mult
mebubu2007 pe 04 Aprilie 2013 00:54
a fost primul meu film vazut la un cinema si eram in timpul liceului pe atunci. a fost destul de simpatic
Iulidesprefilme pe 26 Ianuarie 2013 19:47
În viziunea realizatorilor acestui film diavolul ia chip de femeie...
tonymaestrul pe 14 Februarie 2012 21:01
Chiar mi-a placut acest film. Interesante intamplari ale personajului principal si usor hazlii :)
mongolarix pe 12 August 2011 22:10
Foarte buna
marius93 nu sunt de acord cu tine vad ca ai cateva thumbs up,nustiu de ce ,in fine mie mi sa parut mai bun decat ma asteptam,de remarcat e fapul ca Brendan Fraser e extraordinar de bun in filmul asta mai ales cand il interpreteaza pe columbian :) si cum vorbeste spaniola :)) foarte subapreciat dupa parerea mea ! de asemenea un foarte bun mesaj transmite filmul!
claudiu-daniel-lugoj pe 01 Mai 2010 11:04
Este o comedie foarte reusita.Personajul lui Brandon Fraser face un pact cu diavolita interpretata de Elizabeth Hurley si de aici apar tot felul de traznai pe care este deacord sa le treaca Brandon in speranta lui ca viata sa nu va mai fi la fel de monotona ca si pina acum.Dar nu stia ce urma sa il astepte,rind pe rind a devenit om bogat si nu ia placut,a devenit cel mai iubit om de pe pamint si nu ia placut,a devenit cel mai romantic si nu ia placut,dupa multe incercari de schimbare a vietii lui a ajuns la concluzia ca viata pe care o ducea inainte era mult mai buna.Dar oare va reusi Brandon Fraser sa isi recapete viata de dinainte?Urmariti acest film si veti afla.